Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 4,5 lub 4,8% w skali roku na lokacie w mBanku (do 200 tys. zł) + 500 zł dla otwierających konto osobiste

900 zł za kartę od Citi800 zł za kartę od Pekao400 zł od Millennium600 zł od VeloBanku400 zł od BNP Paribas

23.05.2022

4,5 lub 4,8% w skali roku na lokacie w mBanku (do 200 tys. zł) + 500 zł dla otwierających konto osobiste

Kolejny bank podbił stawkę oprocentowania oferowaną oszczędzającym.

Lokata na Nowe Środki w mBanku
Tym razem to mBank, w którym 3-miesięczna Lokata na Nowe Środki daje (w zależności od rodzaju posiadanego konta) 4,5 lub 4,8% w skali roku. Z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci, więc przy okazji warto odnotować, że na tych drugich czekają bonusy na start.

[Niniejsza oferta mBanku jest już niedostępna. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

A wspomniana promocja, to Money mania, dzięki której łącznie można zgarnąć do 500 zł premii za eKonto osobiste w mBanku - w podlinkowanym wpisie omawiam zasady uczestnictwa i warunki promocji, a także prześwietlam konto osobiste z oferty mBanku. Niżej skupiam się już na ofercie samej lokaty na nowe środki.

Promocja "Zacznij oszczędzać z mBankiem edycja 3"


Główne cechy lokaty na nowe środki w mBanku to:

 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 200 000 zł (możesz założyć wiele lokat tego typu, ale ich suma maksymalnie może wynieść również 200 000 tys. zł)
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • oprocentowanie (stałe) w wysokości:
  • 4,8% w skali roku w przypadku osób posiadających mKonto Intensive w mBanku lub
  • 4,5% w skali roku w przypadku posiadaczy kont osobistych innego typu, niż mKonto Intensive.
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty; w przypadku wcześniejszego zerwania depozytu otrzymasz odsetki naliczone wg stawki 0,01% w skali roku.

Powyższa oferta ma być dostępna do 16.06.2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpaniu kwoty puli lokat dostępnych w promocji (bank gotowy jest założyć lokaty na sumę maksymalnie jednego miliarda złotych).

Przez nowe środki mBank rozumie różnicę między sumą środków w dniu składania wniosku o lokatę, a sumą środków klienta w mBanku w dniu 1.04.2022 r.

Jeśli dopiero co zaczniesz korzystać z mBanku i teraz założysz konto (np. w promocji z premią do 500 zł), to wszystkie środki, które wpłacisz, będą kwalifikować się do zdeponowania na lokacie.

Ważne jedynie dla obecnych klientów


Jeżeli już masz konto osobiste w mBanku, to będzie trzeba sprawdzić saldo środków na dzień 1.04.2022 r. - tylko nadwyżka nad tę kwotę będzie mogła być objęta promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków. Na szczęście samemu liczyć tego salda nie potrzeba - wystarczy bowiem przejść do wniosku o lokatę z poziomu strony informującej o lokacie (wtedy uzyskasz informacje o saldzie "starych" środków, a także o tym ile środków spełnia kryterium "nowych").

Wyższe oprocentowanie (4,8%) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie). Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, pamiętaj o dwóch kluczowych kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji);
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).

Za podrzucenie informacji o lokacie na nowe środki w mBanku dziękuję Czytelnikowi Piotrowi.
_____________

W ostatnim czasie mamy do czynienia z wysypem coraz wyższego oprocentowania dla oszczędzających. InBank oferuje obecnie nawet 6% w skali roku na lokacie 3- lub 6-miesięcznej. W PKO BP można uzyskać 5,75% w skali roku na Lokacie Mobilnej (a jeśli jeszcze nie masz konta w tym banku, to przy okazji da się zgarnąć od 200 do 400 zł w bonach do Allegro). Z kolei BNP Paribas przygotował 5% w skali roku na 5-miesięcznej Lokacie GOmobile (tu również czekają bonusy na start o łącznej wartości 450 zł).

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokata i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

1 komentarz:

 1. Powyższa oferta ma być dostępna do 16.06.2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpaniu kwoty puli lokat dostępnych w promocji? Po kolejnej podwyżce stóp procentowych podczas nasiadówki RPP 8. czerwca ta oferta mocno straci na atrakcyjności, zwłaszcza, że i teraz nie powala :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij 400 zł łatwej premii za konto w Millennium (+ 100 zł za konto dla dziecka + 8% dla oszczędzających)

Po dłuższej przerwie powraca promocja konta osobistego w Millennium z premią pieniężną. Do wzięcia czekają gwarantowane bonusy pieniężne o ł...