Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku gwarantowane na rok dla nowych klientów

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

1.06.2022

6% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku gwarantowane na rok dla nowych klientów

Wystartowała nowa edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getin Banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji "Bonus za aktywność - edycja 2/2022"
Zamiast dotychczas oferowanych 3% w skali roku, obecnie można uzyskać 6% gwarantowane na 12 miesięcy (do 10 tys. zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

6% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku 


Dla kogo promocja? Na oprocentowanie 6% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym załapać się może osoba, która co najmniej od 01.09.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku (ta data ani drgnęła wobec poprzedniej edycji).

Zasady promocji. By skorzystać z 6% dla oszczędności: 
 • do 31.07.2022 r. załóż konto osobiste w Getin Banku i wraz z nim konto oszczędnościowe;
 • wyraź wymagane zgody: 
  • na użycie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego |1|; 
  • na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną |2|; 
  • możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing) |3| lub prawnie uzasadniony interes administratora danych |4|);
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 2000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić).

Chociaż w regulaminie promocji przy wymogu wpływów pojawia się określenie "wynagrodzenie", to jego definicja na szczęście jest liberalna. Dla Getinu wystarczy bowiem: 
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na konto osobiste z innych banków lub z rachunków firmowych w naszym banku wynosząca łącznie minimum 2 000 PLN"

Wpływ nie musi zatem być wynagrodzeniem przelewanym stricte przez pracodawcę. W praktyce wystarczy zapewnić przelew choćby z własnego konta w innym banku (co zostało sprawdzone już w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Pierwszy wpływ musi pojawić się najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (a jest nim spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na łączną kwotę co najmniej 2000 zł na konto osobiste).

Odsetki na koncie oszczędnościowym otrzymywać będziesz w dwóch transzach
 • na koniec każdego miesiąca kalendarzowego wpłyną odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania oraz
 • najpóźniej do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji (czyli wpływu 2000 zł na konto osobiste) na Twe konto oszczędnościowe wpłynie bonus wyrównujący do oprocentowania 6% w skali roku.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla kont indywidualnych (nie opłaca się zakładać konta wspólnego).

Na otwarcie konta oszczędnościowego ze stawką 6% załapać się można do 31.07.2022 r. (liczy się data zawarcia umowy w tym okresie).

Konto Proste Zasady - co należy wiedzieć


Główne cechy konta osobistego w Getin Banku to:
 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getin Banku prowadzony za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). W miesiącu kalendarzowym wyłącznie pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana). 

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Co ciekawe, to na swej stronie bank jakoś szczególnie nie eksponuje oferty z 6% dla oszczędności, a skupia się na propozycji 5% w skali roku dla nowych środków, gdzie można ulokować do 400 tys. (promocyjne oprocentowanie gwarantowane jest jednak na 3 miesiące) - o tej promocji pisałem tutaj. Potwierdzeniem obowiązywania oferty ze stawką 6% w skali roku jest jednak regulamin promocji oraz tabela oprocentowania. 6% do 10 tys. zł oraz 5% do 400 tys. zł dostępne jest na jednym i tym samym rachunku (czyli na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym).

💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty: 

3 komentarze:

 1. Tak, ale tylko do 10k :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki procent dają na zwrotnej z konta oszczędnościowego elastycznego.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...