Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 1,5% do 100 tys. zł na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku (+ 200 zł dla otwierających konto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

5.11.2021

1,5% do 100 tys. zł na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku (+ 200 zł dla otwierających konto osobiste)

Alior Bank odpalił kolejną, już 18. edycję promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Konto Mega Oszczędnościowe 18. edycja: do 1,5% do 100 tys. zł
I po długiej przerwie jest to edycja, która ponownie jest godna uwagi. Dla kwoty do 100 tys. zł bank oferuje 1,5% w skali roku na 3 miesiące. Z oferty skorzystać mogą zarówno obecni (bo liczy się wpłacenie nowych środków), jak i nowi czy powracający klienci Aliora. Na tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, dodatkowo czeka gwarantowana premia 200 zł.

[Promocja zakończona. 18. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym już się zakończyła. Wystartowała jednak nowa akcja - sprawdź opis 19. edycji.]

Obecnie dostępna jest bowiem promocja z gwarantowaną premią 200 zł za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. Teraz jest okazja, by skumulować zyski, otrzymując nie tylko bonusy z bankobrania, ale i odsetki dzięki promocyjnemu oprocentowaniu.

Konto Mega Oszczędnościowe 18. edycja: do 1,5% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 5.11. do 13.12.2021 r.;
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • wysokość oprocentowania:
  • 1.0% w skali roku (dla nowych środków) lub
  • 1,5% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić 2 dodatkowe warunki: (I) zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2000 zł miesięcznie na konto osobiste w Alior Banku - może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas oraz (II) wyrazić zgody marketingowe (koniecznie należy to zrobić przed wpłatą nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe; jeśli takowych zgód jeszcze nie masz wyrażonych - niżej wyjaśniam gdzie to sprawdzić).

Wymóg wpływu zrealizować należy w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Wpływ taki powinien pochodzić z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są także przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Zgodę marketingową możesz sprawdzić i ewentualnie zmienić po zalogowaniu do bankowości internetowej Aliora. W tym celu przejdź ścieżkę: Ustawienia => Zgody i oświadczenia => Zgoda na marketing Banku..

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 25.10.2021 r.. Do tego salda wliczane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (wlicza się do tego stan środków z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego.

Konto Mega Oszczędnościowe - prześwietlenie


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość elektroniczną) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia jest premia 200 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Chęć założenia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku - zaraz pod wyborem karty do konta - wygląda to tak, jak na poniższym zrzucie ekranu:
Otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste

Z kolei obecni klienci Aliora, już posiadający konto osobiste w tym banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 1,5% w skali roku nie jest dostępne).

Środki klientów zgromadzone na rachunkach w Alior Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), więc lokując kwotę nie większą niż równowartość 100 tys. euro, możesz spać spokojnie. A jeżeli w prosty sposób zechcesz wyliczyć spodziewane odsetki, sprawdź kalkulator odsetek.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

133 komentarze:

 1. To chyba pierwszy raz jak na KMO jest wyższy % niż na KO w ramach korzyści przy KJO (obecnie 1%).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypadałoby teraz żeby zmienili też to oprocentowanie w korzyści. Bo słabo żeby korzyść dawała mniej niż jest na czymś innym.

   Usuń
  2. Do końca grudnia jest 1% na KO i bankowi nie opłaca się tego zmieniać, bo kto tam ma pieniądze, a chce skorzystać z konta Mega Oszczędnościowego to i tak musi je nadal trzymać bo 1,5% jest tylko dla nowych środków.

   Usuń
 2. W apce też da się te zgodę jakoś sprawdzić/zmienić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też, ale ścieżka dotarcia jest nieco inna. W przypadku aplikacji na Androidzie należy kliknąć w górnym prawym narożniku w ikonkę ludzika, wybrać 'Dane osobowe' i tam będzie 'Zgoda'.

   Usuń
 3. Saldo z konta Premium w TMUB też liczą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byli klienci T-Mobile Usługi Bankowe są już w pełni klientami Aliora, więc salda z tych rachunków również są uwzględniane.

   Usuń
  2. Tak, ale w opisie promocji jest mowa o przelewach z Konta Osobistego, a po TMUB zostało Konto Premium...

   Usuń
 4. A czy współwłaściciel konta jest wykluczony z promocji? Nigdzie nie widzę takiego zapisu, w regulaminie też nie napisali. Czy współwłaściciel jest posiadaczem konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Współwłaściciel to (współ)właściciel, czyli również właściciel.

   Usuń
 5. kiedyś miałem Konta Mega Oszczędnościowego wiec nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego? Wszak "Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego."

   Mowa o tym, że nie bierze udziału obecnie, a więc nie ma aktywnej promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym, wynikającego z którejś z poprzednich edycji (np. 17. czy 16.).

   Jeśli ktoś kiedyś brał udział, ale już tamto promocyjne oprocentowanie się zakończyło, to teraz droga do udziału jest otwarta :)

   Usuń
 6. 25.10 miałem 9.800 zł na KO (1%) i 380 zł na KJO.

  Czyli teraz jak wpłacę 25.000 zł na KMO to te 25.000 zł będzie na 1,5% tylko wtedy jak na KJO + KO będę nadal trzymać 10.180 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. 1,5% jest dla nadwyżki.

   Usuń
 7. Hm to znaczy, że trzeba się zabrać z ING? Niepotrzebnie się pospieszylam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też. Ale kto mógł to przewidzieć. Na szczęście to nie lokaty bo by trzeba kalkulować czy opłaca się zrywać.

   Usuń
 8. Sporo warunków i restrykcji, a lokaty w InBank i tak mają wyższe oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Inbanku jest 1,2% na 3 m-ce, a 1,4% na 6 m-cy. 1,6% jest dopiero na rocznej lokacie a czy na rok opłaca się jak teraz stopy procentowe zaczęły rosnąć?

   Usuń
  2. Teraz konta oszczędnościowe lepsze niż lokaty bo nie mrozisz pieniędzy jak oprocentowanie może rosnąć. Jakby ktoś dał min. 2,5% na lokacie to dopiero wtedy zacząłbym się mocniej zastanawiać.

   Usuń
  3. 2,2% daje niezmiennie SKOK Stefczyka do 50 tys.. No ale jest to SKOK...

   Usuń
  4. To KMO jest jedynie na 4 m-ce, a później co? Pewnie powrót do ING :)   Usuń
  5. Skok to dużo fatygi niestety.

   Usuń
  6. Wszystko wskazuje na to, że od stycznia inflacja będzie spadać i nie trzeba będzie dalej podnosić stóp procentowych - powiedział w rozmowie z TVN24 prezes NBP Adam Glapiński.

   Usuń
  7. Ogólnie to nie byłem jakimś przeciwnikiem działań RPP. Różne argumenty długo do mnie docierały, ale od jakiś kilku miesięcy gdy inflacja wystrzeliła to mocno zmieniam zdanie. Jest totalny chaos wypowiedzi i działań. Tak może powiedział, ale może już też powiedział coś innego. To nie ma żadnego znaczenia.

   Usuń
  8. Brak zaufania do wypowiedzi szefa NBP w kwestiach finansowych? Nie jest dobrze :)

   Usuń
 9. PROMO 1,5% do 100k = zgody marketingowe + raz w miesiącu: wpływ min 2k na ROR + logowanie do apki.
  PROMO 200zł za ROR = Przez 4 kolejne miesiące: 1x płatność kartą + logowanie do apki.
  Ale aby ROR był za darmo to co miesiąc: wpływ min 1,5k na ROR (co pokrywa się Promo z 1,5%) + 300zł kartą.
  ROR = w tym wypadku Konto Jakże Osobiste. We wpisie o PROMO 200zł wspomniałeś o dodatkowych funkcjonalnościach KJO (dwie darmowe reszta płatna, doradzasz aby jedną wybrać zwroty za płatności zbliżeniowe).

  MOJE PYTANIE:
  Jedną z tych darmowych opcji do wyboru dla konta KJO jest wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (do 10k). Czy jeśli spełniam warunki w/w promocji i łapię się na 1,5% na oszczędnościowym na 3 miesiące to mogę sobie dorzucić (wybrać) w pakiecie jako drugą darmową usługę to dodatkowe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (do 10k) - i czy to będzie faktycznie większe od tego 1,5% które obecnie daje Alior w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja oprocentowania 1,5% na Koncie Mega Oszczędnościowym (KMO) nie wymaga logowania do apki, ale jest to wymagane w promocji Konta Jakże Osobistego (KJO) z bonusami do 200 zł.

   Korzyść można włączyć - wtedy 1% w skali roku będzie obowiązywać do 31.12.2021 r. (jednak bank regularnie, od lat przedłuża to podwyższone oprocentowanie) do 10 tys. zł na "zwykłym" koncie oszczędnościowym (KO), a 1,5% jest na KMO. Zatem w praktyce można ulokować do 110 tys. zł (100 tys. zł na KMO 1,5% oraz 10 tys. zł na KO 1% w ramach korzyści dla posiadaczy KJO).

   Usuń
 10. To 18 Edycja z 1,5%. Ale jeszcze obowiązuje Edycja 17. do której można przystąpić od 13 października 2021 roku do 15 listopada 2021 roku. To jak oni zrobili te regulaminy promocji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak w 17-tej edycji, ale w tej jest zapis "Bank może przedłużyć Promocję, wcześniej ją zakończyć lub zmienić jej zasady". Czyli te 17-tą zakończyli żeby zrobić 18-stą.

   Usuń
  2. @Regulamin Promocji „Konto Mega Oszczędnościowe – 17. edycja” przestaje obowiązywać 4 listopada 2021 roku – skracamy czas promocji.

   Od piątku 5 listopada 2021 roku wprowadzamy 18. edycję promocji Konta Mega Oszczędnościowego z jeszcze wyższym oprocentowaniem!"

   Usuń
  3. Tak. Teraz już 17-tej nie założysz. Kto wpłacił nowe środki na 17 edycję (0,5%) przez 2 m-ce jej nie zmieni.

   Usuń
  4. Nie da się już przystąpić do 17-tej edycji.

   Usuń
 11. No to zaczyna się dziać :) Dzisiaj konto założone. W poniedziałek spłynie kasa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dzieje się. Ciekawe czy Aion jakoś na to odpowie?

   Usuń
 12. Jak ja się cieszę że nie dałem się wkręcić tej reklamie tu prezentowanej, aby wejść w konto oszczędnościowe Aion Banku z drakońskimi wymaganiami żeby mieć te 1,5% do 31.12.2021 r. Przeczekałem to całe ogłupianie niby-covidowe (covidek covidkiem ale to co przy okazji zrobiły banki to jeden wielki przekręt) trochę w ING na 1,6% 5xSS, trochę w Alior Banku na kilku KO po 1% i w InBanku 1,2% na 3 mies. lokatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co niby miało być tymi "drakońskimi wymaganiami"? Darmowe konto All Inclusive i przez 2 miesiące 1,5% a potem darmowy Light z 1%. Ja tam ani jednego przelewu nie robiłem ani nawet jednej płatności.

   Usuń
  2. @Anonimowy 8 listopada 2021 11:14
   Zdaje się że nie tylko "tam ani jednego przelewu nie" robiłeś...
   Jeżeli jakiś bank zmusza mnie żebym na lokacie - podkreślam, na lokacie - musiał aż do takich manewrów się posuwać żeby mieć "aż" przez dwa miesiące 1,5% to zapewne jest normalne. :P

   Usuń
  3. Na pewno piszesz o Aion Banku? No raczej nie bo oni nawet nie mają lokaty w ofercie a 1/1,5% jest na koncie oszczędnościowym. I nie wiem o jakie manewry ma niby chodzić? Otwierasz konto + konto oszczędnościowe, wpłacasz kasę i leży.

   Usuń
 13. a o wpływ 2000 na które konto chodzi? bo mam 4. 2 z t-mobile, KJO i to zwykłe konto internetowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że T-Mobile :)

   Usuń
  2. To raczej bez znaczenia. Ale najpewniej będzie jednak na KJO.

   Usuń
 14. Jak u mnie konto oszczędnościowe na 0.30 do 50 tys i nie widzę nic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj wyłączyć AdBlock.

   Usuń
  2. To na pewno konto Mega Oszczędnościowe czy może jednak jakieś inne?

   Usuń
 15. Super info, dzieki!

  Mr Złotówa, środki na KMO będę przelewać z innego banku i teraz pytanie: czy pieniądze z innego banku mam przelac najpierw na konto osobiste w Aliorze a dopiero potem z osobistego na KMO, czy też mam przelać pieniadze z innego banku bezpośrednio na KMO w Aliorze?

  OdpowiedzUsuń
 16. nie spełniam warunków dla promocji KJO od zamknięcia minął rok, czy mogę założyć konto internetowe bez karty i tam przelewać środki a następnie na KMO , i otrzymam oprocentowanie 1,5% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie zapomnisz o zgodach marketingowych, to tak.

   Usuń
 17. Jestem w 17 edycji na 0,5% . Czy mogę zamknąć KMO i po 30 dniach otworzyć je ponownie korzystając z lepszej promocji ?

  OdpowiedzUsuń
 18. W Santanderze lokata mobilna urosła z 0,5% do 1%.

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam Konto Premium z TMUB w Alior Banku. Czy muszę oprócz tego konta na potrzeby promocji Konta Mego Oszczędnościowego założyć Konto Jakże Osobiste? Czy wystarczy mieć jakiekolwiek konto osobiste w Alior Banku aby uruchomić KMO?

  OdpowiedzUsuń
 20. Jeśli założę 2 konta Mega Oszczędnościowe to na 1,5% będzie 200 tys.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,5% będziesz mieć tylko do 100 tys. na jednym KMO.

   Usuń
 21. Jeśli teraz wpłacę 25 tys. zł a za 2 tygodnie dopłacę 75 tys. to dla tej dopłaty też dostanę 1,5%? Czy lepiej zaczekać i za 2 tygodnie wpłacić od razu 100 tys. zł jednorazowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można dowolnie zasilać konto i wypłacać z niego środki, a odsetki liczone są na bieżąco od aktualnego salda.

   Usuń
  2. Wpłacać można w dowolny sposób. Przy czym pamiętać trzeba jedynie, że okres promocyjnego oprocentowania (3 miesiące) będzie liczony od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe.

   Usuń
  3. Tak, ale wpłata gotówki we wpłatomacie nie jest darmowa:
   - w oddziałach od każdej transakcji 0,2% kwoty, min. 1 zł
   - sieci Planet Cash od każdej transakcji 0,35% kwoty, min. 1 zł 0,35% kwoty, min. 1 zł
   - pozostałe od każdej transakcji 0,6% kwoty, min. 1 zł

   Usuń
  4. Pisząc o wpłacie w dowolny sposób odnosiłem się do pytania czy może być wpłata (w domyśle wpływ) w transzach czy lepiej jednorazowo.

   Prowizje za wpłaty gotówkowe niestety są coraz częstsze (dla banków obrót gotówką jest kosztowny, więc starają się go eliminować). W Aliorze są prowizje od wpłat we wpłatomatach, ale nie ma prowizji, jeśli wpłata nastąpi w kasie banku na Konto Jakże Osobiste. Wtedy te środki można sobie przelać na konto oszczędnościowe. No i - jak to zapewne będzie w większości przypadków - przelew na Konto Mega Oszczędnościowe można też zrobić z innego banku.

   Usuń
 22. Założyłam dziś konto czy mogłabym dziś przelać swoje oszczędności i mieć oprocentowanie 1,5%? Czy najpierw trzeba spełnić preferencyjne warunki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można środki przelać bezpośrednio na Konto Mega Oszczędnościowe, ale w praktyce chyba wygodniej będzie najpierw na osobiste (co jednocześnie załatwi wpływ), a później od razu jako wewnętrzny przelew już na Mega Oszczędnościowe.

   Usuń
  2. Uwaga na wysokie opłaty za korzystanie wpłatomatów!

   Usuń
  3. Mr. Złotówa
   nie jest to dobra podpowiedź. Tak zrobiłam z drugim kontem (pierwsze zostało na 1% i poszła reklamacja): najpierw zgody potem przelew na ROR i dopiero na KMO. Na drugi dzień oprocentowanie 1%. Pól godziny rozmowy z bankiem by wreszcie pan zdołał mi przekazać, że wpłata na ror przed aktywowaniem usługi na spełnia drugiego warunku. Musża być zgody to oczywiste, a potem wpływ na KMO którym aktywujemy promocję - przychodzi sms - i dopiero wtedy przelew na ror co najmniej 2 tysiące. Dopiero jak wpłaciłam 2 tysiące po wpłacie na KMO włączyła się promocja 1,5.

   Usuń
 23. Kiedy jest kapitalizacja odsetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koniec każdego z 3-ech miesięcy.

   Usuń
 24. Po jakim czasie od wpłaty na mega uruchamia się promocja, zasiliłem dziś po 15 g, a cały czas jest info promocja nie aktywna

  OdpowiedzUsuń
 25. Jaki jest okres wykluczenia dla byłych klientów??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karencja do czego? Tu o nowe środki się rozchodzi względem salda z 25 X.

   Usuń
  2. Ale chodzi mi o to, żeby przytulić 200 zł ;)

   Usuń
 26. Po tych trzech promocyjnych miesiącach jakie będzie oprocentowanie?
  Jeśli założę 1 grudnia KJO, wpłacę tam np 10 tyś zł i od razu to przeleję na KMO, warunek w grudniu jest spełniony, tak? Dalej, w styczniu i lutym przelewam 2 tyś zł - jeśli zostawię tę kwotę na KJO, to oprocentowanie na KMO będzie już tylko od 8 tyś zł, a nie 10? Nie za bardzo wiem, jak rozumieć "więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać". Stare środki dla mnie, to będzie 0 zł?
  1 marca nie będę już musiała spełniać warunków, czy ten 1 dzień jeszcze się wlicza?
  Z góry dziękuję za odpowiedź, wdrażam się dopiero i jest to dla mnie dość skomplikowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto to może wiedzieć co będzie za 3 miesiące? Raczej coś standardowego czyli będziesz trzeba szukać czegoś innego a wrócić będzie można na jakąś kolejną edycję jak znów będą to nowe środki.

   Tak, w grudniu od razu tak spełnisz warunek wpływu. Jak w styczniu i lutym będziesz zostawiać kasę na KJO (nie musisz) to i tak będziesz mieć 1,5% do 10 tys. bo względem 25.10. będziesz już mieć +12 tys., a nie +10.

   Co innego jakbyś 25.10. miał np. 2 tys. na KJO. Wtedy jakbyś wpłacił dodatkowo 10 tys. na KMO to by 1,5% było od tych 10 tys. zł ale nie mógłbyś ruszać tych 2 tys. Ale jak na 25.10 masz 0 zł to sytuacja jest jasna.

   Usuń
 27. Odnośnie zgody marketingowej - czy wystarczy zgoda podstawowa,czy trzeba też zgodzić się na telefon/SMS/email od banku?

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo dobry blog. Dzięki radom tutaj, sporo zarobiłem przez te wszystkie lata. Panie Złotówa dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa :) Życzę dalszego owocnego korzystania!

   Usuń
 29. ING daje 1,6% do 25k, Alior daje 1,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ING dużo kombinowania bo trzeba mieć co najmniej 75 tys. zł by tym obracać i zapełniać Savery.

   Usuń
  2. Niekoniecznie, gdyż wystarczą dwa konta różnych osób w Śląskim :)

   Usuń
  3. Jak Wy to robicie,.ja.mam jednego Smart severa do 5k, też mam dwa konta dwóch różnych osób, to ile tych smartow.mozna założyć ?

   Usuń
 30. Wpłaciłam wczoraj kasę na KMO, dziś w szczegółach jest że biorę udział w promocji, ale jest oprocentowanie 1 a nie 1,5. Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będziesz mieć wpływ na ROR 2000 zł to się zmieni na 1,5%

   Usuń
  2. Może nie masz zgody marketingowej? Bez niej nie będzie 1,5%

   Usuń
  3. Mam i zgodę i wpłatę,czyli jak jest ok to widać 1,5% ?

   Usuń
  4. Tak, widać 1,5%.

   Usuń
  5. dalej nie mam, wysłałam zapytanie do banku, a mądra pani skopiowła mi cały regulamin, nie odpowiadając dlaczego jest jak jest.
   Najpierw przelałam na ROR kwotę , która ma być na KMO, tego samwgo dnia poszło gdzie trzeba. Czy to nie spełniło może wraunku wpłaty 2 tys?

   Usuń
  6. Też przelewałem najpierw na ROR, a potem na KO i na następny dzień widniało 1,5%. Sprawdź jeszcze te zgody marketingowe. A na pewno były to nowe środki względem dnia badania salda?

   Usuń
  7. Mojej sprawy ciąg dalszy. Podpowie ktoś czy paniusia na infolinii dobrze prawi czy nie? Uważa,że nie mam 1,5% bo najpierw wpłaciłam kasę na KMO a potem wyraziłam zgody. I już w listopadzie nie włączy się 1,5%. Swoją drogą wszystkie zgody wyraziłam we wniosku, a kiedy zobaczyłam, że nie mam 1,5% jeszcze raz te zgody zrobiłam w aplikacji.
   Da się jeszcze coś z tym zrobić?

   Usuń
  8. Tom Tom a zgody kiedy zrobione miałeś?

   Usuń
  9. Do Kasia

   Podczas składania wniosku o KJO w promocji. Ale mój brat też tak zrobił i w ustawieniach zgody nie były odhaczone. Zaznaczył w ustawieniach na "tak" i po przelaniu ROR -> KO też ma 1,5%.

   Usuń
  10. To Tom jakby nie było nowych środków to by nie było 1%. Więc albo wpływ na ROR albo zgody.

   Usuń
  11. Ma być Konto Mega Oszczędnościowe. Niektórzy mylą nazwe z Konto Mocno Oszczędnościowe

   Usuń
  12. Tom Tom, dzięki. A nie wiesz czy brat najpierw zasilił konto a potem zgody, czy najpierw zgody?
   Napisałam reklamacje, zobaczymy co odpowiedzą.

   Usuń
  13. Najpierw zaznaczył te zgody, a dopiero później zrobił przelewy.

   Usuń
 31. Uwaga dla klientów którzy mają stare Konto Mocno Oszczędnościowe. Powyższa promocja oprocentowania jest tylko na Koncie MEGA Oszczędnościowym!!

  OdpowiedzUsuń
 32. Kurcze mam oprocentowanie 1% i teraz nie wiem czy to jeszcze wskoczy 1,5%.. Konto założyłam w środę. W zgodach mam: zgoda podstawowa oraz zgoda na sms/email/telefon od banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, wartość 1,5% podwyższonego oprocentowania pojawi się dopiero po JEDNORAZOWYM wpływie 2k.

   Usuń
  2. jak najpierw wyraiłeś zgody a potem zasilełeś konto to wskoczy 1,5, jak odwrotnie to niestety nie.

   Usuń
  3. Zgody zaznaczałam we wniosku. Przelałam bezpośrednio na KMO swoje Oszczędności, sprawdzałam zgody są ok, później jeszcze zasilania glown konto w 1500zl.

   Usuń
  4. I jeszcze wpływ oszczędności był większy niż 2k

   Usuń
  5. no i masz to 1,5% czy nie?

   Usuń
  6. Na samym początku zleciłam przelew ze swojego innego konta bezpośrednio na KMO i chyba dlatego nie miałam 1,5%. W każdym razie zleciłam jeszcze 2k na konto główne i jakoś w tym samym czasie wysłałam wiadomość do banku z wyjaśnieniem czy będzie 1,5%. Dostałam wiadomość, że już 1,5%. Chciałam wcześniej, żeby było szybciej, a wyszło źle

   Usuń
 33. Chciałabym zmienić konto osobiste i ulokować 100 tyś.zł.na jakiś rozsądny okres. Jaki bank wybrać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie co kryje się pod określeniem "rozsądnego okresu"? Aktualnie to raczej coś krótkiego, jeśli liczyć na kolejne podwyżki stóp procentowych i tym samym wzrost oprocentowania. Zachęcam do sprawdzenia wpisu, w którym przeglądam aktualnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe.

   Usuń
 34. Czy przelew 2 tys. na ROR, w grudniu, należy wykonać pierwszego dnia m-ca? (Żeby mieć 1,5% za cały grudzień;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W grudniu to chyba obojętne kiedy wpłynie. Odsetki i tak naliczą dopiero ostatniego dnia po stawce uzależnionej od spełnienia/niespełnienia warunków.

   Usuń
 35. mam wreszcie i ja 1,5%. Teraz tylko w grudniu, styczniu i lutym wpłaty po 2 tysiące, tak?

  OdpowiedzUsuń
 36. Czy to prawda, że dla promocji na MEGA kocie trzeba udzielać zgód marketingowych również dla PZU?

  OdpowiedzUsuń
 37. Złotówa, gadałem na infolinii i powiedzieli mi że zgody udzielane przy otwieraniu konta na stronce nie wystarczą, muszę je rozszerzyć w ustawieniach do pełnych, no i 1,5% zamiast 1% będę miał od grudnia, do tego czasu te środki co już wpłaciłem będą na 1%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konsultant raczej coś nawymyślał. Ja mam tylko zgodę w bankowości i mam 1.5 proc.

   Usuń
 38. Serio tak powiedzieli? Bo w regulaminie stoi, że tylko bezpośrednie. Może ktoś jeszcze drążył temat?

  OdpowiedzUsuń
 39. Mam pytanie z innej beczki. Nie wiem czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć, ale spróbuję, skoro jest tu dużo osób, które korzysta z bankobrania. Po nowym roku będę starać o kredyt hipoteczny. Czy posiadanie kilku kont może jakoś wpłynąć na decyzję? Mam w planach już nie zamykać żadnego konta do tego czasu, żeby za wiele nie mieszać w razie czego. Wypłata od lat wpływa na konto w Santanderze, ale wiadomo, żeby spełniać warunki pieniądze muszą trochę pokrążyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczb kont jest bez znaczenia. Przy ocenianiu zdolności kredytowej banki patrzą tylko na BIK.

   Usuń
  2. W przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny (tudzież jakiekolwiek inny produkt kredytowy) banki sprawdzają rejestry dłużników i przede wszystkim BIK (Biuro Informacji Kredytowej), które ewidencjonuje zobowiązania kredytowe (kredyty, pożyczki, karty kredytowe, limity kredytowe w kontach itp.), ale nie ewidencjonuje posiadanych kont. Ich liczba nie jest więc weryfikowana i nie ma żadnego wpływu na możliwość skorzystania z kredytu hipotecznego.

   Usuń
  3. Dzięki za info. Bije się trochę, bo niektóre banki chcą cały wyciąg z konta za dane okres. Wiadomo jak jest kilka kont, to te pieniądze trochę krążą.

   Usuń
  4. Jeśli chcą, to wyciąg z konta, na które wpływa wynagrodzenie. Ten rachunek można więc traktować "ulgowo" i robić z niego np. jeden przelew wychodzący z tytułem "na oszczędności", a później większy ruch robić z innego konta. Acz tu nie demonizowałbym większej liczby przelewów na własne rachunki - banki w przypadku wnioskowania o kredyt hipoteczny lubią zajrzeć na wyciąg z wpływami wynagrodzenia, bo wtedy mają niepodważalny dowód na jego wysokość. No i na takim koncie najczęściej wychodzą takie rzeczy, które niektórzy chcą ukryć (np. alimenty albo ukrywanie dziecka - by zwiększyć zdolność kredytową - gdy z konta są np. przelewy na przedszkole).

   Usuń
 40. Z tego co widzę na stronie promocji KJO za 200zł - w tych opisach "kafelkowych" 11-tu korzyści do wyboru do konta, w opcji "podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym" podali że: dotyczy (do 20 tys.). Jak pytałem Cię Złotówa ileś postów wyżej o to samo to było wtedy do 10k. Czy coś się zmieniło w tej kwestii? :)
  Bo drobnym drukiem na dole strony promocyjnej nadal napisane, że "Do 31 grudnia 2021 r. dla kwoty 10 tys. zł...".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś była możliwość ulokowania do 20 tys. zł, ale po zeszłorocznych obniżkach stóp procentowych, jednocześnie też obniżony został limit kwoty objętej podwyższonym oprocentowaniem. I na dzień dzisiejszy nadal obowiązuje do 10 tys. zł.

   Usuń
 41. naliczyli komuś odestki dziś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki naliczane są dopiero o północy (+/- kilka minut).

   Usuń
  2. Właśnie dostałem powiadomienie w apce. Odsetki są.

   Usuń
  3. Odnośnie KMO w Alior Banku. Czy Wam też 1,5% zamieniło się na 1% od nowego m-ca? (czyli grudnia) I czy to prawda, że jeśli zasilę jednorazowo z obcego banku KJO kwotą 2k zł nawet ostatniego dnia grudnia - to oprocentowanie promocyjne (1,5%) będzie dotyczyło całego miesiąca, czy tylko tej części od zasilenia konta tymi 2k zł?

   Usuń
  4. Było 1,5%. Jest 1% od dziś. Ciekawe kiedy to się zmieni bo dziś już miałem wpływ na KJO ponad 2 tys. zł.

   Usuń
  5. Do Anonimowy 1 grudnia 2021 13:01

   W tym przypadku - podobno zmieni się już od jutra :)

   Usuń
  6. Też mam 1%, a dziś z rana zasiliłam konto główne o 2k.

   Usuń
  7. A pytanie o te korzyści dodatkowe, czyli o 1% za płatności m.in. blik. kiedy ten zwrot wpadnie?

   Usuń
  8. Jeśli dobrze pamiętam, to zgodnie z regulaminem do 15. dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego. W praktyce wypłacają zawsze od 12. do 14. dnia.

   Usuń
  9. Wczoraj miałem wpływ na ROR. Dziś już jest 1,5% w szczegółach KMO. Moim zdaniem za cały miesiąc będzie takie oproc. naliczone.

   Usuń
 42. Złożyłem dzisiaj w bankowości dyspozycję zamknięcia ROR oraz umowy ramowej i po wysłaniu pojawiła się info, że nastąpi do dopiero 10. maja - czy to u nich normalne?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...