Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj do 2000 zł od Alior Banku za iKonto Biznes dla osób prowadzących działalność gospodarczą

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

6.05.2022

Zyskaj do 2000 zł od Alior Banku za iKonto Biznes dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Alior Bank odpalił nową promocję, dzięki której teraz za konto firmowe można zgarnąć aż 2 000 zł.

Zyskaj do 2000 zł od Alior Banku za iKonto Biznes dla osób prowadzących działalność gospodarczą
A w nowej promocji, która dołączyła do dotąd dostępnych propozycji banku, do wzięcia czeka baaaardzo łatwa premia 350 zł.


Chociaż suma do zgarnięcia w niżej opisanych promocjach iKonta Biznes w Alior Banku jest imponująca, to lojalnie uprzedzę jednak, iż realnie (bez szczególnego wysiłku i bez dodatkowych, zbędnych kosztów) uzyskać można mniej (nieco niżej wyliczam ile i w jaki sposób zarobić bez nadmiernego zaangażowania). Co nie zmienia faktu, że w grze cały czas są spore pieniądze. Zwłaszcza, że mówimy tutaj o gwarantowanych bonusach, bo to nie jest ani loteria, ani konkurs. 

Na blogu Bankobranie - już od ponad 8 lat - skupiam się na tym, co pewne i gwarantowane. I tak jest też tutaj - konkretne bonusy otrzymasz za spełnienie określonych (w sporej części prostych) warunków (np. dla zdobycia 350 zł premii na start wystarczy samo założenie konta i zapewnienie wpływu). A takie promocje aktualnie to już ani nic nowego, ani zaskakującego, bo dla banków to efektywny sposób na pozyskiwanie klientów - i prostsze ich przekonanie, niż krocie wydawane na reklamę np. w telewizji (te same środki, które bank wydałby na "tradycyjny" marketing, przekazuje nowemu klientowi, zyskując przy okazji jego satysfakcję).

Poniżej prześwietlam wszystkie trzy, łączące się ze sobą, promocje konta firmowego Alior Banku:
 • "350 zł na start" - to właśnie najnowsza okazja do bankobrania w Aliorze z bardzo łatwą premią 350 zł na start;
 • "1500 zł dla firm" - tu gromadzenie bonusów przewidziane jest na 12 miesięcy oraz
 • "Multivouchery dla Posiadaczy firmowej karty debetowej Mastercard z Plusem" - ta akcja pozwala na zgarnięcie voucherów o wartości 150 zł do wykorzystania podczas zakupów (m.in. IKEA, Biedronka, RTV Euro AGD, Empik, Decathlon, W.Kruk, Cinema City).

Promocja "350 zł na start" 


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która przed dniem przystąpienia do promocji nie posiada i nie posiadała w przeciągu ostatnich 12 miesięcy żadnego produktu w Alior Banku skierowanego do przedsiębiorców. Dla byłych klientów banku - przy tak krótkim okresie wykluczenia - jest to więc okazja na opłacalny powrót.

Nagroda. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 350 zł, która wpłynie na konto założone w promocji.

Zasady promocji. By zgarnąć nagrodę:
 • do 14.06.2022 r. złóż wniosek o iKonto Biznes

  (regulamin promocji z premią 350 zł nie wymaga zamawiania karty do konta, acz jej wyrobienie będzie już niezbędne, jeśli chcesz korzystać z bonusów w ramach promocji "1500 zł dla firm", a także w promocji z voucherami o wartości 150 zł - warunki tych propozycji omawiam nieco niżej);
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj umowę o konto; 
 • najpóźniej w ciągu 60 dni od otwarcia konta zapewnij wpływ min. 500 zł. 

Wypłata premii 350 zł przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełniania powyższych warunków... przy czym ma to jednak nastąpić nie wcześniej niż 1.08. i nie później niż 31.10.2022 r.

Do dnia otrzymania premii nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem (a także nie zmieniaj konta na inny typ rachunku w Aliorze).

Bonusy do 1500 zł od Alior Banku


Uczestnicząc w powyższej akcji z premią 350 zł na start, możesz także załapać się na promocję "Do 1500 zł dla firm. Edycja III". Tutaj należy jednak zwrócić uwagę, iż w tej promocji uczestniczyć może już tylko osoba, która nie posiada i przed dniem przystąpienia do promocji nie posiadała w Aliorze żadnego produktu skierowanego do przedsiębiorców (ten warunek w promocji z premią 350 zł na start jest więc o wiele bardziej liberalny).

Zasady promocji "1500 zł dla firm. Edycja III". Bonusy uzyskasz za wykazanie się określoną aktywnością oraz skorzystanie z wybranych produktów i usług Alior Banku - samodzielnie możesz zadecydować, z czego korzystać.

Bonusy zgarniesz pod warunkiem wykonania i rozliczenia w danym miesiącu kalendarzowym co najmniej 4 płatności kartą wydaną do konta (wymóg nie dotyczy jedynie pierwszego miesiąca udziału w promocji).

Bonusy zdobywać można przez 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych, wliczając do tego miesiąc założenia konta. W każdym miesiącu zgarnąć można do 125 zł, co w rok da wyżej wspomniany 1 500 zł. Dobrą wiadomością jest też to, że w aktualnie dostępnej edycji bank zrezygnował z prawa do zmiany regulaminu (co miało miejsce w poprzednich edycjach akcji). Tym samym, kto teraz weźmie udział w promocji, ten ma pewność utrzymania warunków uzyskiwania bonusów w trakcie uczestnictwa.

Wspomniałem już, że w tej promocji samodzielnie możesz wybierać warunki do zrealizowana. A każda premiowana aktywność została wyceniona. I tak w każdym miesiącu kalendarzowym bank nalicza następujące bonusy:
- 20 zł za przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego - ten bonus otrzymasz za pierwszy przelew w danym miesiącu do jednej z wymienionych instytucji w wysokości min. 500 zł. 
Zarówno przelew do ZUS, jak i do US nie może być przelewem natychmiastowym, ani zleceniem stałym; 
- 10 zł za przelew SEPA - na ten bonus można liczyć jedynie w przypadku wykonywania przelewów na co najmniej 100 euro; 
25 zł za transakcje kartą otrzymasz, gdy w danym miesiącu wykonasz płatności kartą wydaną do iKonta Biznes na sumę min. 2 000 zł; 
Wykonując płatności kartą na potrzeby uzyskania tego bonusu, pamiętaj, że do sumy transakcji nie będą zaliczone płatności wykonane w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kody wskazujące na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy): 
"• 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne; 
• 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska); 
• 4111, określający m.in. usługi transportowe, 
• 6012, określający instytucje finansowe; 
• 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
• 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
• 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, 
• 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" [pisownia oryginalna - przyp. Mr. Złotówa]. 
Lista choć może wydawać się długa, to w praktyce ma na celu wykluczenie jednie takich miejsc, w których można zrobić duży obrót na karcie bez faktycznych zakupów. Swobodnie można za to płacić w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w lokalach gastronomicznych itp.
- 10 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku - w praktyce ten bonus nie jest dla każdego, bo przecież nie każdy przedsiębiorca ma potrzebę używania kasy; jeśli jednak bonus ten w Twym przypadku wchodzi w grę, to dodam, że ma on być wpłacany jeśli na konto uczestnika promocji wpłynie "bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł". Najprawdopodobniej chodzi o promocję, którą na blogu opisywałem już w 2015 roku tutaj;  
- 25 zł zł za transakcje walutowe w ramach usługi Autodealing lub między rachunkami uczestnika promocji - to bonus, który można otrzymać za wymianę walutową (kupno/sprzedaż) na sumę min. 5 000 jednostek waluty obcej w ramach usługi Autodealing lub za przewalutowania takiej samej liczby jednostek pomiędzy rachunkami klienta w ciągu miesiąca kalendarzowego (Czy to się opłaca? Zależy od kosztów takiej wymiany walut - warto porównać kursy w kantorach walutowych. No i przede wszystkim od potrzeb - nie każdy musi wymieniać waluty); 
- 15 zł za przelewy zagraniczne - ten bonus otrzymasz pod warunkiem wykonania w miesiącu co najmniej trzech przelewów zagranicznych lub przelewów w walucie obcej w kraju; 
- do 20 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku - wysokość tego bonusu zależy od średniomiesięcznego salda środków, jakie posiadać będziesz na swych rachunkach firmowych w Alior Banku. W ten sposób można uzyskać: 
- 0 zł za saldo do 10 000 zł; 
- 5 zł za saldo od 10 000,01 zł do 50 000,00 zł; 
- 10 zł za saldo od 50 000,01 zł do 100 000,00 zł; 
- 20 zł za saldo od 100 000,01 zł.

A tak wygląda definicja salda:
"Średniomiesięczne saldo jest obliczane jako iloraz sumy sald księgowych na Rachunku Uczestnika (...) na koniec każdego dnia kalendarzowego, w którym prowadzony był Rachunek Uczestnika, w danym miesiącu kalendarzowym oraz liczby dni w miesiącu kalendarzowym, za który obliczana jest wysokość Premii, w których prowadzony był Rachunek Uczestnika. W miesiącu, w którym Rachunek został otwarty lub zamknięty, średniomiesięczne saldo zawsze obliczane jest za wszystkie dni miesiąca kalendarzowego, a za te dni w miesiącu, w których rachunek nie był prowadzony, przyjmuje się saldo księgowe równe 0 zł. Środki na bieżących rachunkach walutowych Uczestnika przeliczane są na złote wg kursu średniego Narodowego Banku Polskiego z ostatniego roboczego dnia miesiąca, za który należna jest Premia. Do średniomiesięcznego salda nie są wliczane środki Uczestnika ulokowane na rachunkach Lokat terminowych i rachunkach lokacyjnych Uczestnika, środki na rachunkach osobistych Uczestnika w Banku [czyli w Alior Banku - przyp. Mr. Złotówa], środki pochodzące z finansowania Klienta w Banku" 

Wypłata bonusów. Pierwszy bonus (do 125 zł) od banku otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji (a tę datę wyznacza dzień otwarcia iKonta Biznes). Kolejne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Do momentu wypłaty bonusów nie zamykaj iKonta Biznes, ani nie zmieniaj go na inny typ rachunku.

Multivouchery dla Posiadaczy firmowej karty debetowej Mastercard z Plusem


Alior Bank udostępnia jeszcze jedną okazję do bankobrania, która twa do 30.06.2022 r. i obowiązuje wyłącznie dla umów o kartę (wydanych do konta firmowego) zawartych w okresie od 1.02. do 30.06.2022 r.

W ramach tej promocji przygotowano maksymalnie 4 900 sztuk nagród (każdą z nich jest voucher o wartości 50 zł). O ewentualnym przedterminowym wyczerpaniu tej puli bank ma powiadomić na swej stronie (tutaj) - tam także z 7-dniowym wyprzedzeniem ma się pojawić komunikat o spodziewanym zakończeniu promocji.

W promocji "Multivouchery dla Posiadaczy firmowej karty debetowej Mastercard z Plusem" vouchery (o wartości 50 zł każdy) otrzymać możesz maksymalnie 3 - po jednym za spełnienie każdego z poniższych warunków:
 • (I) zawarcie umowy o konto firmowe w Aliorze i aktywację karty (Mastercard z Plusem) najpóźniej do 30.06.2022 r; 
 • (II) wykonanie płatności kartą na sumę min. 200 zł - najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu aktywacji karty (a dla umów o kartę zawartych w czerwcu - nie później niż do 31.07.2022 r.); 
 • (III) rejestracja karty w programie Bezcenne Chwile.

Warunkiem uzyskania każdej kolejnej nagrody jest uprzednie spełnienie warunków uzyskania nagrody poprzedniej (a więc przykładowo: by uzyskać voucher za spełnienie warunków w punkcie II, musisz mieć spełnione warunki z punktu I).

Wykonując płatności kartą na potrzeby tej promocji (te na sumę min. 200 zł), pamiętaj jedynie, że transakcje w niektórych miejscach nie będą brane pod uwagę (bank definiuje je również kodami MCC):
"a. 7995, 7993, 7994, 9406 określający kasyna, kolektury oraz zakłady bukmacherskie i im podobne; b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska); c. 6012, określający instytucje finansowe; d. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych; e. 6051, 6540, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych; f. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne;"

Nagrody w tej promocji (w postaci elektronicznego bonu) mają być przekazane do 60 dni po spełnieniu warunków uzyskania każdej z nagród - zgodnie z regulaminem otrzymasz je mailem (z adresu promocjamultivoucher@iqmarketing.pl) lub SMS-em - do dnia otrzymania tej nagrody nie wypowiadaj umowy o kartę. Bony będzie można wymienić na stronie multivoucher.pl na wybrane przez siebie vouchery na zakupy - a tam tych możliwości jest wiele, bo dostępne są vouchery m.in. do Biedronki, Blach Red White, Frisco.pl, RTV Euro AGD, Empik, Decathlon, W.Kruk).

💡 Przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą gratyfikacje we wszystkich promocjach należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku (ten obowiązek spoczywa na przedsiębiorcy).

Ile można faktycznie zarobić dzięki powyższym promocjom?


Zgarnięcie premii 350 zł na start jest bardzo łatwe. Tak samo rzecz ma się z bonusami (po 20 zł miesięcznie) za przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego. Te przelewy w praktyce robi każdy przedsiębiorca, więc robiąc je z konta w Aliorze, przy okazji da się uzyskać 240 zł. Kto aktywniej płaci kartą, ten może też zgarnąć do 300 zł w rok (dzięki comiesięcznym bonusom po 25 zł). Jako łatwe do wzięcia uznać należy też vouchery do 150 zł. Zatem bez większego zaangażowania (tj. bez zawierania umów o dodatkowe produkty) będzie więc można zgarnąć bonusy o wartości co najmniej 740 zł (lub 1040 zł, uwzględniając też bonus za płatności kartą).

iKonto Biznes w Alior Banku - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta firmowego zakładanego w ramach powyższych promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej (bank nie pobiera też opłat za przelewy do ZUS i US); 
 • 0 zł - opłata za pierwsze 10 SMSów autoryzacyjnych w miesiącu (za każdy kolejny SMS opłata wynosi 0,20 zł); 
 • 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania i rozliczenia w danym miesiącu co najmniej 4 płatności kartą na dowolne kwoty (jest to więc liczba transakcji, która pokrywa się z wymogiem promocji z bonusami do 1500 zł - za jednym zamachem da się więc zapewnić darmową kartę i otrzymywanie bonusów; wymóg wykonywania tych transakcji nie dotyczy jedynie pierwszego miesiąca - tego, w którym zawrzesz umowę o konto);

  Co ciekawe, to na stronie promocji, znaleźć możemy jeszcze informację o akcji "Karta na Plusie" (daje ona zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę do 31.12.2022 r. - bez konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji, ale pamiętaj o nich mimo wszystko, jeśli chcesz otrzymywać bonusy w promocji z premią do 1500 zł) 
 • wypłaty kartą w bankomacie: 
  • 0 zł w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku;
  • 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu w sieci Euronet i 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu w sieci PlanetCash oraz 5 zł za każdą kolejną;
  • 3%, min. 5 zł w pozostałych bankomatach.

Udział w promocji z premią 350 zł oraz jednocześnie z bonusami do 1500 zł, jak i z voucherami zapewnia wyłącznie wniosek o iKonto Biznes złożony na stronie promocji. Umowę o konto zawrzesz wtedy za pomocą przelewu weryfikacyjnego ze swego konta w innym banku (pod warunkiem zweryfikowania Twej tożsamości przez bank, z którego chcesz wykonać przelew - zatem konto, z którego wykonasz przelew weryfikacyjny, nie mogło zostać otwarte przelewem) lub za pośrednictwem kuriera.

💡 Na koniec dodam, że w Alior Banku można zyskać więcej - do wzięcia czeka też premia 400 zł + 100 zł na zakupy za konto osobiste. Promocje kont (osobistego i firmowego) można połączyć - kolejność składania wniosków nie ma znaczenia.

Jak być na bieżąco z promocjami bankowymi? Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych okazjach do zarabiania na bankach. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

4 komentarze:

 1. Alior jako państwowy bank nie podnosi oprocentowania lokat choć o tym nówił kłamca morawiecki, panstwowe pozyskują tanio pieniądz z dodruku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat Alior - na tle wielu banków - wygląda całkiem spoko. 3% na koncie oszczędnościowym, do 3,5% na lokatach dla nowych środków. A od jutra będzie podwyżka (dość wyraźna).

   Usuń
  2. Ma być nawet 5% więc Alior trochę zacznie liderować.

   Usuń
 2. Wpływ na konto 500,- zł, może być wykonany przelewem takiej kwoty z innego własnego konta, ponieważ regulamin promocji nie precyzuje dokładnie pojęcia wpływ na konto.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...