Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na maj 2022 roku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.05.2022

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na maj 2022 roku

Czas sprawdzić, gdzie można uzyskać najwyższe oprocentowanie dla oszczędności w maju. 

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na maj 2022 roku
A wśród ofert lokat i kont oszczędnościowych dzieje się coraz więcej - banki podnoszą stawki, więc i ja podniosłem poprzeczkę dla propozycji, które w ogóle uwzględniam w poniższym zestawieniu. Teraz to co najmniej 3%.

Przegląd obejmujący najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe publikuję na blogu Bankobranie wraz z początkiem każdego miesiąca. Poprzedni (kwietniowy) kończyłem z nadzieją, iż w maju pod uwagę będę mógł brać już wyłącznie propozycje banków ze stawką co najmniej 3% w skali roku (i będzie z czego wybierać). No i faktycznie tak się stało. 

Wzrost oprocentowania oferowanego przez banki dla oszczędzających jest systematyczny. Jeszcze w lutym poprzeczkę zawieszałem na poziomie 1,5%, by w marcu wzrosła ona do 2%, a w kwietniu już do 2,5% w skali roku. Teraz, w maju 2022 roku, śmiało można wybierać spośród lokat czy kont oszczędnościowych ze stawką 3-4% w skali roku. A możliwości jest wiele, bo takie oprocentowanie można znaleźć zarówno na lokatach krótkoterminowych (na kilka miesięcy), jak i na dłuższy okres. Dostępnych jest też sporo takich kont oszczędnościowych. Zatem kto, co woli. Choć w perspektywie zapowiadanych kolejnych podwyżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej i (potencjalnie) idącymi za tym kolejnymi wzrostami oprocentowania oferowanego przez banku, najlepszym wyborem w chwili obecnej wydają się jak najkrótsze lokaty bądź konta oszczędnościowe. To dzięki nim będziesz mieć dostęp do środków w najbliższym czasie i nie przegapisz kolejnych okazji z (miejmy nadzieję) jeszcze wyższymi stawkami.

Jak najwyższe oprocentowanie przy jednocześnie jak najkrótszym okresie deponowania środków było więc dla mnie wyznacznikiem wybrania...

TOP4: najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na maj 2022 roku


Oto obecna absolutna czołówka - propozycje banków, w których ulokować można nawet większe środki, przy oprocentowaniu w przedziale od 3,5 do 4% w skali roku.

4% na rachunkach oszczędnościowych w ING Banku Śląskim


logo ING Bank Śląski
Gdy wiele banków podnosi oprocentowanie o ułamki procenta, ING poczynił ruch zdecydowany. Zamiast dotąd oferowanych 2%, dał 4% w skali roku. Tyle można uzyskać nawet do 399 999,99 zł. Stawka gwarantowana jest na okres 3 miesięcy. Z propozycji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (przy czym na tych drugich czeka jeszcze premia pieniężna 200 zł za założenie konta osobistego). Kliknij i sprawdź prześwietlenie oferty ING >>

4% na koncie oszczędnościowym w Getinie


Logo Getin Bank
Choć dotychczasowa edycja promocji oprocentowania dla nowych środków (3%) miała trwać jeszcze kilkanaście dni, to Getin Bank postanowił odpalić edycję kolejną i podbił stawkę (zrównując swą ofertę z ING). Także daje 4% w skali roku gwarantowane na 3 miesiące (do 400 tys. zł). Kliknij i sprawdź prześwietlenie oferty Getinu >>

Duży wybór Lokat Facto (do 4%)


Logo Lokata Facto
Lokaty w BFF Banku założyć można bez otwierania konta osobistego. Z oferty skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci. Wysokość oprocentowania zależy od okresu depozytu - jeśli wybierzesz lokatę 1-miesięczną, to trzymasz 3,25% w skali roku. Na 3, 6 lub 9 miesięcy bank daje 3,5%, a od lokaty 12-miesięcznej zaczynają się różne okresy umowne ze stawką 3,75% aż po lokatę 5-letnią (dającą 4% w skali roku). Kliknij i sprawdź prześwietlenie Lokat Facto >>

3,5% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Pekao


Logo Bank Pekao
To nowość z ostatnich dni - promocja skierowana jest do nowych (lub powracających) klientów, którzy założą konto osobiste. A to opłaca się podwójnie, bo na start czekają gwarantowane bonusy o łącznej wartości 300 zł. Z kolei konto oszczędnościowe da 3,5% w skali roku do 100 tys. zł (utrzymanie takiego oprocentowanie jest gwarantowane na pół roku). Kliknij i sprawdź prześwietlenie oferty Pekao >>

Trzy z czterech wyżej wymienionych ofert bankowych to efekt wysypu promocji z ostatnich dni. Dynamicznie się to zmienia, więc jeśli chcesz trzymać rękę na pulsie i nie przegapić pojawiających się nowości z coraz wyższym oprocentowaniem, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga, z którego na bieżąco będziesz dowiadywać się gdzie pojawiają się najlepsze lokaty i promocje bankowe:


Najlepsze lokaty na kilka miesięcy: maj 2022


Jedyną lokatą z piątką na przodzie jest obecnie powitalna Nest Lokata Witaj dla klientów otwierających konto osobiste (na szczęście bezwarunkowo darmowe) w Nest Banku. 5% w skali roku można uzyskać na 6 miesięcy do 20 tys. zł - więcej o warunkach uzyskania takiego oprocentowania piszę tutaj.

Ledwie od wczoraj Bank Millennium udostępnia 3-miesięczną lokatę z oproc. 4,5% w skali roku (do 25 tys. zł) dostępną w ramach programu poleceń konta (skorzystać z niej mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku) - więcej na ten temat piszę tutaj.

Getin Bank dla osób dopiero co uruchamiających bankowość mobilną oferuje 2-miesięczną Lokatę Mobilną na Start z oprocentowaniem 3,5% w skali roku, na której ulokować można od 1 000 do 50 000 zł.

W Santander Consumer Banku (którego nie należy mylić z Santander Bank Polska, a więc dawnym BZ WBK, bo to odrębne banku) uzyskać można 3,3% w skali roku na 6-miesięcznej lokacie Online Nowe Środki (od 1 000 do 400 000 zł). Będąc przy tym banku, pod uwagę wziąłbym jednak bardziej rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 3% w skali roku (dla nowych środków) do 50 tys. zł, który daje o wiele większą elastyczność w dostępie do środków (bez utraty odsetek). A taki rachunek - co jest rzadkością w przypadku promocyjnego oprocentowania - można założyć bez konta osobistego. I w dodatku wszystkie przelewy są darmowe - więcej o tej ofercie piszę tutaj.

InBank, oferujący lokaty z oprocentowaniem rosnącym wraz z wyborem dłuższego okresu umowy na 3 miesiące oferuje 3% w skali roku, a dla depozytu 6-miesięcznego przygotował już stawkę 3,25% w skali roku. na jedną lokatę można wpłacić do 50 tys. zł (ale klient w sumie może w tym banku zdeponować nawet 400 tys. zł). Lokaty te dostępne są bez konta osobistego, jak i bez konieczności spełniania jakichkolwiek innych warunków. Więcej o nich piszę tutaj.

Z oprocentowaniem 3% w skali roku znaleźć możemy kilka lokat. Tyle daje zarówno 3-miesięczna Lokata GOmobile w BNP Paribas (do 10 tys. zł), jak i 4-miesięczna Lokata Mobilna w Santander Banku (do 20 tys. zł). Obydwie propozycje łączy to, że dostępne są wyłącznie w aplikacji mobilnej, a skorzystać z nich można tylko jeden raz. Z kolei w Getinie 3% można zapewnić sobie na 6-miesięcznej lokacie dla nowych środków (na dłuższy okres można zyskać więcej - 3,5%, ale to już w przypadku rocznej umowy) - więcej o tej ofercie piszę tutaj.

Ostatnim z banków, który daje oprocentowanie wynoszące 3% w skali roku na kilka miesięcy jest Toyota Bank, ale tu już trzeba liczyć się z założeniem lokaty (Plus wymagającej założenia konta osobistego lub Standard bez konta) na 9 miesięcy. Na tego typu lokaty można wpłacić od 2 tys. do 40 tys. zł (przy czym łącznie da się zdeponować więcej, bo każdy klient ma możliwość założenia do 10 lokat danego typu).

I to wszystko jeśli chodzi o lokaty na kilka miesięcy ze stawką oprocentowania wynoszącą co najmniej 3%, bo po niżej już sam osobiście się nie schylam. Możliwości ulokowania środków z takim oprocentowaniem na krótki czas jest jednak więcej, jeśli pod uwagę wziąć też...

Najlepsze konta oszczędnościowe na maj


A uwzględniam tu wyłącznie konta, które utrzymanie określonego oprocentowania gwarantują przez określony czas (zazwyczaj jest to kilka miesięcy). To sprawia, że z góry można sobie obliczyć spodziewane zyski, ale z drugiej strony zawsze można też środki dopłacać lub wypłacać (część bądź całość, gdy zajdzie taka potrzeba) bez utraty odsetek za faktyczny czas zdeponowania oszczędności. 

O rachunkach oszczędnościowych w ING oraz Getinie (dających po 4%) już wspomniałem, podobnie jak o Pekao oferującym 3,5% oraz Santander Consumer Banku ze stawką 3%.

Nie można jednak ominąć Nest Banku, który daje 3,5% dla zakładających Konto Nest Oszczędności oraz Konto Nest Skarbonka - taka stawka na nich jest zapewniona odpowiednio do 100 tys. zł (do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta) i do 10 tys. zł (do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta).

Po 3% w skali roku na swych rachunkach oszczędnościowych oferują jeszcze 2 banki: Aion Bank (bez limitu kwoty; stawka oferowana do 30.09.2022 r.) oraz Alior Bank (do 100 tys. zł; na 3 miesiące). W obydwu przypadkach propozycje skierowane są zarówno do nowych, jak i obecnych klientów, przy czym Alior wymaga wpłaty "nowych środków" - więcej o warunkach przeczytasz tutaj. Jednak Aion Bank takie oprocentowanie daje wyłącznie w płatnym planie taryfowym (49,99 zł miesięcznie), co zjada część odsetek (więcej na ten temat piszę tutaj). 

Lokaty długoterminowe


I tutaj mógłbym się długo rozpisywać i wymieniać wręcz dziesiątki lokat z różnych banków... ale wrócę do tego co już napisałem na wstępie. Dziś wydaje się bowiem, że to nie jest czas na otwieranie lokat rocznych czy tym bardziej dłuższych. Może się bowiem okazać, że kto "zamrozi" teraz środki na dłuższy okres, tego mogą ominąć podwyżki stóp procentowych. Na lokaty długoterminowe lepiej bowiem decydować się, gdy kończy się cykl podwyżek stóp procentowych i może zacząć spadać oprocentowanie nowych ofert lokat.

Komu jednak zależy, ten może przejrzeć ranking najlepszych lokat bankowych - tam uwzględniam wszystkie aktualnie najwyżej oprocentowane depozyty (w tym również te na dłuższy okres). Można tam znaleźć m.in. 4% na 5 lat, 3,8% na 2 lub 3 lata albo 3,75% na lokacie rocznej.

Ważne informacje dla oszczędzających


Powyższe zestawienie prezentuje stan obowiązywania na dzień 1.05.2022 r. Oferty banków potrafią jednak - zwłaszcza w ostatnim czasie - zmieniać się dynamicznie, więc jeśli chcesz sprawdzić później, gdzie aktualnie znaleźć najlepsze oprocentowanie, koniecznie sprawdź miejsca, które aktualizuję na bieżąco. To: 


Zawsze gdy piszę o oprocentowaniu, podaję stawki w skali roku. Uwzględniam wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem lub - w przypadku kont oszczędnościowych - co najmniej gwarantowanym na określony czas. 

Jako że sam cenię sobie spokój i bezpieczeństwo swych oszczędności, to powyżej wymieniam tylko i wyłącznie lokaty oraz konta oszczędnościowe w bankach podlegających pod system gwarancji depozytów, który zapewnia ochronę 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Poza trzema wyjątkami, wszystkie banki podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). W przypadku Aion Banku, BFF Banku oraz InBanku (które w Polsce działają na podstawie prawa unijnego) gwarancje zapewniają - odpowiednio - belgijski, włoski i estoński odpowiednik BFG (ochrona kapitału obowiązuje w takim samym zakresie, tj. do 100 tys. euro).

Jeśli dopiero zaczynasz gromadzić oszczędności i być może stoisz przed otwarciem swej pierwszej lokaty, to w razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, zapoznaj się z przygotowanym przeze mnie wpisem poradnikowym: Lokata bankowa - co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć (tam znajdziesz objaśnienia, podpowiedzi, a także intuicyjny kalkulator odsetek, który pozwala wyliczyć spodziewane zyski z oszczędności).


Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


63 komentarze:

 1. Ja w nest banku na KO mam 5%, a pewnie od 16maja będzie już 6%, a ci co wcześniej założyli konto niż ja mają teraz nawet 5,5%, jak narazie chyba żaden bank nie przebija tej oferty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam 5 procent

   Usuń
  2. Właśnie się zastanawiam ,czy jutro nie otworzyć konta w jNest banku, chciałbym skorzystać i z lokaty na powitanie i konta oszczędnościowego , czy to jest możliwe ,jakie oprocentowanie na koncie oszczędności

   Usuń
  3. Polecam bo po okresie promocyjnym naliczają oprocentowanie w stosunku do WIBOR3?

   Usuń
  4. Ja mam 5,5% ;)

   Tak Anonimowy, jest możliwe a nawet wskazane skorzystać z lokaty na powitanie (5%) i KO (3,5% przez 2 m-ce plus miesiąc w którym otwierasz) ale KO po oprocentowaniu promocyjnym będzie miało bardzo słaby mechanizm ustalania oprocentowania (WIBOR 3M - 4% marża oprocentowania).

   Usuń
  5. @Anonimowy 1 maja 2022 15:49
   Zanim ten który skorzysta z oprocentowania WIBOR 3M minus 4,0% minie jeszcze kilka miesięcy. Pomyśl jakie oprocentowanie wtedy będzie. I nie jest to "bardzo słaby mechanizm oprocentowania" bo gdyby nawet dostał tyle ile będzie po 15 maja, to wciąż jest to bardzo atrakcyjne oprocentowanie patrząc na sporą część ofert czy to KO czy też lokat obecnie dostępnych. Można śmiało przypuszczać, że o ile w biały dzień państwo polskie nie dopuści się kolejnego zamachu na finanse np. zamrażając WIBOR albo zupełnie go likwidując (i tworząc kolejne potwory, takie jak to co teraz się dzieje w sprawie podatków czy składek ZUS wmówiwszy większości że to jest najlepsze), to to co teraz wydaje Ci się takim "bardzo słabym mechanizmem" będzie dużym zyskiem.

   Usuń
  6. ja mam na nest oprocentowanie 0.0%

   Usuń
  7. Anonimowy1 maja 2022 12:13
   ale już dziś na takich warunkach założyć się nie da. Oprocentowanie równe Wibor 3M mają ci którzy założyli konto w 2016 roku. Później zakładanym odejmowali 0,5% a teraz zakładanym kontom odejmują już od 4% więc słaby interes.

   Anonimowy1 maja 2022 18:50
   musisz coś wpłacić. choćby 1 zł i wtedy pojawi ci się oprocentowanie.

   Usuń
  8. @Anonimowy 1 maja 2022 18:50
   A przelałeś tam chociaż jedną złotówkę? Po przelewie i pojawieniu się na Nest Oszczędności zmieni się na właściwe dla Ciebie oprocentowanie.

   Usuń
  9. Nie będzie już WIBOR-u, tylko stały wskaźnik, to zarobicie dużo mniej. Nest faktycznie zrobił ofertę na powitanie na 5 i jest najlepsza i tyle.

   Usuń
  10. WIBOR ma nie być wykorzystywany przy ustalaniu oprocentowania kredytów hipotecznych (poza tym na razie to pomysł, a legislacji w tym zakresie brak). Premier na konferencji nie mówił o jego likwidacji - a to mało prawdopodobne, bo wskaźnik wykorzystywany jest w zbyt wielu produktach (obligacje skarbowe, obligacje korporacyjne, pożyczki prywatne, kredyty bankowe inne niż hipoteczne).

   Usuń
  11. Ja ma konto w Nest Banku od 2015 i w tej chwili na koncie oszczędnościowym mam 5,5%. Powiem szczerze nie rozumiem czemu ono nazywa się "oprocentowanie efektywne" ani czemu bank stosuje różne progi w zależności kto kiedy otworzył. Może mi ktoś to objaśnić?

   Usuń
  12. Faktycznie również mam 5.5 procent po przelaniu chociażby 1zl . Szkoda, że dopiero teraz to odkryłem. Wcześniej miałem saldo 0zl .

   Usuń
  13. Przy niskich stawkach WIBOR3M na kontach oszczędnościowych Nest Bank proponował oprocentowanie bliskie WIBOR3M np. w 2015. I stąd te konta są tak a nie inaczej procentowane. Obecnie ze względu na bardzo wysoki WIBOR3M (a zatem wysokie potencjalne oprocentowanie na kontach oszczędnościowych) Nest Bank obniżył oprocentowanie kont (po okresie promocyjnym). Jak piszą internauci, nawet o 4% w stosunku do WIBOR3M. Ja zakładałem konto ok. 2 miesiące temu i bodajże miałem -1,5% w stosunku do WIBOR3M co i tak jest świetnym wynikiem i pozwala właściwie nie myśleć o alternatywnych lokatach czy kontach oszczędnościowych. Obecnie 6,05% - 1,5% dało by 4,55%. A WIBOR3M na pewno będzie rósł. Oferta Nest Bank zatem była bardzo dobra. Ale... jak widać dość mocno ją odchudzili

   Usuń
  14. Ja otwierałam konto w marcu na bodajże 3% a w połowie kwietnia podnieśli mi na 4% i takie widzę obecnie. Do końca maja mam jeszcze promocję ale nie wiem jak później to będzie wyglądać

   Usuń
  15. Tymczasem na chwilę obecną (fixing poniedziałkowy) WIBOR 3M wynosi 6,14%

   Usuń
  16. Podawanie WIBOR 3m każdego dnia to spam, skoro oprocentowanie w banku jest zmieniane 15 dnia miesiąca. Takie wpisy powinny być usunięte.

   Usuń
  17. Środowy czyli dzisiejszy WIBOR3M to już... 6,24% ;)

   Usuń
  18. W tym tempie do 13. dojedzie do 7% :)

   Usuń
  19. Mi pokazuje w Nest Bank 20% (!) na oszczędnościowym. Ciekawe czy się zmieni...

   Usuń
  20. 20% nie może Ci pokazywać na koncie. Limitowana oferta była na trzykrotność wibor3m czyli na kkres 15.04-15.05 3×5,5% tj 16,5%. Po 15 mają będziemy mieli więcej

   Usuń
  21. @Anonimowy 4 maja 2022 19:16
   @Anonimowy 4 maja 2022 20:44
   Ale Was piecze... piszecie takie bzdury, że głowa boli. Rozumiem, że wzrosły Wam linie kredytowe (3 krotność stopy lombardowej NBP) :D. Życie, kredyciarze tego nie lubią :D.

   Usuń
  22. @Anonimowy, 3 maja 2022, 13:21
   Nawet w wersji 'odchudzonej' ich KO jest wciąż jednym z najlepszych na rynku.

   Usuń
  23. Dziś kolejna podwyżka stóp - zapowiadają ostrą jazdę 😂

   Usuń
  24. @Anonimowy, 4 maja 2022, 15:31
   Myślę, że będzie więcej niż 7% 😀

   Usuń
  25. I podnieśli o 0,75 p.p.. Kpina. Jak to ma zatrzymać rozpędzoną inflację skoro dalej lepiej jest wydawać tracące na wartości pieniądze niż oszczędzać.
   Zaraz, zaraz przecież trzeba pomóc hipotecznym.

   Myślę, że od 16 maja będziemy mieć 6,6-6,7% na najstarszych KO w NB.

   Usuń
  26. Do jakiej kwoty te procenty?

   Usuń
  27. @Anonimowy, 5 maja 2022, 17:00 - Myślę, że od 16 maja będziemy mieć 6,6-6,7%

   Tyle to będzie po jutrzejszym fixingu.

   Usuń
  28. Dziś był pierwszy od wielu miesięcy spadek WIBOR 3M do 6,33%

   Usuń
  29. Rzekomo Wibor wyprzedza (przewiduje) wzrost stóp procentowych. Jeśli tak jest, a zaskoczeniem okazało się że RPP podniosła stopy o 0,75 a nie o 1%, to teraz Wibor powinien cofnąć się o 0,25 a nie o 0,01%.

   Usuń
  30. @Anonimowy 6 maja 2022 22:01
   Spokojnie. 🤪 To tylko taka zagrywka. WIBOR pójdzie w górę bo staczamy się już po równi pochyłej. I nie dotyczy to tylko Polski choć my akurat jesteśmy wśród tych którzy do dna mają najbliżej.

   Usuń
  31. Dziś wskaźnik WIBOR topnieje już drugi dzień z rzędu - tym razem o 0,02pkt. ---> 6,31%

   Usuń
  32. A dzisiaj odbicie do 6,36%

   Usuń
  33. Wczoraj podrósł do 6,39% - ciekawe czy do piątku osiągnie 6,45% 😀

   Usuń
  34. Nie dobije :( . WIBOR3M z dzisiaj to 6,4% czyli symboliczny wzrost o 0,01% w stosunku do środy :|

   Usuń
  35. Dzisiaj urosło tylko o 0,01 p.p. do 6,41% 😬

   Usuń
 2. Można się obecnie złapać na jakiś bonus otwierając konto w Getin? Program poleceń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin proponuje lokatę specjalny procent 4,5% na 2 miesiące przy próbie przelewu do innego banku, taką dostałem propozycje atrakcyjna oferta

   Usuń
  2. mi dzisiaj dał 4,7%

   Usuń
  3. Getin to już w zasadzie 'dead man walking' - wczoraj ich akcje straciły kolejne 2% do poziomu 19 groszy!

   Usuń
  4. Ale w piątek zyskały blisko 5% do poziomu 21 groszy 🤪

   Usuń
 3. Jaki jest okres wykluczenia dla byłych klientów w Nest Bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale o co pytasz? Lokata Witaj? Konto oszzczędnościowe?

   Usuń
  2. https://bankobranie.blogspot.com/2022/02/nest-lokata-witaj.html

   Usuń
 4. Millenium dzisiaj przy przelewie 10 tys. zł. Taka oferta:
  Tylko teraz 2.25% na lokacie
  Nawet do 50 000 zł na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Portugalskie poczucie humoru 🤪

   Usuń
 5. Credit Agricole jakoś podpadnięty? Na Oszczędnościowym 3,49% (można z "abonamentem" za 9 zł wypłacać ile się chce razy miesięcznie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta firma skupia się na udzieleniu pożyczek :)

   Usuń
 6. Getin licytuje :) 4,9 % na lokatach 2 lub 4 miesiące, gdy się próbuje wycofać od nich pieniądze

  OdpowiedzUsuń
 7. W przyszłym tygodniu Pekao ma zaoferować 3-letnią lokatę @ 6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. HaHaHa przy inflacji 12,4%. Super lokata 3-letnia z super oprocentowaniem:D. Już od 2 miesięcy banki zrezygnowały z promowańia lokat kilkuletnich a PeKaO SA szuka łosi do deponowania środków pieniężnych.

   Usuń
 8. PKO BP podało, że 20. maja wzrośnie oprocentowanie Lokaty Mobilnej, która będzie miesięczna (obecnie 3-miesięczna) – z 2,5% do 5,75% do 50 tys. zł.

  Skorzystać z niej będą mogli zarówno obecni, jak i nowi klienci. Najpóźniej 1. czerwca wzrośnie w PKO BP oprocentowanie już istniejących lokat.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pekao dało lokatę 6% ale na 3 lata, bez limitu kwoty, jak na państwowy bank co zazwyczaj dawali prawie zerowe oprocentowanie to zaszaleli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 13 maja 2022 20:45
   To tylko świadczy o tym, jak poważny kryzys nas czeka przez najbliższy okres najmniej kilku... nastu lat.

   Usuń
 10. Witam jaka jest teraz Lokata w Getin banku na Lokacie specjalnej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4,7 proc.

   Usuń
  2. Mi proponowali przy wypłacie środków 4,9 % na 2 i 4 miesiące.

   Usuń
 11. Nest bank na KO dał dziś 5.9 procenta dla starszych kont, a dla najstarszych 6,4 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam z siebie nic nie dał. Konta wiborowe NB mają ustalane oprocentowanie o Wibor3m z 15 danego miesiąca. Skoro WIBOR rośnie to rośnie oprocentowanie KO Nesta.

   Usuń
  2. Właśnie że dał bo akurat inne banki tyle nie dają jak wibor rośnie

   Usuń
 12. Od czerwca lokaty Facto od 5 do 6,25%

  OdpowiedzUsuń
 13. Od środy startują obligi skarbu państwa oparte o stopę referencyjną NBP z co-miesięczną kapitalizacją:
  - roczne (ROR) z odsetkami równymi stopie ref.
  - dwuletnie (DOR) z odsetkami równymi stopie ref. + 0,25 p.p.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy banki na to odpowiedzą zwłaszcza, że 8. czerwca RPP podniesie stopy?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...