Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Podwyżka oprocentowania na Lokacie Facto: od 4 do 5% w skali roku (bez zakładania konta osobistego)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

11.05.2022

Podwyżka oprocentowania na Lokacie Facto: od 4 do 5% w skali roku (bez zakładania konta osobistego)

Wyścig trwa w najlepsze. Oto kolejna podwyżka oprocentowania dla oszczędzających!

Lokaty Facto: do 5% od 11.05.2022 r.
Tym razem BFF Bank podniósł stawki na Lokacie Facto. Aktualnie można tu uzyskać od 4% w skali roku (na lokacie 1-miesięcznej) do 5% przy dłuższych okresach depozytu (bez konieczności spełniania jakichkolwiek wymogów, bo oferta skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów).

[Aktualizacja: W dniu 1.06.2022r. Bank podniósł oprocentowanie na Lokacie Facto nawet do 6,25%] Pierwszy raz Lokatę Facto opisywałem na blogu Bankobranie w marcu (tutaj). Teraz przyszedł moment na odnotowanie - pierwszej od tamtego czasu - podwyżki oprocentowania.

Główne cechy lokaty Facto

 • oprocentowanie (stałe):
  • 4% w skali roku na lokacie 1-miesięcznej; 
  • 4,5% w skali roku na lokacie 3-miesięcznej
  • 4,5% w skali roku na lokacie 6-miesięcznej
  • 4,5% w skali roku na lokacie 9-miesięcznej
  • 5% w skali roku na lokacie 12-miesięcznej, a także 18-, 24-, 36-, 48-, a nawet 60-miesięcznej;
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł;
 • liczba lokat, którą może założyć klient: dowolna (przy czym maksymalna kwota środków na lokatach i rachunku oszczędnościowym nie może przekroczyć kwoty 12 milionów złotych; w takiej sytuacji zawsze jednak przypominam, że limit gwarancji depozytów bankowych to kwota nieprzekraczająca równowartości 100 tys. euro); 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

W porównaniu z dotychczasową ofertą o 1 punkt procentowy wzrosło oprocentowanie dla lokat na okres 3, 6, 9 i 60 miesięcy. Najwyraźniej poszło w górę w przypadku umownych okresów depozytu na 12, 18, 24, 36 i 48 miesięcy, bo o 1,25 punktu procentowego). Na lokacie 1-miesięcznej stawka wzrosła o 0,75 punktu procentowego.

Jak założyć lokaty Facto?


By móc skorzystać z lokat Facto, trzeba założyć rachunek depozytowy, który prowadzony jest 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Można go określić mianem rachunku technicznego, który umożliwia zakładanie lokat, ale można też uznawać rachunkiem oszczędnościowym - jest on bowiem oprocentowany (na poziomie 0,5% w skali roku; to oprocentowanie zmienne; odsetki naliczane są na koniec miesiąca). Każdy przelew z tego konta realizowany jest za 0 zł.

W celu założenia lokaty Facto najpierw trzeba przelać środki na rachunek depozytowy,  a dopiero wtedy poprzez bankowość internetową da się założyć depozyt na wybrany okres.

Po złożeniu wniosku o rachunek depozytowy i pozytywnej weryfikacji (już na tym etapie otrzymasz dane do zalogowania w bankowości internetowej), na maila przyjdzie numer rachunku do wykonania przelewu weryfikacyjnego - na ten rachunek będzie należało wykonać przelew z własnego konta w innym banku (ważne, by w tym przypadku Twe dane przy przelewie - imię, nazwisko i adres - idealnie pokrywały się z tymi we wniosku).

Przelew weryfikacyjny należy wykonać z konta, którego numer rachunku poda się już podczas składania wniosku. To konto będzie też kontem powiązanym z rachunkiem depozytowym w BFF Banku, a więc tylko z tego konta będą mogły odbywać się zasilenia rachunku depozytowego i w drugą stronę - wypłaty środków z BFF Banku (choć jeśli zajdzie potrzeba w przyszłości, to rachunek powiązany można oczywiście w dowolnym momencie zmienić).


Bankowość po zalogowaniu prezentuje się przejrzyście (choć pewnie trudno by było inaczej, gdy w ofercie dla klientów indywidualnych bank ma w praktyce tylko rachunek depozytowy oraz lokaty):
Lokaty Facto: panel bankowości internetowej

Środki deponowane w BFF Banking Group podlegają pod bankowy system gwarancji depozytów, przy czym za ochronę 100% kapitału do kwoty nieprzekraczającej 100 tys. euro nie odpowiada polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale jego włoski odpowiednik (Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi). Warunki i zakres gwarancji są identyczne, jak w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej. I także na bazie prawa wspólnotowego lokaty Facto mogą być dostępne w Polsce. 

 Informacje o takim stanie rzeczy można oczywiście znaleźć na stronie internetowej włoskiego funduszu gwarantującego depozyty bankowe:

Lokaty Facto: gwarancja kapitału

__________

W maju mamy do czynienia z wysypem ofert podwyższonego oprocentowania dla oszczędzających i ten temat w ostatnim czasie zdominował wpisy na blogu. Jednak kwintesencją bankobrania są gwarantowane bonusy, które można zgarnąć nawet nie posiadając oszczędności. Dziś więc przypominam o takich (najlepszych) promocjach. A do wzięcia w nich czeka:

Przydatne dokumenty:

31 komentarzy:

 1. Za późno, przez tydzień już było w inbanku na 4 procent. To to samo 0.5 bez różnicy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W inBanku jest 3% na 3 m-ce i 1,6% na 1 m-c. i 3,6% na 3 m-ce.
   4% to zaoferowali tylko wybranym klientom. Dla wszystkich to nie było.

   Usuń
 2. A gdzie to widzisz? Na stronie Inbanku nie ma takiego oprocentowania. Chyba że Ci automatycznie przedłużyli na tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi przysłali e-maila z kodem. Nie automatycznie.

   Usuń
 3. Ile jest czasu na opłacenie lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokatę zakłada się od razu jak pieniądze są już na rachunku depozytowym.

   Usuń
 4. W inbanku lokata lojalna 3 i 6 m-cy na 5%. Od dzisiaj<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe na jakiej zasadzie dają niektórym takie oferty?

   Usuń
  2. dla wszystkich

   Usuń
  3. Mnie ani żonie nigdy nie zaproponowali.

   Usuń
  4. U mnie też nic. Klientem jestem prawie od roku. Lokaty zakładane w różnym czasie. Nigdy jakiejś specjalnej oferty mi nie dali.

   Usuń
  5. Szukaj lokaty lojalnej a nie standardowej. Pamiętaj tylko że "Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie lokaty "Lojalnej" do wysokości oprocentowania lokaty standardowej, jeżeli Posiadacz rachunku zerwie od dnia 10.05.2022 r. do ostatniego dnia obowiązywania umowy lokaty „Lojalnej” którąkolwiek ze swoich lokat zawartych z bankiem"

   Usuń
  6. Tak masz rację, czyli na zerwanie już za późno. Przedłużenie lokat, też nie wchodzi w grę, tylko nowe lokaty, a więc stare trzeba zmienić na nieodnawialne.

   Usuń
  7. Uważajcie, w umowie lokaty lojalnej mowa jest o obniżeniu oprocentowania w przypadku rozwiązania jakiejkolwiek innej posiadanej lokaty, nie zerwania a rozwiązania!!! Każda zakończona terminowo lokata jest zgodnie z umową rozwiązywana ostatniego dnia, więc będą mogli obniżyć lokatę lojalną. Przypadek, czy celowe działanie?

   Usuń
 5. Ja na KO w nest banku, mam od miesiąca 5 procent, a od 16maja będę miał z 6 procent, a może i wiecej i to bez limitu wpłaconych pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okej, fajnie, gratuluję. Tylko co z tego jeśli jest to produktu już NIEDOSTĘPNY. Jak teraz ktoś założy konto oszczędnościowe w Nest to będzie miał tylko coś ok. 2,4% bo teraz Wibor 3m obcinają już o 4%. Więc nie ma co o tym pisać.

   Usuń
  2. Za to Bank w Ciechanowie daje już 6% na 3 m-ce, więc najwięcej.

   Usuń
  3. @Anonimowy 11 maja 2022 15:40
   Tak samo jak nie ma co pisać o lokacie na 4% w InBanku bo to tylko dla niektórych. Również o wszelkich lokatach na nowe środki w różnych bankach bo to tylko dla tych, którzy dopiero coś ulokują albo ponad to co już ulokowali jeszcze mają jakieś zaskórniaki. Odpada również opcja pisania o wszystkich lokatach dla nowych klientów bo to też tylko dla "niedobitków", czyli takich, którzy dopiero teraz się "narodzili" i jeszcze nie mieli kont w jakimś banku. To samo dotyczy promocji kont osobistych bo tylko raz na parę lat jest taka możliwość by z takiej promocji skorzystać a w przypadku niektórych banków już nigdy więcej to ile można o tym samym pisać... itd. itp. etc. etc.

   Ps. Polacy to taki naród który ciągle mówi o wolności, jednak każdy wobec bliźniego swego gdyby tylko mógł, to by wprowadził zamordyzm. Przecież wolność to tylko gdy mowa o mnie. Innym nic nie wolno i nic się nie należy.

   Usuń
  4. Ale pisanie w kółko o tym "ile to ja mam w Neście" to rzeczywiście głupota i dziecinada. To jest po prostu oferta już nie do zdobycia. Tak samo jak chcąc coś kupić, nie będziesz szukał w starych, nieaktualnych, archiwalnych ofertach. Nie ma już truskawek po 3 złote ani bitcoinów po pięćset dolarów. A były :)

   Usuń
  5. Złotówa, dlaczego bank Ciechanów nie jest uwzględniany na Twoim blogu? Nie znam tego banku, ale faktycznie ofertę lokat mają atrakcyjną. Coś z nim jest nie tak?

   Usuń
  6. A ja dzięki temu pisaniu "w kółko" dowiedziałem się że w Nest Banku na starym koncie które było zmrożone mam taką opcję. Już czwarty miesiąc korzystam z przywileju bycia po tej jasnej stronie WIBOR-u. 😤
   Jeszcze niedawno bo jakiś tydzień temu ktoś tu cieszył się, że również dzięki takiej informacji dopiero odkrył taką możliwość.
   https://bankobranie.blogspot.com/2022/05/najlepsze-lokaty-bankowe-i-konta-oszczednosciowe-maj-2022-roku.html?showComment=1651576117623#c1251627472237851935
   Okazuje się więc, że nie tylko ja.

   Głupotą to jest pisanie że pisanie o tym to głupota. Porównanie do truskawek pokazuje zupełne niezrozumienie tematu. Nest Oszczędności to wciąż aktualny produkt! Dla jednych na chwilę obecną to 5,5%, dla innych 5,0%... a ci jeszcze inni to ci z marca bieżącego roku i kolejni. Od 16 maja będzie to być może nawet odpowiednio (w zależności od tego kiedy kto w Nest Banku ma konto) 6,5%, 6,0%, 5,0%... I oby tak dalej było. A te wszystkie próby manipulowania WIBOR-em żeby upadły razem z ich... 😖 Osobiście liczę na wzrost WIBOR-u do nawet kilkunastu procent. Oby! 🤓

   Usuń
  7. @Anonimowy 11 maja 2022 15:40
   Piszesz że 2,4% to "tylko" i że nie ma co o tym pisać? To popatrz sobie na zestawienie kont oszczędnościowych i zestawienie lokat. Zrozumiesz wtedy że to 2,4% to jednak ma sens a jak popatrzysz na oferty banków państwowych, to z przysłowiowym pocałowaniem w rękę rzucisz się na to "tylko" 2,4%. 👅
   Oferta Nest Banku dla zupełnie nowych klientów oparta o WIBOR jaką są Nest Oszczędności ma sens. To na chwilę obecną patrząc na prezentowane tu oferty w tabelach KO i lokat by było AŻ 2,4%. 💋 💋 💋

   Usuń
  8. Alior państwowy i ma 4%.

   Pekao państwowy 3,5% (choć zdaję sobie sprawę że to jednorazowo).

   Usuń
  9. Byleby tylko przez te nagłaśnianie zaraz tego dobrobytu nie ograniczyli.

   Usuń
  10. Dla tych, co piszą o nestbanku, zakładajcie, tylko jak wam zabiorą kasę, to nie miejcie do nikogo pretensji.

   Usuń
 6. Na 6,5%,6,0%,5,0% już nie ma szans, dzisiaj wzrost Wibor 3m tylko o 0,01 pkt.Czyli raczej będzie 6,4 5,9 i 4,9%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli lokata 6 procent obecnie przebiła archiwalne konta nesta. Dziękuję i tyle w tym temacie. Dziękuję Tomtom.

   Usuń
  2. @Anonimowy 13 maja 2022 08:17
   Tiaa, przebiła... Nest archiwalne 6,40% więc masz problem z podstawowym liczeniem. Chyba że to jakaś wyższa matematyka. Takie plusy dodatnie i plusy ujemne...

   Usuń
 7. Po jakim czasie BFF Bank przesyła fizyczną umowę o prowadzenie rachunków bankowych? Rachunek aktywny bo przesłałem przelew inicjujący i dostałem umowę w formie pdf na maila ale bez żadnych podpisów (elektronicznych ani skanów) a to chyba trochę za mało ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa jest tylko na maila. Elektoroniczna. Nie ma papierowej.

   Usuń
  2. Czyli przelewanie środków bez umowy? Bo to co na maila można nazwać umową?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...