Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia do 1700 zł za konto firmowe w Credit Agricole

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

21.06.2022

Premia do 1700 zł za konto firmowe w Credit Agricole

Oto najnowsza promocja konta firmowego w Credit Agricole.

Promocja "Konto Biznes + PREMIA do 1700 zł"
Na otwierających taki rachunek do wzięcia czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości 1700 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Promocja "Konto Biznes + PREMIA do 1700 zł"


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być klient instytucjonalny, przez którego bank rozumie:

"1) osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, które samodzielnie lub w formie spółek osobowych: 

a. prowadzą działalność gospodarczą, 

b. wykonują wolne zawody. 

2) osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, o ile posiadają zdolność prawną"


Nagroda.
W promocji uzyskać można maksymalnie 1700 zł. Taka premia została jednak podzielona na kilka bonusów. W praktyce przedsiębiorca zakładający konto firmowe w Credit Agricole w prosty sposób może zgarnąć 700 zł. 

Kolejne 2 bonusy (po 500 zł każdy) przewidziane są za zawarcie dodatkowych umów - o terminal płatniczy oraz o produkt kredytowy. Oczywiście to już opcje dobrowolne.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Konto Biznes + PREMIA do 1700 zł":

 • najpóźniej do 31.12.2022 r. złóż wniosek o Konto Biznes (Solista, Sonata lub Symfonia - na końcu wpisu przyglądam się bliżej ofercie tych kont i różnicom pomiędzy nimi) oraz zawrzyj umowę z bankiem;
 • wyraź zgody marketingowe dla Credit Agricole i nie wycofuj ich do czasu skorzystania z korzyści wynikających z promocji (a więc do otrzymania premii czy do czasu zwolnienia z opłat) oraz 
 • zaakceptuj przystąpienie do promocji - to załącznik do regulaminu, który będzie można podpisać podczas otwierania konta;
 • do końca miesiąca po miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie konta, zapewnij pierwszy wpływ w wysokości min. 300 zł.

To już zapewni Ci pierwszy bonus w wysokości 100 zł. Uprzednio zwróć jednak uwagę, że w celu otrzymania innego bonusu (także w wysokości 100 zł):
 • po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na dalszym etapie przejdź do pobrania aplikacji mobilnej i za jej pomocą załóż konto (zarówno w formularzu, jak i we wniosku wpisz te same dane);
 • przez okres 6 kolejnych miesięcy, zaczynając od miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o konto, zapewnij regularne wpływy na konto w wysokości min. 3 000 zł miesięcznie.

Dodatkowy bonus 500 zł dostaniesz za aktywne korzystanie z konta. By go zgarnąć, przez 6 miesięcy (podobnie jak w przypadku warunków opisanych powyżej muszą być to kolejne miesiące następujące po miesiącu zawarcia umowy o konto), oprócz zapewniania wspomnianych już wpływów w wysokości 3 000 zł miesięcznie: 
 • wykonuj płatności kartą na sumę min. 300 zł miesięcznie w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie.

Do wpływów na konto (tych na sumę co najmniej 3 000 zł), które wymagane są na potrzeby promocji, bank zaliczy wpłaty gotówkowe oraz przelewy przychodzące z wyłączeniem przelewów pomiędzy własnymi rachunkami konta firmowego w Credit Agricole, a także przelewów z lokat czy rachunku Oszczędzam oraz innych kont klienta prowadzonych przez Credit Agricole.

Powyższe bonusy mogą więc być w zasięgu większości przedsiębiorców. 700 zł za spełnienie powyższych warunków to już całkiem solidna premia. Można jednak zgarnąć więcej - aczkolwiek sens ubiegania się o kolejne bonusy (2 po 500 zł każdy) zależy już od Twych potrzeb oraz indywidualnej kalkulacji (wszak nie każdy przedsiębiorca potrzebuje terminala i nie każdy musi się kredytować).

Premia 500 zł za terminal płatniczy. By otrzymać kolejną nagrodę, najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy od otwarcia konta (liczonych od początku miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy Konta Biznes) zawrzyj za pośrednictwem banku umowę o terminal płatniczy z partnerem Elavon oraz przez okres minimum 3 miesięcy (liczonych od początku miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o terminal) zapewnij min. 500 zł wpływów miesięcznie na konto z terminala płatniczego.

Premia 500 zł za produkt kredytowy. Ta nagroda przewidziana jest dla osób, które w ciągu 6 miesięcy od momentu otwarcia Konta Biznes zawrą z Credit Agricole umowę o kredyt przeznaczony na sfinansowanie działalności - może to być kredyt inwestycyjny, lub kredyt w koncie (Overdraft), lub Pożyczka Biznes (kredyt obrotowy).

Co ciekawe, to premię za terminal płatniczy oraz za produkt kredytowy mogą zdobyć także obecni klienci banku, którzy na dzień 31.03.2022 r. posiadali Konto Biznes w Credit Agricole (i jednocześnie na ten dzień nie posiadali odpowiednio umowy o terminal i o produkt kredytowy w tym banku). Obecni klienci mogą zyskać tylko te dwie premie - a więc maksymalnie 2 x 500 zł (już bez bonusu 500 zł za aktywne korzystanie z konta, ani 2 x 100 zł zł na start; obecnych klientów nie obejmuje też roczne zwolnienie z opłat - o którym więcej piszę nieco niżej - bo to już propozycja tylko dla zakładających Konto Biznes teraz).

Wypłata premii na konto firmowe ma następować do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. Do momentu otrzymania premii nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z Credit Agricole.

Uczestnicząc w promocji konta firmowego, miej też na uwadze, że uzyskane premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku. 

Konto firmowe w Credit Agricole - szczegóły oferty


W Credit Agricole w ramach powyższej promocji można założyć jedno z trzech rachunków: Solista, Sonata, Symfonia. 

Konto Solista przeznaczone jest - co już nazwa rachunku może sugerować - dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Oferta konta Sonata Biznes skierowana jest przedsiębiorców będących pracodawcą, a Symfonia Biznes to propozycja dla "małych, ale rosnących firm".

Na początek bardzo dobra wiadomość dla wszystkich - bez względu na to, które konto wybiorą. Osoba zakładająca konto w powyższej promocji dodatkowo łapie się na preferencyjne warunki jego prowadzenia, gdyż w regulaminie można znaleźć następujący zapis:

"Każdy Uczestnik, który w okresie trwania Promocji otworzy w Banku Konto Biznes (Klient nowy):

a. Zostaje zwolniony z opłaty za prowadzenie rachunku bieżącego przez okres 12 miesięcy, 
b. Zostaje zwolniony z opłaty za przelewy Elixir (w tym do ZUS/US oraz Split Payment) wykonywane w CA24 eBank oraz CA24 Mobile przez okres 12 miesięcy. Damowe przelewy będą obowiązywały począwszy od kolejnego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia Konta Biznes przez Bank."


Jeśli zaś chodzi o kartę wydawaną do konta (której wyrobienie jest niezbędne do realizowania warunków uzyskania premii za aktywność) to tu będzie należało pamiętać o spełnieniu warunków w celu uniknięcia opłaty. Na szczęście pokrywają się one idealnie ze standardowymi warunkami uniknięcia opłaty za konto (10 zł za Konto Solista, 25 zł za Konto Sonata i 35 zł za Konto Symfonia), które będą obowiązywać także po upływie 12 miesięcy, gdy przestanie obowiązywać zwolnienie z opłaty za konto:

 • Konto Solista: 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS lub zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 2 000 zł;
 • Konto Sonata Biznes: 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS oraz zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 5 000 zł lub gdy średnie miesięczne saldo na rachunkach w PLN w ramach konta firmowego wynosiło min. 5 000 zł;
 • Konto Symfonia Biznes - 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS oraz zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 10 000 zł lub gdy średnie miesięczne saldo na rachunkach w PLN w ramach konta firmowego wynosiło min. 100 000 zł.

Każdą z wymienionych wyżej kart wypłaty gotówki bez prowizji możliwe są wyłącznie w bankomatach sieci Credit Agricole oraz Santander Banku.

Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. I nie ma wyłączeń czasowych? Czy może nie doczytałem regulaminu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie masz konta firmowego w CA od 1.04.2022 to możesz brać udział. A jak miałeś 31.03 to tylko w części dot. terminala i kredytu.

   Usuń
 2. Czy ed. 2 programu poleceń wciąż jest aktualna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Credit Agricole nigdy nie można było polecać konta firmowego.

   Usuń
  2. A teraz można?

   Usuń
  3. Nie. Konta firmowego nie da się polecać.

   Usuń
 3. Czyli jeśli ktoś miał konto firmowe które skutecznie zostało zamknięte po 1 kwietnia 2022 jest wykluczony, warto to zaznaczyć w artykule.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Rozwiązanie (w okresie Promocji) umowy Konta Biznes oraz ponowne zawarcie Umowy Konta Biznes nie
   uprawnia Klienta do skorzystania z Promocji."

   Usuń
 4. Umowe zawiera sie przez kuriera czy przelewem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę pomóc w tej kwestii

   Usuń
  2. @Anonimowy 23 czerwca 2022 16:10
   Ha! Ha! To pewnie pomoc za opłatą będzie 💰 albo poprzez specjalne oprogramowanie do zdalnego sterowania systemem operacyjnym poprzez internet. 😂

   Usuń
  3. przelewem, tylko.

   Usuń
  4. Żadnym przelewem. Zdalnie konto można otworzyć tylko w jeden sposób. Za pomocą aplikacji mobilnej. Wpierw trzeba się zarejestrować, jak zadzwonią to prześlą link do aplikacji i wtedy można zakładać.

   Usuń
 5. Nie da się skorzystać drugi. Przy probie załozenia konta przez aplikacje mówi natychmiast że 3 krotnie nie udało sie zweryfikowac tozsamosci (co jest nie prawdą) zapewne dlatego że już kiedyś się aplikacji użyło do tego. Odsyła do banku a to nie zgodne z regulaminem tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też nie poszło. Miałem już kiedyś u nich konto firmowe (osobiste też) i je zamknąłem, to jest przyczyną tego że nie można otworzyć przez aplikację bo jest ślad po starym koncie w systemie. Na infolinii dowiedziałem się że mogę założyć konto w oddziale i złożyć reklamację o niemożności założenia konta przez aplikację i ją uznają. Jutro sprawdzę czy rzeczywiście nie będzie problemów w oddziale i dam znać jak poszło.

   Usuń
  2. Niestety dowiedziałem się że w oddziale nie zakładają kont firmowych, mogą co najwyżej przejść przez etap zakładania konta przez aplikację razem z klientem. No cóż, kupiłem najtańszy starter, podałem inny mail i poszło. Później trzeba tylko będzie zmienić te dane, taka mała niedogodność.

   Usuń
 6. Wpływ 3000 może pochodzi z mojego konta w innym banku? Środki muszą znajdować się przez jakiś czas na rachunku, czy mogę je po kilku dniach wypłacić?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...