Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6,25 lub 6,5% na Lokacie Lojalnej w InBanku (bez konta)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

13.06.2022

6,25 lub 6,5% na Lokacie Lojalnej w InBanku (bez konta)

Kolejny bank podniósł oprocentowanie dla oszczędzających.

InBank: Lokata Lojalna
InBank przywrócił do swej oferty 3-miesięczną Lokatę Lojalną, dając na niej 6,25%, a na depozycie 6-miesięcznym podniósł stawkę do 6,5% w skali roku. Niezmiennie z lokat można skorzystać bez zakładania konta.


[Aktualizacja: w InBanku pojawiła się nowa odsłona tabeli oprocentowania - o szczegółach piszę tutaj.]

Tym razem zmiana oferty lokat w InBanku dotyczy tylko Lokaty Lojalnej (na Lokacie Standardowej stawki pozostały niezmienione).

Lokata Lojalna w InBanku: do 6,5% w skali roku


Główne cechy tej lokaty:
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; w InBanku można jednak założyć wiele lokat, ale z jednym ograniczeniem - ich łączna kwota nie może przekroczyć 1 000 000 zł; to o wiele więcej niż do niedawna, ale i tak warto pamiętać o limicie gwarancji bankowych, który obowiązuje do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro, więc kto chce mieć poczucie spokoju i bezpieczeństwa, ten więcej wpłacać nie powinien); 
 • oprocentowanie (stałe):
  • 3 miesiące - 6,0% w skali roku 6,25% w skali roku [po zmianie tabeli oprocentowania od 29.06.2022 r.]
  • 6 miesięcy - 6,5% w skali roku
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę);
 • warunek dodatkowy:
"Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej wskazane powyżej do wysokości oprocentowania lokaty standardowej dla wskazanego w umowie okresu trwania lokaty [w chwili obecnej wynosi ono 4% w skali roku - przyp. Mr. Złotówa], obowiązującego w dacie zawarcia umowy, jeżeli Posiadacz rachunku rozwiąże od daty wskazanej w Umowie do ostatniego dnia obowiązywania umowy którąkolwiek ze swoich dotychczasowych aktywnych umów terminowych lokat oszczędnościowych zawartych z Bankiem. W takim przypadku oprocentowanie Lokaty Lojalnej zostanie obniżone ze skutkiem od daty zawarcia umowy."


Ostatni wymóg kluczowy jest przede wszystkim w przypadku obecnych klientów (chodzi w praktyce o to, by nie zrywać dotychczas posiadanych lokat w celu wpłacania środków z nich pochodzących na Lokatę Lojalną z wyższym oprocentowaniem). Jeśli chodzi o nowych klientów, to sytuacja jest klarowniejsza - wystarczy założyć Lokatę Lojalną i po prostu korzystać z 6,25% lub 6,5% w skali roku.


Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o Lokatę Lojalną wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. Myślicie, że przy obecnej tendencji wzrostowej lokat/KO lepiej wrzucić pieniądze na 3-miesięczną lokatę 6.0% czy na 6-miesięczną 6.5%?
  Zastanawiam się czy za te 3 miesiące nie będą czasem wyższe lokaty i niepotrzebnie wrzucę aż na 6.

  I czy przy zakładaniu tych lokat w Getin Banku wszystko można zrobić w 100% przez internet? Tzn. bez czekania na jakiś telefon z ich banku lub cokolwiek innego?
  Nie przepadam za rozmowami z pracownikami banku, bo przy okazji próbują mi wcisnąc 100 innych rzeczy. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat z InBanku nikt nie dzwoni :)

   Usuń
  2. Akapit "Jak założyć lokatę w InBanku?" opisuje proces że szczegółami.

   Usuń
  3. Jeśli chodzi o % to tendencja jest wzrostowa więc ja bym wrzucał na 6%. Tyle że nie do InBank który dla mnie jest bankiem typu no-name. Lepiej poczekać dwa, trzy tygodnie aż pozostałe banki wyrównają swoje oferty do wyżej wymienionej i wybrać coś spośród nich - najlepiej konto oszczędnościowe żeby w przypadku wycofania środków otrzymać odsetki za czas ich przechowywania.

   Usuń
  4. Napisałem pod wiad. z InBankiem, ale właściwie moja pierwsza wiadomość z tym "dzwonienieM" dotyczy Getin Banku. :)

   Usuń
  5. Z InBanku nikt nie dzwoni. Zakładanie lokaty całkowicie odbywa się przez internet.

   Usuń
  6. Dla mnie inbank jest wspaniałym bankiem typu all inclusive. Przelejesz, możesz regulować, czy środki Ci są potrzebne, czy przedłużasz, bo masz problemy finansowe. Następnie możesz przelać więcej. Obligacje to teraz większe ryzyko upadłości. Właśnie widzimy, że bośbank wycofuje się z lokaty 7 procent, a tutaj wpłata ekspresem w każdym dniu tygodnia. Jeszcze można poczekać na ruch facto.

   Usuń
  7. All inclusive? A jak nazwać konieczność wysłania dyspozycji zrywki lokaty poprzez e-mail?

   Usuń
  8. @Maks, 13 czerwca 2022, 14:57 - z Getin też nikt nie dzwoni :)

   Usuń
  9. Zdecydowanie 3 miesiące. Nic na dłużej. Dopiero przy pierwszej obniżce stóp można łapać jakieś dłuższe lokaty.

   Usuń
  10. A pod koniec wniosku miałem coś takiego: "Jeśli jesteś już naszym Klientem lub kiedykolwiek posiadałeś produkt w Getin Noble Banku, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą telefonicznie."
   Na moje nieszczęście miałem konto w Getin Banku jeszcze do lutego tego roku :/

   Usuń
 2. Warunkiem promocyjnego oprocentowania jest niezrywanie starych lokat.
  A co w przypadku, gdy w tym okresie skończy mi się lokata, która była jako odnawialna a ja ją zmienię na nieodnawialną? Wie ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiana na nieodnawialną to nie zerwanie.

   Usuń
 3. A co jeśli w czasie trwania "lokaty lojalnej" stara lokata odnawialna odnowi mi się automatycznie a ja ją zerwie - to jest pytanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasada jest prosta, jak zerwiesz to Ci obniżą oprocentowanie na lojalnej. Przed końcem zmienić na nieodnawialną i tyle.

   Usuń
  2. Ja miałem założone lokaty w marcu w In Banku, wydawało mi się że wszystkie nie odnawialne bo i po co gdy pojawiają się co chwilę lepsze, teraz w czerwcu odnowiła mi się automatycznie na 4 procent to bez sensu i musiałem ja zerwać, ciekawe bo za kilka dni kończą mi się dwie i nie potrafię ustawić aby były nie odnawialne

   Usuń
 4. Jak długo czeka się na zwrot lokaty? Ja czekam już od 15 czerwca i brak pieniędzy na koncie i brak odpowiedzi na zapytanie - kiedy pieniądze wpłyną na konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie dzisiaj ostatnią sesją Elixir będzie przelew z Santander.

   Usuń
  2. Nie rozumiem dlaczego ludzie wciąż tam zakładają lokaty? Przecież od zamieszek na Ukrainie wiadomo, że InBank celowo przetrzymuje środki z zakończonych lub zerwanych lokat. Na początku dlatego, bo ludzie w Estonii rzucili się na bankomaty. Teraz już nie wiadomo nawet dlaczego.
   Też miałem tam lokatę ale na szczęście zakończyła się we właściwym momencie.
   W przypadku takim jak ten, trzeba się zastanowić nad opłacalnością takiej lokaty. W tym przypadku już trzy dni bez jakiegokolwiek zysku. Obstawiam w ciemno, że pieniądze ulokowane w innym miejscu na niższy procent, w sumie dadzą wyższy zysk. To tak jak ostatnio z BOŚ gdzie ludzie już nawet porobili przelewy i BOŚ im mimo to odrzucił lokatę a potem czekają po pięć dni na zwrot środków i się doczekać nie mogą. Kwota 100 tys. umieszczona na pięć dni nawet tylko na tak słabe 5% w innym miejscu, to strata prawie 55,50 zł. A porobili przelewy na większe kwoty. Brawo!

   Usuń
  3. Zakładają, a jeżeli bank ma 5 dni na założenie lokaty, to sprawa boś nadaje się do UOKiK. Nałożenie kar na takie banki przez knf powinno być powszechne.

   Usuń
 5. Dokładnie 24 godziny temu wysłałem maila do Inbanku z prośbą o zerwanie lokaty.
  Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi (poza mailem wygenerowanym automatycznie) i póki co lokata wciąż jest aktywna. Czy Ktoś z Was ma może doświadczenia w tej kwestii? Ile dni może trwać taka operacja? I czy powinienem się przypominać czy spokojnie czekać?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...