Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 4% na Koncie Mega Oszczędnościowym i do 5% na lokatach w Alior Banku (+ 500 zł w bonusach za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

10.05.2022

4% na Koncie Mega Oszczędnościowym i do 5% na lokatach w Alior Banku (+ 500 zł w bonusach za konto osobiste)

To kolejna podwyżka oprocentowania do poziomu (co najmniej) 4%. 

Konto Mega Oszczędnościowe - 24. edycja
Taką stawkę można uzyskać dla większej kwoty (bo teraz nawet do 200 tys. zł). Tym razem oprócz oferty Konta Mega Oszczędnościowego przyglądam się też lokatom dla nowych środków (bo na nich zyskać można nawet 4,5-5%). A przy okazji przypomnę: kto nie ma jeszcze konta osobistego w Aliorze, to na start może zgarnąć bonusy o wartości 500 zł.

[Niniejsza edycja promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym jest już niedostępna. Sprawdź kolejną edycję, którą opisuję tutaj.]

Drogę do skorzystania z oprocentowania 4% w skali roku na Koncie Mega Oszczędnościowym otwiera posiadanie (lub założenie teraz) konta osobistego w Alior Banku. A jest to akurat opłacalne ze względu na wspomnianą już promocję z gwarantowaną premią 400 zł i bonem 100 zł na zakupy za Konto Jakże Osobiste. W podlinkowanym wpisie przedstawiam szczegóły dotyczące promocji i prześwietlam konto z oferty Aliora. Niżej z kolei skupiam się na nowej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym (do 4% w skali roku). A dalej przyglądam się też jeszcze lokatom dla nowych środków w Aliorze, bo na nich można obecnie uzyskać np. 4,5% w skali roku na 3 miesiące czy nawet 5% na rok.

Konto Mega Oszczędnościowe 24. edycja: do 4,0% do 200 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 10.05. do 9.06.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 200 000 zł (ten limit został podwojony, bo w poprzednich edycjach bank przy promocyjnym oprocentowaniu pozwalał ulokować do 100 tys. zł);
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 4 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (ten okres - względem poprzednich edycji - został wydłużony o miesiąc);
 • wysokość oprocentowania:
  • 3,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 4,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2 000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze - może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas.

W porównaniu z poprzednią edycją Alior zdecydował się na podniesienie oprocentowania o 1 punkt procentowy (gdyż dotąd dawał odpowiednio 2 i 3%).

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Wpływ taki musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są także przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 4.05.2022 roku. Do tego salda zliczane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (pod uwagę brane jest też saldo z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego). Jeśli dopiero zakładasz na potrzeby tego oprocentowania konto osobiste, każda wpłacona przez Ciebie kwota spełni warunek tzw. nowych środków. Jeśli natomiast dane Ci było mieć już którykolwiek z wymienionych produktów w Aliorze na 4.05.2022 r., zwróć uwagę, że promocyjnym oprocentowaniem bank obejmie środki ponad saldo z tego dnia.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 24. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia jest premia 400 zł + bon 100 zł na zakupy za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku - zaraz pod wyborem karty do konta osobistego - wygląda to tak, jak na poniższym zrzucie ekranu:
Otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego podczas zakładania konta osobistego w Alior Banku

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 4% w skali roku nie jest dostępne).

Lokaty w Alior Banku z oprocentowaniem do 5% w skali roku


Lokata na nowe środki 5% w Alior Banku
O ile dotąd najwyższe oprocentowanie Alior Bank oferował głównie na Koncie Mega Oszczędnościowym, to teraz godnymi uwagi są również jego lokaty. Mowa tu o lokatach dla nowych środków, przez które bank rozumie:
"nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokatach terminowych prowadzonych w złotych polskich, według stanu na 4 maja 2022 r. Łączna kwota lokat nie może przekroczyć różnicy pomiędzy saldem bieżącym tych rachunków, a saldem z 4 maja 2022 r"

Oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki w Alior Banku zależy od okresu, na jaki założysz lokatę. I tak uzyskać można:
 • 4% w skali roku na 92 dni;
 • 4,5% w skali roku na 182 dni;
 • 5% w skali roku na 365 dni.

Minimalna kwota depozytu to 1 000 zł. Klient ma możliwość założenia dowolnej liczby tego typu lokat. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec umownego okresu lokaty.

Na koniec - już bardziej jako ciekawostkę (gdyż sporo tu obwarowań) - dodam, że w Aliorze pojawiła się jeszcze jedna nowość: 3-miesięczna Lokata Mobilna z oproc. 5% w skali roku, na której zdeponować można maksymalnie 20 tys. zł. Jak już nazwa lokaty może sugerować, skorzystać można z niej wyłącznie w aplikacji mobilnej Aliora. Są też jednak i dodatkowe warunki - Lokatę Mobilną mogą założyć tylko klienci, którzy udzielili zgód marketingowych oraz na dzień 30.04.2022 r. posiadali konto osobiste lub oszczędnościowe (w PLN) w Aliorze. Ponadto oferta dedykowana jest wyłącznie dla klientów dokonujących po raz pierwszy aktywacji aplikacji.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

45 komentarzy:

 1. Mam już ROR i konto oszczędnościowe w Aliorze. Czy mogę założyć drugie to Mega Oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Na kliknięcie, ale zamykają je później ponad miesiąc 😂

   Usuń
  2. Tak, możesz mieć kolejne konto oszczędnościowe. Ja mam zwykłe, Mocno Oszczędnościowe i Mega Oszczędnościowe.

   Usuń
 2. Lokata na nowe środki od jakiej kwoty?

  OdpowiedzUsuń
 3. "Kto nie ma jeszcze konta osobistego w Aliorze, to na start może zgarnąć bonusy o wartości 500 zł" - nie do końca tak jest, bo wciąż obowiązuje 24-miesięczns karencja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyższy wpis skupia się na nowej ofercie dla oszczędzających, a przy okazji wspomina i odsyła do promocji konta osobistego :)

   Szczegółowe omówienie promocji (zasad uczestnictwa, warunków do spełnienia i prześwietlenie konta osobistego) można znaleźć tutaj.

   Usuń
  2. Tak, w promce konta udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w ciągu ostatnich 2 lat przed dniem złożenia wniosku nie posiadała konta osobistego w Aliorze (w tym też w T-Mobile Usługi Bankowe), walutowego, ani Karty Kibica w Alior Banku.

   Usuń
 4. Nie wiem jak sprawdzić, czy się łapię na lokatę 5 proc.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nie wiesz czy miałeś konto 30.04 czy co?
   Zgody sprawdzisz sobie w bankowości.

   Usuń
  2. Wiem miałem konto tydzień później i dowiedziałem się, że nie spełniam warunków.

   Usuń
 5. Nie wiem czy było, ale Facto podnoszą oprocentowanie lokat od 11 maja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już ktoś wspominał w komentarzach. Wpis gotowy, czeka na publikację jutro (bo dopiero od jutra będzie dostępne podwyższone oprocentowanie - od 4 do 5%).

   Usuń
 6. Jak już państwowe banki tyle zaczynają dawać to faktycznie plus dla Morawieckiego za ich dociśnięcie.

  A najwięksi maruderzy obecnie jeśli chodzi o % na lokatach i kontach oszczędnościowych to Citi, mBank, Pocztowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Santander dalej mam 0.01

   Usuń
  2. W Santanderze na koncie oszczędnościowym Select jest teraz 2%.
   I lokata mobilna na 3%

   Usuń
 7. Cieniutko dają zwłaszcza 5% do 20tys dla nowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla nowych środków bez limitu.

   Na lokacie mobilnej do 20 tys. zł.

   Usuń
 8. "3-miesięczna Lokata Mobilna z oproc. 5% w skali roku... Ponadto oferta dedykowana jest wyłącznie dla klientów dokonujących po raz pierwszy aktywacji aplikacji." Niezła antypromocja. Aż ma się chęć zamknąć konto i wykluczyć ten bank ze swojej orbity.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyglada to jak by sam Glapiński i Morawiwcki układali ten regulamin.

   Usuń
 9. Trzeba wyrazić zgodę na zgody marketingowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie KMO nie ma takiego wymogu.

   Usuń
 10. Chce założyć lokatę. Jak sprawdzić saldo środków z 4 maja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aplikacji musisz wejść w zakładanie lokat i tam jest podane saldo z tego dnia.

   Usuń
 11. Witam w szczegółach konta widnieje 0.75 procent. Czy po wpłacie bezpośrednio na konto będzie więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwny jest ten regulamin trzeba przelewać na ror najpierw.

   Usuń
  2. jak już zrobisz wpływ 2 tys. na ROR i wpłacisz nowe środki na KMO to zmieni się na 5%.

   Usuń
  3. Chyba na 4%, a nie na 5. Max na koncie Mega Oszczędnościowym to 4%

   Usuń
 12. Czy lokaty dostępne są tylko dla osób posiadających konto Mega Oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ktoś ma KMO czy nie ma to akurat obojętne.

   Usuń
 13. Jeżeli skorzystam z promocji "Bankuj mobilnie - edycja IV" to będę mógł ulokować kasę na lokacie 5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aliorze niema takich ofert lokat. Jest oferta po zalogowaniu się na 1.5 proc. Na 3 miesiące.

   Usuń
  2. Anonimowy10 maja 2022 21:39
   Jak już korzystasz z aplikacji to odpadasz i nie masz opcji założenia lokaty Mobilnej.

   Anonimowy11 maja 2022 15:06
   Musisz wejść w lokaty na nowe środki. Tam jest 5% ale na rok.

   Usuń
  3. Anonimowy 10 maja ma rację korzystam z aplikacji i niema tam opcji lokata mobilna, bo nie miałem konta 30, tylko tydzień później.

   Usuń
 14. 5 proc. na rok to przy obecnej sytuacji samobójstwo finansowe. Trzeba być szalonym, by zdecydować się na tę ofertę. Lada moment stopy znów pójdą w górę i potem pewnie jeszcze kilka razy. Przy obecnej inflacji oprocentowanie lokat powinno być min. 15 proc. Dlaczego? Oficjalna inflacja to ok. 12 proc. do tego przyjmuje się, że 2-3 proc. to uczciwy zysk na lokacie, co daje 14-15 proc. A w PL mamy jeszcze podatek Belki. Czyli 2-3 proc. zysku na czysto, to daje 17,5-18.75 proc. Niższe stopy to niestety w długim terminie pogarszanie sytuacji i igranie z ogniem. Oby nie skończyło się to hiperinflacją...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, ale niema nic lepszego i banki muszą na czymś zarabiać. Samobójstwo to, że państwo niema tzw lokat wiborowych krótkoterminowych bez ukrytych kosztów przy wypłacie.

   Usuń
  2. Może zapowiedzenia rządowe obligacje zmobilizują banki. Mają opierać się na stopie referencyjnej RPP.

   Usuń
  3. Nikt nie zmobilizuje banków, a obligacje rządowe dadzą więcej zarobić, niż nesty i inne.

   Usuń
  4. Zmobilizuje odpływ kapitału. A jak RPP podwyższy poziom rezerwy obowiązkowej to tym bardziej przypili banki do zabiegania o kasę klientów.

   Usuń
 15. Bank Santander dalej konto oszczędnościowe mam na 0.01 w ailor bank dalej mam na 0.25 ailor bank oferta na nowe produkty.tylko jak jestem w ailor bank z fuzji i mam dwa konta osobiste i dwa konta oszczędnościowe to nie chętny otwier następnie

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam, w 1 miejscu piszesz, że jest obowiązek utrzymywania 2 tys na koncie oszczędnościowym, a w drugim niema. W momencie wpłaty wewnętrznej na kmo każde środki z otwartego ror są nowymi środkami, więc do tej promki nie trzeba chyba salda utrzymywać. Przykład 7 i 8. Warto wspomnieć, że kmo można mieć przez 4 miesiace, potem będzie jakiś dzień badania salda i nowa edycja. Konto trzeba mieć otwarte 8 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie nie ma mowy o utrzymaniu tych środków - wymagany wpływ 2 tys. zł na konto osobiste jest po to, żeby obowiązywało wyższe oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym, ale wpływ oznacza tylko pojawienie się środków w hhistorii. Trzymać ich tam nie trzeba.

   Usuń
 17. wplacone 2000 na ror i przelane na mega i nadal widnieje 0,75%....cos nie tak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sprawdź jutro, powinno się zaktualizować

   Usuń
 18. Od jutra 5% do 200 tys. zł

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...