Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Teraz już 4% w skali roku (do 200 tys. zł) dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 360 zł premii)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

5.05.2022

Teraz już 4% w skali roku (do 200 tys. zł) dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 360 zł premii)

Bank Millennium postanowił podnieść oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: 2,5% do 200 tys. zł (37. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków)
Ta podwyżka jest o tyle zaskakująca, że ma miejsca jeszcze w czasie dostępności dotychczasowej, 37. edycji promocji (ze stawką 2,5%). Teraz można uzyskać 4% w skali roku (do 200 tys. zł gwarantowane przez 60 dni). A przy okazji przypomnę, że kto jeszcze nie ma konta osobistego w Millennium, ten na start ma do wzięcia 360 zł premii.

[Niniejsza edycja promocji została zakończona. Sprawdź kolejną, 38. edycję, którą opisuję tutaj.]

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Profit dostępne jest wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w Millennium lub osób, które konto osobiste w tym banku dopiero założą. Jeśli konta jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać premię 360 zł za Konto 360° lub 360° Student (premię otrzymasz oprócz odsetek wynikających z ulokowania środków na koncie oszczędnościowym).


Konto oszczędnościowe Profit: 4% do 200 tys. zł (dla nowych środków)


Z informacji na stronie internetowej banku można wywnioskować, że nadal dostępna jest 37. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (która wystartowała 19.04. i jest przewidziana do 14.05.2022 r.). Zmianie uległo jednak oprocentowanie, co potwierdza zaktualizowana tabela oprocentowania. Tym samym główne cechy tej promocji na dzień dzisiejszy (5.05.2022 r.) to: 

 • oprocentowanie dla nowych środków: 4% w skali roku (bank postanowił podwyższyć stawkę o 1,5 punktu procentowego - do 4.05.2022 r. oferował bowiem 2,5% w skali roku); 
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 200 000 zł (limit ten został więc podwojony) do tego pułapu obowiązuje stawka 4% w skali roku; nadwyżka ponad tę kwotę objęta jest oprocentowaniem standardowym (aktualnie to 1% w skali roku);
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 8.04.2022 r. - bank do wyliczenia tego salda uwzględnia środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach - także strukturyzowanych;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 60 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 37. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 19.04. do 14.05.2022 r.;
 • dostępność 37. edycji promocji ze stawką 4% w skali roku: do 14.05.2022 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji, to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 60 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium, każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki" (a tu argumentem do stania się klientem tego banku jest nie tylko oprocentowanie dla oszczędności, ale również - jeśli nie przede wszystkim - wspomniana już promocja z premią 360 zł za konto osobiste).

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 8.04.2022 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - prześwietlenie oferty 


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł. Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

41 komentarzy:

 1. a RPP przed chwilą podniosła stopy o 0.75 p.p. zamiast spodziewanego 1 p.p. A taki był jastrzębi. Już mu minęło chyba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. R.I.P pln...

   Usuń
  2. Jaki to ma związek z KO Profit w Millennium?

   Usuń
  3. @Anonimowy 6 maja 2022 05:06
   Taki, że będzie mieć to swoje przełożenie na oprocentowanie KO i lokat.

   Usuń
 2. No to w końcu więcej niż przed pandemią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko jaka wtedy była inflacja? A jaka jest teraz? Bez porównania.

   Usuń
  2. a mimo to realne stopy procentowe są niższe

   Usuń
 3. czy oprocentowanie pojdzie w gore w zwiazku z podnoszeniem stop ? ktos wie moze kiedy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzieś pójdzie trochę mocniej, a gdzieś trochę mniej. Jak to po wszystkich podwyżkach stóp. Reakcja powolna. Ale jak cięcia to od razu.

   Usuń
  2. Wkrótce 🤪

   Usuń
 4. Ciekawe czy da się zrezygnować z 37 edycji promocji, następnie wziąć udział w 38 edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo nawet 39. edycji :)

   Usuń
  2. A jest już 38 dostępna? Z tego co czytam, oprocentowanie do 4% podniesiono właśnie w aktualnej 37 edycji. To samo mam w bankowości internetowej.

   Usuń
  3. @Anonimowy 6 maja 2022 06:40
   Czy nie lepiej jest wcześniej zastanowić się czego się chce zamiast już planować rezygnację z obecnych edycji po to żeby wejść w kolejne które dopiero może kiedyś będą i z nich też przy takim podejściu z pewnością rezygnować?
   Jeszcze lepsi są ci, którzy zakładają lokaty i co chwila je zrywają bo co kilka dni pojawiają się jakieś korzystniejsze. 👏
   No chyba że o to w tym wszystkim chodzi żeby dać bankom za darmo swoje oszczędności. Wiadomo przecież, że nawet przy tak tragicznym oprocentowaniu jakim jest 0,01% wciąż jednak zmusza się banki do ponoszenia kosztów a to przecież się nie godzi! 😂

   Usuń
  4. To zależy. Myślę, że banki dały sobie tak krótki czas na zmiany, bo jeden bank się wychyli i da więcej niż 4. Zobaczymy najbliższy tydzień. Warto dać sobie trochę czasu i nie przystępować do nowych ofert tak szybko.

   Usuń
 5. Getin daje 4,9 % na lokatach 2 lub 4 miesiące, gdy się próbuje wycofać od nich pieniądze :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy próbie przelewu do którego banku dają 4,9%? Mi zaoferowali dziś rano 4,5%...

   Usuń
  2. Ja mialam na KO Elastycznym w Getin większą kwotę i żadnej propozycji na zatrzymanie nie otrzymalam.

   Usuń
  3. do Millennium chciałem się przenieść, to mnie zatrzymali :)

   Usuń
  4. Po kilku testach do różnych banków oraz kontach kilku klientów wniosek jest taki że bank do którego się przelewa nie ma znaczenia. Propozycje od 4,5 do 5,0 zależą od kategoryzacji klientów.

   Usuń
  5. Anonimowy6 maja 2022 12:51
   albo wcześniej (niedawno) jakąś ofertę odrzuciłeś albo masz teraz jakąś aktywną promocję na EKO i wtedy szansa na taką propozycję jest mniejsza.

   Usuń
 6. Porządna promocja. 4% na tylko 62 dni. To szanuję. A juz mialem rezygnowac z tego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obstawiam, ze dużo ludzi i środkow uciekło im w momencie podwyższenia oprocentowania przez ING więc musieli zareagować nawet w momencie i trwaniu „starej” edycji promocji konta oszczednosciowego

   Usuń
  2. Aby do nich przyszli muszą obniżyć karencję. Natomiast ING też będzie miało nową edycję, tak obstawiam.

   Usuń
  3. Mam też wrażenie, że i Millenium podniesie jakiś % przy samym końcu promocji:)

   Usuń
 7. Ja nie mogę dłużej czekać 4 proc. na 3 miesiące ma już większość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość? Tylko ING, Getin i Toyota Bank. Gdzie indziej 4% bywa ale na 2-3 lata albo dłużej a to już bezsens.

   Usuń
 8. Jeśli wpłacę teraz na Profit pieniądze to 4% będzie w ed. 37 przez 60 dni jeszcze czy do 19 czerwca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj ze zrozumieniem punkt Zlotowy pt. Czas obowiązywania promocynego oprocentowania. Edycję musisz uruchomić do 14.05, i obowiązuje przez 60 dni od dnia uruchomienia.

   Usuń
  2. 60 dni - liczy się od wpłacenia pierwszy raz nowych środków w edycji

   Usuń
 9. A jeśli ed. 37, bo niej mowa, została uruchomiona wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 60 dni od dnia uruchomienia a 4% zastępuje 2,5% od 05.05. Po prostu w trakcie edycji zwiększyli oprocentowanie. Ma to sens jeśli z tej edycji klienci zaczęli im uciekać.

   Usuń
 10. U mnie jest 36 edycja i 2% :(

  OdpowiedzUsuń
 11. ""Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit."

  Chodzi w tym zdaniu aby nie doprowadzac do sytuacji gdzie posiadamy mniej srodkow niz w dzien badania salda, czy w ogole nie mozna wypłacać "starych srodkow"? bo takiego zapisu nie widzialem w regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chodzi o to, że podwyższone oprocentowanie liczą wyłącznie od nadwyżki ponad bazowe saldo

   Usuń
  2. § 7 regulaminu:

   "Bank (...) w Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego będzie na koniec każdego dnia wyliczał salda określone w § 2 pkt 8 [czyli nowe środki - przyp. Mr. Złotówa] i na ich podstawie ustalał aktualną wysokość Nowych Środków na Koncie Oszczędnościowym Profit oraz przyporządkowywał właściwe oprocentowanie do środków zgromadzonych na Koncie Oszczędnościowym Profit".

   Wypłacić stare środki teoretycznie można, ale to oznacza, że wtedy mniejsza kwota (albo nic) będzie nowymi środkami.

   Usuń
  3. Dzięki za odpowiedź, teraz wszystko jest dla mnie juz jasne mimo mojej tendencji do nadinterpretacji :)

   Usuń
 12. Konto zalozone a w lokqcie wyskakuje mi tylko 2,5% ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Od 16 maja 2022 na KO Profit 4,5% przez 62 dni (edycja 38, przystąpienie do promocji 16.05 - 18.06.)

  OdpowiedzUsuń
 14. Od 16.05.2022 będzie 4,5%, kto jeszcze tej promocji nie włączył niech poczeka, reszta zasad podobne, dzień badania salda nieznany.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Prezes Banku Pekao zapowiedział, że od przyszłego tygodnia (czyli od 16 maja) zaproponuje klientom 5% na depozycie rocznym i 6% na trzyletnim."

  Czyli 6% już niebawem. Na 3 lata, ale to pewnie kwestia czasu kolejnych lokat z szóstką z przodu ale na krócej.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...