Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łatwa premia 200 zł za Konto Przekorzystne w Pekao (jako nagroda gwarantowana) + rowery i samochód audi do wygrania w loterii

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

2.11.2021

Łatwa premia 200 zł za Konto Przekorzystne w Pekao (jako nagroda gwarantowana) + rowery i samochód audi do wygrania w loterii

Bank Pekao przygotował nową promocję konta, w której zdecydowanie uprościł warunki.

200 zł premii za konto w Pekao: listopad 2021
Tym razem, by zdobyć całą pulę (200 zł premii) nie trzeba już wykonywać płatności na sumę aż 1 000 zł. Wystarczy bowiem wykonanie kilkunastu transakcji (na dowolne, nawet drobne kwoty).


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

W praktyce mamy tutaj do czynienia z dwoma promocjami:
 • pierwsza z nich daje 100 zł premii za otwarcie konta - ta akcja dostępna jest do 31.12.2021 r. 
 • w drugiej akcji, dostępnej tylko w listopadzie, do wzięcia jest druga premia 100 zł - i to w tej promocji uproszczone zostały warunki do spełnienia.

I choć te dwie odrębne promocje mają osobne regulaminy, można je łączyć i uzyskać tytułowe 200 zł. Część warunków do spełnienia pokrywa się ze sobą, więc poniżej znajdziesz połączony opis.

Premia do 200 zł za Konto Przekorzystne w Pekao


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2019 r. do 31.10.2021 r. nie miała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao (oczywiście posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz zgarnąć premie za otwarcie konta osobistego w ramach niniejszych promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zgarnąć premię 200 zł (2 x 100 zł):

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard i z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną Pekao) oraz do 30.11.2021 r. zawrzyj umowę z bankiem (należy zrobić to online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej);
 • najpóźniej do 31.12.2021 r. złóż dyspozycję aktywacji Pakietu Komfort (to pakiet darmowych przelewów natychmiastowych oraz ubezpieczenie, które można przetestować za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej);
 • w grudniu 2021 oraz w styczniu i lutym 2022 r. (w każdym z tych trzech miesięcy):
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (kwota musi wpłynąć jednorazowo - chodzi o to, że nie zaliczą się np. 2 wpływy po 250 zł; może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki) oraz
  • wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją mobilną PeoPay (na dowolne kwoty; bank zaliczy płatności zbliżeniowe aplikacją, ale nie uwzględni transakcji Blikiem);
 • najpóźniej do 28.02.2022 r. w dowolnej placówce Banku Pekao złóż wzór podpisu.

I to wszystko. Dwie premie - każda po 100 zł - otrzymasz do 31.03.2022 r. Do tego czasu nie zamykaj Konta Przekorzystnego w Pekao. 

Konto w Pekao załóż i do otrzymania premii najlepiej utrzymuj jako indywidualne (jeśli zmienisz je na wspólne, to warunki uzyskania premii będzie musiał spełniać każdy ze współposiadaczy, a i tak otrzymacie max. 2 x 100 zł).
 

Dodatkowa szansa na zwiększenie zysków


Otwierając konto w Pekao, zgarnąć możesz nie tylko gwarantowane premie pieniężne, o których mowa powyższej, ale możesz też wygrać rower elektryczny lub samochód elektryczny marki audi - takie nagrody czekają bowiem na klientów Pekao, którzy do 31.12.2021 r. wziąć mogą udział w loterii. Losy dają płatności wykonywane kartą Mastercard (tą, którą można wyrobić do Konta Przekorzystnego). Więcej na temat loterii Pekao piszę tutaj.

Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Banku Pekao to:
 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków;
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę (Mastercard) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay;

   Uwaga: chociaż do konta można zamówić kartę Visa, to pamiętaj, że udział w wyżej wymienionych promocjach zapewnia wyłącznie karta z logo Mastercard.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną);
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

We wniosku o konto (a wyłącznie tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii) znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku.

Pamiętaj jednak, że do udziału w promocjach z premiami na sumę 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). 

Co w sytuacji, jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tu jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis:
"Jeśli nie udało ci się zawrzeć tej umowy w tych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowę w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony"


W praktyce więc są możliwe 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w żadnej promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocjach z premiami do 200 zł.

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocjach.

Czym jest i ile kosztuje Pakiet Komfort?


Promocja z premią 100 zł na start za konto w Pekao wymaga włączenia Pakietu Komfort, zawierającego darmowe przelewy natychmiastowe oraz ubezpieczenia świadczone przez PZU. Standardowo korzystanie z takiego pakietu wiązałoby się z comiesięczną opłatą, ale na szczęście przez 6 miesięcy można go przetestować za 0 zł. Jest to zagwarantowane w regulaminie, gdyż możemy tam znaleźć zapis:
"Jeżeli Pakiet Komfort jest aktywowany do danego Rachunku po raz pierwszy, obejmujemy go „Promocją na start” polegającą na bezwarunkowym zwolnieniu z Opłaty w pierwszych 6 miesiącach funkcjonowania Pakietu Komfort."

Pakiet Komfort dostępny jest w trzech wariantach: 
 • Standard daje 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu oraz ubezpieczenie zakupów przez Internet i ubezpieczenie rzeczy osobistych i ubezpieczenia assistance - usługi informacyjne;
 • Złoty pozwala na wykonanie 3 darmowych przelewów Express Elixir w danym miesiącu, a do ubezpieczeń wymienionych przy pakiecie Standard, dochodzi jeszcze ubezpieczenie Pomoc w domu;
 • Platynowy umożliwia skorzystanie z 4 przelewów Express Elixir za 0 zł w danym miesiącu, a oprócz ubezpieczeń dostępnych w pakietach Standard i Złotym, dostępne jest jeszcze ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC).

Szczegółowy zakres i przedmiot ubezpieczeń oraz opis odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdziesz w podlinkowanych dokumentach na końcu niniejszego wpisu.

Pakiet Komfort można włączyć poprzez bankowość internetową lub aplikację mobilną, a także w placówkach banku (robiąc to do 25. dnia miesiąca, pakiet zostanie aktywowany od początku kolejnego miesiąca kalendarzowego).

Po upływie 6-miesięcznego darmowego okresu z pakietem Komfort, miesięczna opłata wyniesie 6 zł dla wariantu Standard, 9 zł dla opcji Złoty oraz 12 zł w przypadku pakietu Platynowego. Choć oczywiście można z Pakietu Komfort w dowolnym momencie zrezygnować (acz miej na uwadze, że trzeba go posiadać do momentu wpływu premii). By został on zamknięty wraz zakończeniem danego miesiąca kalendarzowego, dyspozycję wyłączenia należy złożyć w placówce banku najpóźniej do 25. dnia tegoż miesiąca. Pakiet jest też wyłączany z dniem zamknięcia konta.


Zyskuj na najlepszych promocjach bankowych. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie informacje o propozycjach banków, na których zyskasz najwięcej. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. 1. Wpływ 500 zł może być z konta żony?
  2. Czy jest opcja podpisania umowy przez kuriera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Jak może być wpływ przelewem ze swojego konta to tym bardziej od żony lub kogokolwiek.
   2. Nie. Tylko przez telefon na selfie albo w ostateczności placówka.

   Usuń
 2. Czy karencja jest liczona od dnia zamknięcia konta, czy zamknięcia umowy ramowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od zamknięcia konta.

   Usuń
  2. Włączając w to konta z przejętego Idea :)

   Usuń
 3. promocja tylko dla osób, którzy nigdy nie mieli konta w Banku, artykuł tego nie podaje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuł podaje: "Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2019 r. do 31.10.2021 r. nie miała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao (...)", co wynika z regulaminu promocji zawierającego tylko takie wykluczenie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...