Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 4,5 lub 4,8% w skali roku na lokacie w mBanku (do 200 tys. zł) + 500 zł dla otwierających konto osobiste

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

23.05.2022

4,5 lub 4,8% w skali roku na lokacie w mBanku (do 200 tys. zł) + 500 zł dla otwierających konto osobiste

Kolejny bank podbił stawkę oprocentowania oferowaną oszczędzającym.

Lokata na Nowe Środki w mBanku
Tym razem to mBank, w którym 3-miesięczna Lokata na Nowe Środki daje (w zależności od rodzaju posiadanego konta) 4,5 lub 4,8% w skali roku. Z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci, więc przy okazji warto odnotować, że na tych drugich czekają bonusy na start.

[Niniejsza oferta mBanku jest już niedostępna. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

A wspomniana promocja, to Money mania, dzięki której łącznie można zgarnąć do 500 zł premii za eKonto osobiste w mBanku - w podlinkowanym wpisie omawiam zasady uczestnictwa i warunki promocji, a także prześwietlam konto osobiste z oferty mBanku. Niżej skupiam się już na ofercie samej lokaty na nowe środki.

Promocja "Zacznij oszczędzać z mBankiem edycja 3"


Główne cechy lokaty na nowe środki w mBanku to:

 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 200 000 zł (możesz założyć wiele lokat tego typu, ale ich suma maksymalnie może wynieść również 200 000 tys. zł)
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • oprocentowanie (stałe) w wysokości:
  • 4,8% w skali roku w przypadku osób posiadających mKonto Intensive w mBanku lub
  • 4,5% w skali roku w przypadku posiadaczy kont osobistych innego typu, niż mKonto Intensive.
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty; w przypadku wcześniejszego zerwania depozytu otrzymasz odsetki naliczone wg stawki 0,01% w skali roku.

Powyższa oferta ma być dostępna do 16.06.2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpaniu kwoty puli lokat dostępnych w promocji (bank gotowy jest założyć lokaty na sumę maksymalnie jednego miliarda złotych).

Przez nowe środki mBank rozumie różnicę między sumą środków w dniu składania wniosku o lokatę, a sumą środków klienta w mBanku w dniu 1.04.2022 r.

Jeśli dopiero co zaczniesz korzystać z mBanku i teraz założysz konto (np. w promocji z premią do 500 zł), to wszystkie środki, które wpłacisz, będą kwalifikować się do zdeponowania na lokacie.

Ważne jedynie dla obecnych klientów


Jeżeli już masz konto osobiste w mBanku, to będzie trzeba sprawdzić saldo środków na dzień 1.04.2022 r. - tylko nadwyżka nad tę kwotę będzie mogła być objęta promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków. Na szczęście samemu liczyć tego salda nie potrzeba - wystarczy bowiem przejść do wniosku o lokatę z poziomu strony informującej o lokacie (wtedy uzyskasz informacje o saldzie "starych" środków, a także o tym ile środków spełnia kryterium "nowych").

Wyższe oprocentowanie (4,8%) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie). Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, pamiętaj o dwóch kluczowych kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji);
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).

Za podrzucenie informacji o lokacie na nowe środki w mBanku dziękuję Czytelnikowi Piotrowi.
_____________

W ostatnim czasie mamy do czynienia z wysypem coraz wyższego oprocentowania dla oszczędzających. InBank oferuje obecnie nawet 6% w skali roku na lokacie 3- lub 6-miesięcznej. W PKO BP można uzyskać 5,75% w skali roku na Lokacie Mobilnej (a jeśli jeszcze nie masz konta w tym banku, to przy okazji da się zgarnąć od 200 do 400 zł w bonach do Allegro). Z kolei BNP Paribas przygotował 5% w skali roku na 5-miesięcznej Lokacie GOmobile (tu również czekają bonusy na start o łącznej wartości 450 zł).

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokata i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

1 komentarz:

 1. Powyższa oferta ma być dostępna do 16.06.2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpaniu kwoty puli lokat dostępnych w promocji? Po kolejnej podwyżce stóp procentowych podczas nasiadówki RPP 8. czerwca ta oferta mocno straci na atrakcyjności, zwłaszcza, że i teraz nie powala :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...