Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2021 roku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

28.11.2021

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2021 roku

Czas na to, co bankobiorcy lubią najbardziej, czyli na podliczenie własnych zysków z udziału w promocjach.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca na blogu Bankobranie publikuję swoje wyniki. Tu pokazuję ile można zarobić na bankach w praktyce (na przykładzie mego gospodarstwa domowego 2+2) oraz ile przy tym wydaję. Dzielę się też informacjami o tym, co się u mnie zmienia, jeśli chodzi o posiadane konta i karty (a sporo się działo) oraz przypominam o najlepszych okazjach.

Po świetnych ostatnich miesiącach, w których kolejno raportowałem zysk w wysokości 630, 402, 933 i 536 zł, obecny wynik, co tu dużo kryć, jest skromniejszy. Ale - co zawsze podkreślam - niezmiennie cieszy.

I od razu przechodząc do konkretów. Na pierwszy front idzie bank, który dał mi zarobić najwięcej - to Credit Agricole, gdzie otrzymałem bonus po 25 zł (który wpada, jeśli na koncie zostanie odnotowany wpływ i wykonane zostaną co najmniej 3 płatności na dowolne kwoty). Do tego bank wypłaca mi też 5-procentowy zwrot za opłacanie rachunków z konta w Credit Agricole (do 25 zł miesięcznie) i 1-procentowy moneyback za płatności kartą i Blikiem (również do 25 zł w miesiącu). W każdym przypadku wpadł maksymalny bonus, bo z płatnościami skupiłem się właśnie na tym koncie (zakończyły się bowiem promocje w innych bankach, w których w poprzednich miesiącach musiałem aktywnie płacić kartą). W sumie wpadło więc 75 zł.

W Santander Banku dostałem bonus 50 zł za polecenie konta . Ten bonus odnotowuję, bo jest on za rekomendację osoby z rodziny. Tu więc uważam, że podanie tego zysku jest godne odnotowania - tradycyjnie jednak nie uwzględniam bonusów za polecenia, jeśli takowe otrzymuję, gdy Czytelnicy korzystają z mego kodu polecenia. Powód jest prosty - moje wyniki z udziału w promocjach bankowych mają odzwierciedlać zyski, jakie może osiągać przy rodzinie takiej jak moja (2+2). A przecież nie każda rodzina ma bloga, za pośrednictwem którego może dotrzeć do większej liczby odbiorców i tym samym polecić konto szerszemu gronu osób. Uwzględnianie przeze mnie takich bonusów zawyżałoby wyniki (bo z Santander Banku faktycznie zgarnę maksimum jakie jest możliwe do wzięcia, czyli 500 zł, dzięki temu, że Czytelnicy podają mój kod polecenia, ale w tych wpisach nie chodzi o wyścig na jak najwyższe zyski).

Całość uzyskanych gratyfikacji z promocji bankowych domyka bonus 25 zł, który otrzymuję na Konto Premium w Alior Banku (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe), jeśli w ciągu miesiąca wykonam płatności kartą na sumę co najmniej 500 zł.

I to już wszystko. Lista z zarobkami za zeszły miesiąc jest więc dość krótka:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem?

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

Uwzględnione poniżej

25 zł

Zwrot 5% za opłacanie rachunków za media (prąd, gaz, woda, Internet, telefon)

-

25 zł

Zwrot 1% za płatności kartą i BLIKiem

2504 zł

25 zł

Santander Bank

Program „Polecam mój Bank”

-

50 zł

Alior Bank

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

527 zł

25 zł

Wszystkie uzyskane gratyfikacje wyglądały tak:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2021

Wyliczenia

Łatwo policzyć, że wszystkie wymienione bonusy dały mi 150 zł. To jest też ostateczny zysk, bo nie poniosłem przy tym żadnych kosztów - posiadane konta i karty albo są bez warunków darmowe, albo z opłat zwalnia aktywność, która najczęściej pokrywa się z warunkami realizowanymi na potrzeby promocji.

Jak zawsze ten swój wynik z bankobrania porównuję do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak, by dokładnie tyle samo (jak 150 zł z bankobrania) uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych utrzymywać aż 144 553,68 zł.

Po(rachunki) - czyli co zmieniło się w moim portfelu


O ile poprzednie miesiące wyglądały spokojnie, to teraz było nieco aktywniej w temacie zawierania i wypowiadania umów z bankami. Do zamknięcia poszło konto w BNP Paribas i karta kredytowa w Santander Banku (żony). W tym drugim wypadku bank postarał się o zatrzymanie i zaproponował 2-procentowy zwrot za płatności (do 30 zł miesięcznie) przez 4 kolejne miesiące. Już z tego aktywnie korzystamy - pierwszy zwrot odnotuję za miesiąc.

Również w Santanderze zacząłem korzystać ze zwrotów za przelewy z Konta Jakie Chcę, które bank nalicza w przypadku opłacania należności za media. Teraz to się bardziej opłaca, bo bank podwaja zwrot. To na tyle korzystne, że nawet opłaca się robić nadpłatę (bo żaden bank nie daje mi 2% dla oszczędności).

Po długim wyczekiwaniu założyłem też konto osobiste w Millennium. Okres wykluczenia dla byłych klientów tegoż banku był zawsze niemiłosiernie długi, ale w końcu zaczęło się to zmieniać. Ja założyłem konto w poprzedniej edycji z premią 250 zł... i można rzec, że trochę się pospieszyłem, bo obecnie, w nowszej promocji, do wzięcia jest już 360 zł za to samo konto. No cóż, zdarza się.

Tak samo udało się powrócić do Pekao, gdzie bank z prawie 3 letniej zrobił zaledwie kilkumiesięczną karencję dla byłych klientów. Z komentarzy Czytelników, którzy już kiedyś byli klientami tego banku wynika, że u niektórych pojawiają się problemy (nazwałbym to natury technicznej) z ponownym założeniem konta, ale części osób to się udaje. To promocja, w której do wzięcia czeka do 250 zł w bonach na zakupy (do wyboru: Biedronka, Allegro i 4F).

Promocje godne uwagi

Przy okazji wpisu, na którym co miesiąc raportuję wyniki swego bankobrania, przypominam o promocjach, które są szczególnie popularne oraz te, które wkrótce się kończą.

A to już ostatnie chwile na:


Jeśli zaś chodzi o promocje dostępne w nieco dłuższym terminie, to szczególnie wyróżniają się te, w  których zgarnąć można:

To tyle jeśli chodzi o promocje kont osobistych. A co jeśli chodzi o inne produkty? Dla prowadzących działalność gospodarczą do 1850 zł czeka za konto firmowe w Santander Banku.

Jeśli zaś chodzi o okazje do bankobrania z kartą kredytową, to tu można uzyskać do 300 zł w bonach Allegro od BNP Paribas. Niezmiennie aktywnym jest też Citibank, który daje np. projektor multimedialny Overmax za kartę Citi Simplicity albo 400 zł w bonach na zakupy lub 200 zł premii (do wyboru) za karę World Mastercard.

Jak poznać bankobranie i w jaki sposób zarabiać na bankach? 


Jeśli trafiasz na mojego bloga po raz pierwszy (lub nawet kolejny), ale dotąd nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu , żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:

14 komentarzy:

 1. ja w listopadzie z banków tylko Santander 432 zł na co się złożyło 2 x 200 zł za KK plus zwroty 1% za płatnośc tymi kartami 32 zł. Z Moich Usług jeszcze wpadło 80 zł i Biedry 30 zł, co z sumie dało mi całkiem ładną sumkę 542 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz (jak zawsze) i podzielenie się swym raportem. Świetny wynik! Oby tak dalej.

   Usuń
 2. A u mnie w tym miesiącu 400 zł od Citi (Allegro) za kartę kredytową, 50 zł od Santandera (za polecenie) i 16,51 zł moneybacku na KJO w Aliorze. Od początku roku w sumie 2147,30 zł. Plan zrealizowany ponad oczekiwania. Planowałem 1500 zł. Dzięki za bloga! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ładna sumka się uzbierała i cieszy, że ponad plan! Życzę dalszego owocnego korzystania z promocji.

   Usuń
 3. Największymi zyskami mogą pochwalić się ci co dopiero zaczynają korzystać z promocji. Potem jest gorzej bo trzeba w niektórych bankach czekać latami aż minie karencja by załapać się na promocję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. różnie bywa, różne są karencje. Ja zarabiam piąty rok i saldo na koniec roku będzie ponad 5.500

   Usuń
  2. U mnie ta średnia miesięczna utrzymuje się na dość podobnym poziomie - to 400 zł miesięcznie (licząc w perspektywie 7 lat). Bywają miesiące skromniejsze (jak ten powyżej podsumowany), ale też o wiele, wiele lepsze.

   Karencje bywają różne - są kilkuletnie (ileż to ja się naczekałem na powrót do Millennium - jakoś z 5-6 lat, aż bank skrócił okres wykluczenia dla byłych klientów), ale są też z o wiele przyjaźniejszym okresem (np. w BNP Paribas to 12 miesięcy; w Pekao ostatnio też pojawiła się niespodzianka - ok. 7 miesięcy).

   Na sumę tych bonusów składają się jednak nie tylko nagrody za zawarte umowy, ale też na utrzymanie (w poprzednich miesiącach pisałem o Citi, w tym o Credit Agricole, a i będą zwroty od Santandera). I tak ten grosik do grosika się zbiera ;)

   Usuń
 4. Mam pytanie odnośnie CA, czy da się obecnie zdobyć podobne warunki jakie Ty masz na tym koncie tzn. mam tylko bonus za utrzymanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z miesiąc, może dwa temu gdzieś w komentarzach pojawiła się informacja o otrzymaniu promocji na zatrzymanie. Ale czy jest na dzień dzisiejszy, to nie wiem.

   Usuń
 5. Artykuł niepełny, bo nie ma info o zarobkach z afiliacji. Czy planujesz też tego typu raporty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpis jest o zarabianiu na promocjach bankowych, a nie o ewentualnych dochodach, które przynosi blog - wspominam o tym zresztą w powyższym wpisie. Nie uwzględniam bonusów z poleceń, z których skorzystali Czytelnicy, bo to nie byłoby miarodajne. Piszę o tym, na czym się znam, a tematyką bloga nie jest prowadzenie bloga, a zarabianie na promocjach bankowych.

   Usuń
 6. Mr. Złotówa, a co z KK od Aliora(T-mobile)? Dowiadywałeś się może czy jeśli karta straci ważność, wysyłają nową i korzystasz na dotychczasowych warunkach? Czy otrzymujesz nową i już zwrot 5% nie naliczają? Moja ma ważność do 03.22 i zastanawiamy się czy nie zrezygnować w lutym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nową kartę (już z logo Aliora) dostałem w kwietniu. Nic się nie zmieniło - zwroty są.

   Usuń
  2. Super. Dzięki za informację. Pozdrawiam

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...