Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Hit powraca! 600 zł premii za skorzystanie z karty Citi Simplicity

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

24.06.2022

Hit powraca! 600 zł premii za skorzystanie z karty Citi Simplicity

O ile ten bank najczęściej rozdaje bony na zakupy lub nagrody rzeczowe, to teraz do wzięcia jest to, co najbardziej pożądane, czyli premia pieniężna.

Hit powraca! 600 zł premii za skorzystanie z karty Citi Simplicity
Za skorzystanie z karty kredytowej Citibank płaci aż 600 zł. Do tego niezmiennie obowiązują uproszczone zasady utrzymania karty za 0 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja w pigułce: bonusy pieniężne o łącznej wartości 600 zł (konkretnie będzie to 1 bonus o wartości 200 zł oraz 4 bonusy po 100 zł) otrzymasz, jeśli po zawarciu umowy o kartę kredytową:
 • aktywujesz kartę oraz zalogujesz się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł przez 7 kolejnych miesięcy kalendarzowych po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

Do tego uczestnikom promocji bank przyznaje też zwrot opłaty za kartę (12 zł) - otrzymasz go, jeśli w danym okresie rozliczeniowym karty wykonasz płatności na sumę co najmniej 300 zł (oczywiście może być to kwota, której wydanie jednocześnie spełni warunki promocji).

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji i wskazówki jak krok po kroku zdobyć nagrodę znajdziesz poniżej.

Co warto wiedzieć o promocjach bankowych?


Na wstępie kilka wyjaśnień dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością (nie wykraczającą w zasadzie ponad standardowe korzystanie z karty). Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce już od 8 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się głównie na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I nie inaczej jest tutaj.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 25,06%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

600 zł premii za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2020 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

Nagroda. Bonusy pieniężne bank będzie wypłacać na rachunek Twej karty kredytowej. Otrzymane premie albo spłacą wykorzystany przez Ciebie limit, albo spowodują nadpłatę. W tym drugim przypadku środki z karty najlepiej będzie wydać, wykonując płatności kartą (w dowolnym miejscu), niż wypłacić w bankomacie czy zrobić przelew (bo to w przypadku karty kredytowej jest kosztowne; przy płatnościach w PLN w dowolnym miejscu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów).

Limit nagród. Promocja ma być dostępna dość krótko, bo zaledwie do 15.07.2022 roku, ale i tak może się ona zakończyć wcześniej, gdyż bank przygotował się na nagrodzenie pierwszych 1 000 osób, które zawrą umowę o kartę Citi Simplicity. Jeśli pula nagród wyczerpie się przed terminem, to informacja o tym ma się pojawić na stronie promocji.

Zasady promocji "Zyskaj nawet 600 zł z Kartą Kredytową Citi Simplicity - edycja II


By wziąć udział w akcji i uzyskać tytułową nagrodę gwarantowaną:
 • do 15.07.2022 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko tak składane wnioski kwalifikują do uzyskania premii do 600 zł);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity i aktywuj kartę w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku;
 • po aktywacji karty i najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest konieczne);
 • przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci uzyskanie pierwszej premii w wysokości 200 zł oraz otworzy drogę do zdobywania kolejnych nagród - 4 bonusów po 100 zł każdy. By je zgarnąć:
 • od czwartego do siódmego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższe warunki, otrzymywać będziesz premię po 100 zł każda.

Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w czerwcu, to płatności (po 300 zł w każdym miesiącu kalendarzowym) będzie należało wykonywać od lipca do września (za co dostaniesz bonus 200 zł) oraz od października do stycznia (za co w sumie można dostać 4 bonusy po 100 zł każdy).

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Powiadomienie o każdej z nagród dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej premii. Nagrodę bank wypłaci w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - co warto wiedzieć o ofercie Citibanku?


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z premią do 600 zł czeka jednak jeszcze jeden przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (12 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). Uwaga: w tym przypadku miesięczny okres rozliczeniowy może, ale nie musi się pokrywać się z miesiącami kalendarzowymi (wszystko zależy od daty generowania miesięcznego zestawienia transakcji).

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.

💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 270 zł za CitiKonto + do 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z premią do 600 zł można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

20 komentarzy:

 1. Czy ktoś wie jak długo czeka się na przesłanie nagród po otrzymaniu informacji o ich zdobyciu? Pytanie odnośnie poprzedniej promocji. W bankowości internetowej jest napisane że nawet do 60 dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem do 60 dni. Ja biorę udział w innej promce z bonami Allegro. Tam te terminy takie same ale tyle czekać nie trzeba było. Pierwszy bon dostałem szybciej.

   Usuń
 2. Trochę zabawne, mam jdg 8 miesięcy, dochody ponad 20 tysięcy ale nie dostanę karty kredytowej, ech.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano z JDG to wszędzie jest pod górkę.

   Usuń
 3. Czy konto mogę zamknąć po 12 miesiącach czy musze je mieć dłużej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz nawet i wcześniej. Zaraz po otrzymaniu ostatniej premii.

   Usuń
 4. Czy w miesiącu otwarcia karty trzeba wykonać płatności na 300 zł, żeby nie zapłacić za kartę?

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepraszam, ja trochę poza tematem: czy w następujących bankach można liczyć na ofertę utrzymaniową:
  – Pekao,
  – mBank
  – BNP Paribas
  – Santander Bank Polska
  Robię porządki z rachunkami, ale może któreś z nich warto będzie zachować że względu na jakiś bonus;)
  Z góry dziękuję za informację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pekao: max. zwolnienie z prowizji za wypłaty z bankomatów
   mBank: nic
   BNP Paribas: nic
   Santander: raczej nic. Za to zatrzymują przy rezygnacji z karty kredytowej (moneyback 2% max. 30 zł w 4 kolejnych miesiącach).

   Usuń
  2. Super - bardzo Ci dziękuję za pomoc:) A w Santanderze, to tylko w przypadku kredytówki jest taka propozycja? Debetówka się nie łapie na nic?;)

   Usuń
  3. Tylko kredytówka. Debetówka to raczej nie. Mnie nic nie zaoferowali.

   Przy kredytowej miałem jeszcze do wyboru inną promocję. 1 zł za płatność dziennie. Max. 1 zł/dziennie, więc max. 30-31/mies. I tak przez 3 miesiące. Wolałem te 2%

   Usuń
  4. Przy wypowiedzeniu umowy o konto to zatrzymują chyba tylko w Millenium i w Getinie ale to też podobno nie zawsze.

   Usuń
 6. Co powinien zostawić kurier. Bo w kopercie dla klienta był tylko pusty draft umowy beż karty a podpis był tylko dla kuriera nie na umowie..

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ktoś wie jak jest z tą naklejką zbliżeniowa w umowie w tym miejscu nie mam zaznaczone nic tzn nie pisze ze tak albo nie ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie masz zaznaczone tzn że nie ma. I dobrze jest.

   Usuń
 8. Jesłi ktoś jest osobą niepracującą i nie mającą dochodów to czy może otrzymać kartę?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy zawarcie umowy odbywa się dopiero po dostarczeniu dokumentu potwierdzającego dochody czy szybciej? Zastanawiam się czy tak na koniec miesiąca jeszcze bym się wyrobiła, aby pierwszym miesiącem spełniania warunków był lipiec? Czy już za późno?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy jeśli ma się pełne pełnomocnictwo członka rodziny,to czy można zawrzeć taką promocyjną umowę w jego imieniu?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy premia jest doliczana do limitu nadpłat? Tzn. premia 200 zł plus 100 zł własnej nadpłaty powoduje koszty. gdzieś czytałem że nie, ale proszę o potwierdzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wlicza się. Już się tego dowiadywałem. I jest nawet w regulaminie (pkt 6d):

   "Informacja o kwocie zasilenia rachunku Karty dostępna będzie na Wyciągu. Kwota zasilenia pomniejszy kwotę zadłużenia
   dotyczącą danej Karty lub zwiększy ewentualną nadpłatę na rachunku Karty i nie będzie brana pod uwagę przy naliczeniu opłaty
   z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku Karty, naliczanej w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego
   równego lub wyższego niż 200 zł"

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...