Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij do 300 zł za konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

5.10.2023

Zgarnij do 300 zł za konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku

Raiffeisen Digital Bank odpalił promocję, w której moneyback wynosi aż 50%.

Promocja "Cashback z Pay&Rate": 300 zł za konto w Raiffeisen Digital Banku
Do wzięcia czeka tytułowe 300 zł - za płatności w Internecie i... wystawienie opinii na temat sprzedawców. Wszystko to z bezwarunkowo darmowym kontem osobistym.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Raiffeisen Digital Banku.]

Raiffeisen już swego czasu działał w Polsce - znany pod marką Raiffeisen Polbank, kilka lat temu został przejęty przez BNP Paribas. Jednak teraz austriacki oddział (skąd ten bank się wywodzi) rozszerza swą działalność w Polsce. Zapewniając obsługę po polsku, pierwotnie udzielał kredytów, ale od niedawna swą ofertę rozszerzył też o konta: osobiste i oszczędnościowe (gdzie uzyskać da się 8% w skali roku - dokładniej tę propozycję opisuję tutaj). Poniżej skupiam się na promocji konta osobistego, dzięki której można zgarnąć do 300 zł.

Promocja "Cashback z Pay&Rate": 300 zł za konto w Raiffeisen Digital Banku


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która po raz pierwszy otwiera konto w Raiffeisen Digital Bank.

Ewentualne wcześniejsze posiadanie konta w Raiffeisen Polbanku nie wyklucza z niniejszej promocji, bo to odrębny podmiot.

Nagrodą  w promocji "Cashback z Pay&Rate" jest zwrot 50% wartości płatności wykonanych w ramach promocji. Uczestnik może uzyskać maksymalnie 300 zł (łatwo więc policzyć, że w celu zgarnięcia całej puli wystarczy wykonać płatności na sumę 600 zł).

Limit nagród. Promocja przewidziana jest dla 2 000 uczestników - o udziale decyduje kolejność wg daty otwarcia konta. O ewentualnym przedterminowym zakończeniu promocji (wskutek wyczerpania limitu) bank ma zakomunikować. [Aktualizacja w dn. 29.11.: bank dotąd nie poinformował o zakończeniu promocji - na udział ciągle więc można się załapać.] 

Zasady promocji. By wziąć udział i zgarnąć do 300 zł:

 • załóż konto osobiste w Raiffeisen Digatal Banku wraz z wydawaną do niego kartą wirtualną; 
 • najpóźniej do 30.11.2023 r.:
  • za pomocą wirtualnej karty wydanej do konta (będzie ona dostępna w aplikacji zaraz po otwarciu konta) wykonaj co najmniej 3 płatności w Internecie o wartości min. 50 zł każda oraz
  • za pomocą funkcji Pay&Rate w aplikacji Raiffeisen Digital Bank daj ocenę co najmniej trzem różnym sprzedawcom, u których było Ci dane zrobić płatności na potrzeby niniejszej promocji.
 • nie zwracaj ww. transakcji co najmniej do 15.12.2023 r.

Zwrot 50% zostanie naliczony od sumy płatności wykonanych w Internecie i ocenionych przez Ciebie, a maksymalnie otrzymać można do 300 zł. Nagroda wpłynie na Twe konto w Raiffeisen Digital Banku do 15.12.2023 r. (do tego czasu nie zamykaj konta).

Sprzedawców internetowych ocenisz w aplikacji mobilnej Raiffeisen Digital Banku, klikając w daną transakcję w historii rachunku i tam wskazując swą ocenę jako pozytywną lub negatywną.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, miej na uwadze, że bank nie uwzględni niektórych typów transakcji. Wykluczonymi są:
"- Wypłaty gotówki w bankomatach dokonywane przy użyciu wirtualnej karty debetowej lub ręczne wypłaty gotówki w podmiotach oferujących ręczne wypłaty gotówki (np. na stacjach benzynowych, w bankach); 
- Przelewy dokonywane między rachunkami (przelewy pieniężne); 
- Transakcje realizowane pomiędzy kartami; 
- Przekazy pieniężne realizowane przy użyciu usług telegraficznych; 
- Transakcje zawierane z instytucjami pozafinansowymi w celu otrzymania przechowywanej wartości/ładunku, który może zostać wymieniony na towary oraz/lub usługi w takiej instytucji pozafinansowej (np. kupony zakupowe); 
- Transakcje zawierane w celu zasilenia rachunków u (1) maklerów/dealerów papierów wartościowych, (2) rachunków wykorzystywanych na potrzeby usług reklamowych (takich jak Google Ads), (3) rachunków u dostawców usług bukmacherskich/hazardowych, (4) instytucji finansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak domy maklerskie) oraz (5) rachunków instytucji pozafinansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak giełdy/brokerzy walutowi lub giełdy/brokerzy kryptowalut); 
- Transakcje zasilające rachunki w innych instytucjach finansowych; oraz 
- Transakcje związane z kampaniami crowdfundingowymi, finansowaniem i darowiznami na rzecz: organizacji politycznych, organizacji religijnych, stowarzyszeń motoryzacyjnych, organizacji charytatywnych świadczących usługi społeczne oraz darowizn na rzecz wszelkich organizacji członkowskich innego typu, które nie mieszczą się w wyżej wymienionych typach organizacji."

 

Konto w Raiffeisen Digital Banku - prześwietlenie


Główne cechy konta osobistego z oferty Raiffeisen Digital Banku to:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości elektronicznej;
 • 0 zł za kartę wirtualną Visa Gold wydawaną do konta (umożliwiającą wykonywanie płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay);
 • 0 zł za wypłatę gotówki z dowolnych bankomatów (ale wyłącznie tych z funkcją zbliżeniową).

Konto założyć można wyłącznie poprzez aplikację mobilną - do jej pobrania przejdziesz tutaj, wchodząc na urządzeniu mobilnym.

Przydatne dokumenty:

256 komentarzy:

 1. Umowa kurierem? Czy w inny sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko w aplikacji. Na selfie.

   Usuń
  2. Całość z poziomu aplikacji, trzeba przejść kilka etapów weryfikacji z dowodem osobistym, podać dane i wszystkie dokumenty podpisuje się elektronicznie - 15 minut od momentu pobrania aplikacji i konto mam aktywne :)

   Usuń
  3. Konto założone. Potwierdzam, szybko i sprawnie. Chwilę dłużej tylko generowało dokumenty ale całość max 15 min. Konto oszczędnościowe można później założyć już w aplikacji. To już poszło od razu.

   Usuń
 2. Czy jak miałem konto w Raiffeisenie który później został przejęty przez BNP Paribas i nadal mam jeszcze to konto ze względu na hipotekę to czy mnie to wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bo to odrębny, nowy bank. Możesz zakładać.

   Usuń
 3. W końcu coś dla mnie! Wszędzie jestem spalony, Raiffeisen ratuje ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I mnie ta promocja zrobiła dzień. Więcej takich okazji dla nas bankobiorców :)

   Usuń
 4. Jakie zgody są wymagane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aplikacji masz takie które są wymuszone by przejść dalej. A pozostałe są dobrowolne. W regulaminie nie ma nic o jakiś koniecznych.

   Usuń
 5. Poszło. Gładko i przyjemnie. Mam pytanie czy jeśli kartę podepnę w Google Pay to te płatności też będą się liczyć do moneybacku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno. Bo płatność GP to ciągle płatność tą samą kartą.

   Usuń
  2. Cytuje: za pomocą wirtualnej karty wydanej do konta wykonaj co najmniej 3 płatności w Internecie o wartości min. 50 zł każda oraz

   Usuń
 6. Rozumiem że otwarcie przez aplikację ale jak później wygląda ewentualne zamknięcie takiego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aplikacji: Profil >> Profil >> Usuń konto

   Usuń
  2. Jak zamknąć Konto Oszczędnościowe Start?
   Konto Oszczędnościowe Start można zamknąć bezpłatnie w dowolnym momencie – wystarczy, że wyślesz nam wniosek o zamknięcie konta w w Aplikacji Raiffeisen Digital Bank lub za pomocą innego środka komunikacji.

   Usuń
  3. To jest całkowite zamknięcie konta jaki profilu.

   Ja dostałem taką odpowiedź na maila:
   “Jeżeli chodzi o zamknięcie konta osobistego w aplikacji, wystarczy że złożysz taką dyspozycję tutaj poprzez adres mailowy lub na czacie jako użytkownik zalogowany. W ciągu 30 dni od złożenia dyspozycji Twoje konto bankowe zostanie zamknięte.

   Natomiast aby zamknąć konto w aplikacji – wystarczy wejść w zakładkę Profil à Usuń konto. Twoje konto zostanie automatycznie usunięte. Informujemy, że usuniętego konta nie można odzyskać, dopóki wszystkie dane nie zostaną usunięte. Proces usuwania danych trwa 1 rok i 30 dni. W tym czasie nie będziesz mógł zarejestrować się do aplikacji."

   Usuń
  4. Próbuje zamknąć tam konto od 3 mc i dalej sprawa nie jest załatwiona. Wiec przestrzegam z tym zamknięciem…

   Usuń
  5. Trzeba napisać wiadomość na czacie, że chce się wypowiedzieć konto i karte. 30 dni i zamknięte

   Usuń
 7. nie wiem Złotówa, gdzie Ty widzisz informację, że promocja dotyczy 'polskiego oddziału banku', regulamin definiuje organizatora promocji jako: 'Raiffeisen Digital Bank AG, spółce z siedzibą w Wiedniu, pod adresem: Am Stadtpark 9, 1030 Wiedeń, Austria, wpisanej do rejestru handlowego prowadzonego przez Sąd Gospodarczy w Wiedniu pod numerem FN 117507f, o numerze identyfikacji podatkowej ATU 15355005, będącej organizatorem Promocji"

  "Od 1 grudnia 2022 r. działamy jako odrębny podmiot bankowy Raiffeisen Digital Bank AG z siedzibą w Wiedniu, posiadający austriacką licencję bankową."

  "Otrzymanie Nagrody w ramach niniejszej Promocji może rodzić potencjalny obowiązek podatkowy (np. obowiązek złożenia deklaracji oraz/lub dokonania płatności) po stronie Uczestnika" - nie ma nawet polskiej formułki typu, że jest to sprzedaż premiowa i podlega zwolnieniu z podatku

  "Niniejsza promocja stanowi dobrowolną, tymczasową korzyść przyznawaną przez RDB Odbiorcom Nagrody." - tymczasową korzyść???? tzn. co, np. na 2 godz. wpadnie nagroda a później mogą ją sobie odebrać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co zatem z podatkiem, trzeba to rozliczyć czy nie?

   Usuń
  2. Nie. W przypadku sprzedaży premiowej do 2000 PLN nie płaci się podatku.

   Usuń
  3. @Anonimowy 5 października 2023 23:50
   Niestety ale się mylisz lub celowo wprowadzasz w błąd innych.
   Art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT jasno mówi o tym, że w tym przypadku należy odprowadzić podatek.

   "Podatek zryczałtowany od dochodów
   1. Od dochodów (przychodów) pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy:
   [...]
   2) z tytułu wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych lub nagród związanych ze sprzedażą premiową, uzyskanych w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego - w wysokości 10 % wygranej lub nagrody;
   [...]."

   Również jeżeli chodzi o przychód uzyskany z oprocentowania na tym austriackim koncie oszczędnościowym, na każdej osobie która uzyska taki przychód spoczywa obowiązek właściwego rozliczenia się z naszym Urzędem Skarbowym.

   Natomiast tym którzy prowadzą działalność gospodarczą, myślę że niczego nie trzeba klarować.

   Usuń
  4. Or razu zastrzegam że nie jestem prawnikiem, tylko czytam ustawę PIT

   W tej samej ustawie PIT
   Art. 21 ust. 1
   Wolne od podatku dochodowego są:

   (...) (68) wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych i emitowanych (ogłaszanych) przez środki masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także ----nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług ----- jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza kwoty ---2000 zł---; zwolnienie od podatku nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług nie dotyczy nagród otrzymanych przez podatnika w związku z prowadzoną przez niego pozarolniczą działalnością gospodarczą, stanowiących przychód z tej działalności;"

   Przypominam też że Polska także jest "państwem członkowskim Unii Europejskiej lub innym państwem należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego" więc podany zapis dotyczy także Polski, gdybyście dostali cashbacku w Polsce ponad 2000 tys. w ramach jednej promocji, też byście musieli zapłacić 10% podatku

   Trzeba by jednak sprawdzić interpretacje sądów w takich sprawach, tutaj ponoć zdania się podzielone

   Usuń
  5. kate,
   to co cytujesz dotyczy wszystkich dotychczasowych przypadków zabawy w promocje i uzyskania takich nagród. Tu mamy do czynienia z takim tworem, który chociaż działa w Polsce (korzysta z numerów kont polskiego banku), to jest tak jakbyś była w Austrii. W tym wypadku obowiązuje to co mówi art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT.
   I nie ma tu jakiejś niejasności czy podzielonych zdań. Chyba że pisząc o tych podzielonych zdaniach masz na myśli komentarze osób które nie chcą się zgodzić z tym co oczywiste. Tu jednak tego typu kombinatorstwo ma miejsce przy najprostszych promocjach gdzie wszystko jest podane na tacy - i w opisie i w regulaminach czy innych dokumentach - a jednak i tak trzeba chcieć to zmienić na swoje.

   Usuń
  6. Tu nie mówimy o nagrodzie powyżej 2 tys. zł gdzie taki obowiązek zapłaty podatku zachodzi, tylko o każdej choćby najmniejszej nagrodzie od której trzeba zapłacić 10% podatek. I nikt od tego tu nie ucieknie poprzez jakiekolwiek zaklinanie rzeczywistości.
   Niestety albo „stety”, tak to w tym przypadku wygląda. Dla mnie nie ten podatek jest tu czymś na co warto zwrócić uwagę i czego nie rozumiem. Mianowicie jak to jest możliwe że do tej pory żaden z banków takich jak np. ten włoski i estoński, nie pobierały haraczu według prawa u nich funkcjonującego tylko według prawa polskiego. Co za podstawa prawna daje prawo Raiffeisen Digital Bankowi do funkcjonowania na innych zasadach w Polsce niż ma to miejsce w przypadku wspomnianych banków?

   Usuń
  7. To se zapłacicie te 30 zł i finał, wilekiej straty nie będzie. Mnie to mało interesuje bo ze względu na te jazdy podatkowe nie biorę w tym udziału.

   Usuń
  8. kate9 października 2023 13:48
   Jeżeli cię to mało interesuje, to po co wprowadzasz w błąd? Przez takie doradztwo, to tylko inni mają potem problemy. A wszystko jest tu klarowne. Trzeba się rozliczyć z naszym US i nie ma żadnych wyjątków czy taryfy ulgowej.

   Usuń
  9. W temacie podatku opublikowałem odrębny wpis tutaj.

   Usuń
  10. I elegancko. Całe 300 zł zostaje. Anonimowi specjaliści z własnymi ekspertyzami teraz będą cicho.

   Usuń
  11. @Anonimowy 23 października 2023 11:41
   Plujesz na tych @anonimowych a to dzięki nim o wiele razy otrzymałeś pomoc gdy tego potrzebowałeś. To pokazuje tylko, ile warte jest pomaganie innym.

   Usuń
 8. Czy płatności zaległe z allegro pay też będą się liczyć? Np raty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podbijam pytanie bo też mam taką sytuację

   Usuń
  2. Również podbijam - mam ratę z Allegro do zapłacenia...

   Usuń
 9. Proszę jeszcze dodać, że ten bank podlega nadzorowi austriackiemu a podatki od odsetek trzeba rozliczać w Austrii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W artykule o koncie oszczędnościowym jest o austriackim podatku i BFG z Austrii.

   Usuń
  2. Podatki rozliczasz w kraju, w którym jesteś rezydentem podatkowym, czyli pokrótce mieszkasz min połowę dni w roku, masz w nim ośrodek interesów życiowych (np. pracę, dom, rodzinę). Większość z nas jest rezydentem podatkowym w Polsce więc żadnych podatków nie rozliczamy w Austrii :)

   Usuń
  3. @Anonimowy 19 października 2023 14:56
   Oczywiście że w tym przypadku nie w Austrii tylko w Polsce w polskim Urzędzie Skarbowym.
   W przypadku natomiast konta oszczędnościowego, podatek jest odprowadzany dla Austrii a dodatkowo rozliczany w polskim US.

   Usuń
  4. Jeśli chodzi o podatki, polecam wpis tutaj.

   Usuń
 10. Czy bezpieczne jest założenie tam konta w taki sposób? W trakcie zakładania jest oświadczenie: "Klient wyraźnie wyraża zgodę na przetwarzanie danych i związane z tym przekazywanie do USA oraz na ujawnienie przez Bank Twilio informacji o charakterze tajemnicy bankowej określonej w linku i wyraźnie zwalnia Bank z tajemnicy bankowej". Niepokoi mnie to oświadczenie a szczególnie dwa razy użyte słowo, że WYRAŹNIE zwalniam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. FATCA. Było o tym głośno swego czasu. W każdym banku trzeba to w praktyce odhaczyć.

   Usuń
 11. reszte płatnoći , ponad to 3 x 50, można wykonac np. na stacji bezynowej, czy wszystko w internecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg mnie nie. Zwrot jest od tych internetowych. Choć faktycznie mogli to jaśniej napisać.

   Usuń
  2. 50% cashbacku jest tylko o płatności w internecie.

   Usuń
  3. Tylko od internetowych i jednocześnie tylko od tych ocenionych! Pamiętajcie, żeby oceniać wszystkie zakupy

   Usuń
 12. Piękna promocja. Sprawa jest jasna jeśli chodzi o trzy transakcje o min. wartości 50 PLN, które muszą być też ocenione poprzez Pay&Rate. Czy kolejne transakcje do 600 zł (aby otrzymać 300 zł zwrotu) też muszą być oceniane i robione u różnych sprzedawców?
  Wycinek z regulaminu: "4.2 Spośród wszystkich Uczestników spełniających Kryteria Kwalifikacyjne, za Odbiorców
  Nagrody w ramach Promocji zostanie uznanych maksymalnie 2000 Uczestników („Limit
  Nagród"), którzy otrzymają nagrodę w wysokości 50% (pięćdziesiąt procent) łącznej wartości
  wszystkich Kwalifikowalnych Transakcji zawartych z ocenionymi przez siebie sprzedawcami,
  do maksymalnej łącznej kwoty 300 PLN („Nagroda"). Liczba wypłat jest zatem ograniczona do
  łącznej liczby 2000 wypłat Nagrody. "

  Wynika z tego, że każda zrobiona przez nas transakcja (ponad 3 wymagane) musi być oceniona.
  Prosiłbym o feedback innych uczestników, jak to rozumiecie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeśli dobrze rozumiem żeby uzyskać maksymalny zwrot 300 zł, to trzeba do końca listopada u trzech różnych sprzedawców dokonać zakupu tylko internetowego na kwotę łączną 600 zł....zgadza się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko u 3 sprzedawców?, wydaje mi się, że możesz robić u wielu sprzedawców na różne kwoty

   Usuń
  2. minimum trzech

   Usuń
  3. Czyli do cashbacku mogą naliczyć np 6 transakcji po 100zł?

   Usuń
  4. Polecam Zalando, gdzie na zwrot produktu jest 100 dni, czyli już po otrzymaniu bonusu z banku...

   Usuń
 14. Jeśli dokonam kilku płatności na kwotę powyżej 600 złotych i otrzymam zwrot 300 złotych mogę już zamknąć konto ? W jaki sposób można je zamknąć ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Rozumiem, że płatności na allegro się liczą. A czy mogą to być 3 kolejne transakcje na alle? Czy jednak konieczna jest dywersyfikacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Allegro może być. Muszą być co najmniej 3 różne miejsca w internecie.

   Usuń
 16. Jestem podejrzliwy. Bank w Austrii. Weryfikacja w Hiszpanii. Działalność w Polsce. Czemu tak?. Gdzie szukać winowajców ewentualnego przekrętu lub wykorzystania danych? Czy to na pewno bezpieczne? 50 %? To wszystko mi śmierdzi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolny przepływ usług i handlu w ramach państw członkowskich UE. Ot, i tyle. Takich banków będzie w Polsce działać coraz więcej. O ile jednak BFF Bank albo Inbank są anonimowe dla większości osób to Raiffeisen jest jedną z większych grup bankowych w Europie.

   A że 50%? Jak w Paribasie dostałem 400 zł za kilkanaście transakcji na dowolne kwoty to mi moneyback wyszedł kilkaset %

   Usuń
 17. Pytanie zasadnicze.
  Czy do zakupów w promocji zaliczą np. płatność kartą za prąd w Tauronie w aplikacji Mój Tauron, płatność za gaz kartą w aplikacji PGNiG, płatność za czynsz kartą w aplikacji Mieszczanin ?
  Opinie o dostawcy czy sklepie zostawię oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
 18. Reasumując. Czy z tych 300 zł mamy się z kimś rozliczyć podatkowo? Gdzieś to zgłosić? Proszę o pomoc, bo nie znam się na tym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 2000 zł nie płacisz podatku.

   Usuń
  2. @Anonimowy 5 października 2023 13:23
   Widzę że i tu wprowadzasz innych w błąd!

   Art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT jasno mówi o tym, że w tym przypadku należy odprowadzić podatek.

   "Podatek zryczałtowany od dochodów
   1. Od dochodów (przychodów) pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy:
   [...]
   2) z tytułu wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych lub nagród związanych ze sprzedażą premiową, uzyskanych w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego - w wysokości 10 % wygranej lub nagrody;
   [...]."

   Również jeżeli chodzi o przychód uzyskany z oprocentowania na tym austriackim koncie oszczędnościowym, na każdej osobie która uzyska taki przychód spoczywa obowiązek właściwego rozliczenia się z naszym Urzędem Skarbowym.

   Natomiast tym którzy prowadzą działalność gospodarczą, myślę że niczego nie trzeba klarować.

   Usuń
  3. Czyli w tym przypadku te zwroty jednak trzeba deklarować jako dochód?

   Usuń
  4. Niestety tak. Jest o tym wyraźnie powiedziane u nich.

   Usuń
  5. Dobrze, że wątek dotyczący podatku się pojawił. Jednakże własne interpretacje i domysły mogą wprowadzać w błąd. Podatku płacić nie trzeba - więcej na ten temat piszę tutaj (bazując na opinii specjalisty).

   Usuń
  6. Może ktoś potwierdzić, że płatność na Allegro jest zaliczana do puli? Zrobiłem zakup na Media Expert i w info typ transakcji widnieje "transakcja internetowa", natomiast po płatności kartą na Allegro jest "obecna transakcja kartą", a przy płatności na Allegro poprzez GPay "Google Pay". W takim razie liczą się w ogóle transakcje Google Pay?

   Usuń
  7. "obecna transakcja kartą" nie liczy się do promocji, tylko "transakcje internetowe", info z czatu z DF. Także Allegro, EMpik odpada

   Usuń
 19. Pula nagród 2.000 szt, na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Co oznacza, że NAGRODA NIE JEST GWARANTOWANA. :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest mowa o kolejności wg daty zawarcia umów a jak już będzie 2 tys. to mają ogłosić koniec promocji.

   Usuń
 20. Czyli liczy się kolejność założenia konta, a nie daty transakcji by zalapać sie zwrot ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg mnie tak, dla pierwszych 2 tysięcy założonych kont

   Usuń
 21. Rozumiem że plastikowej karty nie wysyłają? Jak się płaci taką kartą wirtualną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wysyłają. Kartę wirtualną masz w aplikacji i wszystkie dane niezbędne do płacenia w internecie (16-cyfrowy numer, datę ważności, kod CVV2).

   A jak chcesz płacić w stacjonarnych to podpinasz pod Apple/Google Pay w telefonie. No ale pamiętaj że w promce tylko internetowe zakupy się liczą.

   Usuń
 22. Płatność google pay za zakup energii też się liczy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie płatności mogą mieć MCC 4900 albo 6012.

   Usuń
 23. Można podpiąć pod GPay lub normalnie wpisujac nr karty, datę ważności i trzy cyfry. Wszystko jest na karcie

  OdpowiedzUsuń
 24. Już ktoś pytał ,ale nie zauważyłam odp, czy płatności przez Payappka, czy na stronie PGNiG, Energa itp przejdą?
  I jak tam w tej apce tę opinię się daje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności poprzez PayAppka mają MCC 6012 😬

   Usuń
  2. 6012 to instytucje finansowe, czyli nie przejdzie?

   Usuń
 25. daj ocenę co najmniej trzem różnym sprzedawcom, u których było Ci dane zrobić płatności na potrzeby niniejszej promocji.
  W jakich sklepach robić zakupy na potrzeby tej promocji? Rozumiem, że transakcje na allegro się nie liczą bo tam mają same negatywne informacje o sprzedawcach? Czy w internecie, czy w centrum handlowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sklepy dowolne ale tylko w internecie.

   Usuń
  2. Skąd ta wiadomość , że tylko sklepy? A płatności za media nie?

   Usuń
  3. " Daj ocenę 3 różnym sprzedawcom". Sprzedawca gazu lub sprzedawca energii elektrycznej to też sprzedawca, czy tylko ja to tak rozumiem

   Usuń
 26. Czy będzie można zamknąć konto w aplikacji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Już jest wątek w komentarzach wyżej.

   Usuń
 27. czy ktoś już tam wpłacił kasę na konto? Zrobiłam przelw natychmiastowy, bo chciałąm już zrobić tansakcję, a kasy nie ma. Już zgłupiałąm czy wcisnęłam natychmiastowy, więc zrobiłam jeszcze raz i kasa nie weszła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew natychmiastowy z santantera. Przeszedł, ale trwało to znacznie dłużej , niż zazwyczaj.

   Usuń
 28. Jednak przelew dotarł, po 30 minutach, natychmiastowy, ale ważne że jest 😀

  OdpowiedzUsuń
 29. "O ewentualnym przedterminowym zakończeniu promocji (wskutek wyczerpania limitu) bank ma zakomunikować" - gdzie konkretnie można sprawdzić czy ten komunikat został opublikowany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No raczej na tej stronie do której jest link.

   Usuń
 30. Czy ktoś mi powie gdzie mogę znaleźć numer konta na który mogę przelać pieniądze bo nigdzie w aplikacji jej nie widzę prócz numeru karty. Niestety z revoluta nie udało mi się przelać pieniądzy na kartę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod kartą jest żółty przycisk SZCZEGÓŁY KONTA

   Usuń
  2. Po zalogowaniu, pod karta jest na żółto szczegóły konta, wejdź w to i tam jest nr konta

   Usuń
  3. Dziękuję za informację

   Usuń
 31. Premie mają szansę dostać jedynie 2 tys. klientów, którzy jako pierwsi założą konta czy jako pierwsi wykonają płatności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytuję regulamin:

   "Nagroda zostanie rozdzielona pomiędzy Odbiorców Nagrody zgodnie z zasadą pierwszeństwa, w oparciu o datę, w której Uczestnik pomyślnie otworzył swój rachunek bieżący, a tym samym pomyślnie zarejestrował się jako klient RDB. Data spełnienia innych Kryteriów Kwalifikacyjnych, tj. dokonania płatności i oceny sprzedawców nie ma znaczenia przy ocenie Odbiorców Nagrody w ramach Promocji"

   Usuń
  2. Czyli najważniejsze założyć konto w limicie 2 tys. klientów, a później można czekać i pod koniec listopada zrealizować płatności, tak?

   Usuń
 32. Zrób zakupy do końca listopada i nie zwracaj ww. transakcji co najmniej do 15. grudnia - na odstąpienie od transakcji zdalnej jest jedynie 14 dni 🤡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektóre sklepy pozwalają na dłuższy zwrot. Np na eobuwie albo na zalando jest 100 dni.

   Usuń
 33. Może ktoś potwierdzić, że płatność na Allegro jest zaliczana do puli? Zrobiłem zakup na Media Expert i w info typ transakcji widnieje "transakcja internetowa", natomiast po płatności kartą na Allegro jest "obecna transakcja kartą", a przy płatności na Allegro poprzez GPay "Google Pay". W takim razie liczą się w ogóle transakcje Google Pay?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć dowiedziałeś się czy ta transakcja na allegro się liczy mam ten sam problem

   Usuń
 34. Komornik te konto będzie widział? Zastanawiam się bo ściąga mi sporą cześć wypłaty. Przeniusł bym przelew wynagrodzenia tu. 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komornik wysyła zapytanie do ZUS, czy dana osoba pracuje, jeśli tak to gdzie. ZUS odpowiada, że tak, w firmie X. Komornik wysyła zajęcie egzekucyjne do firmy X. Firma X przekazuje część wynagrodzenia do komornika.
   Tak więc jeśli pracujesz legalnie, zmiana ROR do wypłaty wynagr. nic nie da.

   Usuń
  2. Dla Raiffeisen Digital Banku rachunki prowadzi polski bank. System OGNIVO pomoże komornikowi w znalezieniu takiego rachunku bankowego.
   I słusznie, bo wszelkie powstałe zobowiązania zwłaszcza takie jak np. świadczenia alimentacyjne, należy bezwzględnie spłacać.

   Usuń
 35. Przestrzegam wszystkich, którym się wydaj, że tak łatwo zamknąć konto w tym banku. Próbuje to zrobić od 3 mc, dalej bezskutecznie. Chat to jakiś dramat. Nigdy nikt nie odpowiada od razu, tylko po jakimś czasie wypisując ciągle tą samą regułkę. Zamykanie konta przez w aplikacji to też fikcja. Brałem udział we wcześniejszej promocji, zgłosiłem wniosek w kilka dni po otwarciu i dalej mam konto nie zamknięte. Nie wie czy jestem jedynym przypadkiem, ale przestrzegam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nikt się tym raczej nie przejmuje - nihil novi :)

   Usuń
  2. Przed chwilą próbowałem zamknąć i nie mogę bo mam u nich aktywny produkt który jest powiązany z kontem. Nie mam nic poza kontem - wczoraj założyłem i dzisiaj po przeczytaniu komentarzy chciałem usunąć.

   Usuń
  3. Hej tez po wielu watpliwosciach chce usunac konto, komus sie udalo?

   Usuń
  4. Ja ma w trakcie zamykania. Trzeba pisać na czacie, że chce się zamknąć. standardowo 30 dni

   Usuń
 36. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 37. Konto założone w 10 minut. Pierwsza płatność przez internet zrobiona. Ocena sklepu wystawiona (wystarczy dać like lub dislike, nic nie trzeba opisywać).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz dokładniej napisać jak tam wejść, by dać tego ile?

   Usuń
  2. I nie zapomnij rozliczyć się z tego z naszym fiskusem.

   Usuń
  3. Kasia 6 października 2023 16:01: po dokonaniu płatności, jak już pojawi się w historii, jak na nią klikniesz, otwiera się okienko i od razu widzisz, np. tak jak w moim wypadku Groupon i pod spodem jest like i dislike i to wszystko.
   Anonimowy 6 października 2023 16:01: nawet jeśli faktycznie będzie trzeba zapłacić 10% podatek, to zostanie mi jeszcze 270 zł.

   Usuń
  4. @MartaNastolatka
   Nie "nawet jeśli faktycznie będzie trzeba zapłacić 10% podatek" tylko trzeba zapłacić 10% podatek.
   Skąd tu te ciągłe usilne komplikowanie? To jest naprawdę bardzo dziwne, bo jak jest jakaś promocja w polskim banku, to prawie zawsze sami eksperci, tu natomiast prawie wszyscy udają że nie są w stanie zrozumieć tego, co jest oczywiste albo na nowo odkrywają Amerykę. Tymczasem Ameryka nie potrzebowała być odkrywana, bo tam już żyli prawdziwi amerykanie. Jeżeli już jednak ktoś się upiera przy odkrywaniu, to z 1000 lat przed Kolumbem byli tam Vikingowie a po nich wszyscy wiedzieli gdzie ona jest. Kolumb natomiast tylko straszliwie pobłądził i jeszcze długo nawet nie wiedział gdzie w ogóle był.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 38. Po jakim czasie można się spodziewać pierwszego moneybacka?

  OdpowiedzUsuń
 39. Do 15 grudnia, nie ma chyba pierwszego czy drugiego tylko raz

  OdpowiedzUsuń
 40. Czy mogę zrobić 3 płatności na allegro u 3 różnych sprzedawców? Czy allegro liczy się jako jeden sklep i pozostałe dwie płatności muszą być gdzie indziej? Czy sklep typu house Czy cropp także się zalicza do sklepów internetowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo każda transakcja będzie na allegro

   Usuń
 41. 3x allegro może być od różnych sprzedawców? Czy muszą być 3 różne sklepy.

  OdpowiedzUsuń
 42. nie widzę funkcji funkcji Pay&Rate w aplikacji Raiffeisen Digital Bank . jak wykonać ten punkt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kliknij w transakcję w historii i tam możesz wtedy ocenić.

   Usuń
  2. Niestety nie ma tam takiej opcji .jest tylko data transakcji. Numer karty i typ transakcji pobierz potwierdzenie i zgłoś ptoblem

   Usuń
  3. po dokonaniu płatności, jak już pojawi się w historii, jak na nią klikniesz, otwiera się okienko i od razu widzisz, np. tak jak w moim wypadku Groupon i pod spodem jest like i dislike i to wszystko

   Usuń
  4. ZKupu z auchandirect.pl tego okienka nie ma

   Usuń
 43. Ciekawy zapis w regulaminie promocji: Jeśli RDB rozwiąże Promocję ogólnie, w
  odniesieniu do całej Promocji, żaden Uczestnik nie otrzyma Nagrody z chwilą, gdy RDB
  poinformuje Uczestników o rozwiązaniu Promocji. RDB poinformuje Uczestników bez
  zbędnej zwłoki o rozwiązaniu Promocji w takim trybie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy tak ma być? Wiesz coś?

   Usuń
  2. faktycznie ciekawe...jeszcze takiego czegoś nie było

   Usuń
  3. To nie jedyna pułapka w promocjach Raiffeisen Digital Banku. Zarówno w przypadku tej „promocji” jak i „promocji” z 8% kontem oszczędnościowym niestety są pułapki o których nie ma mowy w opisie. Niestety, przez niedoczytanie tego co w regulaminach i u nich na stronie w dodatkach teraz będą u mnie problemy. Z Urzędem Skarbowym. We wszystkich tych przypadkach muszę się rozliczać z polskim Urzędem Skarbowym a to są dodatkowe koszty i dodatkowy problem. I takie przepisy obowiązują każdego w przypadku promocji z tego banku. Nigdy nie było u mnie takiej potrzeby w przypadku lokat Facto, ani też w przypadku inBanku czy Aion Banku. Będzie potrzeba udania się gdzieś do jakiegoś biura rachunkowego bo nawet nie wiem jak to zrobić a to kolejny koszt. I wszystko z powodu tego niewielkiego zarobku jaki będę mieć z obydwu promocji. I dodatkowy niepotrzebny stres. Moja głupota bo zawsze wszystko było czytelne a tu tak nie jest.

   Usuń
  4. ostatnie zdania w regulaminie

   Usuń
  5. Złotówa, jak w końcu z podatkiem dochodowym od tej promocji? Maja zastosowania przepisy jak przy innych promocjach w bankach tj. zwolnienie z tytułu sprzedaży premiowej bankowej?

   Usuń
  6. W przypadku odsetek na koncie oszczędnościowym nie musisz płacić polskiego podatku. Bo jest umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania.

   Usuń
  7. Anonimowy z 6:52, zawsze możesz zamknąć konto i nie będzie problemów i stresu i kosztów. Przecież nikt nikogo nie zmusza do otwierania czego kolwiek, każdy ma oczy i może poczytać regulamin.

   Usuń
  8. Kasia z 16:01, skoro tak wszystko dobrze czytasz, to dlaczego w komentarzach tu pytasz o coś co jest dla mnie i dla innych oczywiste?
   To zatem co tak dobrze wyczytałaś i jest oczywiste dla ciebie, okazuje się że nie jest oczywiste dla innych.
   To jedno, a drugie skoro to wyczytałaś i wiedziałaś, to dlaczego nigdzie nie napisałaś o tym aby inni mogli wiedzieć, bo z tego co widzę, to nie tylko ja tak mam.
   I po trzecie; pisząc o tym piszę już po zrobieniu płatności o których tu mowa oraz zrobieniu przelewu na konto oszczędnościowe, więc powiedz mi dając dobre rady jak mam się teraz z tego wycofać? Przelew środków na konto oszczędnościowe i płatności zrobione w tej promocji mam zrobione już 5 października 2023 r. Na koncie oszczędnościowym są już nawet naliczane odsetki. Jak mam teraz zwrócić to co kupione i już po części zużyte i jak mam wycofać te odsetki które mi już naliczyli?
   Tu w opisie nie ma nic o tym że trzeba się rozliczać z US. Zawsze wszystko było oczywiste a tu nie.

   Usuń
  9. Regulamin tak jest napisany, że organizator umywa się od wszelkich tematów związanych z podatkiem po stronie klienta. Zastrzega sobie możliwość calkowitego przerwania tej promocji z opcją braku przyznania wszystkim uczestnikom premii.

   Usuń
  10. @Anonimowy 8 października 2023 13:05, ekspertem od podatków nie jestem, więc nie będę pisać o swej interpretacji. Jestem tym jednak żywotnie zainteresowany, bo biorę udział w promocji. Gdy coś konkretnego ustalę, podzielę się.

   Usuń
  11. Anonimowy z 17:36, hahaha,dzięki za wpis, rozbawiłaś mnie. Nie mam ochoty tak długo pisać jak Ty, bo nie potrzebuję sobą tak bardzo absorbować innych. Zatem nie odpowiem, na żadne z Twoich pytań, ale nie odmówię sobie napsania jeszcze raz, większość z nich jest po prostu śmieszna. A na jedno jednak odpowiem, po to pytam o coś, co jest dla Ciebie oczywiste, żeby nie robić coś pochopnie tak jak Ty. Wolę się pięć razy upewnić, zanim zrobię coś, zwłaszcza w nowym banku. Dlatego na dzień dzisiejszy, mimo, że konta otworzyłam bardzo szybko, nie wykonałąm jeszcze żadnej transakcji. Mam na to jeszcze dużo czasu. Pozdrawiam.

   Usuń
  12. Generalnie nagrody tego typu są zwolnione z podatku do kwoty 2000 zł, ale jesli to zagranica mogą obowiązywać inne przepisy.

   Usuń
  13. Takie coś znalazłam
   [link usunięty]

   "W przypadku nagród, które podatnik otrzymał z zagranicy, sytuacja jest odmienna. Nagroda wygrana w konkursie zagranicznym jest przychodem z innego źródła i należy ją wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-36."

   Usuń
  14. Moim zdaniem będzie to zakwalifikowanie tej wygranej do tzw. przychodów z innych źródeł i opodatkowanie zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z tym przepisem od m.in. wygranych w konkursach uzyskanych w państwie członkowskim Unii Europejskiej podatek wynosi 10% wygranej lub nagrody (z pewnymi zastrzeżeniami). Wartość wygranych może korzystać ze zwolnienia od podatku, gdy jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza kwoty 2000 zł i tak jest w naszym przypadku.
   Ale tak jak Złotówa ekspertem podatkowym nie jestem.

   Usuń
  15. Kate 9 października 2023 11:15, właśnie też znalazłam, że jednak przy wygranej z zagranicy nie ma tego zwolnienia do 2000 zł. Trzeba zapłacić 10%

   Usuń
  16. Hej, Mr Złotówa udało Ci się coś wiążącego ustalić w sprawie rozliczenia tej promocji z Urzędem Skarbowym?

   Usuń
  17. Właśnie też musiałem przypomnieć się w temacie. Czekam.

   Usuń
  18. Dziś opublikowałem wpis na ten temat - tutaj, przygotowany przez specjalistę. Polecam, bo rozwiewa wszelkie wątpliwości (i jest korzystny dla nas).

   Usuń
 44. Przed chwilą dostałem taką wiadomość od konsultanta:
  "Witaj! Promocja nadal trwa, a tak jak już pisaliśmy eśli założysz konto w trakcie trwania promocji i spełnisz jej regulamin, będziesz miał możliwość skorzystania z promocji. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.raiffeisendigital.com/pl/pl/konta/konto-osobiste.html#Promocja_Ray_Rate

  Aby wziąć udział w promocji, należy dokonać i ocenić trzy różne transakcje. Transakcje oceniasz „łapką” widoczną przy każdej z nich. Chodzi o dosłownie 3 różne transakcje (stacjonarnie lub online, np. w restauracji, supermarkecie czy zakupów online). Pozdrawiamy!"
  Wprowadza mnie w błąd tymi płatnościami stacjonarnymi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wprowadza w błąd. Dlaczego? Ano dlatego, że przytacza zasady obowiązujące w poprzedniej ich promocji mieszając je z zasadami dla obecnej.
   W poprzedniej było tylko 100 zł jako nagroda ale wystarczyło zrobić dowolne płatności w 10 różnych punktach po bodaj 1 zł dając przy każdym zakupie ocenę. W praktyce wyszło jednak tak, że oceny znikały i po ponownym ich wystawianiu były zaliczane do wymaganych 10 ocen, a więc nawet nie było potrzeby wykonania 10 płatności i natychmiast po wystawieniu ocen wskakiwał przelew 100 zł na konto.
   Niestety ze 100 zł pozostaje 90 zł ze względu na konieczność zapłaty podatku.
   Tu żeby dostać tych 300 zł trzeba wydać minimum 600 zł i wypłata nagrody nie jest automatyczna, a dodatkowo może nie nastąpić nigdy - taki jest zapis - bo wymyślili sobie zasadę zbiorowej odpowiedzialności.
   Mogę powiedzieć nawet dlaczego taki wymysł mają. Wystarczy poczytać o poprzedniej promocji. Polacy zawsze kombinują na max jak tylko się da i gdzie się da.

   Usuń
  2. Skoro masz na piśmie to masz dowód i jak by nie chcieli stacjonarnych uznać to się na to pismo powołasz.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 9 października 2023, 10:16 - czy to nie jest wiadomość generowana automatycznie przez ich system?

   Usuń
 45. Za 270 zł na czysto to nie warto skarbówki drażnić oddzielnym PITem w kwietniu. Jeszcze ich to zainteresuje i zaczną drążyć po co i dlaczego człowiek zaklada konto w PLN w banku zagranicznym.

  OdpowiedzUsuń
 46. chcę przelać środki na to konto i po wpisaniu numeru konta wyświetla mi się, że to jest PKO BP oddział 2 w Warszawie (zamiast Raiffeisen Digital Bank)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po zakończeniu lokat w łotewskim InBank kasa jest zwracana z Wubeku :)

   Usuń
 47. Najbezpieczniej jest robić depozyty w bankach z polskim kapitałem. Amen!

  OdpowiedzUsuń
 48. Promocja jest aktualna ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu Złotówy: " O ewentualnym przedterminowym zakończeniu promocji wskutek wyczerpania limitu bank ma zakomunikować"

   Usuń
 49. A jak sytuacja wynika z potencjalnym rozliczeniem się w zeznaniu podatkowym w przyszłym roku? Każdy otrzyma dokument z PITna mejla/pocztą tradycyjna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już to widzę jak z Austrii wysyłają do Polski każdemu z 2.000 klientów PITa przesyłką rejestrową lub kurierem. A nawet wątpię, by przesłali PIT na maila. Zadbali o wyłączenie swojej odpowiedzialności w sprawie podatku od nagrody punktem 6.4 regulaminu promocji:
   "Uczestnik ponosi wyłączną odpowiedzialność za wyjaśnienie kwestii wszelkich zobowiązań podatkowych po stronie Uczestnika. RDB nie ma obowiązku obliczenia, potrącenia ani zapłaty podatków w imieniu Uczestnika w związku z niniejszą Promocją i nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności w przypadku, gdy Uczestnik nie wywiązał się ze swoich zobowiązań podatkowych."

   Ten dreszczyk emocji po telefonie/innej formie zapytania ze Skarbówki jak otrzymają od Was PIT-36 z dochodem do opodatkowania 300 zł: "co to za dochód?" - bezcenny. A na zadanie takiego pytania będą mieli czas do 31.12.2029. Lepiej dobrze zarchiwizujcie sobie regulamin promocji, potwierdzenie otrzymania nagrody (bo mogą chcieć sprawdzić datę i wysokość otrzymanego dochodu), ewentualną korespondencję z bankiem. Po po 5 latach możecie nie pamiętać o co chodzi, a konto i dostęp elektr. na pewno sobie zlikwidujecie do tego czasu.

   Usuń
  2. Nic nie dostaniesz, sam musisz to rozliczyć/zgłosić, a jak i gdzie to już nie wiem

   Usuń
  3. Polecam materiał przygotowany przez specjalistę od podatków, który opublikowałem tutaj.

   Usuń
 50. Radzę uważać, wysłałem przelew natychmiastowy na swoje konto w tym banku i w ogóle nie dotarł, od wczoraj cały czas brak środków, na czacie nikt nie odpowiada, 0 reakcji na wiadomości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy na infolinii nic nie wiedzą?

   Usuń
  2. mam to samo, czat to jedna wielka kpina a nr tel jest niedostępny. Zaczynam się obawiać czy to nie przekręt . Co robić?? nawet nie otrzymałam umowy na maila....

   Usuń
 51. Czy doładowanie telefonu na stronie plusa przejdzie? najprawdopodobniej maja one MCC 4814. Nie pomyslałam i wykonałam dość duże doładowanie, a według informacji jakie dostałam na chacie niestety licza sie tylko pierwsze 3 transakcje do promocji. Swoją drogą regulamin jest napisany tak żeby czasem wszystkiego dobrze nie zrozumieć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skąd to info, że liczą się tylk pierwsze trzy transakcje? Trzeba wykonać min 3 po 50 zł, ale muszą zaliczyć się wszystkie, żeby otrzymać 300 zł zwrotu

   Usuń
  2. Taka informacje dostałam na chacie w aplikacji

   Usuń
 52. W jaki sposób można zamknąć u nich konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyjś komentarz powyżej:
   Pablo5 października 2023 10:29
   W aplikacji: Profil >> Profil >> Usuń konto

   Usuń
 53. A czy płatność za OC instytucji ubezpieczeniowej nie wykluczy mnie z CashBack ?

  OdpowiedzUsuń
 54. Dzisiaj otrzymałem email o spełnieniu warunków do otrzymania 300zł, konto otworzyłem 5.10.2023r. a zakupy zrobiłem od 6.10 do 8.10.2023r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja otrzymałam wiadomość, że brakuje mi jeszcze trochę, by dostać całe 300 zł, bo liczą się zakupy powyżej 50 zł, a ja faktycznie miałam jeden zakup za niecałe 50 zł

   Usuń
  2. dzięki za to info, bo ja też mam jeden zakup za 15 zł, bo tyle brakowało mi do 600 zł. Czyli za to 15 zł już nie naliczą zwrotu. Zatem trzeba wydac jeszcze 50 zł :)

   Usuń
  3. Marta, a to sami napisali czy pytałaś? Bo jeśli chodzi o spełnienie warunków, to rozumiem takie info od nich, ale o tym, że coś jeszcze brakuje..... To był mail?

   Usuń
  4. Sami napisali, 27 października dostałam maila, poniżej wklejam treść:
   "Mamy nadzieję, że podoba Ci się nasza promocja Pay&Rate! Chcieliśmy Ci przypomnieć, że masz możliwość otrzymania jeszcze większego bonusu (aż do 300 zł), dokonując dodatkowych kwalifikujących się transakcji eCommerce przy użyciu wirtualnej karty debetowej.
   Kilka porad jak możesz zmaksymalizować otrzymany bonus:
   Korzystaj nadal ze swojej wirtualnej karty debetowej: Każdy zakup w sklepie internetowym w kwocie 50 zł lub więcej wlicza się do Twojego bonusu cashback, więc im częściej z niej korzystasz, tym więcej zarabiasz! Maksymalny bonus, jaki możesz otrzymać, jest ograniczony do 300 zł.
   Szybko oceniaj swoje transakcje: nie zapomnij ocenić każdej transakcji e-commerce za pomocą funkcji Pay&Rate. Ten krok jest niezbędny, aby transakcja kwalifikowała się do bonusa.
   Nie jest to konieczny krok w promocji Pay&Rate, ale bardzo docenimy jeśli 😊
   Podzielisz się informacją o promocji! Wyślij do swoich znajomych informację o tej promocji, zachęć ich do wzięcia udziału aby również mogli otrzymać bonus do 300 zł.
   Pamiętaj, że wykonując jeszcze kilka kwalifikujących się transakcji wirtualną kartą debetową, możesz osiągnąć próg maksymalnego bonusu cashback w wysokości 300 zł. Nie przegap tej fantastycznej okazji, aby zarobić dodatkowe pieniądze podczas zakupów!"

   Usuń
  5. Dziękuję bardzo, ja nie dostałam takiego maila.

   Usuń
  6. dzięki, to dużo wyjaśnia

   Usuń
  7. Ja również nie otrzymałem maila z potwierdzeniem, choć wykonałem kilka płatności powyżej 50zł.

   Usuń
 55. Czy warunki uzyskania bonusu się łączą? Tzn., czy każda z trzech ocenianych transakcji musi być za no najmniej 50 zł? Czy warunki się jednak nie łączą, tzn. wystarczy zrobić zakupy za co najmniej 600 zł, zakupy u co najmniej trzech różnych sprzedawców za 50 zł i ocenić co najmniej trzech różnych sprzedawców?

  OdpowiedzUsuń
 56. 18 listopada założyłam konto. 3 transakcje zrobiłam 19 i 20, a 24 dostałam maila, że kwalifikuję się do bonusu 300 zł. No fajne to!

  OdpowiedzUsuń
 57. a czy jest sens teraz zakładac konto? Promocja jeszcze wisi na stronie banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja jest nadal dostępna, więc można brać udział :)

   Usuń
  2. Poczytaj sobie komentarze o tym banku , przelalem 600 zl na konto ktore nie moze tam dotrzec , chcialem je wydac w promocji , Mr. Zlotowa proszę poczytaj komentarze o Raiffeisen Digital strasznie duzo negatywow.

   Usuń
  3. Skorzystałem. I 2 inne osoby z mej rodziny. U wszystkich wszystko okej. Jedyna wada to to że przelew natychmiastowy nie przyszedł od razu ale po pół godzinie.

   Usuń
  4. Ciesz się, że przelew natychmiastowy w ogóle przyszedł. Są przypadki, że nie dochodzi, brak jakiegokolwiek info, a po kilku dniach wraca do nadawcy, albo jest zamrożony i RDB wysyła "prośbę" o wytłumaczenie się z przelewu przychodzącego, bo jak nie to zbanują konto.

   Usuń
  5. Może jak ktoś miał jakieś podejrzane transakcje to tak miał. Banki są prawnie zobowiązane do walka z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu.

   Usuń
  6. @Anonimowy 30 listopada 2023 15:21
   Tak to u nich działają te błyskawiczne przelewy. Sam mam z tym zawsze problem (tam jakieś ręczne zatwierdzanie tych przelewów chyba jest). A co by to było, gdyby tych 2000 klientów założyło konta. Strach pomyśleć. W każdym razie promocja zakończyła się bo już się przeterminowała a nie z powodu oblężenia które nastąpiło.

   Usuń
 58. Dajcie znac jak dostaniecie premie. Zrobiłam transakcje już dawno ale nie dostałam zadnego maila o spelnieniu warunkow i trochę się martwie czy wszystko bedzie okay.

  OdpowiedzUsuń
 59. Ja też nic nie dostałem. Żadnego maila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie ale regulamin nic nie mówi o żadnym mailu. Ktoś coś napisał co nie wiadomo czy nie mija się z rzeczywistością a wszyscy pełni emocji. Nie mam maila też ale na spokojnie czekam do 15-go grudnia. Cierpliwości i spokoju. Wszyscy będą sobie życzyć spokoju na święta ale z zachowaniem go gorzej.

   Usuń
  2. Akurat ich regulamin to był raczej na kolanie pisany, a pracownicy chata, który jest niestety jedyna opcja kontaktu chyba zostali złapani do pracy 3 minuty wcześniej niż zaczeli odpisywać na wiadomości. Takiej niekompetencji w żadnym banku jeszcze nie widzialam ;) p.s najmniej spokoju widze w Twojej odpowiedzi. pozdrowienia!

   Usuń
  3. No wyobraź sobie, że nie mijam się z rzeczywistością. Maila dostałam z adresu info@mail.raiffeisendigital.com o treści: "Z przyjemnością informujemy, że zostały spełnione warunki udziału w promocji Pay&Rate i dlatego kwalifikujesz się do wypłaty bonusu nawet do 300 zł.

   Bonus zostanie wypłacony 15 grudnia na Twoje konto w Raiffeisen Digital Bank."

   Usuń
  4. Ja również maila dostałam. Nie ma tu możliwości wrzucenia zrzutu ekranu, ale jeśli tak bardzo Ci zależy, to podaj maila, a ja prześlę Ci wiadomość, którą dostałam z Raiffeisena.

   Usuń
 60. 14.12 nagrody na razie nie mam, maila żadnego nie dostałem, ale warunki spełniłem, czekam do 15.12

  OdpowiedzUsuń
 61. Warunki spełnione, nagrody brak

  OdpowiedzUsuń
 62. Ma ktoś już te obiecane 300 zł?

  OdpowiedzUsuń
 63. No i co teraz, wykonałem wszystkie kroki jak należy, nie było wcześniej informacji o zakończeniu promocji i wykorzystaniu puli, mamy 15 i lipa…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka lipa? Do 15-go nie oznacza przed 15-tym. Dzisiaj mają jeszcze czas do końca dnia.

   Usuń
  2. Poczekaj do północy i reklamuje 😋

   Usuń
 64. U mnie ta sama sytuacja. Zakupy dawno zrobione, ocenione. Maila nigdy nie dostałam, obiecanych 300 zł brak. Szukam, czy gdzieś trzeba było się zapisywać do promocji, ale nic takiego Złotówa nie podawal. Jak to reklamować? Słabe ze strony banku.

  OdpowiedzUsuń
 65. Przecież wyraźnie napisali, ze będą wypłacać 15 grudnia, a nie do 15.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...