Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aion Bank: podwyższenie oprocentowania kont oszczędnościowych w PLN w planach Smart i All-Inclusive (nawet do 2%!)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

29.11.2021

Aion Bank: podwyższenie oprocentowania kont oszczędnościowych w PLN w planach Smart i All-Inclusive (nawet do 2%!)

Dzisiaj Aion Bank rozesłał całkiem dobrą informację do swych obecnych klientów.

Konto oszczędnościowe w Aion Banku: do 2% od 1.12.2021 r.
Z maila wynika, że już od 1.12.2021 r. będzie można uzyskać wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. By tak się jednak stało, potrzeba paru kliknięć.
[Niniejszy wpis częściowo może być już nieaktualny. Kliknij i sprawdź obecnie dostępną ofertę Aion Banku.]

💡Jeśli jeszcze nie masz konta w Aion Banku, sprawdź jego ofertę i skorzystaj z kodów, które Czytelnikom bloga Bankobranie pozwalają przez określony czas korzystać za 0 zł lub za pół ceny z płatnych planów (Smart lub All-Inclusive) - sprawdź opis oferty Aion Banku.


Wyższe oprocentowanie na kontach oszczędnościowych w Aion Banku założonych od 1.12.2021 r.


Informacje o nowej ofercie przyszły mailem z tematem "Podwyższenie oprocentowania kont oszczędnościowych w PLN w planach Smart i All-Inclusive". W nim można znaleźć następujące zapisy:

"Od 1 grudnia 2021 zwiększamy oprocentowanie nowo otwartych kont oszczędnościowych w planach: 

- Smart: 1,5% rocznie w PLN (wcześniej 1,25%) 

- All-Inclusive: 2% rocznie w PLN (wcześniej 1,5%)"


Dalej z treści tej wiadomości wynika, iż:

"Wyższe oprocentowanie będzie naliczane tylko na nowych kontach oszczędnościowych otwartych od 1 grudnia 2021, jeżeli chcesz z niego skorzystać musisz otworzyć nowe konto oszczędnościowe i przelać tam środki."


Zatem jeśli już korzystasz z konta w Aion Banku i masz oszczędności na rachunku oszczędnościowym, to teraz będzie należało (począwszy od 1.12.2021 r.) otworzyć nowe konto oszczędnościowe w PLN (po zalogowaniu do aplikacji, w zakładce 'Finanse' wybierz opcję 'Otwórz nowy konto oszczędnościowe'), by na ten rachunek wpłacić środki.

I to wszystko. W ten sposób uzyskasz 1,5% w skali roku (zamiast 1,25%), jeśli korzystasz z konta w planie taryfowym Smart lub 2% (zamiast 1,5%) w przypadku użytkowania konta w planie taryfowym All-Inclusive.

Oczywiście, by nie mieć kolejnego rachunku oszczędnościowego i nie pogubić się w posiadanych rachunkach, to "stare" konto oszczędnościowe można zamknąć (w zakładce 'Finanse' wybierz swe konto oszczędnościowe i tam kliknij w przycisk 'Zamknij konto').

Mail nie zawiera informacji do kiedy ma obowiązywać promocyjne oprocentowanie, ale nieoficjalnie udało mi się dowiedzieć, że do 28.02.2022 r. - na potwierdzenie tego zaczekałbym jeszcze do momentu publikacji przez bank nowej tabeli oprocentowania (co zapewne nastąpi 1.12.2021 r.).

1% niezmiennie dla użytkowników planu Light


Wyżej opisany wymóg otwarcia nowego konta oszczędnościowego dotyczy w praktyce tylko użytkowników planów Smart i All-Inclusive, bo w przypadku planu Light oprocentowanie rachunku oszczędnościowego pozostaje na niezmienionym poziomie, czyli 1% w skali roku. I zostaje tak nie do końca 2021 r., jak pierwotnie zakładano, a do 28.02.2022 r. - na tyle bank zdecydował się przedłużyć okres obowiązywania promocyjnej stawki.

A co z klientami posiadającymi konto w planie Smart lub All-Inclusive, którzy rachunek oszczędnościowy już posiadają (założony jeszcze przed 1.12.2021 r.) i którym umknie informacja o tym, że można uzyskać wyższe oprocentowanie (na nowym rachunku)? Tu też najgorzej nie jest, bo:
"Obecne oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN otwartych do 30.11.2021 w planach Smart i All-Inclusive pozostaje bez zmian i zostaje przedłużone do 28.02.2022. [czyli odpowiednio 1,25% oraz 1,5% - przyp. Mr. Złotówa.]"


Promocyjne oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych w Aion Banku cały czas obowiązuje bez limitu kwoty (aczkolwiek warto pamiętać o tym, że ochroną systemu gwarancyjnego bankowych depozytów jest objęta kwota nieprzekraczająca równowartości 100 tys. euro).

To tyle w temacie rachunków oszczędnościowych w PLN w Aion Banku. Na koniec mam jeszcze informację dla osób, które korzystają z kont oszczędnościowych w EUR - dla wszystkich planów oprocentowanie pozostaje bez zmian (czyli 0,5% w planie Light; 0,75% w planie Smart oraz 1% w planie All-Inclusive) i zostaje przedłużone do 28.02.2022 r.


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


26 komentarzy:

 1. Ze starym kontem oszczędnościowym to chyba lepiej zaczekać do kapitalizacji odsetek by nie stracić. Czy może wypłacają jak się zamyka? Sprawdzał ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki dostaniesz po zamknięciu konta oszczędnościowego.

   Usuń
 2. Ile trwa zamknięcie konta oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda że na Light bez zmian :( A plany płatne nie opłacają się przy tych opłatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłacają się, opłacają. Tylko przy określonej kwocie. Wtedy wyższe oprocentowanie nadrobi opłatę.

   Usuń
  2. To chyba trzeba mieć jakieś miliony żeby odsetki odrobiły opłatę.

   Usuń
  3. Żadne miliony. Kilkadziesiąt tysięcy jakoś. Swego czasu gdzieś tu na blogu były nawet wyliczenia. A teraz jak oprocentowanie będzie wyższe to mniejsza kwota wystarczy.

   Usuń
  4. Od 1 XII opłaca się wybrać All Inclusive (pomimo darmowego Light)

   - jeśli na konto oszczędnościowe wpłaci się ponad 38 tys. zł (w opcji z opłatą ściętą o 50%) lub
   - jeśli na konto oszczędn. wpłaci się ponad 76 tys. zł (w opcji z normalną opłatą miesięczną).

   Różnica w oproc. (1 p.p.) nadrabia opłatę i niweluje jej poniesienie.

   Jak ktoś wpłaci np. 200 tys. zł to przy założeniu pobrania całej opłaty miesięcznej za All In. i tak wyciśnie efektywnie 1,63% p.a. Oczywiście przy połowie opłaty miesięcznej efektywnie będzie więcej bo 1,81% p.a.

   Czym większa kwota tym bardziej opłaca się wybrać nawet ten najdroższy plan. Zwróci się.

   Usuń
 4. Kilka sekund. Kasa wraz z % na rach. głównym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Darowaliby sobie żeby bawić się w zamykanie i otwieranie konta. Nie mogli na tym samym koncie dać 2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale wtedy wszystkim musieli by doliczać wyższe odsetki. A jak ktoś przeoczy albo zapomni to dostanie mniej. Ale teoretycznie i tak pewnie będzie zadowolony bo przedłużyli dotychczasowe oprocentowanie. Jednak bank oszczędzi. W bankach pracują ludzie którzy potrafią świetnie liczyć.

   Usuń
 6. Czy tu nie zrobili jakiegoś haczyka, że wypadnę z promocji jak zmienię konto? Mam All Inclusiv w promocji za pół ceny. Czy zmiana konta mnie z tego nie wykluczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamknięcie i otwarcie konta oszczędnościowego nie ma nic do rzeczy. Plan zostaje ten sam. Niższa opłata też o ile nie zamkniesz konta osobistego. Oszczędnościowe i walutowe możesz zamykać do woli.

   Usuń
 7. Mam konto w Nest Bank.Oszczędnościowe 1,6% bez limitu środków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na tych warunkach konta oszczędnościowego już założyć się nie da. Takie oprocentowanie (w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 3M) obowiązuje na kontach założonych jakiś czas temu.

   Usuń
  2. Aktualnie WIBOR 3m to 2,24%

   Usuń
 8. Nest konto jest 1.1 dziś nest mi mail dostal

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno 1,6 przed chwilą sprawdzałam.Mam konto od 3 lat.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nowe KO założone. Środki przelane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ta opłata w wysokości 50 zł jest pobierana z KO czy z ROR?

   Usuń
  2. Z KO albo z podpiętej karty. Można to wybrać w ustawieniach planu.

   Usuń
 11. Dzień dobry przez jaki okres promocji działa konto oszczednosciwe na 2 % 90 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 28.02. No ale pewnie to przedłużą. 1,5% miało być do 31.12, a już od 1.12. podnieśli na 2% i łapią się też obecni klienci. Jak RPP będzie podnosić stopy to pewnie też podniosą %.

   Usuń
 12. Z tym zakładaniem nowego konta oszczędnościowego to chyba postanowili u starych klientów ujednolicić datę kapitaliazacji odsetek. Bo tak ludzie mieli w różnych terminach a teraz większość z nich przeniosła się 1-go na nowe konto to odsetki będą w tym samym terminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekoniecznie wszyscy musieli zakładać nowe KO 1.12.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...