Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: 4,5% do 200 tys. zł (+ premia 360 zł za otwarcie konta osobistego)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

16.05.2022

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: 4,5% do 200 tys. zł (+ premia 360 zł za otwarcie konta osobistego)

Wystartowała nowa, już 38. edycja promocja oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Millennium.

Promocja oprocentowania dla nowych środków w Banku Millennium
Po tym, jak w czasie trwania poprzedniej edycji bank zaskoczył i podniósł oprocentowanie z 2,5 do 4% w skali roku, tym razem przyszła kolej na podwyżkę o 0,5 punktu procentowego. To oferta dla nowych środków, więc skorzystać z niej mogą nie tylko nowi, ale i obecni klienci.

[Promocja zakończona. Niniejsza edycja promocji jest już niedostępna. Sprawdź kolejną edycję, którą opisuję tutaj.]

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Profit dostępne jest jednak wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w Millennium lub osób, które takie konto w tym banku dopiero założą. Jeśli konta jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać premię 360 zł za Konto 360° lub 360° Student (premię otrzymasz oprócz odsetek wynikających z ulokowania środków na koncie oszczędnościowym).


Konto oszczędnościowe Profit: 4,5% do 200 tys. zł (dla nowych środków)


38. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie dla nowych środków: 4,5% w skali roku; 
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (4,5%): do 200 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 13.05.2022 r. - bank do wyliczenia tego salda uwzględnia środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach - także strukturyzowanych;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 62 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 38. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 16.05. do 18.06.2022 r.;
 • dostępność 38. edycji promocji ze stawką 4,5% w skali roku: do 18.06.2022 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji, to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 62 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium, każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki" (a tu argumentem do stania się klientem tego banku jest nie tylko oprocentowanie dla oszczędności, ale również - jeśli nie przede wszystkim - wspomniana już promocja z premią 360 zł za konto osobiste).

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 13.05.2022 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - prześwietlenie oferty 


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł. Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

66 komentarzy:

 1. Od dzisiaj na moim KO w Nest mam 6,4% 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko Ty ;)

   Usuń
  2. Dokładnie to od wczoraj wieczora 🤪, ja niestety 5.9%

   Usuń
  3. Fajnie. A ja tylko 4,40% (marża 2%), więc poczekam aż Alior i Millennium dadzą na KO po minimum 5%.

   Usuń
  4. jak osiagnac takie oprocentowanie 6,4%??

   Usuń
  5. @Anonimowy, 16 maja 2022, 11:07 - to oprocentowanie obowiązuje od dzisiaj.

   Usuń
  6. Nie prawda, nowe oprocentowanie zawsze się pojawia na KO, dnia 15go każdego miesiąca wieczorem.

   Usuń
  7. Nigdy nie pojawia się 15-go. Oprocentowanie konta obowiązuje od 16-go danego miesiąca według notowania WIBOR3M (pomniejszony lub nie o marże dla danego konta) z 15-go danego miesiąca.

   Usuń
  8. @Anonimowy 16 maja 2022 18:22
   Może i obowiązuje od 16 maja ale u mnie jest widoczne już 15 maja na pewno sporo przed północą.

   @Anonimowy 17 maja 2022 07:40
   Nie wiem czy masz tam to konto ale ja też byłem zdziwiony kilka miesięcy temu, gdy po raz pierwszy zauważyłem zmianę oprocentowania na wyższe. Jest tak jak napisałem powyżej.

   Usuń
  9. A ja się zastanawiam co wykombinują jak zlikwidują WIBOR.... Obawiam się że skończy się atrakcyjne konto oszczędnościowe :(

   Usuń
  10. @Anonimowy 18 maja 2022 21:59, nikt nie zapowiedział likwidacji WIBOR. Ta stawka nie ma być uwzględniana jedynie przy wyliczaniu oprocentowania kredytów hipotecznych. A funkcjonować nadal będzie, bo jest stosowana chociażby przy innych kredytach, obligacjach (skarbowych i korporacyjnych), czy w umowach pożyczek.

   Usuń
  11. Czy KO w Nest Banku to inaczej Nest Oszczędności ? Mam tam takie stare konto - puste. Oprocentowanie jak pisze - 0 procent

   Usuń
  12. Tak. Na KO Skarbonka też jest to samo oprocentowanie, ale chyba limit to jedynie 5k.

   Usuń
 2. Autorze tego bloga, jak dobrze że jesteś!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyczuwam tu sarkazm 🤪

   Usuń
  2. Dzięki za miłe słowa :)

   @Anonimowy 16 maja 2022 18:21, a ja nie.

   Usuń
 3. Kolejny dzień badania salda to będzie 10.06.2022. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Równie dobrze może to być 17.06 albo jeszcze inny dzień. Ostatnio ciężko jest to u nich przewidzieć.

   Usuń
  2. Data badania salda do promek KO Profit jest niestety nieprzewidywalna 😂

   Usuń
 4. Witam, chciałbym zapytać o dwie kwestie.
  1. Wpłaciłem na początku miesiąca kilka tysięcy zł w ramach poprzedniej, niedawno uruchomionej edycji promocji KO. Jeśli wpłacę kolejne środki, to czy będą one traktowane jako środki dodatkowe, objęte poprzednią edycją (a więc oprocentowaniem 4%), czy już nową, z oprocentowaniem 4,5%?
  2. Kapitalizacja odsetek, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego. Czy dobrze rozumiem, że jeśli wypłacę pieniądze z KO wcześniej niż przed końcem miesiąca, to nie stracę całości odsetek, lecz zostaną one naliczone jedynie za okres, gdy środki były na KO?
  Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Nie, nie będą bo Ty uczestniczysz w 37 edycji KO a 4,5% dotyczy nowej 38 edycji.
   2. Dobrze rozumiesz.

   Usuń
  2. 1. Będą na 4%. Nie można być jednocześnie w 2-ch edycjach promocji naraz.
   2. Tak jak piszesz. Dostaniesz na koniec miesiąca odsetki za tyle dni ile środki były na koncie.

   Usuń
  3. 1. wszystkie środki jakie teraz dopłacasz dotyczą i są oproc. wg trwającej dla Ciebie, starej edycji pewnie 37., nie masz szans skorzystać z edycji 38. Na początku 06.2022 wypłać wszystko (gdzieś koło 08.06.2022, zapobiegliwie możesz kilka dni wcześniej, chodzi o wyzerowanie salda na nową edycję i jej dzień badania salda, ktoś pisze wyżej że to będzie 10.06.2022 ale na ile to wiarygodne nie wiadomo) i napisz tego dnia na czacie w bankowości internetowej że chcesz wyłączyć bieżącą promocję na koncie Profit. Około 2 dni roboczych może trwać to wyłączanie. Później 20.06.2022 wpłacisz środki na nową, 39. edycję. Na pewno nie zmniejszą tych 4,5%, wszystkie środki będziesz miał nowe. To co stracisz to odsetki z około tygodnia między wyłączeniem starej edycji 37. a włączeniem nowej edycji 39.
   2. to konto oszcz. nie lokata, więc odsetki będą za faktyczną liczbę dni utrzymywania nowych środków. Dobrze rozumiesz.

   Usuń
  4. W szczegółach promki KO Profit widnieje info, w której edycji uczestniczysz. Każda wpłata na to konto podlega regułom tej edycji.

   Dotychczas na czacie, poprzez wysłanie dyspozycji w bankowości lub infolinii dawało się zmienić edycję.

   Usuń
  5. Odsetki są naliczane dziennie z kapitalizacją miesięczną, więc pieniądze możesz wypłacać kiedy zechcesz - to poważna zaleta KO.

   Usuń
  6. Dziękuję wszystkim za pomoc i wyjaśnienie moich wątpliwości:)

   Usuń
  7. @Anonimowy, 16 maja 2022, 12:17 - Dokładnie, można zrezygnować z 37. edycji i włączyć 38.

   Usuń
  8. Ale to jeszcze trzeba mieć korzystne saldo z 13.05 żeby to miało sens. A ja akurat zachęcony podwyżką z 2,5 do 4% wpłaciłem wszystko kilka dni wcześniej. Jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby się wstrzymać te kilka dni aż wystartuje nowa edycja. Chyba trzeba będzie polować już na 39.

   Usuń
  9. Mam tak samo. Też się skusiłem na 4%. No ale nic. Kasę wycofałem i dałem częściowo do InBanku (6%) i dzisiaj PKO (5,75%).

   Usuń
  10. Ja sobie dałem spokój z KO Profit właśnie z powodu nieprzewidywalnej daty badania salda. Bardzo solidny bank, który w tym przypadku ewidentnie gra w kulki.

   Usuń
 5. Ten bank to jakaś paranoja, robisz przelew i potwierdzasz w aplikacji a oni blokują konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak miałem robisz przelew a jeśli nie odbierzesz telefonu to anulują przelew i blokują konto i sobie wydzwaniaj i resetuj aplkację

   Usuń
  2. Mam u nich konto ponad 4 lata, które na dodatek jest połączone z rachunkiem rejestrowym w PKO do obsługi obligacji. W tym czasie robiłem setki przelewów i nigdy się z czym podobnym nie spotkałem.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 16 maja 2022, 11:10 - Ten bank to jakaś paranoja? Chyba mylisz Millennium z Pocztowym albo Pekao :)

   Usuń
  4. To proste chcesz wypłacić u nich pieniądze- blokują konto i nie przelejesz bo wykorzystałeś limit dzienny, kumasz?

   Usuń
  5. Możesz trochę klarowniej?

   Usuń
  6. Przy tylu próbach wyłudzeń i kradzieży to lepiej że banki dmuchają na zimne niżby mieli puścić przelew którego ktoś nie zlecał.

   Usuń
  7. Ale oni blokują przelewy zlecane przez klientów, którzy się wcześniej zalogowali do własnych kont - sporą różnica!

   Usuń
  8. Przelew na konto żony w tym samym banku tylko debil by blokował zwłaszcza ze to nie pierwszy przelew,, odblokowanie konta w specjalnym dziale bezpieczeństwa zajeło 2h bo się trudno dodzwonić, apke trzeba było instalować od nowa.

   Usuń
 6. Czy podczas zakładania konta można też skorzystać z programu poleceń?
  Czy też promocje nie łączą się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank Millennium udostępnia program poleceń (który opisuję tutaj) oraz promocję z premią 360 zł (omówienie tutaj).

   Promocja z premią 360 zł nie łączy się z programem poleceń.

   W kontekście skorzystania z promocji oprocentowania dla nowych środki okoliczności założenia Konta Oszczędnościowego Profit nie mają znaczenia.

   Usuń
 7. Czy jeśli wypłaciłam środki z konta oszczędnościowego w maju i teraz bym chciała wpłacić ponownie, to bank mi pobierze opłatę 7,5 zł za wpłatę na konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. opłaty za przelew są widoczne tuż przed jego zatwierdzeniem, informują ile zapłacisz.

   Usuń
  2. Wpłaty na konto są darmowe. Jedynie 2. i każda następna wypłata w danym m-cu podlega u nich takiej opłacie.

   Usuń
  3. Nawet Pocztowy oraz Pekao mają darmowe wpłaty na KO :)

   Usuń
  4. Ale za każdą wypłatę z KO w Pekao - nawet pierwszą w danym miesiącu - obowiązuje opłata 😬

   Usuń
  5. W Pekao akurat wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego są darmowe. Pod warunkiem robienia ich w aplikacji PeoPay.

   Usuń
  6. Nie wszyscy mają możliwość ściągnięcia apki - Pekao to ewidentnie relikt a czasów nieboszczki PRL 😂

   Usuń
 8. Pytanie dotyczące ogólnie kont oszczędnościowych: wpłacając dziś pieniądze, oprocentowanie promocyjne obowiązuje do 16 lipca. Wypłacając 17 lipca pieniądze, połowę lipca będzie obowiązywać promocyjne oprocentowanie, którego kapitalizacja nastąpi końcem lipca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Dostępność 38. edycji promocji ze stawką 4,5% w skali roku: do 18.06.2022 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit"

   Usuń
  2. Tak dokładnie. Na koniec lipca dostaniesz odsetki za tą część miesiąca, kiedy była kasa na koncie.

   Usuń
 9. Mam konto 360. Czy po zmianie cennika też mnie obowiązuje wykonywanie 5 płatności? Nigdzie nie zauważyłem komunikatu na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Zmiana nie dotyczy starych kont 360.

   A nowe warunki są dla nowych kont co się zowią kontami Millennium 360.

   Usuń
  2. Nie, jeśli zakładałeś konto przed zmianą cennika to obowiązują Cię nadal stare zasady (jedna transakcja kartą i wpływ 1000 zł).

   Usuń
  3. Kiedy wprowadzili nową TOiP ??

   Usuń
  4. Cichaczem, obowiązuje umowy o kartę debetową zawarte od 25.04.2022. Starych klientów mających karty debetowe przed tą datą nadal obowiązuje 1 transakcja kartą lub BLIKIEM plus wpływ 1000zł. Zrobili nawet dwie oddzielne toip dla tych do24.04.2022 i od 25.04.2022, temu nas starych nie informowali o zmianie toip bo nas nie dotyczy.

   Nawet pogrubili tą informację dla nowo zakładających konto 360 (strona millenium-konta-konto 360 i przeskrolować w dół).

   Usuń
  5. Czy TOiP to tzw. cennik?

   Usuń
  6. Millennium teraz nawet za aktywację płatności zbliżeniowych BLIK pobiera opłatę. Taka to jest ta cena wyższego oprocentowania kont oszczędnościowych i lokat. Banki nic za darmo nie dają. To że szantażem wymuszono na bankach podwyżki oprocentowania muszą sobie jakoś odbić. I zrobią to wcześniej czy później. Millennium zatem jest już na tej drodze gdzie jeszcze trochę i za to że popatrzysz na ich logo też zapłacisz.
   Polska to taki kraj gdzie banki muszą w strachu bez jakiejkolwiek ustawy robić to co im się nakazuje. I tak oto została uruchomiana KOLEJNA spirala na "Road to Perdition" w polskiej wersji.
   "... to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić..."

   Usuń
 10. Cześć! Mam pytanie.
  Ogarnęłam wypłatę, właśnie przelałam środki ponownie na Millenium, czyli przypuszczalnie od 23.05 przystąpię do nowej edycji do +/- 23.07.
  Biorąc pod uwagę, że czas trwania edycji to około miesiąca to czy warto wypłacić około 8/10.07 żeby "załapać się" na dzień badania salda do edycji 40tej? Czy zatrzymać do końca i później poczekać do edycji 41?

  Z góry dziękuję za pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Millennium.

   Usuń
  2. Zależy od Ciebie. Jeśli masz możliwość zrollowania do innego banku w korzystnej ofercie to czekaj do 41. Jeśli nie rolluj w MB na 40 wyplacajac koło 8/10. Opcji dziś jest wiele.

   Usuń
  3. Cennik jest w sklepie. W banku TOiP = taryfa opłat i prowizji, xD

   Usuń
 11. czy w szczegółach konta jest widoczna wartosc zgromadzonych odsetek na dany dzien tak jak ma tomiejsce w ing?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic takiego nie ma. Miałam też aliorze KMO i też nie było

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...