Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia 3000 zł za konto Citigold + lokaty 5,5%

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

23.05.2022

Premia 3000 zł za konto Citigold + lokaty 5,5%

Oto najnowsza promocja konta osobistego w Citibanku.

Promocja "Citigold – świat stabilnych finansów"
Jako że Citigold jest kontem z kategorii prestiżowych, to do wzięcia czeka wysoka premia - aż 3 000 zł, ale i warunki do spełnienia nie będą w zasięgu każdego. Trzeba bowiem dysponować kwotą min. 450 tys. zł. Teraz ich wpłacenie do Citibanku jest jednak o tyle korzystne, że większość tych środków można ulokować na lokatach z oproc. 5,5% w skali roku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja konta Citigold wyróżnia się na tle wszystkich innych okazji do bankobrania. Z jednej strony ze względu na wysokość premii, bo przecież w większości promocji za otwarcie konta osobistego czekają nagrody o wartości co najwyżej kilkuset złotych, to tu można uzyskać aż 3 000 zł. Z drugiej strony trzeba jednak uwzględnić wysoki próg wejścia, przez który nie jest to promocja dla każdego. By skorzystać z promocji konta Citigold, trzeba dysponować kwotą 450 tys. zł (tyle bowiem będzie należało ulokować na rachunkach w Citibanku). Tak się na szczęście składa, że na uczestników promocji czekają również lokaty z oprocentowaniem 5,5% w skali roku, więc oprócz premii, da się też uzyskać niemałe odsetki.

💡 Jeśli nie dysponujesz kwotą pozwalającą na skorzystanie z promocji konta Citigold, sprawdź alternatywną promocję z bezwarunkowo darmowym CitiKontem w roli głównej, w której do wzięcia czeka premia co najmniej 270 zł.

Premia 3000 zł za konto Citigold + 5,5% na lokatach


Dla kogo promocja?
 Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która po 1.01.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy tego typu kont i rachunków).

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. kartę kredytową, pożyczkę czy rachunek firmowy), to na szczęście to nie wyklucza z udziału w promocji konta Citigold z premią do 3 000 zł.

Nagroda. Do wzięcia czeka premia pieniężna w wysokości 3 000 zł. Bank wypłaci ją na Twe konto, więc środki będzie można wykorzystać według własnego uznania (wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel).

Z racji wysokiej wartości tej nagrody warto dodać, że do tej premii bank funduje również nagrodę dodatkową, która będzie równowartości należnego podatku, dzięki czemu 3 000 zł można uzyskać "na rękę".

Limit kont objętych promocją. Promocja ma być dostępna do 4.08.2022 r., ale udział wziąć może w niej maksymalnie 270 osób, które jako pierwsze otworzą konto osobiste Citigold. Chociaż ta pula może wydawać się mała, to trzeba jednak pamiętać, że nie każdy dysponuje kwotą 450 tys. zł, by załapać się na niniejszą promocję.

Zasady promocji konta Citigold


By wziąć udział w promocji "Citigold – świat stabilnych finansów":

 • do 4.08.2022 r. złóż wniosek o konto Citigold oraz w wyżej wymienionym terminie zawrzyj umowę z bankiem; 
 • w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to przy podpisaniu umowy); 
 • najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta uzyskaj na rachunkach w Citibanku saldo dzienne w wysokości 450 000 zł (a więc jeśli konto założysz np. w maju, to taką sumę środków w Citibanku będzie należało zgromadzić najpóźniej do końca czerwca);
 • w ciągu co najmniej 7 z 9 miesięcy kalendarzowych liczonych od miesiąca otwarcia konta Citigold utrzymuj średniomiesięczne saldo środków w wysokości min. 450 000 zł.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz premię w wysokości 3 000 zł, którą Citibank wypłaci na Twe konto w Citibanku do końca 10. miesiąca kalendarzowego następującego po otwarciu konta.

Do czasu wpływu premii nie zamykaj konta Citigold, nie zmieniaj typu konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Wpłacając środki do Citibanku (w celu spełnienia warunku utrzymania salda min. 450 tys. zł), trzymaj się regulaminowych wytycznych:
"Przy wyliczaniu salda (...) nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank[czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych innych niż Uczestnik oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym Współposiadaczem"


Zatem innymi słowy: środki, które przelejesz na swe konto Citigold nie mogą pochodzić z konta prowadzonego przez Citibank (nawet jeżeli byłoby to konto należące do innej osoby). Możesz jednak przelać te środki z innego banku. 

Saldo dzienne oznacza, że w danym dniu musisz mieć w Citibanku co najmniej 450 tys. zł. Z kolei średniomiesięczne saldo środków pozwala na elastyczność - można codziennie mieć ulokowaną w banku kwotę min. 450 tys. zł, ale można też przez pół miesiąca nie mieć środków w ogóle, a przez drugie pół min. 900 tys. zł. 

Co zrobić, by ulokowanie dużej kwoty oszczędności w Citibanku nie tylko wypracowało premię 3 000 zł, ale też odsetki? Warto przyjrzeć się ofercie depozytowej. Tylko na uczestników niniejszej promocji czekają dwie lokaty:

 • Lokata Powitalna pozwala wpłacić od 20 000 do 300 000 zł na okres 6 miesięcy przy oprocentowaniu 5,5% w skali roku oraz
 • Lokata Dodatkowa to również 6-miesięczny depozyt, na który można wpłacić od 20 000 do 100 000 zł, uzyskując przy tym 5,5% w skali roku.

Powyższe lokaty można otworzyć najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

W sumie przy oprocentowaniu 5,5% w skali roku da się ulokować nawet 400 000 zł. Co zrobić z pozostałymi środkami (50 000 zł), które w banku trzeba będzie trzymać dla uzyskania premii 3 000 zł? Do wyboru jest np. 6-miesięczna lokata (już z oferty dostępnej dla wszystkich klientów Citibanku, a nie tylko uczestników promocji) z oproc. 2,6% 4% w skali roku [po aktualizacji tabeli oprocentowania] albo Konto SuperOszczędnościowe dające 3,5% 5,5% w skali roku [po aktualizacji tabeli oprocentowania w dniu 1.06.2022 r.] do 20 tys. zł i 1,5% 2,5% [po aktualizacji tabeli oprocentowania w dniu 1.06.2022 r.] w skali roku powyżej tej kwoty.


Konto Citigold - prześwietlenie oferty Citibanku


Konto zakładane na potrzeby promocji, charakteryzuje się następującymi cechami:

 • 0/ 30/ 220 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta Citigold nie jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunkach klienta w danym miesiącu wyniesie min. 400 tys. zł (wliczają się do tego rachunki oszczędnościowe i lokaty) oraz zostanie spełniony jeden z trzech poniższych warunków:
  • w trzech ostatnich miesiącach kalendarzowych zrealizowane zostały zlecenia walutowe na sumę min. 100 tys. zł lub 
  • posiadasz produkt hipoteczny w Citibanku, lub 
  • w ramach raportu "Analiza Portfela" posiadasz na koniec miesiąca min. 100 tys. zł, które nie będą depozytami (a więc np. w postaci produktów inwestycyjnych)

   W przypadku utrzymania średniomiesięcznego salda min. 400 tys. zł, ale niespełnienia żadnego z trzech powyższych warunków, bank standardowo pobrałby opłatę miesięczną w wysokości 30 zł, ale dla uczestników promocji jest jeszcze jedna dobra wiadomość, wynikająca z regulaminu promocji:

   "Każdy Uczestnik (...) otrzyma bezterminowe zwolnienie z opłaty miesięcznej za prowadzenie konta osobistego Citigold w wysokości 30 PLN za dany miesiąc, gdy w danym miesiącu średnie saldo na wszystkich rachunkach wynosi min. 400 000 PLN oraz nie jest spełniony żaden z trzech wymogów dodatkowych (...)"

   A więc tym samym spełnianiem tych dodatkowych warunków nie będzie trzeba się martwić - wystarczy wpłacić środki i spokojnie cieszyć się kontem za 0 zł.
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z dowolnych bankomatów w Polsce;
 • opłata, na którą warto zwrócić uwagę, to 9 zł za usługę CitiPhone, czyli za możliwość obsługi poprzez infolinię - z tej opłaty zwalnia jednak utrzymanie średniego salda (tu wymóg jest obniżony, bo to 100 tys. zł) albo można tę usługę po prostu wyłączyć.

Środki zdeponowane na rachunkach w Citibanku (w tym na lokatach) podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zapewnia ochronę 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Na sam koniec, już bardziej jako ciekawostkę dodam, iż w tej samej promocji alternatywnie można założyć konto Citigold Private Client. W przypadku tego rachunku do wzięcia czekają nagrody na sumę nawet 15 000 zł! Jednak wymogi są już "nieco" bardziej wyśrubowane, gdyż zamiast sald 450 tys. zł, trzeba utrzymywać salda co najmniej... 4 200 000 zł.  

Bądź na bieżąco z podobnymi promocjami. Niezawodny sposób na to, by nie przegapić najlepszych okazji, to bezpłatna subskrypcja, na którą zapisać można się w kilka chwil (i równie szybko z zapisu zrezygnujesz, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. Jak zwykle w ostatnim czasie w ofercie CitiGold widzę pewien haczyk. Termin lokaty powitalnej i dodatkowej pasuje do okresu wymaganego utrzymania średniomiesięcznego salda jak pięść do nosa. Ale to według mnie taka cecha charakterystyczna ofert Citi BH, że nie pasuje okres lokaty, albo maksymalna kwota lokaty. Na koniec będą pewnie zachęcać do jakiejś inwestycji (mnie przedstawiono kiedyś u nich jako jedną z opcji dość egzotyczną propozycję inwestycji w pojemniki na wodę).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i co z tego że różne terminy? Kto umie liczyć to ten policzy, że się opłaca. Dla tych którym się nie chce tego zrobić wyręczam.

   Premia: 3000 zł
   Okres 6 miesięcy z lokatami:
   odsetki z lokat 5,5% (400 tys. zł): 8885 zł
   odsetki z lokaty 2,6% (50 tys. zł): 525 zł

   Okres 7-go miesiąca:
   odsetki z konta oszczędnościowego: 492 zł.

   W sumie + 12 902 zł.

   Nawet jeśli potem wycofać całe środki i pozwolić na pobranie opłaty miesięcznej za konto (w negatywnym scenariuszu 3 x 220 zł) to daje zysk: 12 242 zł.

   12 242 zł dzięki trzymaniu 450 tys. zł przez 7 miesięcy równa się zyskom z lokaty 7-miesięcznej oprocentowanej na poziomie 5,76% w skali roku.

   Usuń
  2. Niestety to lipa - pułap kwotowy oraz ilość uczestników powala!

   Ja mam obecnie 6,4% na KO w Nest, a od 16. czerwca to oprocentowanie jeszcze wzrośnie, bo na kolejnej nasiadówce RPP, która będzie 8. czerwca, stopy ponownie pójdą do góry 🤪

   Usuń
  3. Da radę więcej, bo w siódmym miesiącu można wrzucić kasę na lokatę 1-miesięczną z oproc. 3%. Wyjdzie 928 zł odsetek zamiast 492 zł które podajesz przy koncie oszczędnościowym.

   Usuń
  4. Kto o zdrowych zmysłach wkłada dzisiaj na 3% prawie pół bańki?

   Usuń
  5. Zdrowe zmysły ma ten który wie, że te 3% przez 1 miesiąc prowadzi do ostatecznego zysku 5,96% w skali roku po 7 miesiącach.

   Usuń
  6. Bądźmy poważni, po kolejnej nasiadówce RPP, która odbędzie się 8. czerwca, nawet roczne skarbowe obligacje oszczędnościowe o zmiennym oprocentowaniu równym stopie referencyjnej NBP z co-miesięczną wypłatą odsetek (nazwa skrócona ROR) będą opłacalniejsze.

   Nie ma też konieczności depozytu aż 450 tys. zł 🤪

   Usuń
  7. Aktualnie wysokość stopy referencyjnej NBP to 5,25% i zapewne na najbliższym posiedzeniu RPP wzrośnie o co najmniej 0,75% do wysokości 6%

   Usuń
  8. Tym razem najprawdopodobniej wysokość stopy referencyjnej wzrośnie o 1 p.p.

   Usuń
  9. Zakładanie lokat nawet półrocznych w sytuacji gdy jest pewne, że stopy procentowe będą rosły, to bardzo kiepski pomysł.

   Usuń
 2. Pula osób, które mogą przystąpić do tej promki szokuje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Konto dla bogaczy

  OdpowiedzUsuń
 4. Pojawiła się nowa ehttps://bankobranie.blogspot.com/2022/05/mbank-lokata-nowe-srodki-4-8-procent.htmlkstraLOKATA na 3M z oprocentowaniem 6% oferowanej przez Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, może warto by ją przeanalizować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank Spółdzielczy. Ciechanów. Brzmi wszystko poważnie, jeśli mieszkałbym na jakiejś wiosce pod Ciechanowem xD

   Usuń
 5. Limit 270 osób, które mogą wziąć udział w tej promocji hipotetycznie oznacza zwiększenie depozytów w Handlowym o 122,5 mln zł przez co najmniej pół roku. Pytanie czy przez ten czas znajdzie się wreszcie chętny na ich operacje detaliczne :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...