Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: PKO BP: Lokata z licznikiem z oproc. 5% w skali skali roku na 3 miesiące (do 50 tys. zł)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

28.05.2022

PKO BP: Lokata z licznikiem z oproc. 5% w skali skali roku na 3 miesiące (do 50 tys. zł)

Jak bank zapowiedział, tak zrobił - w jego ofercie pojawiła się nowa 3-miesięczna lokata.

Lokata z licznikiem 5% w PKO BP
Lokata z licznikiem (nazwa zapewne odnosi się do ograniczonej, odliczanej puli lokat, które można założyć) daje 5% w skali roku na 3 miesiące i do 50 tys. zł. Poza tym, że aby skorzystać z tej lokaty trzeba posiadać dostęp do bankowości internetowej iPKO, to więcej warunków w praktyce nie ma.

Na początek krótka informacja dla tych osób, które konta osobistego w PKO BP jeszcze nie mają. Jest okazja by takie konto założyć i przy okazji zyskać: do wzięcia czeka do 400 zł w bonach Allegro za Konto za Zero.

Przechodząc już do tematyki oprocentowania dla oszczędności w największym banku w Polsce. Niedawno opisywałem na blogu 1-miesięczną Lokatę Mobilną w PKO BP z oproc. 5,75% w skali roku, na którą wpłacić można do 50 tys. zł. Już wtedy bank zasygnalizował, że wprowadzi kolejne lokaty. Oto jedna z tych ciekawszych.

[Aktualizacja w dn. 29.05.2022 r., g. 21: Ograniczona pula Lokat z licznikiem w PKO BP już się wyczerpała. Jeśli szukasz podobnego (lub nawet wyższego) oprocentowania dla swych oszczędności, sprawdź poniższe lokaty krótkoterminowe:

Lokata z licznikiem z oproc. 5% w skali roku


Główne cechy lokaty to:
 • okres: 3 miesiące
 • oprocentowanie: 5% w skali roku (stałe)
 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł
 • liczba lokat, którą może założyć jeden klient: 1
 • kapitalizacja odsetek: na zakończenie umownego okresu, a więc po upływie 3 miesięcy - jest to lokata nieodnawialna, więc wtedy kapitał wraz z odsetkami wróci na konto (ewentualne wcześniejsze zerwanie lokaty oznacza zwrot kapitału bez odsetek).

Lokatę z licznikiem można założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej iPKO - przechodząc ścieżkę: Oferta => Inwestowanie i oszczędzanie => Lokata z licznikiem => Otwórz lokatę (na tym etapie można też sprawdzić liczbę dostępnych jeszcze z puli 10 000 lokat, jakie bank umożliwia otworzyć - lokata pojawiła się w ofercie wczoraj, ale ubywa ich szybko... no ale to w końcu największy bank w Polsce z największą liczbą klientów, zapewne stęsknionych za takim oprocentowaniem). 

Lokata z licznikiem nie jest dostępna ani w placówkach PKO BP, ani w aplikacji mobilnej IKO.

Na koniec przypomnę, że lokat z oprocentowaniem zaczynającym się od piątki, pojawia się coraz częściej i są to już nie tylko lokaty na długi okres, ale też i na krótszy. 5,5% można uzyskać na 3 lub 6 miesięcy w InBanku. 5% daje 4-miesięczne Lokata Mobilna w Santander Banku, a także 5% można uzyskać na 5 miesięcy w BNP Paribas (w każdym przypadku mowa o oprocentowaniu w skali roku).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

32 komentarze:

 1. Już za kilka dni (08/06) RPP podniesie stopy procentowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A od środy nowe obligi SP oparte na stopie referencyjnej NBP

   Usuń
 2. Od pierwszego czerwca zmiana oprocentowania lokat w facto bank i tam lokata 3 miesięczna będzie na 5,75%, także myślę, że to zdecydowanie lepsza opcja w dodatku bez limitu i dodatkowych warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super wiadomość. Dzięki za info.

   Usuń
  2. Skad macie ta informacje o zmianie oprocentowania w facto? Nie moge nigdzie tego znalezc.

   Usuń
  3. Do obecnych klientów bank rozesłał już maile informujące o zmianie.

   Usuń
 3. Pozostało 3107 z 10000 lokat. Szybko schodzą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powinna się nazywać "lokata weekendowa". Jak ktoś przeleje kasę w poniedziałek pierwszym eliksirem to już się nie załapie. Zostało 2439. A tyle było szumu o "nowych, wysoko oprcentowanych depozytach".w PKO BP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No na to wygląda, że te lokaty miały tylko zmobilizować rynek do działania. Najpierw premier pogroził, ale nic się nie działo. A media jeszcze trąbiły że banki państwowe nic nie robią. No więc zaczęli podnosić al wszystko to z przymusu niż realnego zapotrzebowania na depozyty klientów.

   Usuń
  2. A i realny koszt nie jest duży. Odsetki przy oproc. 5% p.a. od 10 tys. lokat nawet gdyby wszystkie były na kwotę maksymalną to byłoby coś ponad 6 mln. zł. No a nie wszyscy założą na 50 tys. zł. A co to 6 mln zł przy miliardowych zyskach banku?

   Usuń
  3. Coś chyba źle liczysz bo mnie wyszło 500 mln.zł.przy założeniu że wszyscy ulokują na maxa.

   Usuń
  4. Zostało już tylko 868. A na pierwsze miejsce przesunęli lokatę 5,75% od 60 roku życia. Na 24 miesiące.

   Usuń
  5. Anonimowy29 maja 2022 15:34
   10 000 lokat x 50 000 = 500 000 000 zł depozytów.

   Ale ja piszę o koszcie dla banku jakim są odsetki które od takiej kwoty musi wypłacić po 3 miesiącach. Oddać będzie musiał 5 048 630 zł odsetek (+ 1 184 246 zł podatku Belki który też będzie musiał odprowadzić). Czyli wyjdzie ok. 6,2 mln zł kosztu.

   Usuń
  6. I cyk. Lokaty już nie ma.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 29 maja 2022, 20:53

   Podatek tow. Belki to koszty banku? Sam bym tego nie wymyślił - to klienci zasilą budżet tym podatkiem, gdyż bank wypłaci im jedynie 81% należnych odsetek 😬

   Usuń
  8. No a kto jest płatnikiem tego podatku? Ty rozliczasz w swej deklaracji rocznej i odprowadzasz do US? Czy płatnikiem jest bank skoro to zryczałtowany podatek?

   Oczywiście podatek uderza w klientów i to oni dostają mniej odsetek, niż by dostawali kiedyś przy tym samym oprocentowaniu.

   Ale te 6,2 mln zł to odsetki brutto, które bank musi wysupłać.

   Usuń
  9. @Anonimowy 30 maja 2022 11:22
   Według tej logiki, to również słusznie są pobierane podatki od emerytur wypłacanych przez ZUS. Brawo!

   Usuń
  10. Na całym świecie dochód powyżej kwoty zwolnienia od podatku podlega opodatkowaniu, nie?

   Usuń
  11. @Anonimowy 30 maja 2022 22:02
   Na całym świecie okradają nawet z 1 grosza zarobionego na oprocentowaniu, czyli po zarobieniu tego 1 grosza dostaję równo aż 0 całe? No jasne że tak. Jak robią to w Polsce, to przecież wszędzie indziej jest jeszcze tylko gorzej. Nie może być inaczej bo u nas jest zawsze najlepiej.

   Usuń
 5. Myślałem nad tymi obligacjami Morawieckiego na 5,25% oraz 5,5%, bo mają miesięczną wypłatę odsetek. Jednak najwyższy % na lokacie znalazłem w Banku Nowym. Bank Nowy to instytucja, która powstała po przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku (PBS). Parametry lokaty: jeden miesiąc, 6,5% w skali roku, min 1.000zł, max 10.000zł dostępne wyłącznie za pośrednictwem bankowości elektronicznej dla nowych klientów otwierających Rachunek depozytowy przez Internet. Wady jakie zauważyłem: płatna wypłata środków: przelew 1zł.
  Za miesiąc, gdy lokata dobiegnie końca zapewne będą wyższe stopy procentowe i też znajdzie się coś ciekawego. Choć z drugiej strony, gdy oprocentowanie lokat zacznie spadać, to spadnie też inflacja, która również i mnie zaczyna niepokoić poprzez wizje denomicji polskiej złotówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem że chcesz ulokować AŻ 10 000zł i nie wiesz co wybrać, obligacje czy lokatę?

   Usuń
  2. Nowy jest w 70% posiadany przez czyścicieli kamienic z Poznania: neoBank!

   Usuń
  3. Ból będzie z tymi obligacjami jak stopy RPP zacznie obniżać. Oprocentowanie będzie spadać a po zakończeniu obligacji lokaty już będą ze słabszym oprocentowaniem. Może być ciężko złapać na górce jakieś lokaty na długi okres z jak najwyższym procentem.

   Usuń
  4. Kiedy RPP zacznie obniżać stopy, wiesz coś?

   Usuń
  5. @Anonimowy 29 maja 2022 15:37
   "Pakiet większościowy (72 proc.) objął Wielkopolski Bank Spółdzielczy, działający pod nazwą neoBANK, a pozostałe akcje nabyły inne podmioty (to udziałowcy Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego, łącznie z samym WBS jest ośmiu kupujących)."
   Wychodzi zatem że kto jest właścicielem w 100% tegoż tworu zwanego Bank Nowy?
   To jest Polska! 😂

   @Anonimowy 29 maja 2022 12:18
   Tak tak, już od jakiegoś czasu wciąż tu aktywnie działacie z tymi autoreklamami. Tylko naiwni dadzą się na takie chwyty nabrać.

   Usuń
  6. Mówimy gromkie NIE kamienicznikom!

   Usuń
 6. KO w Nest wciąż bezkonkurencyjne - lojalność popłaca 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak :) 5.9% ładujesz ile chcesz, a odsetki co miesiąc. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Potwierdzam 😀

   Usuń
  3. Nie rokująca od lat okazało się złotym gralem dla klientów którzy nie zdąrzyli zamknąć :D.

   Usuń
  4. Ja mam 6,4% ... na razie :)

   Usuń
  5. @Anonimowy, 30 maja 2022, 07:08 - zdąrzyli?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...