Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij nagrody o wartości nawet 400 zł za kartę kredytową Citibank World Mastercard (i dodatkowe nagrody w programie punktowym)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

23.11.2021

Zgarnij nagrody o wartości nawet 400 zł za kartę kredytową Citibank World Mastercard (i dodatkowe nagrody w programie punktowym)

Wystartowała nowa promocja z kartą Citibanku!

Citibank World Mastercard
O ile w większości promocji kart kredytowych Citibanku do wzięcia są z góry określone nagrody rzeczowe lub bony na zakupy, to tym razem uczestnik ma większy wybór - może zdecydować się na różne vouchery na zakupy, ale może też wybrać bonusy pieniężne. A korzystając z karty na co dzień zyskać można jeszcze więcej, dzięki towarzyszącemu jej programowi lojalnościowemu.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

W promocjach Citibanku najczęściej w roli głównej występuje karta kredytowa Citi Simplicity. Tym razem przyszła jednak kolej na kartę Citibank World Mastercard. To karta, której towarzyszy program lojalnościowy Citibanku. Płacąc kartą zbiera się punkty, a te można wymieniać na nagrody z katalogu - wśród nich są vouchery na zakupy albo zwrot w postaci bonusu pieniężnego wypłacanego na konto.

Na osoby, które teraz zdecydują się na wyrobienie karty World Mastercard czeka pokaźna liczba punktów w tymże programie lojalnościowym Citibanku, która pozwoli uzyskać nagrody o łącznej wartości nawet 400 zł (a w praktyce jeszcze więcej, bo wykonując płatności kartą - choćby na potrzeby promocji - zbierzesz też punkty "standardowe"). Minimum 400 zł uzyskasz jeżeli zdecydujesz się na vouchery na zakupy albo - jeśli wybierzesz premie pieniężne - minimum 200 zł.

Promocja w pigułce: nagrody otrzymasz, jeśli po zawarciu umowy o kartę kredytową:
 • zalogujesz się do aplikacji mobilnej i aktywujesz w niej kartę;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł w każdym z czterech kolejnych miesięcy kalendarzowych.

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji i wskazówki jak krok po kroku zdobyć nagrodę znajdziesz poniżej.

Co warto wiedzieć o promocjach bankowych?


Na wstępie kilka słów (a właściwie zdań) dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może dopiero pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to świetnie wiesz, że podobnych promocji jest dużo i można dzięki nim zyskać sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością (nie wykraczającą w zasadzie ponad standardowe korzystanie z karty). Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na pozyskiwanie klientów, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce od prawie 8 lat, a więc od powstania niniejszego bloga.

Co też bardzo ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się przede wszystkim na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I tak właśnie jest w niniejszej propozycji Citibanku.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy jednak wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz. 

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "RRSO: 12,59%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

Nagroda gwarantowana: 400 zł w bonach na zakupy za kartę World Mastercard


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2020 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku

Jeśli masz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji.

Zasady promocji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank World MasterCard i zdobądź do 24000 dodatkowych Punktów


By wziąć udział w akcji i uzyskać tytułową nagrodę gwarantowaną:
 • do 14.01.2022 r. złóż wniosek o kartę World Mastercard (tylko tak składane wnioski kwalifikują do udziału w promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online); choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citibank World Mastercard i za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku aktywuj kartę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następującego po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł (może być to jedna lub wiele transakcji - ważne by w sumie wyszła taka kwota).

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższy warunek, otrzymasz 6 000 punktów. Łatwo więc policzyć, że w ramach promocji dla osób wyrabiających kartę, w sumie do wzięcia jest 24 000 punktów. Taka ich liczba pozwoli odebrać vouchery na zakupy o łącznej wartości 400 zł. Choć w praktyce da się uzyskać nieco więcej - niżej wyjaśniam ile i w jaki sposób.

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...),  
– Transakcja w urzędzie pocztowym,
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Powiadomienie o nagrodzie dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Punkty zostaną z kolei naliczone w ciągu miesiąca od powiadomienia o jej przyznaniu - bank doda je do konta punktowego widocznego w serwisie bankowości internetowej Citibanku. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji (bowiem po rozwiązaniu umowy saldo punktowe ulega wyzerowaniu).

Program lojalnościowy Citibanku dla karty World Mastercard


Do karty kredytowej Citibank World Mastercard przypisany jest program punktowy, w którym do wzięcia czeka:
 • 1000 punktów powitalnych - otrzymasz je za pierwszą płatność wykonaną kartą kredytową Citibank World Mastercard;
 • 2 punkty za każde 5 zł wydane u partnerów programu na terenie Polski (Douglas, H&M, merlin.pl, Sphinx, W.Kruk);
 • 1 punkt za każde 5 zł wydane w pozostałych sklepach (już niebędących partnerami banku w ramach programu dla karty World Mastercard).

Punkty naliczane są najpóźniej drugiego dnia roboczego po dniu, w którym dana transakcja została zaksięgowana na rachunku karty kredytowej.

Zatem uwzględniając już punkty powitalne (1000) oraz te, które dostaniesz za płatności na potrzeby promocji (po min. 300 zł w czterech kolejnych miesiącach), uzbierasz dodatkowo co najmniej 1240 punktów (licząc, że żadna z płatności nie będzie wykonana u partnerów; a jeśli u nich będziesz wykonywać transakcje, to tych punktów będzie jeszcze więcej). Taka ich liczba pozwoli odebrać kolejny voucher na zakupy - o wartości 20 zł. To zwiększy więc bilans zysków z udziału w promocji z 24 000 punktów na start, które to pozwalają odebrać wspomniane 400 zł w voucherach.

Vouchery mają mieć ważność 30 dni od momentu ich otrzymania.

Jakie nagrody i za ile punktów dostępne są w katalogu nagród dla karty Citibank World Mastercard?


W katalogu różnego rodzaju nagrody mają swą wycenę w punktach. Przykładowo:
 • 600 punktów pozwoli odebrać voucher o wartości 10 zł do Douglasa, H&M lub Merlin.pl; 
 • 1200 punktów da voucher o wartości 20 zł do wyżej wymienionych sklepów; 
 • 3000 punktów umożliwi odbiór vouchera 50 zł do Douglas, H&M, Merlin.p, Sphinxa lub W.Kruk.

Za punkty można też odebrać bonusy pieniężne, choć wymiana na tę nagrodę jest mniej efektywna. Dla uzyskania 50 zł trzeba poświęcić 6 000 punktów, a 100 zł otrzymasz, jeśli wymienisz 12 000 punktów.

Kto może dostać kartę kredytową w Citibanku? 


Osoba chcąca uzyskać kartę kredytową w Citibanku, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od min. 2 lat

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citibank World Mastercard - szczegóły oferty


Na uczestników powyższej promocji czeka jeszcze jeden przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (18 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). 

Po upływie 12 miesięcznych okresów rozliczeniowych objętych uproszczonymi warunkami zwrotu opłaty miesięcznej, też będzie można tej opłaty za kartę uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1500 zł płatności kartą miesięcznie). 

Alternatywnym sposobem na uniknięcie opłaty za kartę jest wykorzystanie zdobytych w promocji punktów: 500 punktów = zwolnienie z jednej miesięcznej opłaty w wysokości 18 zł.

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.


💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 200 zł za CitiKonto + do 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej można połączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

6 komentarzy:

 1. Czy posiadanie karty Simplicity wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wyklucza.
   Cytując: "Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2020 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku."

   Usuń
  2. Dzięki za odp. Szkoda.

   Usuń
 2. A jeśli kartę aktywowałem w citi online zamiast w apce mobilnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co jakiś czas komuś z Czytelników to się zdarza. Jako że aktywacja karty jest czynnością jednorazową i nieodwracalną, to pozostaje zgłoszenie reklamacji - z dotąd znanych mi przypadków przytaczanych przez Czytelników w podobnej sytuacji, takie zgłoszenia są rozpatrywane pozytywnie. Zatem pozostaje wysłać reklamację (najprościej i najwygodniej można to zrobić poprzez bankowość internetową - w zakładce 'Kontakt').

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...