Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: InBank podwyższa oprocentowanie na Lokacie Standardowej i wprowadza nową Lokatę Lojalną z oproc. 5% w skali roku

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

13.05.2022

InBank podwyższa oprocentowanie na Lokacie Standardowej i wprowadza nową Lokatę Lojalną z oproc. 5% w skali roku

Był czas, gdy oferta lokat w InBanku była bezkonkurencyjna, ale ostatnio inne banki co rusz zaczęły podnosić oprocentowanie i przebijać się nawzajem.

InBank: Lokata Standardowa i Lokata Mobilna
Z odpowiedzą przyszedł więc i InBank, który podniósł stawki na Lokacie Standardowej, ale też wprowadził nowość - Lokatą Lojalną, na której uzyskać można 5% w skali roku (na 3 lub 6 miesięcy).


[Aktualizacja: W związku ze zmianą tabeli oprocentowania przez InBank, niniejszy wpis jest nieaktualny. Obecnie dostępną ofertę omawiam tutaj.]

Zaledwie wczoraj donosiłem, że spośród lokat z oprocentowaniem zaczynającym się od piątki (wśród których dominują lokaty długoterminowe - na 12 lub więcej miesięcy) w końcu pojawiła się lokata na krótszy okres: BNP Paribas oferuje 5% w skali roku na 5 miesięcy (do 50 tys. zł). Dzięki propozycji InBanku oprocentowanie 5% w skali roku można uzyskać na jeszcze krótszy okres (i dla większej kwoty). Do wyboru jest bowiem lokata 3-miesięczna (a w perspektywie spodziewanych podwyżek stóp procentowych przez RPP i potencjalnie idącego za tym wzrostu oprocentowania lokat, to teraz właśnie lokaty na jak najkrótszy okres wydają się najlepszym wyborem, by za jakiś czas załapywać się na kolejne - z wyższymi stawkami).

Lokaty w InBanku założyć można niezmiennie w prosty sposób i bez konieczności otwierania konta, jak i bez wymogu spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków (no może poza Lokatą Lojalną, ale o tym za chwilę). Z niżej przedstawianych lokat skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku.

Lokata Standardowa w InBanku - szczegóły oferty 


Choć Lokata Standardowa jest z niższym oprocentowaniem, niż Lokata Lojalna, to nie bez przyczyny piszę o niej na początku. O tym dlaczego tak jest, to już wyjaśnię jednak nieco niżej przy omawianiu Lokaty Lojalnej.

Główne cechy Lokaty Standardowej InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; w InBanku można jednak założyć wiele lokat, ale z jednym ograniczeniem - ich łączna kwota nie może przekroczyć 1 000 000 zł; to o wiele więcej niż do niedawna, ale i tak warto pamiętać o limicie gwarancji bankowych, który obowiązuje do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro, więc kto chce mieć poczucie spokoju i bezpieczeństwa, ten więcej wpłacać nie powinien); 
 • oprocentowanie (stałe) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu: 
  • 1 miesiąc - 1,6% w skali roku;
  • 3 miesiące - 3,6% w skali roku; 
  • 6 miesięcy - 3,75 % w skali roku;
  • 12 miesięcy - 3,85% w skali roku;
  • 24 miesiące - 3,85% w skali roku;
  • 36 miesięcy - 3,85% w skali roku;
  • 48 miesięcy - 3,85% w skali roku; 
  • 60 miesięcy - 3,85% w skali roku. 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Wzrost oprocentowania względem dotychczasowej oferty niestety nie jest duży w przypadku lokat na krótki okres. Niezmieniona pozostała stawka w przypadku lokaty na 1 miesiąc. Podwyżka dla lokat 3-, 6- i 12-miesięcznych zmieściła się w przedziale od 0,35 do 0,6 punktu procentowego. Dopiero przy lokatach na dłuższy okres zmiany są wyraźniejsze - o 1,35 punktu procentowego (acz obecnie sporo jest już lokat na te okresy z wyższym oprocentowaniem w innych bankach - znajdziesz je w rankingu lokat bankowych).

Osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, InBank niezmiennie dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 3-miesięczna, to otrzyma na niej stawkę 3,7% w skali roku. Podwyżka oprocentowania dla lokat odnawianych obowiązywać powinna również dla niżej omawianej Lokaty Lojalnej.

Lokata Lojalna - nowość w InBanku


To nowa propozycja w ofercie InBanku, która zachęca wyższym oprocentowaniem, ale też obliguje do utrzymania środków w tym banku. Jej główne cechy to:
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; w InBanku można jednak założyć wiele lokat, ale z jednym ograniczeniem - ich łączna kwota nie może przekroczyć 1 000 000 zł); 
 • oprocentowanie (stałe):
  • 3 miesiące - 5,0% w skali roku; 
  • 6 miesięcy - 5,0 % w skali roku; 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę);
 • warunek dodatkowy:
"Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej wskazane powyżej do wysokości oprocentowania lokaty standardowej dla wskazanego w umowie okresu trwania lokaty [a więc do 3,6% w skali roku na 3 miesiące lub do 3,75% w skali roku na 6 miesięcy - przyp. Mr. Złotówa], obowiązującego w dacie zawarcia umowy, jeżeli Posiadacz rachunku rozwiąże od daty wskazanej w Umowie do ostatniego dnia obowiązywania umowy którąkolwiek ze swoich dotychczasowych aktywnych umów terminowych lokat oszczędnościowych zawartych z Bankiem. W takim przypadku oprocentowanie Lokaty Lojalnej zostanie obniżone ze skutkiem od daty zawarcia umowy."

I ten warunek jest więc tym, co powoduje, że bank nazwał tę lokatę Lokatą Lojalną. Klient nie ma zrywać swych lokat, które już ma w InBanku, celem założenia lepszej (Lojalnej z oprocentowaniem 5% w skali roku), ale ma dopłacić środki (więc w praktyce jest to swego rodzaju lokata na nowe środki). Z tej też przyczyny najpierw omówiłem Lokatę Standardową, której warunki będą obowiązywać choćby dla lokat odnawianych.

Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.


Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o Lokatę Standardową lub Lokatę Lojalną wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.


Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:
Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. Czyli nie opłaca się przedłużać posiadanych juz lokat z oprocentowaniem 3.7%, tylko po to żeby skorzystać z tych 5%. Lepiej przenieść kapitał do innego banku choćby na 4.5%, żeby kiedyś wrócić z czystym kontem tylko na lojalną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No raczej tak. Trzeba nieodnowic.

   Usuń
  2. No właśnie też się zastanawiam, czy zerwać niedawno założoną lokatę po to, żeby teraz założyć lojalną na 5% - czy to przejdzie? Czy muszę mieć założoną jakąkolwiek lokatę standardową, żeby założyć lojalną?

   Usuń
 2. Nieco to pogmatwane.... Rozumiem to tak. Mam już lokatę np 30 tyś jeszcze przez miesiąc. Zakładam lojalną. Jeśli zerwę lokatę na 30 tyś to automatycznie tracę 5% na lojalnej? Podobnie gdy założę kilka lokat lojalnych. Jeśli zerwę choćby jedną z nich to na pozostałych tracę 5% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo zakładasz kilka lojalnych w tym samym czasie i po zakonczeniu ostatniej zrywasz wszystkie.😉 Jak już dołożyli warunki, to z grubej rury. Nawet Getin tak nie komplikuje definicji nowych środków.

   Usuń
  2. @Anonimowy 13 maja 2022 20:24 i @Anonimowy 14 maja 2022 11:55
   A spójrzmy na taką sytuację że ktoś tam ma już jakieś środki na lokacie i niedługo kończy mu się okres tej lokaty. I co teraz? Zakłada lokatę lojalną niby na 5,0%, stara lokata automatycznie mu się odnawia przechodząc tym samym np.ale chce ją zerwać bo dziś nawet to 3,7% to straszna lipa na oprocentowanie 3,6% plus dostaje to podwyższenie o 0,1% i ma na niej teraz 3,7%. Jeżeli ma tam tylko jedną taką lokatę na maksymalną kwotę 50000 zł i by miał tam trzymać te środki, to w porównaniu z 5,0% traci już po 3 miesiącach 132,71 zł. Tak więc 3,7% to straszna lipa więc chce ją zerwać i umieścić na gdzieś na normalnym KO na 5,0% lub takiej lokacie. I co się okazuje? Że z 5,0% na np. 3 miesiące w IndzBanie robi mu się nagle 3,6%.
   Dlatego ja już dawno z tego estońskiego banku zrobiłem ewakuację i byłem szczęśliwy ze zdążyłem przed Władimirem. Kto go tam wie co mu chodzi jeszcze po głowie.

   Usuń
  3. Co śmieszne to ze strony banku wynika że od 10. maja nie można zrywać lokat jeśli zakłada się Lojalną. Ale w tabeli oprocentowania to takiego wymogu nie ma.

   Usuń
  4. Anonimowy14 maja 2022 12:29 Robicie problemy tam gdzie ich nie ma. Nie ma jej zrywać tylko ustawić przed końcem jako nieodnawialna i po sprawie.

   Usuń
  5. Ja założyłem 4.0 na 3 miesiące i jak mi się skończy założę lojalną, pewnie będzie już wyżej oprocentowana.

   Usuń
  6. Też mi się wydaje że zerwać = zerwać a nie zakończenie lokaty = zerwać. Mimo to jakaś wątpliwość się pojawia. ADMIN jesteś w stanie to wyjaśnić. Akurat mi za tydzień kończą się lokaty, ustawiłem na nie odnawialne i mam zamiar założyć lojalną.

   Usuń
  7. Jak ci się skończą to przelej jeszcze raz na lojalną i na drugi dzień zobacz ile odsetek ci się naliczy. Poinformuj czytelników jakie masz procenty?

   Usuń
 3. Nie widzę możliwości założenia lokaty lojalnej, jak do tego trafic ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po zalogowaniu, lokaty i niżej jest wybór standardowa i lojalna

   Usuń
  2. Zalogować się i dopiero zobaczysz.

   Usuń
 4. Ale kicha, a ja zerwałam lokatę 11 maja rano, jeszcze zanim dowiedziałam się o zmianie oprocentowania - i z tego co widzę, to mnie to już dyskwalifikuje. Bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, są jeszcze inne banki, a ta oferta i tak nie zwala z nóg.

   Usuń
 5. Ten zapis kładzie wszystko na łopatki: "Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej do wysokości oprocentowania lokaty standardowej, jeżeli Posiadacz rachunku zerwie w okresie od dnia 10.5.2022 r. do ostatniego dnia obowiązywania umowy Lokaty Lojalnej KTÓRĄKOLWIEK ze swoich lokat zawartych z Bankiem"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zerwie? W umowie generowanej przy zakładaniu lojalnej wczoraj było napisane "rozwiąże", co z definicji rozwiązania oznacza także zwykle wygaśnięcie lokaty nieodnawialnej. Słabo to wygląda, albo wielką amatorka, albo celowo oszukują na głównej stronie i w wypowiedziach, żeby zwabić ludzi, bo zdają sobie sprawę że konkurencja odjechała i ludzie wycofają kapitał wpłacony 2 miesiące temu.

   Usuń
  2. Tylko lokaty nieodnawialnej nie rozwiązujesz Ty tylko sama się rozwiązuje.

   Usuń
 6. Bank który tak komplikuje warunki założenia lokaty, robi to celowo. Inaczej mówiąc, już na starcie wiadomo że ma jakieś problemy lub je przewiduje i próbuje kosztem naiwnych (w finansach jak na wojnie, ofiary muszą być) poprawić swoją sytuację.
  Polecam wrócić do wcześniejszych opisów promocji bankowych tu na blogu i poczytać komentarze tych, którzy w związku z sytuacją na wschodzie próbowali wypłacić pieniądze z InBanku. Podpowiem że chodziło tam o zwłokę w przelewach dokonywanych przez InBank. Dlatego zdecydowanie wolę umieścić kasę w upadającym Getin Banku niż nawet na najlepszej lokacie w estońskim InBanku czy jakimś włoskim BFF Banku (lokaty Facto) choćby dawali mi tam oprocentowanie równe REALNEJ inflacji a nie tej propagandowej, czyli poprawnej politycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tragizujmy z tym skomplikowaniem. Poza tym spadek oprocentowania na standardowe też nie jest jakąś tragedią jak w innych bankach (że 0,01%, ale dobre 3% plus).

   Usuń
 7. Mamy już 6 % na lojalnej

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...