Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2021 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.11.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2021 roku

Nowy miesiąc oznacza, że czas sprawdzić, które banki przygotowały aktualnie najlepsze oprocentowanie dla oszczędzających.


Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2021 roku
Gdzie można znaleźć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe? Nie musisz szukać samodzielnie, bo wszystko co najkorzystniejsze podsumowałem w moim przeglądzie. A banki (choć ciągle nieśmiało) zaczynają podwyższać stawki oprocentowania.

W poniższym wpisie znajdziesz najlepsze lokaty na listopad z oprocentowaniem od 1 do 2,1% oraz konta oszczędnościowe z najkorzystniejszym oprocentowaniem. Wymieniam wszystkie, choć część z nich obwarowana jest dodatkowymi warunkami (typu "dla nowych klientów") czy limitami kwotowymi (często niestety dość niskimi). Na początek jednak TOP5 obecnie wyróżniających się ofert banków dla oszczędzających, gdzie nie ma jakiś szczególnych warunków do spełniania, a wpłacić można nawet większe kwoty.

Lokaty do 1,7% w InBanku (bez zakładania konta): listopad 2021


W tym banku lokatę założysz bez konta i bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów. Lokatę zakłada się przez Internet, bez kuriera i bez zbędnych formalności. A do wyboru bank daje kilka różnych lokat, których oprocentowanie zależy od wybranego okresu depozytu. I tak uzyskasz 1,3% w skali roku na lokacie 1-miesięcznej, 1,35% na 3 miesiące, 1,5% na pół roku oraz po 1,65% na 1 rok, 2, 3 lub 4 lata. Najwyższe oprocentowanie - 1,7% w skali roku - przewidziane jest da długodystansowców, bo na 5-letniej lokacie. Na pojedynczą lokatę w InBanku da się wpłacić od 5 tys. do 50 tys. zł, a łącznie jeden klient może zdeponować nie więcej niż 400 tys. zł.

Dziś to lider zestawienia i - patrząc na klikalność w mój wpis poświęcony prześwietleniu oferty InBank - propozycja ciesząca się największym zainteresowaniem wśród Czytelników bloga z oszczędnościami. 


Do 1,5% na koncie oszczędnościowym w Aion Banku


Nic tak dobrze nie robi, jak konkurencja. W mym odczuciu wysokie oprocentowanie w InBanku jest bowiem odpowiedzią na ofertę banku, który gdy tylko rozpoczął swą działalność w Polsce, zaproponował konto oszczędnościowe z oprocentowaniem od 1 do 1,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym. Środki można w każdej chwili dopłacić, ale też i w dowolnym momencie wypłacić nawet wielokrotnie, bo wszystkie wypłaty z konta oszczędnościowego są darmowe. Najwyższa stawka obowiązuje w przypadku planów płatnych, ale kod, który udostępniam Czytelnikom bloga pozwala przez 2 miesiące przetestować konto za darmo - a akurat przez ten okres, bo do końca grudnia br. zagwarantowane jest promocyjne oprocentowanie w Aion Banku.

Powyższe oprocentowanie Aion Bank oferuje dla dowolnej kwoty - nie ma bowiem limitu dla środków, jakie można zdeponować. Choć ja oczywiście zawsze przypominam o limicie gwarancji depozytów - obowiązuje on dla kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.


Lokata Sprint 1,3% w Toyota Banku


Na nietypowy okres, bo na 200 dni, można założyć lokatę w Toyota Banku, na której uzyskać da się 1,3% w skali roku. Na pojedynczej Lokacie Sprint ulokować można od 3 tys. do 15 tys. zł, ale każdy klient ma możliwość założenia do 20 takich depozytów, więc maksymalnie da się wpłacić nawet 300 tys. zł.

Z oferty skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci Toyota Banku, acz koniecznym jest posiadanie lub otwarcie konta osobistego w tym banku. Za Moto Konto pobierana jest opłata miesięczna 2,49 zł, ale możesz liczyć na jej zwrot, jeśli zapewnisz minimalne miesięczne średnie saldo lokat w wysokości 2 500 zł.

Odpowiednik 6-miesięcznej lokaty 1,85% dzięki premii od Citi


Citibank przygotował już kolejną edycję konta Citigold. Ta propozycja skierowana jest jednak wyłącznie do osób, które są w stanie wpłacić kwotę 400 tys. zł - dysponowanie taką kwotą minimalną zapewnia spełnienie warunków promocji, dzięki której otrzymasz premię. Jeśli środki utrzymasz przez 3 miesiące, to uzyskasz 1 500 zł premii od Citi, a jeśli postanowisz je trzymać jeszcze przez kolejne 3 miesiące, to wpadnie kolejny taki bonus, więc w sumie za zdeponowanie środków przez pół roku otrzymasz 3 000 zł. A to przełoży się na zysk, jaki dałaby właśnie 6-miesięczna lokata bankowa z oprocentowaniem 1,85% w skali roku.


ING: 1% do 99 999,99 zł na kontach oszczędnościowych


W ostatnich dniach promocję oprocentowania odpalił również bank z lwem w logo. Od ING można uzyskać po 1% w skali roku przez 3 miesiące na dwóch rachunkach oszczędnościowych - takie warunki obowiązują do 49 999,99 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (OKO) w promocji "Bonus na start" oraz do 50 000 zł na OKO Bonus. Z obydwu propozycji można skorzystać jednocześnie.

Promocje skierowane są zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów. W przypadku tych pierwszych o załapanie się przez niektórych może być ciężko (gdy już ktoś posiadał OKO), bo warunków do spełnienia jest wtedy sporo (i część z nich jest dość wyśrubowana). Jeśli jednak chodzi o nowych klientów, to uzyskanie promocyjnego oprocentowania jest proste, a - otwierając konto osobiste w tym banku - zyskać można więcej, bo do 210 zł premii na start.


Faktem jest, że ostatnio w temacie nowości dla oszczędzających dzieje się dość dużo (a dziać będzie więcej, jeśli Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe - oby!). Jeśli więc chcesz trzymać rękę na pulsie i nie przegapić najlepszych okazji do zysku m.in. dla oszczędzających, skorzystaj z niezawodnego źródła powiadomień - to bezpłatny newsletter z bloga Bankobranie:

Poniżej znajdziesz pozostałe, obecnie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2021 roku. Jednak z góry lojalnie informuję - to, co obecnie najkorzystniejsze, zazwyczaj obwarowane jest dodatkowymi warunkami lub jest limitowane (maksymalną kwotą, jaką można ulokować bądź często krótkim czasem obowiązywania promocyjnych warunków).

W okolicy 2% dla oszczędności w listopadzie 2021 r.


Najwyżej oprocentowana lokata znajduje się obecnie w ofercie Nest Banku. To lokata powitalna dla zakładających konto osobiste - ulokować można na niej do 10 tys. zł, a oprocentowanie wynosi 1,5% w skali roku na 3 miesiące lub 2,1% w skali roku na 6 miesięcy (druga z tych lokat wymaga jednak zapewnienia wpływów wynagrodzenia na konto w Nest Banku). 

W Banku Millennium dostępna jest 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2% w skali roku dla kwoty do 25 tys. zł. To nagroda w ramach programu "Lubię to polecam!", z której skorzystać mogą zarówno nowi (dopiero otwierający konto), jak i obecni klienci banku (którzy jako posiadacze konta wystąpią w roli osoby skutecznie polecającej). 

Ostatnim z banków, w którym można uzyskać 2% dla oszczędności jest Getin Bank. Za to taką stawkę daje i na lokacie mobilnej (promocyjne oprocentowanie dotyczy tylko nowych klientów, bo dla obecnych oferuje marne 0,3% w skali roku), i na koncie oszczędnościowym - to propozycja dla osób otwierających konto osobiste. W obydwu przypadkach promocyjne oprocentowanie można zapewnić sobie do 10 tys. zł - na lokacie przez 2 miesiące, a na koncie oszczędnościowym do 12 miesięcy.

Od 1,5 do 1,8% na koncie oszczędnościowym


Oprocentowanie w tym zakresie oferują 3 banki. To jednak propozycje, z których można skorzystać pod warunkiem spełnienia określonych warunków - w każdym przypadku trzeba założyć konto osobiste... aczkolwiek to się opłaca, bo tym kontom towarzyszą promocje z bonusami (otrzymasz je oprócz odsetek). O ile więc zakładanie kont dla samej promocji oprocentowania nie byłoby kuszące, to z bonusami wychodzi to już opłacalnie. A o tym, że korzystanie z takich promocji jest warte uwagi, świadczą me comiesięczne podsumowania zarabiania na promocjach bankowych - w raporcie za ostatni miesiąc dowiesz się jak zyskałem dodatkowe 550 zł wyłącznie dzięki premiom i bonusom z banków (bo nie wliczam do tego odsetek).

Z grona trzech banków najwięcej, bo 1,8% oferuje mBank na rachunku Moje Cele - przez 3 miesiące i dla kwoty do 10 tys. zł. Do skorzystania z tej propozycji zachęca również to, że na otwierających konto osobiste w mBanku (którego posiadanie jest wymagane dla uzyskania 1,8% na koncie oszczędnościowym) czeka do 250 zł premii (+ bonus 50 zł za konto dla dziecka).

Wspomniany już ING Bank Śląski (który daje 1% do kwoty poniżej 100 tys. zł), ma też w swej ofercie rachunek oszczędnościowy połączony z usługą Smart Saver (zapewniającą automatyczne oszczędzanie). Na nim można uzyskać 1,6% w skali roku (stawka obowiązuje do odwołania) dla kwoty nieprzekraczającej 5 tys. zł. Skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci banku - na tych drugich czeka premia do 210 zł za otwarcie konta osobistego.

Z kolei Credit Agricole dla osób otwierających konto osobiste przygotował promocyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, które wynosi 1,5% w skali roku. Taka stawka obowiązuje przez 3 miesiące dla kwoty do 20 tys. zł (ale z samym kontem można zyskać więcej, bo do wzięcia czeka 500 zł w bonusach - ta promocja wymaga jednak sporej aktywności w płaceniu kartą wydaną do konta). 

W Credit Agricole nowością od zaledwie kilku dni są lokaty z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków (to również propozycja wyłącznie dla osób, które posiadają lub założą konto w tym banku). Na rocznej lokacie bank daje 1% skali roku, pozwalając wpłacić do 50 tys. zł. Na 2 lata można uzyskać więcej, bo 1,5% w skali roku i dla większej kwoty - do 100 tys. zł.

Od 1,0 do 1,1% z limitami


I tu choć stawki najniższe, to też królują limity kwotowe i ograniczenia czasowe obowiązywania oprocentowania.

Nest Bank przygotował 1,1% w skali roku na dwóch kontach oszczędnościowych. Jednak promocyjne oprocentowanie rachunku Nest Skarbonka uzyskać można tylko do 5 tys. zł i do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta, a w przypadku Nest Oszczędności do 10 tys. zł, ale już jedynie do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta. 

1% można uzyskać na lokacie powitalnej w mBanku, przy czym jest to propozycja tylko dla osób dopiero otwierających konto osobiste. Stawka obowiązuje na 3 miesiące i maksymalnie do 10 tys. zł. 

W Aliorze oprocentowanie 1% w skali roku do 10 tys. zł uzyskać można na koncie oszczędnościowym (takie warunki bank gwarantuje do 31.12.2021 r., acz sukcesywnie przedłuża promocję). Z oferty skorzystać mogą wyłącznie osoby, które posiadają Konto Jakże Osobiste z uruchomioną tzw. 'korzyścią', podwyższającą oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. A tu warto dodać, że kto założy konto osobiste w tym banku, ten może zgarnąć 200 zł premii + zwroty za płatności (do 20 zł miesięcznie).

Do grona banków oferujących takie oprocentowanie dołączył w ostatnim czasie Toyota Bank oraz Getin. W pierwszym z nich na Lokacie Plus można uzyskać 1 oraz 1,1% w skali roku, ale są to propozycje dla osób, które są gotowe zdeponować środki na dłuższy czas, bo takie oprocentowanie obowiązuje odpowiednio na lokacie 24- i 36-miesięcznej.

Z kolei Getin (o którym już wyżej wspominałem, ale w kontekście propozycji 2% na lokacie mobilnej i koncie oszczędnościowym wyłącznie dla nowych klientów otwierających konto osobiste) od piątku oferuje 1% na rocznej lokacie dla nowych środków - z tego depozytu skorzystać mogą już zarówno nowi, jak i obecni klienci banku.

Przydatne informacje


Wszystkie wyżej przywołane lokaty bankowe i konta oszczędnościowe przedstawiają stan obowiązujący na dzień publikacji, tj. 1.11.2021 r. 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej lokatach bankowych (także z oprocentowaniem poniżej 1% w skali roku), sprawdź ranking lokat bankowych. Tam też warto zaglądać na bieżąco, gdyż ranking aktualizuję wraz ze zmianami tabel oprocentowania w bankach. Tak samo dzieje się też w innym rankingu, który przedstawia aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.

Wszędzie gdzie wyżej mowa o oprocentowaniu, podaje wyłącznie te, które jest stałe (a więc nie zmieni się w trakcie trwania umowy) oraz w skali roku.

Jeśli dopiero chcesz zacząć oszczędzać, a lokaty bankowe są dla Ciebie nowością, zapoznaj się z przygotowanym przeze mnie wpisem poradnikowym: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć" (tam umieściłem m.in. kalkulator odsetek, który ułatwia wyliczenie spodziewanych zysków).

Jako że sam cenię sobie bezpieczeństwo mych oszczędności, to też wszystkie wyżej wymienione najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2021 roku są z ofert banków, które podlegają pod system gwarancji depozytów - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Najczęściej ochronę daje polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (z dwoma wyjątkami - w przypadku Aion Banku i InBanku oszczędności podlegają pod instytucje z innych krajów Unii Europejskiej, które są odpowiednikami BFG - o szczegółach piszę przy omawianiu oferty danego banku).

Bądź na bieżąco z lokatami i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


40 komentarzy:

 1. Wszystkie oczy skupione teraz na RPP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie znów zmienia wszystkie stopy poza depozytową. Banki zarobią bo kredyty zrobią droższe, ale oprocentowanie lokat się nie zmieni.

   Usuń
 2. Strona inbank nie dostepna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą sprawdzałem - może to coś chwilowego, bo działa.

   Usuń
  2. U mnie działa. Lokata właśnie założona.

   Usuń
 3. Gdzie można założyć któreś z tych lokat bez zakładania RORu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W inBanku można ;)

   Usuń
  2. Toyota Bank.

   Usuń
  3. Przy czym w Toyota Banku to zależy od rodzaju lokaty - Sprint czy lokaty Plus wymagają posiada/otwarcia konta osobistego.

   Usuń
 4. Czy w Aion Banku można mieć 2 konta oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
 5. A co z Neobankiem? Ostatnio założyłam portfel depozytowy i mam opcję zakladania lokat na oprocentowaniu 1,7%. konto osobiste nie jest wymagane. nie polecasz tego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież neoBank zjechał z oprocentowaniem lokat od 30 października. Masz jeszcze możliwość założenia tej na 1,7%??

   Usuń
  2. neoLOKATA ZYSK teraz już tylko 0,8 proc.

   Usuń
 6. Dobrze że są promocje i to jakoś pokrywa straty na tym biednym oprocentowaniu lokat przy takiej inflacji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy RPP podniesie stopy? Jak obstawiacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie oszczędnie o 0,25 p.p.

   Usuń
  2. No i wiadomo. O 0,75 p.p.

   Usuń
  3. Podniosła i podniesie jeszcze nie raz. Musi przy tej inflacji.

   Usuń
 8. W grudniu kredyt hipoteczny skoczy do około 3,25. Zatem nadpłata to jak lokata 4 procent minus podatek Belki

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakiś bank podniósł już może oprocentowanie lokat po podwyżce stóp procentowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za szybko. Tak to nie działa.

   Usuń
  2. Konto Mega Oszczędnościowe w Aliorze od 5.11.2021 oprocentowanie do 1,5 %

   Usuń
  3. Szybki insajd, bo na stronie banku widniała jeszcze "stara" stawka. Jednak od dziś faktycznie obowiązuję podwyżka oprocentowania: Konto Mega Oszczędnościowe daje do 1,5% do 100 tys. zł (dla nowych środków).

   Usuń
  4. No i jakiś spokój. Oprócz Aliora żaden bank nic nie podnosi. To wygląda jak rynkowa zmowa.

   Usuń
  5. Jeszcze Santander podniósł na Lokacie Mobilnej z 0,5 na 1%

   Usuń
  6. Nest od dzisiaj podniósł. Ale bez szału bo max. 1,4% w przypadku lokaty na 3 lata. Na krótsze okresy słabo. 0,6 na 3 mies. i 0,8 na pół roku.

   Usuń
  7. To w Net chyba nie są na bieżąco z konkurencją. Na te same okresy:
   Alior i Aion: 1,5%
   InBank 1,2-1,4
   Toyota: 1,3%
   ING: 1%

   Usuń
  8. Millennium od 10.11. oprocentowanie konta Profit wynosi 1,25%

   Usuń
  9. W Getinie na EKO dla nowych środków też teraz 1%. Do 100k.

   Usuń
  10. 1% to teraz mało.

   Usuń
 10. Odpowiednik 6-miesięcznej lokaty 1,85% dzięki premii od Citi -> na moje oko premia 3 tys. PLN to daje oprocentowanie 1,5% rocznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To byłoby 1,5% netto. Jednak oprocentowanie lokat podawane jest zawsze przed odjęciem podatku Belki. Stąd więc przyrównanie do lokaty 1,85%.

   Lokata 400 tys. zł z oproc. 1,85% w skali roku po 6 miesiącach dałaby w przybliżeniu 3 700 zł, co po odjęciu podatku Belki (19% od odsetek) dałoby "na rękę" właśnie 3 000 zł. I tyle właśnie daje promocja konta Citigold. 3000 zł "na rękę" (1,5%, ale jak na lokacie 1,85% w skali roku).

   Usuń
 11. Dostałem sms że w Toyota banku za lokaty można dostać do 150 zł premii.

  OdpowiedzUsuń
 12. Credit Agricole ładnie się pokazał
  180 dni 0,80%
  270 dni 0,90%
  1 rok 1%
  2 lata 1,5%
  3 lata 2%

  Dla nowych środków. Max. 200 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym podwyższaniem oprocentowania na długich lokatach to jest szukanie jeleni. Każdy wie że stopy procentowe będą rosły, bo muszą rosnąć. Wzrośnie też oprocentowanie lokat więc nie wiem kto miałby teraz zamrażać kasę na 2-3 lata?! Czy nawet rok.

   A z tymi krótszymi lokatami to konkurencja ich zjada. Dają więcej i to nawet na kontach oszczędnościowych jest 1,5%.

   Usuń
  2. Dzisiaj czytałem że kolejne podwyżki stóp procentowych jednak są pod znakiem zapytanie przez nowy wariant koronawirusa.

   Usuń
  3. Przy takiej inflacji i presji na inflację bo wszyscy mówią o podwyżkach a kogo by z przedsiębiorców nie zapytać to zapowiada podwyżki od nowego roku? To inflacja wystrzeli do kilkunastu procent jeśli teraz RPP znów nie podwyższy stóp.

   Usuń
 13. I Getin podniósł % na lokacie na nowe środki już do 1,6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale na rok. 3-miesięczna tylko 1%.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...