Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Kolejna podwyżka oprocentowania w InBanku na większości lokat - teraz m.in. 1,3% na 1 miesiąc i 1,35% na 3 miesiące

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

16.11.2021

Kolejna podwyżka oprocentowania w InBanku na większości lokat - teraz m.in. 1,3% na 1 miesiąc i 1,35% na 3 miesiące

InBank po raz kolejny podwyższył stawki na większości swych lokat.

Lokaty InBank: listopad 2021
Największy wzrost oprocentowania nastąpił na lokatach krótkoterminowych (1- i 3-miesięcznej), a więc na takich, które w chwili obecnej wydają się najlepsze (bo kto liczy na kolejne podwyżki stóp procentowych w niedalekiej przyszłości, na razie unika zamrożenia oszczędności na długoterminowych depozytach). A lokaty w InBanku niezmiennie można założyć bez konta i bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępną ofertę w InBanku.]

Lokaty w InBanku - prześwietlenie oferty 


Główne cechy lokat dostępnych w ofercie InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; klient ma jednak możliwość założenia wielu lokat - ich łączna suma nie może jednak przekroczyć 400 000 zł); 
 • oprocentowanie (stałe) - jego wysokość uzależniona jest od okresu lokaty (stan obowiązywania: od 16.11.2021 r.): 
  • 1 miesiąc - 1,3% w skali roku;
  • 3 miesiące - 1,35% w skali roku
  • 6 miesięcy - 1,5% w skali roku; 
  • 12 miesięcy - 1,65% w skali roku;
  • 24 miesiące - 1,65% w skali roku;
  • 36 miesięcy - 1,65% w skali roku;
  • 48 miesięcy - 1,65% w skali roku; 
  • 60 miesięcy - 1,7% w skali roku
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty następuje wyłącznie zwrot wpłaconego kapitału).

W porównaniu z poprzednią ofertą InBanku (obowiązującą jeszcze do wczoraj), najbardziej wzrosło oprocentowanie lokaty 1-miesięcznej (o 0,2 punktu procentowego) oraz 3-miesięcznej (o 0,15 p.p.). O 0,1 p.p. nastąpiła zmiana w przypadku lokaty półrocznej. W przypadku depozytów na 12, 24, 36 miesięcy zmiany są kosmetyczne, bo o 0,05 p.p., a z dotychczasową stawką zostały lokaty 4- i 5-letnie.

Tu warto przypomnieć, że w InBanku osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, bank dodatkowo dolicza 0,1 p.p. dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 3-miesięczna, to będzie miał na niej 1,45% w skali roku.

Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o lokatę, wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Z racji tego, że przelew weryfikacyjny odbywa się za pomocą systemu BlueMedia, czyli systemu przelewów natychmiastowych (klient nie ponosi kosztów związanych z tym przelewem), to otwieranie lokaty jest bardzo szybkie. InBank informuje, że weryfikacja powinna nastąpić najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Przelew weryfikacyjny w najszybszy sposób można wykonać z następujących banków: Alior, Bank Nowy BG, BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, Getin Bank, ING Banku Śląski, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, PKO BP, Plus Bank i Santander Bank. 

W przypadku tych banków dane do przelewu powinny podstawiać się automatycznie. 
Przelew weryfikacyjny do InBanku

Jeśli przelew chcesz wykonać z innego banku (np. z konta Inteligo), wtedy trzeba wybrać opcję: "Samodzielny przelew".

Lokatę w InBanku można założyć bez konta oraz bez zakładania jakichkolwiek innych produktów. Nie ma też jakichkolwiek innych warunków - propozycja obowiązuje zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów.

Lokata otwierana jest jako odnawialna, acz można to zmienić w czasie trwania lokaty. Jednak z tym warto zaczekać i lokatę po prostu zerwać po odnowieniu, bo z tej automatycznej odnawialności może być dodatkowa korzyść w przyszłości - po odnowieniu, zgodnie z tabelą oprocentowania, otrzymasz wspomniany już wyżej bonus w wysokości +0,1%. Oczywiście dziś trudno wyrokować jakie będzie oprocentowanie tej odnowionej lokaty za rok czy nawet za 3 miesiące, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wtedy taką lokatę zerwać (jeśli oprocentowanie okazałoby się nieatrakcyjne lub środki byłyby Ci potrzebne).

Po zakończeniu/zerwaniu lokaty, środki trafią na Twój rachunek, z którego został wykonany przelew zasilający lokatę.

W razie potrzeby zerwania lokaty przed terminem, otrzymasz kapitał (bez odsetek). Środki zwracane są najpóźniej w kolejnym dniu roboczym (choć jak donosił mi wczoraj jeden z Czytelników, gdy dyspozycję złożył przed godz. 7, to jeszcze tego samego dnia ok. godz. 15 środki miał już na koncie w swym banku).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału, bo przy obecnym kursie euro wobec PLN nie sposób nie zmieścić się w limicie 100 tys. euro (w InBanku na lokatach nie da się zdeponować więcej, niż 400 tys. zł).


Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty: 

49 komentarzy:

 1. Zakładanie lokat długoterminowych przy obecnej inflacji mija sie z celem.
  Natomiast zakładanie lokaty na 3m jest nieopłacalne skoro lokata na 1m to różnica zaledwie... 0.05% a po 1m oprocentowanie wyniesie 1,4% a lokaty 3m dalej 1,35%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To rolowanie miesięcznej może być najopłcalniejsze :)

   Usuń
  2. Dokladnie:) Anonimowy 16 listopada 2021 11.06

   Usuń
  3. Podzielam to zdanie. Założyłem dzisiaj lokaty na 1%. Mam nadzieję że za miesiąc będzie jeszcze więcej +0,1%.

   Usuń
  4. @Anonimowy 17 listopada 2021 18:54
   Chyba na 1,3% a nie 1%.

   Usuń
  5. Zdecydowanie wolę KO @ 1,5% z dostępem do swojej kasy w każdej chwili niż 1-miesięczną lokatę @ 1,3%

   Usuń
  6. Myślę, że każdy woli więcej ;) Ale nie każdy może lub nie każdy chce - powody mogą być różne: limit kwoty objętej promocją oprocentowania (Alior) czy limit ochrony w ramach systemu gwarancji depozytów (Aion). W przypadku tego pierwszego niechęć do zakładania Konta Mega Oszczędnościowego może też budzić fakt karencji (jeśli ktoś nie łapie się na obecną promocję dla otwierających konto osobiste, ale już sporo czasu mu upłynęło od zamknięcia poprzednio posiadanego konta). Czasem więc trzeba wybrać coś niżej oprocentowanego.

   Usuń
 2. To już żadna rewelacja. Dzis nest bank podwyzszyl ko na 1.6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to na starych kontach. Nowi klienci konta z takim % już nie otworzą.

   Usuń
  2. Też się cieszę z tego powodu. W końcu 1,6% jest avista.

   Usuń
  3. Czy jest limit na koncie?

   Usuń
  4. Chyba tylko garstka osób ma to konto. Podziwiam za tak długie trzymanie go przez lata posuchy jaka panowała w Nest.

   Usuń
  5. Na ich stronie w tabeli oprocentowania z 9. listopada widnieje 1,1% na KO.

   Usuń
  6. @Ba S16 - to właśnie te "lata posuchy" są powodem tego, że go nie zamykałem. Ponadto Nest Konto to jeden z lepszych bezwarunkowo darmowych (!) ROR-ów z bardzo dobrą apką.

   Podobnie jest w przypadku ROR w Millenium, gdzie na dodatek regularnie oferują zwroty za płatności :)


   Usuń
  7. @Ba S
   Jeszcze w ub. roku w kwietniu 2020 oprocentowanie wynosiło 2,2%.

   @Anonimowy 16 listopada 2021 16:44
   Te konto oszczędnościowe 1,6% jest wycofane z oferty. Jego oprocentowanie ustalane jest o WIBOR 3m+0% marża stąd tak wysokie oprocentowanie w porównaniu do aktualnej oferty.

   Usuń
  8. @Anonimowy 16 listopada 2021 17:36
   Rozumiem, że zwroty w Mille proponują przy próbie zamknięcia konta?

   Usuń
  9. Pewien jesteś? Aktualna wartość WIBOR 3M to 1,62%

   Usuń
  10. Jestem pewny:) bo Nest przyjmuje oprocentowanie do jednego miejsca po przecinku: WIBOR 3m 1,62% czyli oprocentowanie 1,6% (jedno miejsce po przecinku).

   Usuń
  11. @Anonimowy, 16 listopada 2021, 21:07

   Dość dziwne, bo 19. sierpnia zakończyła się moja 2-letnia lokata na 2,65% :)

   Usuń
  12. @Anonimowy 16 listopada 2021 22:28
   Ale co w tym dziwnego? Dwa lata temu czyli w 2019 roku odsetki i stopy procentowe były wyższe.

   Usuń
  13. Anonimowy (16 listopada 2021, 21:07) pisał, że Nest przyjmuje oprocentowanie do jednego miejsca po przecinku.

   Usuń
  14. Ale on pisze o lokacie, którą założył 2 lata temu czyli 20 sierpnia 2019 roku o stałej stopie procentowej 2,65%. Takie otrzymał odsetki w dniu zapadalności lokaty/zakończenia 19 sierpnia 2021 roku.

   Co ma piernik do wiatraka czyli 2 letniej lokaty 2019-2021 i odsetek 2,65% do KO Nesta, który 16 listopada 2021 podniósł odsetki do 1,60%? Gdzie tutaj logika. Ludzie myślcie!

   Usuń
  15. Kto pisał o lokacie? Przecież nie ten Anonimowy, który twierdził, że Nest przyjmuje oprocentowanie do jednego miejsca po przecinku, nie?

   Usuń
  16. W ciągu kilku-kilkunastu ostatnich miesięcy w Nest Banku nie było co zakładać bo były tylko lokaty z oproc. do 0,3%. To że 2 czy 3 lata temu było prawie 3% to wiem. Ale ja na tak długo lokat nie zakładam.

   Usuń
  17. @Anonimowy 17 listopada 2021 17:25
   To nie jest tajna wiedza z miejscami po przecinku na KO Nesta... Zajrzyj do Tabeli Oprocentowania Nesta, gdzie Bank tłumaczy jak ustala oprocentowanie KO o WIBOR 3m z mniejscami po przecinku:) . To nie jest moje twierdzenie a metoda przyjęta przez Bank.

   Usuń
  18. @Anonimowy 17 listopada 18:51
   Tam dalej kiepsko z lokatami. Wyobraź sobie, ze na KO mam 1,6% a oprocentowanie na lokacie 3 letniej na nowe środki wynosi... 1,4%. Normalnie szał :D

   Usuń
  19. Skąd ta zajawka, że Nest rzekomo 'zaokrągla' wysokość oprocentowania do jednego miejsca po przecinku? Kilka lat temu miałem u nich lokatę @ 4,05%

   Usuń
  20. To nie jest żadna zajawka tylko fakt! Czy lokata to to samo co konto oszczędnościowe? Na koncie oszczędnościowym oprocentowanie w Neście jest do jednego miejsca po przecinku (patrz---> Tabela Oprocentowania Nesta), lokata - dwa miejsca po przecinku.

   Dla Was, którzy piszecie o lokacie bo mieliście ją na 2,65% czy też 4,05% to to samo co oprocentowanie konta oszcednościowego (0,2%, 0,7% czy też teraz 1,1%, 1,6%). Czy teraz jest bardziej czytelne dla osób, które nie widzą różnicy między miejscem po przecinku w lokacie a w koncie oszczędnościowym? Myślimy i nie piszeszmy bzdur bo KO nie równa się lokacie (KO=lokata), tylko KO jest różne od lokaty (KO#lokata) :p .

   Usuń
 3. błąd w tekście. w tej lokacie nie ma oprocentowania 1,75%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za czujność. Poprawione. Przy 5-letniej faktycznie powinno być 1,7%.

   Usuń
 4. Jakie jest oprocentowanie konta oszczędnościowego w Nest Banku i do jakiej kwory niby 1,6%? Bo loguje sie na ko i mi pokazuje 1,1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Adik
   Twoje konto jest oprocentowane 1,1% ponieważ Ty masz ustalane o WIBOR 3m-0,5% marża czyli 1,6%(WIBOR aktualny z 15.11.)-0,5%(marża)=1,1%.

   Natomiast te 1,6% jest ustalane o WIBOR 3m-0,0% marża stąd różnica w oprocentowaniu kont oszczędnościowych. Konta z takim korzystnym WIBORem były otwierane w latach 2014-do 26.06.2016 roku włącznie.

   Usuń
  2. U mnie 1.6 na ko i 1.1 na rodzinne oszczędności. Rachunek zakładałem w 3015 roku .

   Usuń
  3. Całkiem spoko były też konta zakładane w tym roku do bodaj 15-10. Tzn. wtedy nie były spoko, ale teraz okazują się takie bo jest na nich WIBOR 3M - 0,1% marży czyli = 1,5%. No ale kto zakładał jak to dawało coś ok 0,2x%? Czasu się nie cofnie :(

   Usuń
 5. Jednej rzeczy nie rozumiem. Dlaczego Inbank nie uczestniczy normalnie w systemie Elixir, tylko korzysta z takiej sobie i chyba nie do końca pewnej firmy BlueMedia. przecież przelewy za ich pośrednictwe, nie są w żaden sposób gwarantowane. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że np. w dniu kiedy dokonuje przelew BlueMedia zbankrutuje i co wtedy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele banków udostępnia przelewy natychmiastowe obsługiwane przez BlueMedia właśnie. Być może rachunki które są do obsługi takich przelewów są zablokowane tylko w ramach tego systemu i stąd to zaufanie.

   Usuń
  2. Elixir to system rozliczeń międzybankowych opracowany i obsługiwany przez KIR, do której estoński InBank nie należy.

   Usuń
  3. Wszystkie inne banki działające w PL należą, a InBank nie. Dlaczego? I argument z innymi przelewami też słaby. Zwykłe te inne przelewy to są jakieś groszowe sprawy, typu znajomy został gdzieś na dworcu i nie ma czym zapłacić za bilet na pociąg lub podobne. A tu jednak mówimy o lokatach i dużo większych sumach.

   Usuń
  4. Bardziej niż metodą przelewów bym się martwił, żeby ten bank nie splajtował, ale nawet w takiej sytuacji jest ubezpieczenie w estońskim odpowiedniku BFG.

   Usuń
  5. Po co mu należeć jak nie obsługuje rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowych?

   Usuń
 6. Cześć, a wiecie może jak to jest z tym bonusem +0,1% za automatyczne odnowienie? W sensie czy dobrze rozumiem, że jak wezmę teraz lokatę na 1 miesiąc oprocentowaną 1,3%, to za miesiąc mam 1,4%, następnie 1,5; 1,6 itd., aż do zmiany oferty banku. Czy tylko raz podwyższą, do 1,4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie.
   Oprocentowanie na dzień kiedy przedłużasz +0,1% - tak to działa.

   Usuń
 7. Dzisiaj zakończyła mi się lokata a Inbank zwrócił mi tylko kapitał bez odsetek. Lokata zakończyła sie normalnie, nie była zerwana. Nie wiem kiedy zamierzają przelać odsetki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Odnowili mi dzisiaj lokaty (3 mies.). Odsetki się zgadzają. Teraz mam oproc. 1,45%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Dzisiaj mnie się odnowiła lokata i też jest ładnie o 0,1% więcej niż na standardowej lokacie. Rzadkie docenienie stałych klientów.

   Usuń
 9. Chcę ostrzec wszystkich przed cwaniactwem inbanku przy przelewaniu środków z zakończonych lokat. Otóż w dniu zakończenia lokaty przelewają środki na rachunek w innym banku (w moim przypadku ING) dopiero trzecią sesją elixir, czyli księgowane na rachunku są dopiero ok. 17:30. Każdy normalny bank środki z zakończonych lokat stawia do dyspozycji klienta z samego rana lub przelewa pierwszą sesją elixir. Przelewy od inbanku przychodzą z rachunku w Santanderze, więc przypuszczam, że tylko w tym banku pojawiają się na kontach klientów szybciej (pewnie ok. 14:30).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale jak rozumiem to kasę dostałeś zaraz dzień po zakończeniu? W czym więc taki problem?

   Usuń
  2. Może w tym, że normalne banki robią to inaczej (korzystniej) dla klienta? Jak kasę z lokaty dostajesz o 17:30, to tego samego dnia nie przelejesz jej do innego banku (np. na lokatę czy konto oszczędnościowe). Czyli jesteś jeden dzień w plecy z oprocentowaniem.

   Usuń
  3. Możesz decydować na jakie konto ten przelew zrobią.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...