Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj do 555 zł za konto osobiste w Credit Agricole (II edycja)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.05.2022

Zyskaj do 555 zł za konto osobiste w Credit Agricole (II edycja)

Wystartowała druga edycja promocji z premią 555 zł za konto w Credit Agricole.

Credit Agricole: promocja "Do 555 zł dla Ciebie - edycja II"
Jak premia, tak i warunki do spełniania w promocji zostały utrzymane. Dodatkową zachętą do założenia konta pozostaje też lokata dla nowych klientów (ale teraz już z wyższym oprocentowaniem - 7% w skali roku). 

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje kont osobistych.]

Promocja "Do 555 zł dla Ciebie - edycja II"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2020 nie miała konta w Credit Agricole.

Nagrody. Do zdobycia czekają gwarantowane bonusy pieniężne na sumę aż 555 zł, z czego na start jest 55 zł (w praktyce za samo otwarcie konta), a resztę stanowić będą zwroty za płatności (kartą i/lub Blikiem) w postaci 3-procentowego moneybacku, który będzie naliczany za codzienne zakupy (np. w sklepach, marketach, na stacjach paliw czy w Internecie - przykładowo na Allegro).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Do 555 zł dla Ciebie - edycja II":
 • złóż wniosek o konto w Credit Agricole wraz z wydawaną do niego kartą i dostępem do bankowości elektronicznej, wyrażając zgody na otrzymywanie ofert marketingowych oraz wybierając wyciągi z konta w formie elektronicznej (bank będzie wysyłał je mailem lub udostępniał w bankowości);
 • do 31.08.2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto;
 • zaloguj się co najmniej jeden raz do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Credit Agricole;
 • najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego następującego po dniu otwarcia konta zapewnij wpływ min. 300 zł.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz bonus 55 zł, który bank wypłaci na Twe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków.

Zapewniając wyżej wymieniony wpływ (...) na potrzeby promocji, zwróć uwagę, iż zgodnie z regulaminem promocji wpływ na konto, to:
"suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Twojego konta w miesiącu kalendarzowym. Gdy sprawdzamy wpływ na konto, nie bierzemy pod uwagę przelewów pomiędzy Twoimi rachunkami. Dotyczy to także przelewów z innych kont, które prowadzimy lub rachunków w innych bankach, jeżeli jesteś ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełnisz wobec nich rolę pełnomocnika"


Upraszczając: wymagany wpływ 300 zł nie może pochodzić z Twego konta. Wytyczne regulaminu spełni jednak np. przelew od pracodawcy. Jednak wytyczne regulaminu zrealizować można też w prostszy sposób, bo wystarczy przelew 300 zł na Twe konto w Credit Agricole np. od współmałżonka (o ile nie jesteś współposiadaczem jego konta).

Wpływ oznacza ni mniej, ni więcej, a pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili część lub całość tych środków możesz wydać, przelać lub wypłacić.

Zwrot 3% od Credit Agricole za płatności kartą i BLIKiem


Pozostałe bonusy będą wypłacane jako 3-procentowy zwrot za płatności kartą (w tym mogą być też płatności Google Pay oraz Apple Pay) i/lub BLIKiem w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. 

W tym przypadku można wybrać jeden z poniższych wariantów:
 • premia do 50 zł, która będzie wypłacana w 6 transzach (przez 6 kolejnych miesięcy), a maksymalnie będzie można zgarnąć do 8,35 zł miesięcznie; by otrzymać 3-procentowy zwrot, dodatkowo należy pamiętać o tym, by w ciągu miesiąca wykonać min. 3 płatności kartą i/lub BLIKiem;
 • premia do 150 zł, która będzie wypłacana w 12 transzach (przez 12 kolejnych miesięcy), a maksymalnie będzie można zgarnąć do 12,50 zł miesięcznie; by otrzymać 3-procentowy zwrot, dodatkowo należy pamiętać o tym, by w ciągu miesiąca wykonać min. 5 płatności kartą lub BLIKiem;
 • premia do 500 zł, która będzie wypłacana w 20 transzach (przez 20 kolejnych miesięcy), a maksymalnie będzie można zgarnąć do 25 zł miesięcznie; by otrzymać 3-procentowy zwrot, dodatkowo należy pamiętać o tym, by w ciągu miesiąca wykonać min. 10 płatności kartą lub BLIKiem.

Kto więc chce zgarnąć całą pulę, ten musi liczyć się z dłuższym okresem aktywnego korzystania z konta - zwroty będzie trzeba wtedy zdobywać przez 20 kolejnych miesięcy. To bardzo długi okres, szczególnie gdy analizujemy go na tle innych promocji bankowych, które opisuję na blogu. Z drugiej strony bonusy na sumę aż 555 zł za konto osobiste nie zdarzają się za często, a bankowi najwyraźniej zależy na utrzymaniu aktywności nowego klienta w dłuższej perspektywie. 

Zwrot ma być naliczany "za płatności przez kolejne pełne miesiące kalendarzowe po otwarciu konta" (zatem jeśli konto otworzysz w maju, to pierwszy zwrot otrzymasz w lipcu - za płatności wykonywane w czerwcu). Wypłata zwrotu przewidywana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po każdym miesiącu, w którym spełnisz warunki uzyskania zwrotu - do tego czasu nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Wykonując płatności na potrzeby promocji, pamiętaj, że niektóre transakcje nie zostaną zaliczone do zwrotów, gdyż regulamin promocji przewiduje wykluczenia (kody MCC podawane w nawiasach to kody przypisywane terminalom płatniczym, wskazujące na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
"- kasyna oraz zakłady bukmacherskie i tym podobne (kod MCC 7995), 
- profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska, kod MCC 8999), 
- instytucje finansowe (kod MCC 6012), 
- brokerzy ubezpieczeniowi (kod MCC 6211), 
- przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (kod MCC 6051), 
- internetowe przekazy pieniężne (kod MC 4829),"

Ponadto Credit Agricole nie zaliczy:
"- operacji przelewu lub doładowania innych portfeli cyfrowych lub rachunków płatniczych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych takich jak np. Revolut, SkyCash czy PayPal, 
- przelewów na telefon BLIK, 
- wypłat z bankomatów." 


Chociaż lista wykluczeń wydaje się długa, to w praktyce bankowi chodziło zapewne o to, by wykluczyć miejsca, w których można zrobić większy obrót kartą lub Blikiem bez faktycznego płacenia za zakupy. Można za to płacić, oczekując moneybacku, w sklepach czy marketach (m.in. spożywczych, odzieżowych, budowlanych), aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, u mechanika, dentysty, na stacji paliw itd., a także w Internecie - np. na Allegro.

Lokata mobilna na dobry początek: 4% do 75 tys. zł 6% do 30 tys. zł 7% do 75 tys. zł


[Aktualizacja w dn. 1.06.2022 r. 1.07.2022 r.: bank zmienił warunki lokaty powitalnej.]

Także na stronie promocji konta osobistego można znaleźć informację o tym, że na nowych klientów czeka Lokata mobilna na dobry początek.

Jej najważniejsze parametry to:
 • oprocentowanie: 4% w skali roku; (od 1.06.2022 r.) 6% w skali roku; (od 1.07.2022 roku) 7% w skali roku (stałe);
 • okres lokaty: 12 miesięcy;
 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota lokaty: 75 000 zł (od 1.06.2022 r.) 30 000 zł; (od 1.07.2022 roku) 75 000 zł
 • liczba lokat do założenia przez klienta: 1;
 • czas i sposób założenia lokaty: do 14 dni od otwarcia konta, wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej Credit Agricole.

Konto dla Ciebie czy Konto VIP - co wybrać w Credit Agricole?


W promocji założyć można Konto dla Ciebie lub Konto VIP. 

Główne cechy Konta Dla Ciebie to:
 • 0/7 zł (miesięczna opłata za prowadzenie konta) i 0/9 zł (miesięczna opłata za kartę wydaną do konta) - opłaty nie będą pobrane, jeśli w poprzednim miesiącu na Twe konto zostanie zapewniony wpływ w wysokości 1 000 zł i wykonana zostanie co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata za wypłatę gotówki z bankomatów nie jest pobierana, jeśli zostaną spełnione ww. warunki zwolnienia z opłat za konto i kartę.

Wpływ 1000 zł spełniający warunek braku opłat za konto i kartę spełnić można nawet prościej niż w ramach wyżej opisywanej promocji z premią 55 zł. Wystarczy bowiem dowolny przelew na konto, nawet z Twojego konta w innym banku.

Jeśli wybierzesz Konto VIP, to warunki wyglądają następująco:
 • 0/30 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu na konto zostanie zapewniony wpływ w wysokości 10 000 zł lub średnie miesięczne saldo łącznie na rachunkach prowadzonych w ramach konta wyniesie 200 000 zł;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za wypłaty kartą we wszystkich bankomatach w Polsce.

Wpływ min. 1 000 zł na Konto dla Ciebie lub min. 10 000 zł na Konto VIP może pochodzić np. z Twego konta w innym banku - tym samym nie musi on już spełniać wymóg takich, jakie pojawiają się przy wpływie min. 300 zł na potrzeby uzyskania pierwszego bonusu w wysokości 55 zł.

Wyboru konta odpowiedniego dla siebie dokonasz już na pierwszym etapie składania wniosku:
Wybór konta we wniosku o konto w Credit Agricole

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi, by zyskiwać np. przy okazji codziennych zakupów - tak, jak szansę na to dzięki moneybackowi daje powyższa propozycja Credit Agricole. By nie przegapić podobnych okazji, skorzystaj z bezpłatnego mailingu do Czytelników bloga, dzięki któremu otrzymasz powiadomienia o nowościach (wysyłam je maksymalnie 2 razy w tygodniu):

79 komentarzy:

 1. Czyli pierwszy bonus można uzyskać też wpłacajac 1000 zł za miesiąc po otwarciu konta? Dwa aż 3 procent cashbacku będzie zaliczone za płatności kartą, a nie karta w telefonie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta w telefonie w apce GPay to ekwiwalent karty plastikowej, która jest znacznie wygodniejsza w użyciu.

   Usuń
 2. Dla tych osób, co mniej wydają promocja mało atrakcyjna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Premia w wysokości 555 zł rozłożona na 20 m-cy daje raptem średnio 27,75 zł miesięcznie. To kolejna nielogiczna propozycja Lukasa :)

   Usuń
 3. Do kiedy obowiązuje promocja oprocentowania lokaty?

  OdpowiedzUsuń
 4. Złotówa, mam pytanko. Jakie są opcję otwarcia konta w promocji? Wizyta w oddziale też się łapię na promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne do kolejnej podwyżki stóp procentowych przez RPP

   Usuń
  2. W tej promce są jedynie 2 opcje: kurier albo tzw. selfie, które nie działa czyli praktycznie zostaje jedynie kurier.

   Usuń
 5. Złotówa, powyżej opisując zwroty za płatności napisałeś: "W tym przypadku można wybrać jeden z poniższych wariantów" - gdzie i w jaki sposób dokonuje się tego wyboru?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wybierałem jak konsultant do mnie zadzwonił.

   Usuń
  2. Podbijam pytanie.

   Usuń
  3. Podbijam ponownie.

   Usuń
  4. Halo, Złotowa!

   Usuń
  5. Regulamin promocji nie precyzuje sposobu wyboru. Sam udziału wziąć nie mogę, więc wniosku nie składam i nie jestem w stanie tego sprawdzić. Z informacji od Czytelników wynika, że wybór odbywa się w sposób opisany przez przedmówcę.

   Usuń
  6. Czy założenie konta poprzez oddział kwalifikuje do uczestnictwa w tej promce?

   Usuń
  7. Tak. Konsultant po złożeniu wniosku przedstawia opcję podpisania umowy w placówce albo poprzez kuriera. We wniosku widocznym dla doradcy jest zaznaczona opcja z premią 555 zł.

   Usuń
  8. Wyboru dokonuje się już w trakcie składania wniosku.

   Usuń
 6. Złotówa, linki zamieszczone w Twoim opisie tej promki prowadzą do strony, na której widnieje:

  "Wybierz najlepszą premię dla siebie.
  Nawet 555 zł za otwarcie konta, płatności mobilne i kartą.

  Promocja do 30.04.2022 r."

  Wygląda na to, że to strona poprzedniej edycji 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś w banku o coś nie zadbał. No ale czemu się tu dziwić...

   Usuń
  2. Zachodzi wątpliwość czy to rzeczywiście jest strona 2. edycji.

   Usuń
 7. Autorze tego bloga, jak dobrze że jesteś razem z nami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziś na infolinii mnie poinformowali, że można iść z marszu do oddziału z założyć konto w tej promce. Czy można temu wierzyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet nie dzwonię na żadne infolinie - to strata czasu 😬

   Usuń
  2. Zgodnie z regulaminem do promocji można przystąpić od 1. maja do 31. sierpnia 2022 roku:
   a. w oddziale,
   b. podczas wydarzeń organizowanych poza oddziałem,
   c. na stronie credit-agricole.pl,
   d. telefonicznie przez CA24 infolinię,
   e. przez aplikację CA24 Otwórz Konto.

   Usuń
  3. Próbowałem dziś złożyć wniosek przez infolinię, ale powiedziano mi, że tylko oddział jest do tego uprawniony - czeski film :)

   Usuń
  4. Czy ktoś się orientuje w jaki sposób można przystąpić do tej promki?

   Usuń
  5. Pytanie czy warto. Żeby przytulić te 500 zł, to trzeba przez 20 kolejnych m-cy mieć co najmniej 833,33 zł obrotu ich kartą - to jedna z gorszych ofert jakie tu ostatnio zamieszczał Złotówa. Nawet ta promka w Pocztowym za 4000 pkt. do Bezcennych Chwil była lepsza!

   Usuń
  6. Obecnie to chyba najwyższa premia w jakimkolwiek banku.

   Usuń
  7. W Santanderze jest więcej bo 580 zł. A trzeba wydać 340 zł.
   Tu jest 555 zł, ale trzeba wydać 16666,66 zł.

   Usuń
  8. Aha, no i jeszcze czas to pieniądz. W Santanderze wszystko dostaje się w ciągu 7 miesięcy. A w Credit Agricole w ciągu 22 miesięcy.

   Usuń
  9. @Anonimowy, 22 maja 2022, 18:50 - Niestety karencja w tej promce to niemal 3,5 roku!

   Usuń
 9. Złotówa, w Twoim opisie stoi: "wpływ na konto, to suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Twojego konta w miesiącu kalendarzowym"

  Wynikałoby z tego, że wpłata 300 zł w bankomacie również spełni warunek otrzymania premii w wysokości 55 zł, czy tak?

  OdpowiedzUsuń
 10. Warto wspomnieć, że obecnie można polecać konto w CA - osoba polecająca może przytulić 100 zł za każde polecenie, do 500 zł maks. Program poleceń nie wyklucza się z tą promką!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież Złotówa o tym pisał 🤪

   Usuń
  2. Kiedy, bo chyba przeoczyłem - aktualna edycja programu poleceń obowiązuje od 1. maja

   Usuń
 11. V edycja Programu Poleceń „Do 500 zł dla Ciebie w Programie Poleceń” trwa do 31.12.2022 r. Organizujemy ją w ramach Regulaminu ramowego Programu Poleceń. Premia dla polecającego przysługuje po spełnieniu wymagań określonych w Warunkach IV edycji Programu Poleceń.

  OdpowiedzUsuń
 12. W szczegółach Konta dla Ciebie mam taką pozycję: Oprocentowanie debetu nieautoryzowanego: 21,50% - o co tu może chodzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lukas tylko czeka na to, że ktoś wejdzie w debet 🤪

   Usuń
 13. Czy odstąpienie od umowy oznacza, że moja karencja w jakiejkolwiek przyszłej promocji będzie liczona od dnia odstąpienia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem o to kiedyś na infolinii, ale niestety nikt nie był w stanie mi odpowiedzieć jednoznacznie.

   Usuń
  2. Na infolinii Credit Agricole? Strata czasu!

   Usuń
  3. Odstąpienie od umowy jest możliwe w ciągu 14 dni od podpisania tejże pod warunkiem, że umowa została podpisana zdalnie.

   Usuń
 14. Czy karta MC wydana do tego konta może brać udział w promocji BCh "8000 pkt na start. dla Ciebie"?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy za płatności rachunków, np. w Żabce albo za spłacenie wydatków robionych kartą Twisto poprzez bramkę iMoje wypłacają zwroty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno powiedzieć, ale może osoba biorąca udział w poprzedniej edycji tej promki coś wie.

   Usuń
  2. Chyba pozostaje wypróbować samemu :)

   Usuń
  3. Na to wygląda :)

   Usuń
  4. Dzisiaj wreszcie wyszło szydło z worka: nie przyznają zwrotu za opłacenie karty Twisto.

   Usuń
 16. Czy dostał ktoś premię za polecenie w 1. edycji Programu Poleceń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Czekam na wyniki reklamacji.

   Usuń
  2. Moja reklamacja w sprawie braku premii za polecenie 2 osób dziś zawędrowała do rzecznika. Centralnie ręce i spodnie opadają.

   Usuń
  3. Jak długo czeka się u nich na decyzję rzecznika? Moja reklamacja również tam została skierowana - czy jest ona osytateczna?

   Usuń
  4. Podobno 30 dni. Jednak wypłacają odsetki ustawowe za zwłokę :)

   Usuń
 17. dosłał już ktoś 55 zł za 0twarcie?

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy dostał ktoś już premię za polecenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poleciłem 2 osoby, które spełniły warunki w maju, a premii wciąż brak. Infolinia ani w oddziale nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie o status tych poleceń w ich 'systemie', więc zakończy się zapewne na rzeczniku - ta firma to istna porażka!

   Usuń
  2. Chodzi o obecna 4. edycję?

   Usuń
  3. Komedia pomyłek trwa w najlepsze:
   "Dzień dobry,
   proszę o podanie Pana kodu poleceń. Dzięki temu będziemy mogli potwierdzić ilość osób, które skorzystały z Pana polecenia.

   Pozostańmy w kontakcie.

   Z pozdrowieniami
   xxxxx yyyyy
   Doradca ds. Obsługi Klienta"

   Usuń
  4. Bank pyta klienta o numer kodu poleceń, który sam wygenerował? Kuriozalne!

   Usuń
  5. Niestety, ale to prawda. BOK w Lukasie przebija jedynie BOK w Pocztowym 😂

   Usuń
  6. Markę Lukas zastąpił Credit Agricole Bank Polska już 10 lat temu.

   Usuń
  7. Jak widać z powyższych komentarzy dawna mentalność niestety pozostała :)

   Usuń
  8. Oni do dziś w zasadzie są głównie nastawieni na udzielanie pożyczek.

   Usuń
  9. Wciąż czekam na decyzję rzecznika, a wczoraj otrzymałem od nich e-mail przypominający o tej promce - cyrk!

   Usuń
 19. Lukas dziś wypłaca 3-procentowe zwroty za płatności kartą: "Bonus promocyjny 25,00 PLN".

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy za zwłokę wypłaty należnej premii przysługują odsetki ustawowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak za każdą zwłokę w formie pieniężnej. Ale to będą grosze.

   Usuń
  2. Tak, zgodnie z zaleceniem KNF przysługuje.

   Usuń
 21. Kiedy wybiera się wariant premii? Założyłam konto przez apkę, było do zaznaczenia czy chcę skorzystać z promocji, co też zaznaczyłam, ale nigdzie nie pojawiło się do zaznaczenia, którą opcję wybieram - na 6,12 czy 20 m-cy...

  OdpowiedzUsuń
 22. Właśnie wypłacili ostatni czyli 20. bonus i jutro składam w oddziale dyspozycję zamknięcia konta - czy wciąż można się spodziewać jakiejś oferty na zatrzymanie w trakcie okresu wypowiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze latem dzwonili z ofertami.

   Usuń
  2. Czy obecnie już przestali?

   Usuń
  3. Podbijam pytanie.

   Usuń
  4. W grudniu dostałem.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 15 lutego 2024, 16:18 - mógłbyś podać co oferowali?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...