Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 5% na Lokacie Mobilnej i 4% na Koncie Max Oszczędnościowym w Santander Banku (+ bonusy do 580 zł dla otwierających konto osobiste)

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

26.05.2022

5% na Lokacie Mobilnej i 4% na Koncie Max Oszczędnościowym w Santander Banku (+ bonusy do 580 zł dla otwierających konto osobiste)

Kolejny bank zaserwował stawkę 5% na lokacie.

Santander Bank: Lokata Mobilna 5% i Konto Max Oszczędnościowe 4%
Tyle właśnie mogą uzyskać zarówno nowi, jak i obecni klienci Santander Banku na 4-miesięcznej Lokacie Mobilnej. Przyglądam się tej propozycji, a przy okazji opisuję też Konto Max Oszczędnościowe dające 4% w skali roku (dla nowych środków).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

Lokata Mobilna w Santanderze: 5% w skali roku na 4 miesiące


Dla kogo promocja?
Z Lokaty Mobilnej w Santanderze można skorzystać wyłącznie w aplikacji mobilnej, więc w praktyce koniecznym jest posiadanie konta osobistego (lub konta oszczędnościowego) w tym banku. Jeśli konta osobistego w Santanderze jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać 580 zł w bonusach za Konto Jakie Chcę - w podlinkowanym wpisie omawiam zasady uczestnictwa i warunki promocji, a także prześwietlam konto osobiste z oferty Santander Banku. Niżej skupiam się już wyłącznie na Lokacie Mobilnej oraz Koncie Max Oszczędnościowym.

Lokata Mobilna w ofercie Santander Banku dostępna jest już od dobrych kilku lat - zmieniało się jej oprocentowanie, ale w praktyce zawsze obowiązywała zasada, że klient z takiej lokaty może skorzystać tylko jeden raz w życiu. Aktualnie, dzięki promocji, Lokatę Mobilną mogą założyć także "starzy" klienci (nawet gdy już kiedyś posiadali Lokatę Mobilną). Najpierw bowiem regulamin jednej promocji odblokował tę możliwość osobom, które miały Lokatę Mobilną przed 24.09.2021 r., a teraz pojawiła się kolejna promocja, której regulamin zawiera korzystny zapis:

"Jeżeli w okresie od dnia 24.09.2021 r. do 2.03.2022 r. skorzystałeś już z Lokaty Mobilnej, dzięki Promocji masz możliwość założenia Lokaty Mobilnej raz jeszcze"


Główne cechy Lokaty Mobilnej w Santander Banku:

 • oprocentowanie: 5,0% w skali roku (stałe);
 • minimalna kwota: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota: 20 000 zł;
 • okres lokaty: 4 miesiące;
 • klient może założyć tylko jedną Lokatę Mobilną;
 • lokata jest nieodnawialna (po jej zakończeniu kapitał wraz z odsetkami wpłynie na Twe konto).

Promocja "Lokata Mobilna dla stałych Klientów 2" dająca możliwość założenia Lokaty Mobilnej także osobom, które już takowy depozyt posiadały przed 24.09.2021 roku, ma być dostępna do 30.06.2022 r.

Jak założyć Lokatę Mobilną w Santander Banku?


Po zalogowaniu do aplikacji mobilnej, na ekranie głównym przejdź do sekcji LOKATY (na dole) i tam kliknij "Zacznij oszczędzać", a dalej "Otwórz lokatę".

Konto Max Oszczędnościowe: 4% dla nowych środków


Kto posiada więcej, niż 20 tys. zł (a tyle maksymalnie pozwala zdeponować Lokata Mobilna 5%), ten może sprawdzić Konto Max Oszczędnościowe w Santander Banku. Jego główne cechy to:
 • oprocentowanie: 4% w skali roku (dla "nowych środków");
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem 4%: do 100 000 zł [Aktualizacja w dn. 8.06.2022 r. po zmianie tabeli oprocentowania Santander Banku] do 300 000 zł (i tu należy pilnować, by nie osiągnąć salda na poziomie 300 tys. zł lub wyższym, bo wtedy całość środków objęta zostanie oprocentowaniem wynoszącym zaledwie 1% w skali roku) ; 
 • czas na przystąpienie do promocji: do 31.08.2022 r. (do godz. 17);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: od dnia przystąpienia do promocji do 29.09.2022 r.
 • wypłata odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

Jeśli dopiero staniesz się klientem Santander Banku, to wszystkie wpłacone przez Ciebie środki będą "nowymi", co pozwoli im kwalifikować się do uzyskania 4% w skali roku na Koncie Max Oszczędnościowym.

W sytuacji, gdy już jesteś klientem Santandera, to koniecznym będzie uwzględnienie salda Twych środków w Santander Banku na dzień 20.05.2022 r. Do tego salda bank wlicza środki na kontach osobistych, rachunkach oszczędnościowych (w tym na kontach systematycznych) oraz na lokatach (w tym na lokatach strukturyzowanych) danego klienta. Nowymi środkami jest dopiero nadwyżka ponad saldo z 20.05.2022 r. Saldo "nowych środków" będzie przez bank weryfikowane codziennie (innymi słowy: w banku nadal będzie należało utrzymywać "stare" środki, by dla całości "nowych" środków na Koncie Max Oszczędnościowym obowiązywała stawka 4% w skali roku).

Jak skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Max Oszczędnościowym?


Jeśli jeszcze nie masz Konta Max Oszczędnościowego (to inny rachunek, niż "zwykłe" konto oszczędnościowe), możesz je otworzyć w placówce banku, telefonicznie (w przypadku klientów z podpisaną umową Select) lub po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc ścieżkę: Oferta banku => Konta oszczędnościowe (uwaga: z informacji, jakie uzyskałem na infolinii banku, wynika, że ta ostatnia opcja ma być udostępniona dopiero od jutra, tj. 27.05.).

Ważne: samo wpłacenie środków na Konto Max Oszczędnościowe nie wystarczy, by uzyskać na nim promocyjne oprocentowanie 4% w skali roku. Dodatkowo trzeba przystąpić do promocji - jest to możliwe również w taki sposób, jak da się otworzyć konto, a więc w placówce, telefonicznie lub w bankowości internetowej - w tym ostatnim przypadku będzie należało przejść do zakładki "Szczegóły" przy Koncie Max Oszczędnościowym i tam uruchomić promocję poprzez kliknięcie przycisku "Przystąp". Promocję można włączyć tylko na jednym rachunku i posiadać ją wyłącznie na rachunkach indywidualnych (konta wspólne nie biorą udziału w promocji).

Konto Max Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym tylko jeden (pierwszy) przelew z tego rachunku jest realizowana za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew z Konta Max oszczędnościowego w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje pobieranie opłaty w wysokości 10 zł.

Pamiętaj, że w umowie o Konto Max Oszczędnościowe znaleźć możesz niższe oprocentowanie - to stawki standardowe. Nad nimi górę bierze jednak regulamin promocji, który czasowo (i tylko dla "nowych środków") daje więcej - czyli 4% w skali roku).

Przydatne informacje:

Przydatne dokumenty:

23 komentarze:

 1. Złotówa, w regulaminie widzę 'Jeżeli w okresie od dnia 24.09.2021 r. do 2.03.2022 r. skorzystałeś już z Lokaty Mobilnej, dzięki Promocji masz możliwość założenia Lokaty Mobilnej raz jeszcze.'.

  Zweryfikuj proszę ten fragment wpisu 'Z możliwości założenia Lokaty Mobilnej eliminuje właściwie tylko jej otwarcie w okresie od 24.09.2021 roku (pod uwagę bank bierze też lokaty założone przez ewentualnego współwłaściciela lub pełnomocnika do Twego konta).'.

  Ja zakładałem lokatę mobilną w Santanderze w lutym i sądzę że mogę teraz założyć kolejną, co ty na to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na to wygląda, że teraz można założyć lokatę po raz kolejny (więc w przypadku niektórych być może już nawet trzeci raz).

   Usuń
 2. Rodzice maja osobne konta w santanderze, ojciec ma "oszczędnosciowe vip" a mama "konto systematyczne" i zadne nich nie ma możliwości ani podniesienia oprocentowania na swoich rachunkach, ani możliwości założenia nowego konta oszczędnościowego ktorego dotyczy promocja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja 4% dla nowych środków dotyczy wyłącznie Konta Max Oszczędnościowego (na żadnym innym nie ma takiej możliwości).

   Wymieniając w powyższym wpisie sposoby otwarcia Konta Max Oszczędnościowego (placówka/ telefon/ bankowość internetowa), wspomniałem: "z informacji, jakie uzyskałem na infolinii banku, wynika, że ta ostatnia opcja ma być udostępniona dopiero od jutra, tj. 27.05.".

   Usuń
  2. Opcja nadal nie jest dostępna przez bankowość internetową :(

   Usuń
  3. Też nie miałem. Wczoraj założyłem telefonicznie.

   Usuń
  4. Już można otworzyć to konto Max przez Internet :-)

   Usuń
 3. Czy jeśli dzisiaj założę Lokatę Mobilną to wpłacona na nią kwota będzie liczyła się do salda jeśli konto Max założę dopiero w przyszłym tygodniu?

  OdpowiedzUsuń
 4. A jeżeli konto miałem zamknięte 05.03.2020 r. to się załapię ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na co?
   Na lokatę 5%: tak
   Na konto oszczędnościowe 4%: tak
   Na promocję z 580 zł: to zależy. Jak miałeś konto w promocji założone po 1.04.2019 to nie.

   Usuń
  2. dzięki, 580 zł poszło koło nosa

   Usuń
  3. Przecież Złotówa to dokładnie opisał powyżej :)

   Usuń
 5. Ja tesz w Santander dalej mam na koncie oszczędnościowym 0. 01 na lokacie premia tesz dalej 0.. 01

  OdpowiedzUsuń
 6. W bankowości nadal mam tylko konto oszcz. Select i Systematyczne. Wygląda na to że zrobili promocję widmo na konto które żeby założyć trzeba się wybierać do placówki. Ale dziś to zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zachęcam wszystkich Co mają produkty wycofane To składać reklamację ze dalej mamy 0. 01

  OdpowiedzUsuń
 8. A na koncie 1,2,3 dalej 0%a kiedyś do 3 było

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie Santander to najgorszy bank wrzystkie produkty wycofane z oferty na 0. 01. Bank PKO BP zmienił ofertę. A Santander konto pravit banking do niego konto oszczędnościowe na 2 procent a konto pravit banking kosztuje 150 zl

   Usuń
 9. Też nie mam możlowości wyboru twgo konta Max. Bank chyba zapomniał to uruchomić w wyborze konta :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie i u żony też nie ma. Więc coś im poszło nie tak. Dzwoniłem do opiekunki z banku i mówiła że w placówce otwierają.

   Usuń
 10. Złotówa a jaki jest okres kapitalizacji odsetek na tym koncie oszczędnościowym, bo nie mogę znaleźć tej informacji? Kapitalizują odsetki na koniec miesiąca czy na koniec każdego dnia? Czy jeżeli chciałbym ulokowąć na rachunku środki na 20 dni to załapię się na odsetki czy obejdę się smakiem, bo kapitalizacja będzie dopiero na koniec miesiąca? Dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy raz w życiu ktoś konto oszczędnościowe zakłada :)

   Usuń
  2. Kapitalizacja jest na koniec miesiąca ale nawt jak kasę wpłacisz np. 5. dnia miesiąca, a wypłacisz 25. dnia to na koniec miesiąca też dostaniesz odsetki. Za te 20 dni trzymania pieniędzy.

   Usuń
  3. Generalnie na KO odsetki są naliczane codziennie przy z co-miesięczną kapitalizacją. Tylko kilka banków, np. Śląski, wyłamuje się od tej zasady.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...