Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 600 zł premii pieniężnej za kartę Citi Simplicity

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

26.05.2022

Zgarnij 600 zł premii pieniężnej za kartę Citi Simplicity

Zazwyczaj są bony na zakupy lub nagrody rzeczowe. Teraz więc jest to okazja wyjątkowa.

Za skorzystanie z karty kredytowej Citi Simplicity do wzięcia czeka - to co wszyscy lubimy najbardziej - gwarantowane bonusy pieniężne. Tu o łącznej wartości aż 600 zł. Do tego niezmiennie obowiązują uproszczone zasady utrzymania karty za 0 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja w pigułce: bonusy pieniężne o łącznej wartości 600 zł (konkretnie będzie to 1 bonus o wartości 200 zł oraz 4 bonusy po 100 zł) otrzymasz, jeśli po zawarciu umowy o kartę kredytową:
 • aktywujesz kartę oraz zalogujesz się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł przez 7 kolejnych miesięcy kalendarzowych po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

Do tego uczestnikom promocji bank przyznaje też zwrot opłaty za kartę (12 zł) - otrzymasz go, jeśli w danym okresie rozliczeniowym karty wykonasz płatności na sumę co najmniej 300 zł (oczywiście może być to kwota, której wydanie jednocześnie spełni warunki promocji).

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji i wskazówki jak krok po kroku zdobyć nagrodę znajdziesz poniżej.

Co warto wiedzieć o promocjach bankowych?


Na wstępie kilka wyjaśnień dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością (nie wykraczającą w zasadzie ponad standardowe korzystanie z karty). Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce już od 8 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się głównie na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I nie inaczej jest tutaj.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 22,29%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

600 zł premii za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2020 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

Nagroda. Bonusy pieniężne bank będzie wypłacać na rachunek Twej karty kredytowej. Otrzymane premie albo więc spłacą wykorzystany przez Ciebie limit, albo spowodują nadpłatę. W tym drugim przypadku środki z karty najlepiej będzie wydać, wykonując płatności kartą (w dowolnym miejscu), niż wypłacić w bankomacie czy zrobić przelew (bo to w przypadku karty kredytowej jest kosztowne; przy płatnościach w PLN w dowolnym miejscu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów).

Limit nagród. Promocja ma być dostępna dość krótko, bo zaledwie do 14.06.2022 roku, ale i tak może się ona zakończyć wcześniej, gdyż bank przygotował się na nagrodzenie pierwszych 1 000 osób, które zawrą umowę o kartę Citi Simplicity. Jeśli pula nagród wyczerpie się przed terminem, to informacja o tym ma się pojawić na stronie promocji.

Zasady promocji "Zyskaj nawet 600 zł z Kartą Kredytową Citi Simplicity


By wziąć udział w akcji i uzyskać tytułową nagrodę gwarantowaną:
 • do 14.06.2022 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko tak składane wnioski kwalifikują do uzyskania premii do 600 zł);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity i aktywuj kartę w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku;
 • po aktywacji karty i najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest konieczne);
 • przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci uzyskanie pierwszej premii w wysokości 200 zł oraz otworzy drogę do zdobywania kolejnych nagród - 4 bonusów po 100 zł każdy. By je zgarnąć:
 • od czwartego do siódmego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższe warunki, otrzymywać będziesz premię po 100 zł każda.

Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w maju, to płatności (po 300 zł w każdym miesiącu kalendarzowym) będzie należało wykonywać od czerwca do sierpnia (za co dostaniesz bonus 200 zł) oraz od września do grudnia (za co w sumie można dostać 4 bonusy po 100 zł każdy).

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Powiadomienie o każdej z nagród dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej premii. Nagrodę bank wypłaci w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Kto może uzyskać kartę kredytową w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z premią do 600 zł czeka jednak jeszcze jeden przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (12 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). Uwaga: w tym przypadku miesięczny okres rozliczeniowy może, ale nie musi się pokrywać się z miesiącami kalendarzowymi (wszystko zależy od daty generowania miesięcznego zestawienia transakcji).

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.


💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 270 zł za CitiKonto + do 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z bonem do Allegro można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

40 komentarzy:

 1. Jak sprawdzić kiedy zamknąłem kartę ? Bo miałem kiedyś ale nie pamiętam czy zamknąłem przed 2020?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachowane wypowiedzenie/ raport BIK/ infolinia.

   Usuń
 2. Co za dokument może być wymagany żeby dostarczyć?

  OdpowiedzUsuń
 3. Co za dokument może być wymagany żeby dostarczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być wyciąg z konta gdzie masz wpływy wynagrodzenia. Za 3 ostatnie miesiące.

   Usuń
  2. Może być potwierdzenie wpływów na konto.

   Usuń
  3. A co jak ktoś dostaje część wynagrodzenia w gotówce? Tzn. na konto dostaję podstawę a prowizje od sprzedaży pracodawca wypłaca mi do ręki?

   Usuń
  4. Dodam że tą część do ręki mam też opodatkowaną. To nie jest na czarno.

   Usuń
  5. Może poprosić w księgowości o listę płac? Skoro wszystko jest legalnie, dane z księgowości będą zawierały pełne kwoty wynagrodzenia.

   Usuń
  6. Zaświadczenie od pracodawcy też może być.

   Usuń
 4. Jak wygląda rezygnacja z karty? Można jakoś zdalnie czy tylko oddział?

  Kiedy można zrezygnować i czy jakieś opłaty wtedy są?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rezygnacja przez wiadomość w bankowości. Oddzwaniają i warto odebrać bo może się to opłacić :)

   Kartę musisz mieć do czasu wypłaty premii. Potem możesz zamknąć. Nie ma opłat.

   Usuń
 5. Czym jest dokument potwierdzający dochody? Czy np potwierdzenie przelewu wypłaty wystarczy? I za jaki okres czasu?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy przelew za L4 ciążowe z zusu przejdzie jako wynagrodzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że jeżeli jest jest to w formie zatrudnienia to tak.

   Usuń
  2. To zasiłek, a nie żadne wynagrodzenie.

   Usuń
 7. Ja wziąłem udział w promocji z bonami Allegro. Jeden już zrealizowany.

  OdpowiedzUsuń
 8. Byłbym wdzięczny za informację na temat samego procesu składania wniosku;) Czy po złożeniu wniosku następuje jakiś kontakt telefoniczny ze strony banku? Pytam bo jakieś 2 lata temu próbowałem założyć kartę Mamie (która jest już w podeszłym wieku), jednak po złożeniu wniosku zadzwoniła osoba z Citi celem weryfikacji i zadała kilka pytań, na których niestety Mama poległa, bo była mocno zestresowana...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dzwonią. Tak przynajmniej było 3 miesiące temu jak brałem udział w promocji z bonami Allegro.

   Usuń
  2. Bardzo Ci dziękuję za pomoc:)

   Usuń
 9. Nie wiem jakie oni mają teraz wymagania co do tej karty, ale trochę bez sensu wypisane są rzeczy typu "minimalne wynagrodzenie 1200zl". Już kolejny raz wniosek automatycznie odrzucony przy przychodzie na gospodarstwo 10tys. Zabawne. Bo rata kredytu hipo to 237zl/msc. To ile trzeba mieć by dali kk? 20tys?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No taki sens że jak ktoś ma <1200 zł dochodu to nawet nie ma co składać wniosku

   Usuń
  2. Przeczytałeś co napisałem?
   Wychodzi na to, że i mając o wiele więcej to nie ma co składać bo i tak odrzucą.
   Już trzeci raz mi odrzucili przy różnych promocjach, przy tak małym zobowiązaniu

   Usuń
  3. @BADyL 30 maja 2022 14:42
   Chyba nie zrozumiałeś intencji jaką ma @Anonimowy28 maja 2022 12:13
   On dobrze napisał. Citi wyznacza dolną granicę dochodu po to, aby ci którzy nie są w stanie wykazać się tym minimum, nawet nie zawracali sobie głowy składaniem wniosku. To jest uczciwe podejście ze strony banku. Zupełnie inną jednak sprawą jest to, czy ktoś kto wykaże się nawet dochodami 10 czy 20 razy większymi taką kartę otrzyma. To bardzo indywidualna sprawa. Są różne kryteria które banki biorą pod uwagę. Choćby częstotliwość zapytań kierowanych do BIK (wystarczy że jakaś instytucja robi to bez Twojej wiedzy (bo gdzieś udostępniłeś dane) albo np. nie masz żadnej historii w BIK... Nikt nie jest w stanie tu wymienić wszystkich możliwych powodów branych pod uwagę przez dany bank. Poza tym, tych wniosków wstępnie nie weryfikuje człowiek, czyli pracownik banku.

   Usuń
  4. Oczywiście, ja to wszystko rozumiem.
   Tylko wyraziłem opinie o tym banku, że jakie on kryteria bierze pod uwagę, skoro jest jedynym w moim przypadku, który notorycznie wszystko odrzuca od kilku lat (3), od kiedy to minęła mi ostatnia karencja na ich promocje. Inne banki problemu z tym nie mają. Dlatego śmieszy mnie ten ich wymóg 1200zl

   Usuń
  5. Mam to samo. Kredyt hipoteczny dawno temu spłacony, aktualnie zero zobowiązań i mój wniosek nie przeszedł (dochód na gospodarstwo: 10k/miesiąc). Nie mam pojęcia jak oni to weryfikują.

   Usuń
  6. Mam tak samo. Prawdopodobnie samo posiadanie kredytu hipotecznego automatycznie odrzuca wnioski o kartę.

   Usuń
 10. A ja mam pytanie o możliwość wyboru limitu tej karty... Próbowałam raz złożyć tam wniosek i automatycznie wyliczony został limit (dużo za duży niż bym chciała!), którego potem nie mogłam nigdzie zmienić! Czy w tej promocji trzeba podpisać umowę na limit oferowany przez bank??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 31 maja 2022 18:54
   Nic nie trzeba podpisać. Jak dzwoni konsultant wystarczy spytaćj się o minimalny limit i wziąć odpowiedni. Proponuję jednak nie brać najniższego ale przynajmniej o te 500 zł więcej. Większy limit się przydaje wtedy gdy w planach jest grubszy zakup lub opłata za hotel etc.
   Zanim jednak będą zrobione zakupy, proponuję po otrzymaniu karty skorzystać z programu "Bezcenne Chwile" w ofercie „Wiosenne Przyspieszenie”. To da 8000 punktów już na start które się wymienia np. na jakiś voucher.
   I nie prawdą jest że limitu na karcie nie można zmienić.

   Usuń
 11. Umowa zawarta. Tak sobie tylko myślę że mi limit 10000 zł to niepotrzebny więc pytanie mam czy da się go jakoś zmniejszyć i czy to coś kosztuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można limit zmniejszyć - wystarczy wysłać wiadomość z dyspozycją poprzez bankowość internetową. Zmniejszenie limitu realizowane jest bez prowizji.

   Usuń
  2. Widzę pytania o zmniejszenie limitu i mnie to zastanawia. Czy wysoki limit może wpływać w jakiś sposób na naszą niekorzyść?

   Usuń
 12. Da się tą promocję połączyć z programem poleceń? Tzn. czy nowa osoba przechodząca przez proces składania wniosku może gdzieś wpisać mój kod polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie przez którą polecony musi złożyć wniosek o kartę nie ma promocji z premią :(

   Usuń
 13. Co w przypadku gdy na karcie będzie nadpłata ponad 200 zł? Wiem, że bank naliczy 20 zł za obsługę tej nadpłaty ale czy zostanie to przeksięgowane na konto osobiste czy będę musiał to wykorzystać w kolejnym cyklu z karty kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadpłata powstała wskutek wypłaty premii nie powoduje tej opłaty (20 zł). NAdpłata przeksięgowywana nie jest. Musisz ją wydać z karty.

   Usuń
 14. Czy wiecie dokładnie jak liczony jest 1% zwrotu dla transakcji? Gdy np transakcja w okresie zostanie zwrócona, zwrot 1% zostanie o nią pomniejszony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwrot sprawia że transakcja jest jak niewykonana i wtedy nie ma cashbacku 1%

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...