Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Teraz 4% w skali roku i do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

16.05.2022

Teraz 4% w skali roku i do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku

Bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania w trakcie trwania obowiązującej edycji promocji dla nowych środków.

Rachunek oszczędnościowy 4% w Santander Consumer Banku
I do tego ulokować można większe środki. Niezmienne są jednak zalety tego rachunku oszczędnościowego: można go posiadać bez konta osobistego, jest prowadzony za 0 zł bez warunków, a do tego darmowe są wszystkie przelewy.

[Santander Consumer Banku podwyższył oprocentowanie. Ofertę po zmianie stawki opisuję tutaj.]

Na początek krótkie objaśnienie: Santander Consumer Bank to nie jest Santander Bank Polska (dawny BZ WBK). To odrębne banki, więc niżej opisywanego rachunku oszczędnościowego próżno szukać na stronie czy w bankowości Santander Banku (jeśli tam już masz konto osobiste).

Patrząc na to, jak banki ostatnio zaczęły licytować się na coraz wyższe stawki dla naszych oszczędności, trzeba zauważyć, że są banki, które obecnie dają więcej - np. Getin Bank oferuje 5% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, a od dziś w Banku Millennium można uzyskać 4,5% na koncie oszczędnościowym Profit. Acz z tych wymienionych tylko Santander Consumer Bank nie wymaga otwierania konta osobistego i tylko z rachunku oszczędnościowego w tym banku wszystkie przelewy są za 0 zł - a to może okazać się przydatne, jeśli za jakiś czas pojawią się jeszcze wyższe stawki oprocentowania (co jest realne, jeśli Rada Polityki Pieniężnej nadal będzie podnosić stopy procentowe).

Santander Consumer Bank: "Zyskaj z nami z nowymi środkami"


Główne cechy promocji oprocentowania dla "nowych środków" na rachunku oszczędnościowym w Santander Banku to:

 • oprocentowanie: 4% w skali roku dla nowych środków, przez które bank rozumie nadwyżkę środków ponad saldo lokat i rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku z dnia 26.04.2022 r. (jeśli dopiero teraz staniesz się klientem tego banku, to z automatu spełnisz ten warunek - każda wpłacona kwota będzie nowymi środkami); 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 200 000 zł (zamiast dotychczas obowiązującego limitu 50 000 zł);
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • czas obowiązywania oferty: do 30.07.2022 r. (to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i termin do którego obowiązuje promocyjne oprocentowanie).

Wyższe oprocentowanie (4% w skali roku) obowiązuje od 15.05. - zastąpiło ono dotychczasową stawkę 3% (nie zmieniła się jednak data badania salda wobec której bank liczy "nowe środki", więc to rozwiązanie przyjazne dla tych, którzy "włączyli" sobie obecną edycję promocji jeszcze przy tym niższym oprocentowaniu - teraz mają z automatu 4%).

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego są również za 0 zł (co rzadko zdarza się w przypadku takich kont, bo banki najczęściej dają darmowy tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym), dzięki czemu można dysponować środkami jak się chce - nawet wielokrotnie je wpłacając i wypłacając. Można te przelewy robić na własne, powiązane konto osobiste w innym banku.

Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku (może to być Alior Bank, Bank Pocztowy, Credit Agricole, InBank, ING Bank, mBank, Millennium, Neobank, Nest Bank, Pekao, PKO BP lub Santander Bank Polska). Ważne by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie pokrywały się z tymi z wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje ich prawdziwość.

Gwoli ścisłości dodam, że nadwyżka ponad 200 tys. zł objęta jest oprocentowaniem standardowym, czyli 2% w skali roku.

Środki zgormadzone na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co oznacza ich pełne bezpieczeństwo (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).


Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. Usiłowałem założyć to konto oszczędnościowe ale pomieli, pomieli i odsyła do mejla by kontynuować po przerwie. A po przerwie to samo, ponownie odsyła do poczekalni mejlowej.

  OdpowiedzUsuń
 2. ma ktoś z was lokaty w bankuNowym?
  brak tego banku w rankingach internetowych a mają lokatę
  3m 5,5% do 400k
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank Nowy to ten Podkarpacki co już upadał? Dzięki.

   Usuń
 3. Czy jeśli wypłacę pieniądze przed końcem miesiąca to odsetki mi przepadną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przepadają. Możesz nawet na drugi dzień wypłacić.

   Usuń
 4. Mam to samo...

  OdpowiedzUsuń
 5. Lokata lojalna w inbanku 6%

  OdpowiedzUsuń
 6. Wpłaciłem 118 tys. zł i pokazuje mi że jestem w przedziale oprocentowania 1,95%. Jakoś nie mam 4%. Poniżej jest jeszcze napisane: "Wpłać nowe środki i korzystaj z oprocentowania 4,00 %. Promocja trwa do 30.07.2022, a kwota maksymalna wynosi 200 000,00 PLN."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta informacja aktualizuje się kolejnego dnia.

   Usuń
  2. Dzięki. Już mi też kolega potwierdził że tak faktycznie jest.

   Usuń
  3. I potwierdzam. Dzisiaj już mi się wyswietla 4%. Dzięki raz jeszcze.

   Usuń
 7. Mr Złotówa. Popraw w tabeli 50k na 200k. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...