Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6% w skali roku na 6-miesięcznej Lokacie Lojalnej w InBanku (bez konta osobistego)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

18.05.2022

6% w skali roku na 6-miesięcznej Lokacie Lojalnej w InBanku (bez konta osobistego)

InBank zdecydował się na kolejną podwyżkę oprocentowania.

InBank: Lokata Standardowa i Lokata Mobilna
Tym razem uzyskać można nawet 6% w skali roku. Lokatę można założyć w prosty sposób przez Internet bez konieczności zakładania konta osobistego.


[Aktualizacja: niniejszy wpis jest już częściowo nieaktualny. Sprawdź nowszą ofertę InBanku, którą opisuję tutaj.]

Przy tak dynamicznych wzrostach oprocentowania dla oszczędzających często zaglądam na strony banków, by sprawdzać co się zmieniło. Od ostatniego wpisu na temat depozytów w InBanku wiele czasu nie minęło, więc tu jakiś oczekiwań nie miałem. Tymczasem wchodząc na stronę banku, dziś zaskoczyło mnie aż 6% w skali roku. Takiego oprocentowania na lokatach kilkumiesięcznych to nie widziałem jakoś od ok. 9-10 lat (przypominam sobie, że sam w 2012 roku miałem 7% w Banku Millennium, a pamiętam tak dobrze, bo wtedy ten kapitał z zakończonych lokat przeznaczałem na wkład własny przy zakupie mieszkania; jednocześnie był to też czas, gdy oprocentowanie zaczęło dość mocno spadać).

Lokata Lojalna w InBanku: 6% w skali roku na 3 lub 6 miesięcy


Główne cechy tej lokaty:
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; w InBanku można jednak założyć wiele lokat, ale z jednym ograniczeniem - ich łączna kwota nie może przekroczyć 1 000 000 zł; to o wiele więcej niż do niedawna, ale i tak warto pamiętać o limicie gwarancji bankowych, który obowiązuje do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro, więc kto chce mieć poczucie spokoju i bezpieczeństwa, ten więcej wpłacać nie powinien); 
 • oprocentowanie (stałe):
  • 3 miesiące - 6,0% 5,5% w skali roku [Aktualizacja w dn. 2.06.2022 r.: InBank ze swej oferty wycofał 3-miesięczną Lokatę Lojalną]
  • 6 miesięcy - 6,0% w skali roku;
   w obydwu przypadkach - względem poprzedniej oferty - oprocentowanie wzrosło o 1,0 punkt procentowy; 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę);
 • warunek dodatkowy:
"Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej wskazane powyżej do wysokości oprocentowania lokaty standardowej dla wskazanego w umowie okresu trwania lokaty [a więc do 4% w skali roku - przyp. Mr. Złotówa], obowiązującego w dacie zawarcia umowy, jeżeli Posiadacz rachunku rozwiąże od daty wskazanej w Umowie do ostatniego dnia obowiązywania umowy którąkolwiek ze swoich dotychczasowych aktywnych umów terminowych lokat oszczędnościowych zawartych z Bankiem. W takim przypadku oprocentowanie Lokaty Lojalnej zostanie obniżone ze skutkiem od daty zawarcia umowy."


Ostatni wymóg kluczowy jest przede wszystkim w przypadku obecnych klientów (chodzi w praktyce o to, by nie zrywać dotychczas posiadanych lokat w celu wpłacania środków z nich pochodzących na Lokatę Lojalną z wyższym oprocentowaniem). Jeśli chodzi o nowych klientów, to sytuacja jest klarowniejsza - wystarczy założyć Lokatę Lojalną i po prostu korzystać z 6% w skali roku.


Lokata Standardowa w InBanku - zmiana oprocentowania od 18.05.2022 r. 


Oprócz Lokaty Lojalnej inBank ma w swej ofercie również Lokatę Standardową. Także i na niej zmieniło się oprocentowanie.

Główne cechy Lokaty Standardowej InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (tu także obowiązuje limit miliona zł depozytów w InBanku na jednego klienta); 
 • oprocentowanie (stałe) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu: 
  • 1 miesiąc - 1,6% w skali roku;
  • 3 miesiące - 4,0% w skali roku; 
  • 6 miesięcy - 4,0 % w skali roku;
  • 12 miesięcy - 4,0% w skali roku;
  • 24 miesiące - 4,0% w skali roku;
  • 36 miesięcy - 3,5% w skali roku;
  • 48 miesięcy - 3,5% w skali roku; 
  • 60 miesięcy - 3,5% w skali roku. 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

W porównaniu z dotychczasową ofertą wzrost oprocentowania nastąpił na lokatach 3-, 6-, 12- i 24-miesięcznych (od 0,15 do 0,4 punktu procentowego). Zaskakująco spadło jednak oprocentowanie depozytów na dłuższe okresy (o 0,35 punktu procentowego).

Osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, InBank niezmiennie dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 3-miesięczna, to otrzyma na niej stawkę 4,1% w skali roku.


Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o Lokatę Standardową lub Lokatę Lojalną wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:
Przydatne dokumenty:

51 komentarzy:

 1. czy jak rosjanie zaatakują Estonię i tamtejszy BFG przestanie funkcjonować to bank może nie wypłacić lokat? wiem że pytanie teoretyczne (oby), ale może ktoś wie jak to będzie działało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobieństwo/ryzyko ataku na Estonię jest tak samo małe/duże jak na Polskę. Też jest w UE i NATO.

   Jeśli chodzi o banki w kraju zaatakowanym to mamy przykład Ukrainy. Nadal działają. Ludzie mogą z nich korzystać.

   Usuń
  2. Ukraina jest większa, Estonię można zająć wojskiem pancernym w kilka godzin, potem mogą się rozpocząć negocjacje, dostawy sprzętu itp, ale estońskiego BFG już nie będzie

   Usuń
  3. Ledwo zipią na Ukrainie a mieliby atakować Estonię będącą w NATO? Ludzie, dajcie spokój z geopolitycznymi ekspertyzami ;)

   Poza tym InBank ma oddział w Polsce i tu zbiera lokaty bo też w Polsce udziela kredytów.

   Usuń
 2. witam czy po zerwaniu odnowienia ktoś dostał maila z kodem promocyjnym który pozwala niby miec te 6%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co to za kod? Tu żadnego kodu nie trzeba. Po prostu zakłada się lokatę.

   Usuń
  2. Ale są jakieś kody promocyjne? Ja po prostu się loguję i jest tam dostępna lojalna.

   Usuń
  3. Tak, dostałam i skorzystałam.

   Usuń
  4. tak dostałem kod po zerwaniu lokaty ale to jest oferta na 5% a nie 6

   Usuń
  5. Tak, po zerwaniu lokaty, też dziś dostałem kod promocyjny, pozwala on na założenie lokaty 3 lub 6 miesięcznej na 6.00% BEZ żadnych dodatkowych warunków. Brak dodatkowych warunków odróżnia lokaty z kodem od lokaty lojalnej.

   Usuń
 3. Po zakończeniu nieodnawialnej lokaty nie ma problemu z wykonaniem normalnego przelewu na inny rachunek bankowy? Nie widzę teraz takiej opcji (ale mam też 0 złotych na rachunku)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieodnawialna wraca na rachunek z którego została opłacona.

   Usuń
 4. W przypadku założenia lokaty bez zakładania konta, InBank robi weryfikację przez Blue Media. Zgodnie z tym co jest rozpisane, Blue Media ściąga i przekazuje InBankowi ogromną ilość danych: imię i nazwisko (to ok), ale też stan konta i historię transakcji z ostatnich 365 dni. @Bankobranie, czy uważasz, że to jest bezpieczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasilenie lokaty jest realizowane przez Blue Media S. A., a zwrot poprzez Santander Bank Polska S.A., 4 O. w Warszawie.

   Usuń
 5. waszym zdaniem lepiej brać na 6 czy na 3 msc? Jaki okres Wy wybieracie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3 miesiące. Liczę że wtedy będzie więcej. A nawet jeśli nie to po odnowieniu będzie 6,1%

   Usuń
  2. Teraz czym krócej tym lepiej.

   Usuń
  3. Źle liczysz, odnawia się jako standardowa

   Usuń
  4. ale istnieje ryzyko ze przy odnowieniu aktualna oferta bedzie niższa i bank doda ten 0,1% do tej nizszej oferty, dobrze to rozumuje? moze byc taki przypadek?

   Usuń
  5. W obecnej sytuacji prawdopodobieństwo niższego oprocentowania za 3 miesiące jest małe.

   Usuń
  6. Ale jeśli wzrost Wiboru tak mocno wyhamował to też raczej zwiastuje że na aż tak dużą dynamikę wzrostu % na lokatach liczyć nie można. Teraz banki odpowiedziały na apel premiera i się poprawiły. Ale same z siebie nie będą już pewnie mocno podwyższać bo to nie w ich interesie.

   Usuń
  7. To nie był żaden apel tylko szantaż!

   Usuń
 6. ciekawe czy ktoś przebije nest bank .teraz 6.5 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakaś nowa oferta lokaty?

   Usuń
  2. Taaa, na koncie założonym w 2016 roku. Jaki sens ma wrzucanie tej informacji na okrągło o czymś co już jest niedostępne dla nikogo teraz?

   A jak już coś wypisujesz to sprawdź dokładnie bo nie 6,5 a 6,4 proc.

   Usuń
  3. Już niedługo Nest bank zostanie przebity, Wibor 3m wzrasta tylko 0,01 pkt dziennie a czasami i spada

   Usuń
  4. Może w końcu skończą się te komentarze pod każdym postem z chwaleniem się że ja mam tyle i tyle w Nest i codzienne pisanie ile to Wibor nie urósł.

   Usuń
  5. Bank nowy już daje 6.5. Właściwie i tak tyle nie macie, bo macie średnią wiborowe 15 maja i 15 kwietnia nie macie się czym chwalić.

   Usuń
  6. Nowy został sprzedany przez BFG - ponad 70% udziału ma w nim obecnie neoBank, który przed laty aktywnie czyścił kamienice w Poznaniu!

   Usuń
  7. Dzisiaj WIBOR 3M nie podrósł, a zawiadujące tym wskaźnikiem GPW Benchmark opublikowała po raz pierwszy notowania jego zamienników 🤪

   Usuń
  8. @Anonimowy, 19 maja 2022, 16:37

   Tak, ta oferta na 6,5% jest na 1 m-c dla maks. 10k co daje raptem 43,88 zł w odsetkach 😂

   Usuń
  9. Ale te 6,5% to ma wiele ograniczeń:
   - dla nowych klientów
   - tylko na 1 mies.
   - można założyć tylko 1 lokatę
   - maks. 10 tys. zł

   Usuń
  10. Po prostu marketing 🤪

   Usuń
  11. Dokładnie, to wabik na nowych klientów.

   Usuń
 7. Witam, a jak długo trwa weryfikacja wniosku? Myślicie że jak dziś rano go złożę, to do jutra w południe już go zaakceptują? Tak bym mógł wpłacić jeszcze przed weekendem

  OdpowiedzUsuń
 8. Ile czasu może trwać weryfikacja przez Blue Media?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blue Media nic nie weryfikuje.

   Usuń
  2. To jest normalny przelew jak rano wysłałeś przelew i wszytkie dane się zgadzają z tymi co podałeś to popołudniu albo wieczorem kasę będziesz miał Na lokacie a jak coś się nie zgadza to kasa wróci na konto i tyle.

   Usuń
  3. Przelew poprzez Blue Media jest natychmiastowy.

   Usuń
 9. Na etapie wypełniania formularza dla nowego klienta wyskakuje info "błędna wartość wprowadź swój numer telefonu" Czy ktoś rownież miał taki problem?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy jak wpłacę środki w sobotę to czy lokata będzie oprocentowana od soboty czy dopiero od poniedziałku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie od niedzieli.

   Usuń
  2. A dlaczego niby od niedzieli? Odsetki jak i okres umowy liczone są od dnia założenia lokaty.

   Usuń
 11. Witam.Czy jak zaloze lokate to mama jakis login zeby sie np logowac i wejsc na ta lokate?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostaniesz dostęp do bankowości. Logowanie jest na 3 sposoby do wyboru. Login, Pesel lub przez inny bank.

   Usuń
  2. czy można zmienić sposób logowania?

   Usuń
  3. Wybierasz sobie odpowiadający.

   Usuń
 12. Witam.Czy przelew do inbank i potem jak zwracaja kase z odsetkami na konto jest platny?I co dzieje sie potem np mam lokate na 3 miesiace z nie odnowieniem lokaty kasa wraca na konto i jest ok.A np za 2 tyg znowucgcr zalozyc lokate to znowu mnie weryfikuja czy mam te same konto czy jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewy do i z powrotem są darmowe. Kolejne lokaty zakładasz już z poziomu bankowości więc bez weryfikacji.

   Usuń
 13. W InBanku już zmiana oferty. Wszedłem dziś (02.06.2022 r.) i już nie ma możliwości założenia Lokaty Lojalnej 5,5% na 3 m-ce. Została już tylko oferta na 6 m-cy.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziś po północy skończyła się moja lokata. Zaznaczyłam - nie odnawiać. Lokaty już nie ma na liście lokat. Ale niestety nie otrzymałam zwrotu środków na moje konto.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...