Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 5% na lokacie PeoPay Max (+ 4% na koncie oszczędnościowym + 300 zł na start za konto osobiste w Pekao)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

30.05.2022

5% na lokacie PeoPay Max (+ 4% na koncie oszczędnościowym + 300 zł na start za konto osobiste w Pekao)

To nowa lokata w ofercie banku z żubrem w logo.

Lokata PeoPay 5% w Pekao
Mogą z niej skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci banku (a przypomnę, że na tych, którzy dopiero teraz zdecydują się założyć konto osobiste w Pekao, czeka 300 zł na start + 4% na koncie oszczędnościowym).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualny ranking lokat bankowych.]

W ostatnim czasie wpisów na blogu o coraz to wyższym oprocentowaniu dla oszczędzających jest aż tyle, że gdy Bank Pekao postanowił zmienić stawkę z 3,5 na 4% w skali roku na koncie oszczędnościowym (dla otwierających konto osobiste), już nie publikowałem kolejnego wpisu, ale zaktualizowałem dotychczasowy (a więc ten ciut wyżej podlinkowany - w nim poznasz szczegóły oferty, a także dowiesz się jak zyskać do 300 zł w bonusach czekających na osoby dopiero co zakładające konto osobiste w Pekao). 

Jednak gdy pojawia się okazja uzyskania jeszcze więcej - tym razem 5% w skali roku na lokacie 3-miesięcznej - to obojętnie wobec tego przejść nie można. 

Dotąd w swej ofercie Bank Pekao miał (i nadal ma) Lokatę PeoPay, która daje 2,5% w skali roku na 3 miesiące (od 1 000 do 30 000 zł). Teraz doszła jednak nowość - Lokata PeoPay z dopiskiem Max. I o niej poniższy wpis.

Lokata PeoPay Max: 5% w skali roku


Główne cechy lokaty: 

 • okres: 3 miesiące 
 • oprocentowanie: 5,0% w skali roku (stałe przez cały okres umowy);
 • minimalna kwota: 1 000 zł 
 • maksymalna kwota: 20 000 zł. 


Klient ma możliwość założenia wyłącznie jednej lokaty PeoPay Max. Lokata otwierana jest jako nieodnawialna - po jej zakończeniu kapitał wraz z odsetkami wpłynie na konto. Ewentualne przedterminowe zerwanie lokaty oznacza brak odsetek i zwrot wyłącznie wpłaconego kapitału.

By skorzystać z promocyjnego depozytu, należy: 

 • posiadać lub aktywować aplikację PeoPay (w wersji min. 4.0 lub starszej), bo to właśnie wyłącznie za jej pośrednictwem można otworzyć Lokatę PaoPay Max; 
 • wyrazić zgody (jeśli takowych jeszcze nie posiadasz) na:
  • przesyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej
  • nawiązanie kontaktu telefonicznego lub używanie automatycznych systemów wywołujących, w celu marketingu bezpośredniego
  • przetwarzanie danych osobowych, w tym profilowanie, przez Spółki z Grupy Kapitałowej, w celu marketingu bezpośredniego produktów lub usług Spółek z Grupy Kapitałowej jako administratorów
  • otrzymywanie informacji handlowo - marketingowych od Spółek z Grupy Kapitałowej, jako administratorów, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej
  • kontakt telefoniczny przez Spółki z Grupy Kapitałowej w celu marketingu bezpośredniego z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych i automatycznych systemów wywołujących
 • zrezygnować (wtedy, gdy dotąd nie zostało to przez Ciebie zrobione) z otrzymywania wyciągów w formie papierowej;
 • wyrazić zgodę (również tylko wtedy, gdy jeszcze jej nie masz) na otrzymywanie od banku informacji o zmianach postanowień umownych i innych informacji dotyczących wszystkich Twoich rachunków za pośrednictwem serwisów usługi Pekao24 lub poczty elektronicznej na podany adres e-mail.

Możliwość założenia lokaty ma być udostępniona w ciągu 3-5 dni roboczych od spełnienia wszystkich powyższych warunków. Jeśli już je wszystkie spełniasz, to opcja założenia Lokaty PeoPay Max powinna być dostępna już teraz (sam nie miałem jednej ze zgód, więc lokaty założyć nie mogłem, ale po zmianie zgody, po dwóch dniach pojawiła się już możliwość otwarcia promocyjnej lokaty).

Lokata ma być dostępna do 30.06. (wyjątek będzie dla klientów, którzy wszystkie wyżej wymienione warunki spełnią od 24. do 30.06.2022 r. - dla nich opcja otwarcia lokaty ma być przewidziana do 10.07.2022 r.).

Jak zweryfikować (i ewentualnie zmienić) zgody w Pekao? Po zalogowaniu do aplikacji mobilnej PeoPay, przejdź ścieżkę: Więcej => Zgody i oświadczenia.

Jak założyć Lokatę PeoPay Max? Po zalogowaniu do aplikacji mobilnej PeoPay przejdź następującą ścieżkę: Dla Ciebie => Lokaty => Lokata promocyjna.

A może coś dla długodystansowców?


Przy spodziewanych kolejnych podwyżkach stóp procentowych przez RPP, a także (potencjalnie) idącym za tym wzrostem oprocentowania dla oszczędzających w bankach, na chwilę obecną najlepszym wyborem wydają się konta oszczędnościowe lub lokaty na krótki okres (np. kilka miesięcy, jak ta 3-miesięczna Lokata PeoPay Max w Pekao). Dzięki nim szybko bowiem można mieć ponowny dostęp do środków, więc tym samym za jakiś czas będzie je można ulokować na - miejmy nadzieję - wyższe oprocentowanie.

Jednak jako ciekawostkę dodam, że w Pekao pojawiła się też Lokata Rentierska z oprocentowaniem aż 6% w skali roku, ale też i na długi okres, bo na 36 miesięcy. Odsetki nie są wypłacane na koniec umownego okresu (jak to zazwyczaj bywa w przypadku lokat), ale co 3 miesiące - stąd też nazwa lokaty.

Na Lokatę Rentierską trzeba wpłacić min. 5 000 zł, ale nie ma górnego limitu umowy. Przedterminowe zerwanie umowy oznaczać będzie zwrot kapitału pomniejszony o ewentualnie wypłacone wcześniej odsetki.
______________

Jeśli nie łapiesz się na Lokatę PeoPay Max w Pekao albo dysponujesz większymi środkami, niż 20 000 zł, to sprawdź oferty innych banków, w których również można uzyskać oprocentowanie dla oszczędności zaczynające się od piątki. Jeśli chodzi o depozyty krótkoterminowe, to 5,75% w skali roku na 1-miesięcznej Lokacie Mobilnej można uzyskać w PKO BP (do 50 tys. zł; na otwierających konto czeka dodatkowo do 400 zł w bonach Allegro), a 5,5% w skali roku na 3- lub 6-miesięcznej lokacie (do wyboru) oferuje InBank (bez konieczności otwierania konta; można ulokować większe środki - nawet do 1 miliona złotych). Z kolei Lokata Mobilna w Santander Banku daje 5% w skali roku na 4 miesiące (do 20 tys. zł), a tu przy okazji - przypomnę - czekają bonusy do 580 zł na start (dla tych, co dopiero otworzą konto osobiste).

Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. Na prośbę Morawieckiego bank dołączył do banków z 5% oprocentowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co jakiś bank daje 5% to na krótszy czas. To ma sens. Ale żeby przebić te 5% to już nikt nie łaskaw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 30 maja 2022 20:26
   Coś wyjątkowo źle szukasz. Popatrz choćby tu:
   https://bankobranie.blogspot.com/p/najlepsze-lokaty-bankowe.html

   A to nie wszystko.

   Usuń
  2. Sami piewcy kont w Nest :)

   Usuń
  3. Posiadacze KO w Nest założonych jeszcze latem 2016 r. to bardzo wąska grupa klientów.

   Usuń
  4. Lojalność popłaca 😀

   Usuń
  5. Po dzisiejszym fixingu wskaźnik WIBOR 3M wynosi już 6,61% i będzie wciąż rósł 😀

   Usuń
  6. Dziś to już 6,66%

   Usuń
 3. A czy konto pekao dla dziecka jest gdzieś opisane? Chodzi mi o promocję na dzień dziecka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2022/05/pekao-rodzice-polecaj-konto-przekorzystne-dzieciom-xxi-edycja.html

   Usuń
 4. Super, 5% na lokacie, 4% na KO, 300 zł za otwarcie konta, 20 groszy za każdy SMS wysłany do autoryzacji plus prowizja za każdą wypłatę z KO :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doczytaj dokładniej. W Pekao wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego są darmowe o ile robi się je w aplikacji. Tak samo można uniknąć 20 groszy opłaty jak się zmieni metodę autoryzacji.

   Usuń
  2. Jak by na to nie patrzeć, to zależnienie pobierania opłat od posiadania smartka to kuriozum!

   Usuń
  3. Wyobraź sobie że np. za przelewy w placówkach banki pobierają opłaty. Tymczasem takie same przelewy można zrobić poprzez bankowość na komputerze i bez opłat.

   Twoim tokiem myślenia... uzależnienie pobierania opłat od posiadania komputera to kuriozum?!

   Usuń
  4. W przypadku zaangażowania pracownika banku do operacji przelewów opłata jest uzasadniona, jednak wymaganie posiadania smartfonu w celu uniknięcia takowej to ewidentnie kuriozum - nie słyszałem o żadnym innym dużym banku, w którym są tak groteskowe opłaty, a Pekao to drugi co do wielkości bank w kraju - wstyd!

   PS. Dostęp do bankowości można mieć na własnym kompie, służbowym bądź np. w bibliotece publicznej 🤪

   Usuń
  5. Logowania do bankowości na urządzeniu służbowym czy już tym bardziej w miejscu publicznym najlepiej unikać.

   Usuń
  6. Wystarczy po zamknięciu strony bankowej wyczyścić historię przeglądania oraz cookies.

   Usuń
 5. A w przyszłą środę RPP podniesie stopy ... zapewne o 1 p.p.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie zgody zaznaczone od kilku dni. A jak nie było oferty z lokatą Max w aplikacji Peopay, tak nie ma....

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...