Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Otwarte Konto Oszczędnościowe w promocji "Bonus na start" oraz OKO Bonus w ING, czyli 1 % na 3 miesiące do 99 999,99 zł (+210 zł dla nowych klientów)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

17.11.2021

Otwarte Konto Oszczędnościowe w promocji "Bonus na start" oraz OKO Bonus w ING, czyli 1 % na 3 miesiące do 99 999,99 zł (+210 zł dla nowych klientów)

Bank z lwem w logo postanowił wznowić promocję oprocentowania na swych rachunkach oszczędnościowych.

Świnka skarbonka: promocja Otwarte Konto Oszczędnościowe OKO Bonus
Z 1% w skali roku przez 3 miesiące dla kwoty do 100 tys. zł (bez jednego grosza) skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci. Choć dla tych pierwszych warunki częściowo są jednak dość wyśrubowane. Za to na tych, którzy dopiero teraz założą konto osobiste w ING czeka też premia do 210 zł (to ostatnie chwile by załapać się na premię w tej wysokości!).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Faktem jest, że w ostatnim czasie wybór dla oszczędzających robi się coraz większy. Wszak Aion Bank oferuje do 2% na koncie oszczędnościowym (bez limitu kwoty), a także 1,7% można uzyskać na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku (+ bonus 200 zł dla otwierających konto osobiste). Z kolei w Banku Millennium czeka 1,25% na koncie oszczędnościowym Profit (+ premia dla otwierających konto osobiste w wysokości aż 360 zł, jakiej w tym banku nie widzieliśmy od ponad 4 lat). Teraz czas przyjrzeć się propozycji ING.

W ING Banku Śląskim w praktyce mamy do czynienia z dwoma promocjami oprocentowania:

 • "Bonus na start" - która skierowana jest do osób, które założą Otwarte Konto Oszczędnościowe, na którym bank naliczać będzie 1% w skali roku przez 3 miesiące od jego otwarcia; promocyjną stawką oprocentowania objęte zostaną środki do 49 999,99 zł;
 • "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus" - dzięki tej propozycji promocyjne oprocentowanie można uzyskać w przypadku wpłacenia "nowych środków" - bank da 1% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty do 50 tys. zł.

Te dwie propozycje łączą się ze sobą, wskutek czego łącznie ulokować da się wspomniane nawet 99 999,99 zł. Tak samo jak łączy się z nimi promocja z premią do 210 zł za otwarcie konta osobistego w ING Banku Śląskim. Ale po kolei.

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem ING Banku Śląskiego, to aby wykorzystać wszystkie możliwości i korzyści, niezbędnym będzie założenie trzech rachunków: konta osobistego (Direct lub Mobi) oraz dwóch kont oszczędnościowych, które będą nosić nazwy Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus). Wszystkie z nich są prowadzone za 0 zł bez warunków (dokładniejsze prześwietlenie znajdziesz nieco niżej).

W celu poznania zasad uzyskania premii do 210 zł, sprawdź jeden z poniższych wpisów, w którym omawiam promocję oraz prześwietlam ofertę konta osobistego w ING (z założeniem konta nie warto już zwlekać, bo na jeden z bonusów - 50 zł, załapać się można już tylko do 25.11.2021 r.):

Co ciekawe, to zakładając z kontem osobistym jeszcze rachunek Smart Saver, można uzyskać 1,6% w skali roku (do odwołania), ale dla kwoty do 5 tys. zł. By w tym wpisie nie wprowadzać już większego zamieszania (z omawianiem jeszcze jednego - już czwartego - konta), to po szczegóły odsyłam do wyżej podlinkowanych wpisów prześwietlających premie dla otwierających konto osobiste (w tych wpisach omawiam też zasady promocji oprocentowania w ramach Smart Saver).

Teraz już czas na przyjrzenie się ofercie kont oszczędnościowych, których promocyjne oprocentowanie stało się punktem wyjścia do niniejszego wpisu.

W celu uproszczenia i większej przejrzystości, dalszą część wpisu dzielę na dwie części - najpierw omawiam ofertę pod kątem osób, które dopiero staną się klientami ING. W tym przypadku wszystko jest bowiem bardzo proste i klarowne. Dopiero nieco niżej piszę o tym, kiedy z promocji oprocentowania dla oszczędności skorzystać mogą obecni klienci - tam warunków jest więcej i chociażby ze względu na wymóg wpłaty "nowych środków", te wytyczne są bardziej rozbudowane.

Warunki dla nowych klientów ING


Jeśli dopiero założysz konto osobiste w ING Banku Śląskim, to w celu skorzystania z promocyjnego oprocentowania 1% w skali roku wystarczy najpóźniej do 3.01.2022 r. założyć OKO i - jeśli również chcesz - OKO Bonus.

Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), na którym można uzyskać promocję "Bonus na start" (czyli 1% poniżej 50 tys. zł) to rachunek oszczędnościowy, który i tak trzeba założyć na potrzeby promocji z premią dla otwierających konto osobiste w ING, bo to właśnie na ten rachunek wpłynie gratyfikacja od banku.

Główne cechy promocji "Bonus na start" na Otwartym Koncie Oszczędnościowym to: 
 • oprocentowanie: standardowe (0,05% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 0,95 p.p., co w sumie da 1% w skali roku (promocyjne oprocentowanie obowiązuje tylko na jednym Otwartym Koncie Oszczędnościowym); 
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego; 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 50 000 zł (a więc w praktyce do 49 999,99 zł; od 50 tys. zł obowiązuje już marne oprocentowanie 0,05% w skali roku); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (0,95 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu roboczym po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 

Otwarte Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. Przelewy z OKO (bez limitu ilościowego) na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim są darmowe, jeśli zlecisz ich realizację przez bankowość internetową lub mobilną. 

Z kolei Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus) to odrębny rachunek oszczędnościowy, który cechuje:
 • oprocentowanie: 1,0% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 50 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: nie później niż do 5. dnia roboczego po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 18.10.2021 r. Ale jako nowy klient ten warunek spełnisz w praktyce bardzo łatwo. Jeśli wypłacisz środki z OKO Bonus przed upływem 3 miesięcy z promocyjnym oprocentowaniem, to warto tam zostawić choćby jakąś symboliczną kwotę (by nie było to 0 zł). Wówczas po zakończeniu 3 miesięcznego okresu dostaniesz odsetki proporcjonalnie do faktycznego czasu i wysokości środków trzymanych w czasie promocji na OKO.

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 1% w skali roku jest do 3.01.2022 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.

_____________________

Warunki dla obecnych klientów ING 


Z promocji "Bonus na start" skorzystać mogą osoby, które spełnią jeden z poniższych warunków:
"w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 16.11.2021 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver"

lub

 "w czasie trwania Oferty zawarły kolejną Umowę o OKO i są posiadaczami/ współposiadaczami rachunku wymienionego w podpunkcie 2) litera a) [czyli OKO - przyp. Mr. Złotówa], otwartego przed 16.11.2020 r. i na tym rachunku: 

- nie wykazywały aktywności, to znaczy, że nie dokonywały transakcji wpłaty lub wypłaty, od 16.11.2020 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO, oraz 

- miały średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 16.11.2020 r. do 15.11.2021 r."


Przekładając to z zacytowanego języka regulaminowego na "nasz" wychodzi na to, że jeśli nie masz obecnie żadnego rachunku OKO, ani Dream Saver założonego przed 16.11.2021 r. i dopiero teraz (od 16.11.2021 do 3.01.2022 r.) go otworzysz, to z automatu skorzystasz z promocji "Bonus na start".

Drugą z opcji - przewidzianą dla tych, którzy posiadają już OKO lub Dream Saver w ING założone przed 16.11.2020 r. - jest założenie kolejnego OKO (by na nim uzyskać promocyjne oprocentowanie 1% w skali roku). Taka osoba musi jednak spełniać dodatkowe warunki (które mogą okazać się dość trudne) - nie mogła nic wpłacać na "stare" OKO co najmniej od 16.11.2020 r. (czyli w praktyce co najmniej od roku), ani z niego wypłacać, a w dodatku w tym okresie (od 16.11.2020 do 15.11.2021 r. saldo na tym "starym" OKO nie mogło być większe, niż 10 zł. Bank wymaga więc dużej bierności.

A główne cechy promocji "Bonus na start" to: 
 • oprocentowanie: standardowe (0,05% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 0,95 p.p., co w sumie da 1% w skali roku (promocyjne oprocentowanie uzyskać można tylko na jednym OKO); 
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego; 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 50 000 zł (a więc w praktyce do 49 999,99 zł; od 50 tys. zł obowiązuje już oprocentowanie wynoszące zaledwie 0,05% w skali roku); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (0,95 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu roboczym po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 

OKO założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku.

Jeśli zaś chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus), to tu warunki załapania się na promocyjne oprocentowanie również przez obecnych klientów wydają się prostsze.

Na wstępie jednak krótkie objaśnienie: OKO Bonus to odrębny rachunek oszczędnościowy z oferty ING Banku Śląskiego. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje na nim dla nowych środków, które bank wylicza wobec salda na produktach depozytowych w ING Banku Śląskim na koniec 18.10.2021 r. - a do tych produktów depozytowych zalicza się rachunki oszczędnościowe (z wyłączeniem IKZE i Smart Saver), lokaty, lokaty w pakiecie z funduszem i inwestycyjne lokaty terminowe.

Z promocji OKO Bonus skorzystać mogą osoby, które już posiadają (bądź właśnie założą) Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN (czyli to, o którym pisałem wyżej) i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN, i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN i/lub Dream Saver w PLN oraz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego.

OKO Bonus założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku. Umowa zawierana jest na czas określony (3 miesiące) i po jego upływie umowa o OKO Bonus zostanie rozwiązana, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus. 

Główne cechy promocji: 
 • oprocentowanie: 1,0% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 50 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: nie później niż do 5. dnia roboczego po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 18.10.2021 r. 

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 1% w skali roku jest do 3.01.2022 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.

Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. Czyli w zasadzie nic nie zmienili, a mogli np. podwyższyć oprocentowanie na KO tak jak zrobiła konkurencja.  OdpowiedzUsuń
 2. Smart Saver @ 1,5% można mieć na każdym z 5-ciu ROR-ów, co daje łącznie 25k!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie na każdym z pięciu kont Smart Saver wynosi 1,6% do maks. 5 tys. zł.

   Usuń
  2. @Anonimowy 17 listopada 2021 15:14
   A nie, bo właśnie 1.6% do 25 tys. zł :)

   Usuń
  3. Ciekawe dlaczego Złotówa o tym nie pisze?

   Usuń
  4. Ta zabawa w 5 kont i zapełnianie każdego z Saverów to takie proste nie jest.

   Usuń
  5. @Anonimowy 17 listopada 2021 19:19, wątek już się przewijał. Obszerną instrukcję skorzystania z 5 Smart Saverów rozsyłałem również subskrybującym newsletter.

   Usuń
 3. Ogolne zamieszanie z tym naliczaniem odsetek ktore jest błędnie wyświetlane i wypłacane po 5 dniach a nie na koniec miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamieszanie z tym naliczaniem odsetek? Czym konkretnie ono się przejawia?

   Usuń
 4. Ale proszę napisać gdzie podnieśli standardowe oprecentowanie depozytów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale po co banki mają podnosić standardowe klientom którzy godzą się na 0,1%?! Są leniwi to niech mają te swoje kokosy. A komu odrobinkę chce się ręką i głową poruszyć ten na pewne nie będzie trzymał na takim oprocentowaniu.

   Usuń
  2. Chyba nigdzie. Ale co to za różnica czy będzie 0,3%, czy 0,01% tak jak jest teraz? I tak trzeba wybierać to, co najlepsze - a jak nazwa sugeruje, nie może nim być standardowe ;)

   Usuń
 5. Od dzisiaj 1,5%

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...