Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 400 zł w bonach Allegro za przetestowanie karty kredytowej BNP Paribas

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

9.06.2022

Odbierz 400 zł w bonach Allegro za przetestowanie karty kredytowej BNP Paribas

BNP Paribas przygotował kolejną edycję promocji swej karty kredytowej.

Zyskaj 400 zł do Allegro za kartę BNP Paribas
Tym razem do wzięcia czekają nagrody gwarantowane w postaci bonów do Allegro na sumę 400 zł (w porównaniu z poprzednią wartość nagrody realnie wzrosła o 75 zł). Na uczestników promocji czeka też roczne zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę, więc w praktyce jest to okres, w którym kartę można przetestować.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w BNP Paribas.]

Promocja karty kredytowej w BNP Paribas


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.02.2021 r. nie miała zawartej umowy o kartę kredytową w BNP Paribas (wykluczenie obejmuje też posiadaczy kart wydanych przez przejęty Raiffeisen Polbank). 

Jeśli masz jakiekolwiek inne produkty w BNP Paribas (np. konto osobiste, pożyczkę, lokatę, rachunek firmowy), to na szczęście nie wyklucza z uczestnictwa w niniejszej promocji karty kredytowej.

Nagroda w tej promocji to 4 bony Allegro - każdy o wartości 100 zł, co w sumie da tytułowe 400 zł. 

Bony mają mieć ważność do 31.12.2024 r. Bonów nie da się łączyć. Każdy z nich można używać wielokrotnie - aż do wykorzystania salda środków.

Wyrabiając kartę w promocji uzyskasz też zwolnienie z opłaty za kartę przez okres 12 miesięcy, co sprawia, że uczestnictwo w promocji jest o wiele wygodniejsze i prostsze. Kartę przetestujesz bez kosztów, choć i po upływie roku - jeśli zechcesz zatrzymać kartę - nadal będzie opcja, żeby za nią nie płacić.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji z bonami Allegro, przy okazji można zbierać punkty w bezpłatnym programie lojalnościowym dla posiadaczy kart kredytowych z logo BNP Paribas - i te punkty można wymieniać na kolejne nagrody (o szczegółach piszę nieco niżej)

Zasady promocji "Zyskaj do 400 zł z kartą kredytową"


By wziąć udział w promocji i zdobywać bony Allegro:
 • wypełnij formularz zgłoszeniowy do promocji karty kredytowej; 
 • gdy zadzwoni konsultant banku, złóż wniosek o kartę kredytową Mastercard; 
 • do 31.07.2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o kartę;
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w czterech miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych miesięcy) wykonaj transakcje kartą na sumę min. 1000 zł (mogą, ale nie muszą to być płatności na Allegro).

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunek płatności kartą, otrzymasz bon o wartości 100 zł. Łącznie można zdobyć 4 takie bony, co da w sumie 400 zł do wykorzystania na Allegro. Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w czerwcu, to płatności będzie należało wykonywać w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku.

Wydanie nagrody przez bank. By uzyskać nagrodę, po otrzymaniu karty należy zarejestrować się na stronie mambonus.pl (nieco niżej wyjaśniam czym jest program "Mam bonus" i podpowiadam jak się w nim zarejestrować). 

Każdy bon Allegro ma się pojawić właśnie po zalogowaniu na wspomnianej stronie najpóźniej w ciągu 60 dni od zakończenia miesiąca kalendarzowego, w który spełnisz warunki uzyskania bonu, a będzie go można odebrać (w formie elektronicznej - jako kod do wykorzystania na Allegro) w ciągu kolejnych 60 dni. Do momentu odbioru nagrody posiadaj kartę kredytową w BNP Paribas wyrobioną w promocji, a także nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania swych danych osobowych w celach marketingowych banku.

Przydatne wskazówki dla uczestników promocji


Spełniając warunki promocji, pamiętaj o poniższym:

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji można wykonywać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w sklepach internetowych. Nie będą jednak uwzględnione transakcje, które:
"- zostaną zwrócone lub są sporne, 
- są przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku, 
- zasilają karty lub inne instrumenty płatnicze, rachunki płatnicze lub inne instrumenty lub rachunki, które posiadasz: 
      - Ty, 
      - inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej ani niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji, 
      - podmiot, który pośredniczy w tej transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług, 
      -podmiot, który świadczy usługi przechowywania środków klientów (np. transakcje przez portfel elektroniczny, przekazy pieniężne i zakłady – w tym kupony loteryjne, żetony do gier kasynowych) lub transakcja gotówkowa z rachunku Karty kredytowej, należąca do jednej z następujących kategorii: 
- wypłata pieniędzy z bankomatu przy użyciu Karty kredytowej głównej, 
- przelew w bankowości GOonline lub aplikacji GOmobile zlecony przez Ciebie; 
- zlecenie przelewu w bankowości telefonicznej (podczas Twojej rozmowy z pracownikiem naszego banku)" 

Ostanie trzy wykluczone rodzaje transakcji (a więc wypłaty z bankomatów czy przelewy z karty), to zresztą to, czego w przypadku karty kredytowej warto unikać (ze względu na prowizje i odsetki). Zwykłe płatności kartą (np. w sklepach, marketach, na stacjach paliw czy w Internecie) nie wiążą się z takimi kosztami, a dzięki okresowi bezodsetkowemu oddasz dokładnie tyle samo, ile z karty wykorzystasz. Jeśli dotąd nie było Ci dane posiadać karty kredytowej, to swego czasu napisałem więcej o tym jak rozsądnie i bez kosztów z niej korzystać - koniecznie sprawdź krótki poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać

Ponadto do transakcji na potrzeby promocji bank nie uwzględni tych, które wykonasz w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (które mają na celu wskazanie dominującego charakteru działalności danego sprzedawcy lub usługodawcy):
5300 – handel hurtowy, 
4111 – usługi transportowe

▶️ Czym jest program MamBonus? Mam Bonus to program lojalnościowy dla posiadaczy kart kredytowych z logo Mastercard wydanych wyłącznie przez BNP Paribas. Rejestracja, ani korzystanie z programu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Program umożliwia zbieranie punktów (nie tylko tych w ramach promocji, ale też standardowo za każdą płatność wykonaną kartą), które można wymieniać na nagrody (oprócz voucherów zakupowych do wyboru są też m.in. bilety do kina oraz nagrody rzeczowe).

▶️ Jak zarejestrować się w programie MamBonus? Oto krótka instrukcja z regulaminu promocji:
"W celu zarejestrowania się na stronie www.mambonus.pl konieczny jest identyfikator klienta (numer nadawany przez Bank) oraz 8 pierwszych cyfr numeru PESEL oraz zapoznanie się i zaakceptowanie Regulaminu mamBONUS. Identyfikator znajduje się na miesięcznym wyciągu lub może zostać podany przez konsultanta Centrum Telefonicznego Banku. W trakcie rejestracji należy utworzyć swój identyfikator (login – adres e-mail) oraz hasło dostępu do strony internetowej."

▶️ Uczestnictwo w promocji wymaga wspomnianej już rejestracji w programie lojalnościowym "MamBonus". A program ten jest okazją do załapania się na dodatkowe nagrody. Płacąc kartą, zbierać będziesz punkty podstawowe - za każde wydane 2 zł bank naliczy 1 punkt, które w dalszej kolejności można wymieniać na kolejne nagrody.

Płatności wykonywane kartą na potrzeby promocji z bonami Allegro będą owocować również tymi punktami w programie "MamBonus". A to nie wszystko, bo dojść jeszcze może: 
 • 200 punktów za samą rejestrację w programie (i tu już nic więcej robić nie trzeba) oraz 
 • 5 000 punktów powitalnych na start - otrzymasz je, jeśli w ciągu 60 dni od dnia zawarcia umowy o kartę wykonasz minimum 4 płatności na kwotę co najmniej 50 zł każda (punkty zostaną naliczone najpóźniej w ciągu kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia powyższego warunku).

Tak zgromadzone punkty będzie można wymieniać na nagrody z katalogu. Dzięki nim np. doładujesz telefon (3000 punktów wystarcza na doładowanie o wartości 10 zł), odbierzesz bilet do kina (Cinema City, Helios lub Multikino - każdy wyceniany jest na 6495 punktów) lub voucher na zakupy - na 20 zł do Allegro potrzeba 6 000 punktów, a 30 zł rabatu do FreeNow można uzyskać za 9000 punktów; koszt vouchera o wartości 50 zł (np. Allegro, Carrefour.pl, Decathlon, Douglas, Duka, eBilet.pl, H&M, Media Markt, RTV Euro AGD) to 15 000 punktów. To oczywiście nagrody, które możesz zdobyć ponad to, co wynika z tytułowej promocji dla wyrabiających kartę kredytową.

Karta kredytowa MamBonus w BNP Paribas - szczegóły oferty


Karta kredytowa BNP Paribas
Uczestnicy tej promocji objęci są - wspomnianym - zwolnieniem z pierwszych dwunastu miesięcznych opłat za kartę kredytową. Po tym okresie zaczną obowiązywać standardowe warunki - na chwilę obecną BNP Paribas nie pobiera miesięcznej opłaty (w wysokości 9 zł) za kartę kredytową Mastercard Standard, jeśli łączna wartość rozliczonych transakcji kartą w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), wyniesie min. 1 000 zł. Póki co tym martwić się nie trzeba, bo przez rok z karty można korzystać (lub nie) za 0 zł bez warunków.

W przypadku woli rezygnacji z karty kredytowej, pamiętaj o zapisie z cennika banku, gdzie pojawia się opłata "za wypowiedzenie umowy przed upływem 6 miesięcy od dnia jej zawarcia". Zatem jeśli postanowisz zamknąć swą kartę, to zaczekaj z tym "chwilkę", aż minie wspomniany okres - w przeciwnym wypadku bank pobierze 25 zł

Przydatne dokumenty:

25 komentarzy:

 1. Czy likwidacja karty wymaga wizyty w oddziale czy można załatwic to online/telefonicznie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Likwidacja? Najlepiej nożyczkami, a zamknięcie najłatwiej w bankowości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Da się podkręcić obroty RVLTem? ;)

  CitiBank za to dolicza srogie 10%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu prowizji nie ma. Ale takiej transakcji nie wliczą ci też do tego obrotu na min. 1 tys. zł.

   Usuń
  2. Hej, czy jesteś pewny, że nie stosują prowizji jako transakcja szczególna?

   Usuń
  3. Transakcja szczególna jest tylko w Citi i tylko tam jest prowizja przy tym.

   Usuń
 4. Rozumiem, że wirtualna karta kredytowa limitu odnawialnego dyskwalifikuje z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 5. 1000 zł to trochę przegięli.
  A może da się zapłacić KK za czynsz przy przelewie na poczcie?? Czy wtedy zaliczą?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy wyrobienie karty kredytowej wiąże się z wizytą w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Oddzwaniają, wniosek składa się przez telefon, a jak jest decyzja pozytywna to trzeba iść do placówki w celu podpisania umowy.

   Usuń
 7. Składał ktoś wniosek przez aplikację o tą kartę kredytową ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy długo czeka się na telefon konsultanta oraz na podpisanie umowy?

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak składałam poprzez aplikację.

  Czy do płatności w ramach 1000 zł wchodzą transakcje Blik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to da się w BNP płacić blikiem z podpiętym rachunkiem karty kredytowe? Wiem że tak można w Millennium ale czy tu się da?

   Usuń
 10. Poprzez aplikację można złożyć wniosek o kk a gdy ma się konto osobiste w tym banku to wszystkie formalności załatwia się przez aplikację i tylko czeka się na przysłanie drogą pocztową karty do 30 dni.
  Jeśli wybierze się dostarczenie przez kuriera to koszt 35 zł.

  OdpowiedzUsuń
 11. Z dniem 31 marca 2023 roku ulega zakończeniu sprzedaż premiowa „Program lojalnościowy mamBONUS”.

  Zakończenie sprzedaży premiowej „Program lojalnościowy mamBONUS" z dniem 31 marca 2023 roku oznacza, że nie będą naliczane punkty za transakcje wykonane poczynając od dnia 1 kwietnia 2023 r.

  Z tytułu transakcji dokonanych do dnia 31 marca 2023 r. włącznie, punkty zostaną naliczone na zasadach wynikających z Regulaminu. Naliczone punkty pozostają ważne przez okres 3 lat od momentu ich naliczenia i mogą być wymieniane na nagrody zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Z dniem 31 marca 2023 roku przestają obowiązywać Regulaminy Sprzedaży Premiowych wskazane poniżej:

  „3x więcej w dniu urodzin”

  „200 punktów za rejestrację”

  „Program rabatowy mamBONUS”

  Z dniem 31 marca 2023 roku ulegają zakończeniu akcje sprzedaży premiowej, opisane w poniższych regulaminach

  „mamBONUS na start dla Visa Platinum”

  „5000 pkt na start 2”

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy 2 pkt za 1 zł jeszcze to miało sens. Po zmianie zasad punktowania pewnie nikt z tego nie korzystał więc zamykają.

   Usuń
  2. Zostało mi 4600 pkt. Do 6000 nie mam szans dobić a to minimum do jakiejś nagrody :(

   Usuń
  3. Musiałbyś wydać 2800 zł żeby dobić punktami do bonu 20 zł. Nie opłaca się więc sobie odpuść i nie żałuj.

   Usuń
  4. Ale szkoda tych wydanych już pieniędzy/zdobytych punktów. No trudno, właśnie zrezygnowałem z karty.

   Usuń
  5. No niestety banki odchodzą od swoich programów lojalnościowych i cashbacków. Zostały ogólnodostępne Bezcenne Chwile i nic więcej sensownego nie ma. Visa Oferty też wycofano.

   Usuń
  6. Jakoś te pozostałe punkty i ich utratę powinni zrekompensować. Choćby przeliczając to na jakieś premie. Nawet jeśli niewielkie to byłby to miły gest.

   Usuń
  7. Ale te 4600 punktów starczy na doładowanie telefonu.
   10 zł jest za 3 000 pkt
   15 zł za 4 500 pkt

   Usuń
  8. Już dawno nie mam kk w Paribasie ale kiedyś była też opcja że nagrodę można było wymienić za punkty a co brakowało to dopłacić.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...