Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 1,25% do 50 tys. zł na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 360 zł premii dla otwierających konto osobiste)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

10.11.2021

1,25% do 50 tys. zł na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 360 zł premii dla otwierających konto osobiste)

Kolejny bank przypomina sobie, że oprocentowanie dla oszczędności może też rosnąć.

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium - 33. edycja
Na podwyżkę tym razem zdecydował się Bank Millennium. Zarówno obecni, jak i nowi klienci tego banku uzyskać mogą 1,25% w skali roku na okres 62 dni dla kwoty do 50 tys. zł. A kto dopiero teraz założy konto osobiste w Millennium, ten oprócz odsetek dostanie też aż 360 zł premii!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Z promocyjnego oprocentowania dla "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit skorzystać może wyłącznie osoba, która posiada (lub dopiero założy) konto osobiste w Banku Millennium. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać premię 360 zł za Konto 360° lub 360° Student.

Swego czasu - nawet jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego roku - konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium było hitem wśród osób oszczędzających. Dawało bowiem jedną z najlepszych stawek oprocentowania na rynku bankowym w Polsce, ale nie tylko to przyciągało. Do ulokowania oszczędności na tym rachunku przekonywało przede wszystkim to, że choć oferta obowiązywała wyłącznie dla "nowych środków", to w praktyce dzięki prostemu trikowi szło (prawie) cały czas utrzymywać te same środki i cieszyć się podwyższonym, promocyjnym oprocentowaniem. To wtrącone 'prawie' odnosi się do faktu, iż w celu załapywania się na kolejne edycje promocji, trzeba było co jakiś czas na weekend wycofywać środki z Millennium, by z nimi powrócić w celu uruchomienia kolejnej edycji promocji oprocentowania na swym koncie oszczędnościowym Profit. 

I tak te kolejne edycje biegły - na blogu skończyłem ich opisywanie na edycji nr 21. Dalej przyszły już jednak ostre cięcia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, przez co mocno poleciało też oprocentowanie na opisywanym rachunku oszczędnościowym. Bank zaczął oferować jedynie 0,5% w skali roku. Aż do dzisiaj, gdy w ramach 33. edycji promocji oprocentowania dla "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit zaoferował wyższą stawkę.

Konto oszczędnościowe Profit: 1,25% do 50 tys. zł


33. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się poniższymi cechami: 

 • oprocentowanie dla nowych środków: 1,25% w skali roku; 
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 50 000 zł (dla tej kwoty obowiązuje stawka 1,25% w skali roku; nadwyżka ponad tę kwotę objęta jest oprocentowaniem standardowym, czyli... 0,01% w skali roku); 
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 8.10.2021 r. - bank pod uwagę bierze środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach - także strukturyzowanych;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 62 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit (ta wpłata musi nastąpić w okresie dostępności 33. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" mogło nastąpić już od 8.10., ale dopiero od dziś, tj. od 10.11. obowiązuje stawka 1,25% w skali roku;
 • czas dostępności oferty ze stawką 1,25% w skali roku: do 11.12.2021 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji, to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 62 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz założą konto oszczędnościowe w Banku Millennium, każdą wpłatę na konto oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 8.10.2021 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować wyłącznie "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień).

Scenariusz dla chcących wstrzelić się w (ewentualną) kolejną edycję promocji


Warto w tym miejscu zauważyć, że choć kolejne promocje oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit zawsze wymagają wpłaty "nowych środków", a w dodatku w regulaminie promocji widnieje zapis, że: "Można korzystać tylko z jednej Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie"... to - jak już wspomniałem na wstępie niniejszego wpisu - przy odpowiedniej strategii da się korzystać z kolejnych edycji, jedna po drugiej, nawet przy obracaniu ciągle tą samą kwotą! Pamiętać należy jednak o wycofaniu środków na odpowiedni moment (w praktyce na kilka dni), by ponownie liczyły się one jako nowe środki w nowej edycji promocji oprocentowania. Więcej na ten temat znajdziesz w mym nieco już starym wpisie: Instrukcja obsługi konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium. Czyli jak rolować "nowe środki", by ciągle posiadać promocyjne oprocentowanie? (choć i względem niego nastąpiły pewne zmiany, bo teraz dniem badania salda nie jest dzień poprzedzający start danej edycji promocji oprocentowania konta oszczędnościowego Profit, ale dzień nieco wcześniej wyznaczany - i w tym jest już nieco loteryjności, bo ta data w różnych edycjach jest różna).
 
Oczywiście nie mamy gwarancji, że po obecnie dostępnej, 33. edycji promocji pojawi się 34. edycja, ani nie wiemy jaki dzień badania salda będzie wyznaczać ta ewentualna, kolejna edycja promocji oprocentowania. Jeśli jednak chcesz się na nią przygotować, to dobrze będzie wycofać środki z Millennium - by ich nie było na dzień 3.12. r. i powrócić z nimi 9.12.2021 r. Wtedy nadal będziesz korzystać z oprocentowania 1,25% w skali roku wynikającego z 33. edycji, bo to oprocentowanie obowiązuje przez 62 dni od pierwszej wpłaty "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit. Jednak jeśli ten okres 62 dni upłynie w okresie dostępności 34. edycji, a ona będzie liczyć "nowe środki" względem salda z prognozowanego dnia w przedziale od 3. do 8.12., to wtedy bank z automatu uzna środki ulokowane na koncie oszczędnościowym Profit jako nowe i włączy dla nich oprocentowanie wynikające z 34. edycji.

Dlaczego jako czas, w którym może wypaść dzień badania salda na potrzeby 34. edycji, prognozuję okres od 3. do 8.12.2012 r.? Szukam analogii wobec ostatnich edycji:
 • w 31. edycji (dostępnej do 5.07. do 4.09.2021 r.), dzień badania salda przypadał 30.06.2021 r. (5 dni przed startem edycji);
 • w 32. edycji (dostępnej od 6.09. do 16.10.2021 r.), dzień badania salda przypadał 31.08.2021 (6 dni przed startem edycji);
 • w 33. edycji (dostępnej od 18.10. do 11.12.2021 r.), dzień badania salda przypadł 8.10.2021 r. (10 dni przed startem edycji).

Gdyby ta zasada miała zostać utrzymana, a nowa edycja miała się pojawić 13.12., to data badania salda najpewniej może być wyznaczona właśnie gdzieś w okresie od 3. do 8.12.2021 r..

Podkreślam jednak jeszcze raz, że to scenariusz hipotetyczny. Może się ziścić, ale nie musi, bo to bank decyduje czy kolejna edycja będzie i jeśli tak, to jakie będą jej zasady.

Jeśli nie chcesz "bawić się" w czyszczenie salda środków w Millennium w celu przygotowania pod udział w kolejnej, 34. edycji, to po prostu możesz wpłacić środki i je trzymać na koncie oszczędnościowym Profit, a po zakończeniu udziału w 33. edycji, a więc po upływie 62 dni ze środkami z konta oszczędnościowego Profit zrobisz co chcesz - np. wypłacisz (co zresztą możesz zrobić w dowolnym momencie) i ulokujesz tam, gdzie wtedy będzie najlepsze oprocentowanie.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł.

Gdzie jeszcze szukać promocyjnego oprocentowania dla oszczędności?


Dziś czasy są takie, że inflacja szaleje, a Rada Polityki Pieniężnej w końcu wzięła się za podwyższanie stóp procentowych, więc rosnąć zaczęło oprocentowanie dla oszczędności i ono dalej (miejmy nadzieję) rosnąć będzie. Wyczekując na jeszcze wyższe stawki, na ten okres przejściowy najlepszym rozwiązaniem są konta oszczędnościowe, z których w każdym momencie środki można podjąć (bez utraty odsetek), jeśli nadarzy się okazja (czyli np. gdzieś pojawi się świetna lokata). 

Oprócz Millennium uwagę warto zwrócić również na propozycję Alior Banku, gdzie można uzyskać 1,5% do 100 tys. zł na 3 miesiące na Koncie Mega Oszczędnościowym (oraz 200 zł premii dla otwierających konto osobiste). Z kolei Aion Bank daje 1,5% w skali roku na rachunku oszczędnościowym bez limitu kwoty (gwarantowane do 31.12.2021 r.). Jednakże choć w Millennium oprocentowanie jest nieco niższe, to bonus aż 360 zł za konto osobiste rekompensuje różnicę w oprocentowaniu oraz zdecydowanie najbardziej kusi 😉

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

36 komentarzy:

 1. Coś nareszcie drgnęło w bankach. Ja dla środków do 100 tys. zł korzystam na razie z 1,5% na KMO w Alior.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ja swoje też właśnie tam ulokowałam. Ale super, że Millenium podniosło w końcu stawkę, tęskno do tych czasów, gdzie można było mieć 2,7%. Mam nadzieję, że idzie to w dobrą stronę.

   Usuń
  2. Jeszcze tęskniej do tych czasów, gdzie można było mieć 3,5% :)

   Usuń
 2. Daleko do czasu oprocentowania z którego pamiętam KO Profit. I wtedy były edycje gdzie można było wpłacać nawet 200 tys. No ale dobrze że się rozrusza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już wycofuję z aion gdzie mam 1% i nie subskrybowałem bo teraz byłbym zamrożony czyli stratny

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak założyłam Konto 360 w zeszłym tygodniu to teraz wpłacam na konto Profit do 50 tys. zł i rozumiem że od razu mam 1,25%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Jako nowa klienta masz saldo 0 zł na dzień 8 X. Wszystko co wpłacisz to teraz będą nowe środki

   Usuń
  2. Nawet obecni klienci z aktywną edycją na 0,5% mogą z niej zrezygnować i o ile ich saldo początkowe wynosiło zero, to będą mieli takie same warunki jak mówi.

   Rzecz w tym, że wciąż tylko 1. wypłata z KO w danym m-cu jest darmowa, a za każdą następną jest dość wysoka opłata.

   PS. Alior oraz ING mają lepsze oferty z dowolną ilością wypłat z KO za darmo!

   Usuń
  3. Mimo tego Millennium to dobry bank :)

   Usuń
 5. A na lokatach nadal 0,5% (Mobilna) i 1% (Urodzinowa). Czas by i to zmienili!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na Happy Hours nadal... 0,01%-0,05%

   Usuń
 6. Czekam na ruch Getin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo Aion :)

   Usuń
  2. Ten "ruch" to oni już właśnie wykonali: 1% w skali roku na 12 miesięcy, 0,8% w skali roku na 6 miesięcy, 0,5% w skali roku na 3 miesiące... :P

   Getin jest w tak kiepskiej kondycji, że nie stać ich już na rozdawanie pieniędzy. Bank żeby podzielić się małą cząstką, musi mieć z tego jakiś zarobek. Obecnie Getin jest w tak niepewnej sytuacji, że nawet po rozmowach z pracownikami tegoż jeszcze banku to słychać. Zupełny brak pomysłu na dalsze funkcjonowanie a ruchy które wykonują przypominają konwulsje przed agonią.

   Usuń
  3. Nieprawda. Właśnie Getin już 2 kwartał jest na + , nawet większym niż zakładali analitycy . Wczoraj na giełdzie poszedł 6+

   Usuń
 7. Konto Millenium założyłam w niedzielę (niestety załapałam się na ostatnie dni "gorszej" promocji, gdyby człowiek wiedziął...). Jednakże kiedy wchodzę na moje konto i na szczegóły konta Profit, oprocentowanie widnieje jako 0,01%, ani jednej wzmianki o promocji. Mam się martwić i dzwonić, czy na pewno wskoczy mi oprocentowanie 1,25% na ulokowanych środkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zrezygnować z obecnej edycji.

   Usuń
 8. Założyłam konto w niedzielę 7.11 (niestety załapałam się na ostatnie dni "gorszej" promocji, ale gdyby człowiek wiedział...), jednak kiedy wchodzę w szczegóły mojego kona Profit, widnieje tam oprocentowanie 0,01%, ani jednej wzmianki o promocji. Czy mam się martwić i dzwonić do nich, czy na pewno dla ulokowanych środków będę mieć oprocentowanie 1,25%? Czy może powinnam założyć jakieś inne KO, promocyjne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kliknij w szczegółach konta oszczędnościowego zakładkę oprocentowanie promocyjne.

   Usuń
  2. Będzie takie oprocentowanie jak obiecali.
   W związku z tym, że nie chce mi się sprawdzać warunków tej "gorszej" promocji, radzę sprawdzić czy nie było tam tak jak w tej, że aby mieć ten obiecany 1,5%, trzeba mieć wpływ na konto 2000 zł.
   Odpowiednie oprocentowanie pojawia się w następnym dniu.

   Usuń
  3. @Ewa 11 listopada 2021 08:15
   Pomyłka z tym wpisem o 2000 zł. To nie ten bank i nie ta promocja. :(

   Usuń
  4. Czyli jeśli ktoś zrobi wpływ na KJO w wysokości 2k dopiero ostatniego dnia danego m-ca, to z podwyższonego oprocentowania wiele pożytku miał nie będzie?

   Usuń
  5. @Anonimowy, 11 listopada 2021, 12:26 - Czyli jeśli ktoś zrobi wpływ na KJO w wysokości 2k dopiero ostatniego dnia danego m-ca, to z podwyższonego oprocentowania wiele pożytku miał nie będzie?

   Usuń
  6. @Anonimowy 14 listopada 2021 21:26
   Na logikę biorąc, to dopiero po spełnieniu określonych warunków można się spodziewać, że bank da to co obiecał. Dopóki nie zostanie spełniony warunek jednorazowego wpływu 2000 zł, będzie oprocentowanie 1% (o ile będą spełnione obowiązujące do tego etapu warunki).
   Jeżeli więc nie można dokonać jednorazowego przelewu 2k, to chyba lepiej pozostać przy ofercie Banku Millenium i tych 1.25%.

   U mnie był najpierw 1% (widoczne następnego dnia po założeniu Konta Mega Oszczędnościowego i wpływie ponad to, co było w dniu badania salda), a dopiero potem 1.5% (widoczne po jednorazowym wpływie 2k i też "kolejnego" następnego dnia).

   Ps. Powyższe jest tylko moim zrozumieniem, zatem to do Alior Banku należy ostateczne wyjaśnienie. Ja osobiście jednak zawsze wolę trzymać się wręcz przesadnego przestrzegania warunków, niż potem wojować z bankami które często nie trzymają się nawet tego co same ustaliły.

   Usuń
 9. Nie pamiętam edycji KO Profit, w której byłaby zmiana wysokości oprocentowania w trakcie jej trwania - bardzo dziwne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kolejna edycja KO Profit najprawdopodobniej wejdzie w życie w niedzielę 12. grudnia czyli już po najbliższym posiedzeniu RPP, na którym być może nastąpi kolejna podwyżka stóp!

  https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/polityka_pieniezna/harmonogram_posiedzen.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Stare środki w banku millenium dalej 0.01 .dodam że nowe środki tesz mam na 0.01 .mam dwa konta oszczędnościowe z eurobanku i tam za nowe środki 0.01

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale kto trzyma kasę na standardowym oprocentowaniu?! Wszędzie jest 0,01 a w najlepszym wypadki 0,1%. Trzeba szukać promocji. Promocja się kończy to uciekać gdzie indziej jak nie mają niczego do zaproponowania.

   Usuń
 12. Czy można skorzystać z opcji weryfikacji z pomocą przelewu z wspólnego konta z żoną w Santander można założyć dwa osobne konta w Millenium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Przetestowane. Otworzyliśmy 2 różne konta w millenium potwierdzając je wspólnym kontem w innym banku.

   Usuń
 13. wszedzie, ze do 13.12 promocja jest napisane a u mnie Okres naliczania promocyjnego oprocentowania:18-10-2021 - 18-12-2021. Z czego to wynika i kiedy srodki wycofać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego, że tyle trwa czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania, czyli 62 dni.

   Usuń
  2. 19.12.2021 r. albo jak masz pewną informację - i o ile jeszcze to w ogóle w tym banku działa - o dniu badania salda środków, to przed tym dniem żeby móc się załapać na kolejną edycję z nowymi środkami.

   Usuń
 14. Zastanawiam się czy wpłacać już teraz czy zaczekać do kolejnej edycji? Może być więcej.

  OdpowiedzUsuń
 15. No i lipa. Wczoraj skończyła się bodajże 33 edycja (nawet nie wiem bo znikła). Czekam sobie spokojnie z nowymi środkami, dzisiaj sprawdzam a tam głucha cisza. Nie pojawiła się żadna promocja na nowe środki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od jutra będzie dostępna nowa, 34. edycja (nie ma jeszcze regulaminu, ale z informacji na stronie banku, które już tam się pojawiły, wynika, że niezmiennie będzie 1,25% do 50 tys. zł na 62 dni; niestety dniem badania salda najprawdopodobniej będzie... 10.12., czyli wbrew regułom z poprzednich edycji; prognoza więc niestety chybiona).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...