Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 5% dla nowych środków do 200 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium (+ 360 zł premii za konto osobiste)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

20.06.2022

5% dla nowych środków do 200 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium (+ 360 zł premii za konto osobiste)

Nadszedł czas na kolejną edycję promocji oprocentowania i tym samym na kolejną podwyżkę.

Konto oszczędnościowe Profit: 5,0% do 200 tys. zł (dla nowych środków)
Bank podniósł oprocentowanie o 0,5 punktu procentowego, dając tym razem okrągłe 5% w skali roku. Taką stawkę mogą otrzymać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (bo liczy się ulokowanie "nowych środków). Trzeba też mieć konto osobiste (które założyć warto, bo za to - oprócz odsetek - czeka gwarantowana premia 360 zł).

[Niniejsza edycja już się zakończyła. Sprawdź kolejną, którą opisuję tutaj.]

Jako że promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Profit dostępne jest wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w Millennium lub osób, które takie konto w tym banku dopiero założą, to już w tym miejscu przypominam o wpisie, w którym podpowiadam jak uzyskać premię 360 zł za konto Millennium 360° - znajdziesz tam prześwietlenie promocji, jak i omówienie konta osobistego. Poniżej skupiam się już tylko na temacie dotyczącym oszczędności.


Konto oszczędnościowe Profit: 5,0% do 200 tys. zł (dla nowych środków)


39. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie dla nowych środków: 5,0% w skali roku; 
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (5,0%): do 200 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 10.06.2022 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 62 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 39. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 20.06 do 9.07.2022 r.;
 • dostępność 39. edycji promocji ze stawką 5,0% w skali roku: od 20.06. do 9.07.2022 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji, to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 62 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium, każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki" (a tu argumentem do stania się klientem tego banku jest nie tylko oprocentowanie dla oszczędności, ale również - jeśli nie przede wszystkim - wspomniana już promocja z premią 360 zł za konto osobiste).

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 10.06.2022 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - co warto wiedzieć?


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

23 komentarze:

 1. Kiedy najlepiej wycofać środki aby wstrzelić się w następną 40 edycję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcesz mieć pewność, że się załapiesz, to uważam, że najbezpieczniej będzie wycofać środki już w najbliższy piątek (24.06).

   Usuń
  2. Tego nie wie nikt. Raz są to 3 dni a innym razem 10. Słowem zawracanie d.

   Usuń
  3. Jaki jest sens angażować się w KO w sytuacji gdy trzeba zerować jego saldo na bliżej nieznaną liczbę dni - to nieporozumienie!

   Usuń
  4. No niestety minęły czasy żonglowania kasą żeby "stare" środki stale były "nowymi" :( Ale na konto zamiennego przerzucania np między Getinem albo Aliorem to dobre.

   Usuń
  5. Żeby się wstrzelić to trzeba 10 dni wcześniej wycofać środki, ja robiąc w ten sposób ciągle mam jako nowe.. Czyli ok30 czerwca jak się wycofa to powinno starczyć...

   Usuń
  6. Tak, ale do takich myków trzeba mieć gdzie tą kasę parkować na ten okres 😬

   Usuń
  7. No to już gorzej, ja akurat parkuje w Santander, bo teraz są te 4% do któregoś tam września na oszczędnościowym Maks,są też inne banki co chyba mają wyższe%. No ale jak się nie ma alternatywy to lepiej być stratnym raz na 2 miesiące 10 dni niż np żeby Bank wyliczył nowe środki od kwoty np 9 tysięcy wzwyż

   Usuń
  8. Skąd wziął się ten dziwny obyczaj z dniem badania salda? Na moim KO w Nest tego nie ma, a na dodatek aktualne oprocentowanie to 6,8% 😀

   Usuń
  9. @Anonimowy 23 czerwca 2022 11:21
   Nie wiem co masz na myśli pisząc o Nest ale w Nest Banku aktualny dzień bazowy dla nowych środków to 10 czerwiec 2022 r. Tak więc jeżeli ktoś tam chce z takiej oferty skorzystać, to musi również kombinować.
   Co do tej oferty z z której korzystasz jako stary klient na 6,8% to słabo. Ja mam obecnie 7% 💪🤪💰 i starym klientem nie jestem. Zatem ten bank wcale nie szanuje Ciebie jako starego klienta i daje Ci tylko marne ochłapy. 😂

   Usuń
  10. Anonimowy23 czerwca 2022 11:21 no to załóżmy że masz przed sobą najlepszego przyjaciela. Poradź mu jak ma założyć takie konto by dostać 6,8% xD

   PS. teraz dostanie 2,8%. Tak Nest bank szanuje klientów. A że kiedyś niespodziewali się wzrostu wiboru aż tak to teraz muszą płacić takie odsetki i pewnie odpowiedzialnych za ten stan rzeczy już tam nie ma.

   Usuń
  11. Rzeczywiście ta pułapka z dniem badania salda to spory mankament. Millennium stosuje ją od lat, ale kiedyś dzień badania salda był przynajmniej przewidywalny - obecny stan rzeczy stawia znak zapytania nad sensem utrzymywania KO Profit.

   Usuń
 2. Bank za drugą i kolejne wypłaty pobiera teraz 9,90 zł a nie 7,50 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy.
   • 7,50 PLN dla Kont Oszczędnościowych Profit otwartych do 24.04.2022 włącznie,
   • 9,90 PLN dla Kont Oszczędnościowych Profit otwartych od 25.04.2022

   Usuń
 3. Dlaczego w Millenecie (w przeciwieństwie do apki) nie widzę salda z dnia badania dla promocji w której biorę udział?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy za doładowanie konta Revolut poprzez płatność ichnią kartą debetową albo płatność BLIKiem pobierana jest jakaś opłata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnej dodatkowej prowizji.

   Usuń
  2. Revolut nie pobiera, ale czy Millennium również, bo np. Handlowy pobiera i to sporo.

   Usuń
  3. Czy w TOiP Handlowego jest taka pozycja?

   Usuń
 5. Jest nowa, 40. edycja, tym razem z oprocentowaniem 6%. Dzień badania salda nowych środków to 30 czerwca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W końcu! Może to też pchnie Aliora do podwyżek % na KMO i KO w ramach korzyści przy KJO.

   Usuń
 6. O i jest nowa promocja tak jak mówiłem że 30 czerwca powinno starczyć aby wycofać środki czyli 10 dni przed końcem edycji...

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...