Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Sprint, Plus i Standard oraz Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku: znaczące podwyżki oprocentowania

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

30.06.2022

Lokata Sprint, Plus i Standard oraz Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku: znaczące podwyżki oprocentowania

Wobec dotychczasowej tendencji wzrostu oprocentowania dla oszczędzających, Toyota Bank podchodził dość niemrawo.

Lokata Plus w Toyota Banku
Aż do teraz. Nowa tabela oprocentowania przyniosła sporo podwyżek - wśród tych ze stałą stawką można obecnie uzyskać nawet 7% w skali roku (na lokacie 200-dniowej).

[Niniejszy wpis może być już częściowo nieaktualny. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

W poniższym wpisie przyjrzę się aż trzem rodzajom depozytów z oferty Toyota Banku (są to lokaty: Sprint, Plus i Standard), a także opiszę Indeksowane Konto Oszczędnościowe.

Wyżej wymienione produkty warto pogrupować na takie, które wymagają posiadania (lub otwarcia) konta osobistego w Toyota Banku (do nich należą Lokata Sprint oraz Lokata Plus), a także na takie, które takiego warunku nie stawiają (Lokata Standard i Indeksowane Konto Oszczędnościowe). Jeśli chodzi o lokaty - to jak łatwo można się domyślić - wyższe oprocentowanie czeka na te osoby, które będą miały konto osobiste.

Lokata Sprint


Główne cechy depozytu to:

 • minimalna kwota lokaty: 3 000 zł;
 • maksymalna kwota lokaty:
  • 20 000 zł (w przypadku lokaty 180-dniowej)
  • 15 000 zł (w przypadku lokaty 200-dniowej)
 • liczba lokat jaką może założyć klient: 20 (limit liczony jest odrębnie dla Lokaty Sprint 180 dni i odrębnie dla Lokaty Sprint 200 dni)
 • oprocentowanie (stałe; podawane w skali roku) uzależnione od okresu umownego:
  • 6,0% w skali roku na Lokacie Sprint 180 dni
  • 7,0% w skali roku na Lokacie Sprint 200 dni
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku przedterminowego zerwania umowy, bank zwróci kapitał bez odsetek).

Lokata Plus


Najważniejsze cechy tej oferty to:
 • minimalna kwota lokaty: 2 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 40 000 zł
 • liczba Lokat Plus jaką może założyć klient: 10 (co oznacza możliwość ulokowania w sumie nie więcej niż 400 tys. zł)
 • oprocentowanie (stałe; podawane w skali roku) uzależnione od okresu umownego:
  • 6,0% na 3 miesiące 
  • 6,0% na 6 miesięcy
  • 6,5% na 9 miesięcy
  • 6,5% na 12 miesięcy
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku przedterminowego zerwania umowy, bank zwróci kapitał bez odsetek).

W swej ofercie Toyota Bank udostępnia też Lokatę Plus na okres 1, 24 i 36 miesięcy, ale te warianty pomijam, bo oprocentowanie wynosi zaledwie 2% w skali roku.

Lokata Standard


Ta lokata nie wymaga posiadania, ani otwierania konta osobistego w Toyota Banku. Można złożyć o nią wniosek przez Internet - depozyt zasilisz przelewem z własnego konta w innym banku (tu ważne, by dane przy przelewie idealnie pokrywały się z tymi, którymi uzupełnisz wniosek, bo w taki sposób bank dokonuje weryfikacji klienta).

Główne cechy tej lokaty to:

 • minimalna kwota lokaty: 2 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 40 000 zł
 • liczba Lokat Plus jaką może założyć klient: 10 (co oznacza możliwość ulokowania w sumie nie więcej niż 400 tys. zł)
 • oprocentowanie (stałe; podawane w skali roku) uzależnione od okresu umownego:
  • 4,0% na 3 miesiące 
  • 4,0% na 6 miesięcy
  • 5,0% na 9 miesięcy
  • 5,0% na 12 miesięcy
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku przedterminowego zerwania umowy, bank naliczy 1/10 należnych odsetek).

Indeksowane Konto Oszczędnościowe (IKO)


To płatny rachunek oszczędnościowy z oferty Toyota Banku, na którym wysokość oprocentowania uzależniona jest od poziomu WIBOR 3M (to stopa procentowa po której banki deklarują możliwość pożyczania sobie pieniędzy; ta stawka najczęściej stosowana jest przy ustalaniu wysokości oprocentowania kredytów hipotecznych w PLN). Jako że ta stawka w ostatnim czasie dość dynamicznie rośnie, to teraz przekłada się to na korzystne oprocentowanie na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym (IKO). A do kwoty 100 000 zł jest ono równe stawce WIBOR 3M; powyżej 100 000 zł oprocentowanie jest niższe, gdyż bank pomniejsza WIBOR 3M o 3 punkty procentowe.

Co to oznacza w praktyce? Od 1.07.2022 r. Od 1.10.2022 r. posiadacze Indeksowanego Konta Oszczędnościowego będą posiadać oprocentowanie wynoszące: 
 • 7,05% 7,18% w skali roku (do 100 tys. zł) oraz 
 • 4,05% 4,18% w skali roku (dla kwoty powyżej 100 tys. zł).

Dlaczego tyle? W danym kwartale bank uwzględnia bowiem stawkę WIBOR 3M z przedostatniego dnia roboczego poprzedniego kwartału (dla powyższej oferty w praktyce z 29.06.2022 r. 29.10.2022 r.). 

Wspomniane wyżej warunki obowiązywać więc powinny do 30.09.2022 r. 31.12.2022 r., a od nowego kwartału (czyli od 1.10.2022 r. 1.01.2023 r.) nastąpi zmiana. Choć słowo "powinny" użyte powyżej, nie jest przypadkowe - warunki na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym uzależnione są od tabeli oprocentowania Toyota Banku, a ten dokument w każdym momencie może być zaktualizowany (co już historycznie zresztą się działo i parametry oprocentowania, jak i limity kwotowe objęte daną stawką zmieniały się po zmianie tabeli oprocentowania poprzedzonej zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem).

Innymi słowy: oprocentowania na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym nie można traktować jako gwarantowanego na jakikolwiek okres.

Opłata miesięczna za prowadzenie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego wynosi 30 zł miesięcznie (bank pobiera ją z góry pierwszego dnia miesiąca). Można liczyć na zwrot tej opłaty (co jest realizowane do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca), ale pod warunkiem tego, że w poprzednim miesiącu nie wykonano transferu lub wypłaty środków pieniężnych z IKO, powodującego zmniejszenie salda środków pieniężnych klienta (z wyłączeniem transferów środków z IKO na założenie lokaty w Toyota Banku). Z Indeksowanego Konta Oszczędnościowego warto więc korzystać, jeśli nie myśli się o "podbieraniu" części oszczędności nazbyt często.

Odsetki na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym wypłacane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Moto Konto - prześwietlenie oferty


Z wyżej wymienionych propozycji Toyota Banku dla oszczędzających, Lokata Plus i Lokata Sprint skierowane są do osób, które posiadają lub założą konto osobiste. Jego główne cechy to:

 • 2,49 zł - opłata miesięczna za konto pobierana jest na początku każdego miesiąca kalendarzowego, ale w kolejnym bank ją zwraca w przypadku utrzymywania: 
  • minimalnego miesięcznego średniego salda konta w wysokości 1 000 zł lub 
  • minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości 2 500 zł, lub 
  • po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty kredytu samochodowego posiadanego w Toyota Bank Polska S.A., lub 
  • po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty z tytułu umowy leasingu w Toyota Leasing Polska Sp. z o.o., gdzie
   "Średnie miesięczne saldo konta obliczane jest jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu. Średnie miesięczne saldo lokat to saldo środków zgromadzonych na innych rachunkach oraz na wszystkich posiadanych lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu". 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty wydawanej do konta; 
 • prowizja za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce: 
  • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty w miesiącu; 
  • 4,50 zł za czwartą i kolejną wypłatę gotówki w miesiącu. 

Do korzystania z Moto Konta w Toyota Banku niezbędne jest posiadanie telefonu z oprogramowaniem Android lub iOS, gdyż potwierdzanie dyspozycji (w tym autoryzacja logowania do bankowości internetowej) odbywa się wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej (bank nie udostępnia innej metody autoryzacji.

Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. Wreszcie ktoś prześwietlił toyotę. I tak więcej, niż inne banki, czy inne getiny. Pozdrawiamy oszczędzających.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więcej ale na 200 dni a przy takiej inflacji jaka jest to może już za 1-2 mies. te 7% to będzie śmiesznym poziomem. Nie zakładałbym teraz nic na dłużej niż 1-3 mies.

   Usuń
 2. A może ktoś rozwinąć temat ad. tej nieprzewidywalności oprocentowania, jak to było historycznie, często zmieniali, jakieś konkrety jak to robili?
  Mogą np. za tydzień wrzucić TOIP że np. teraz oprocentowanie Wibor 3M a i owszem, ale np. do 20 tys.? Bo jak to taki nieprzewidywalny bank to trzeba to wziąć mocno pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W grudniu założyłem Indeksowane konto bez czekania bo wtedy nikt się nim nie interesował. Brali pod uwagę WIBOR 3m z końca września jak wynosił 0,20 coś % i do tego dorzucali 0,1 p.p. jeszcze. Od stycznia mocno skoczyło bo było 2,61 do 100 tys. i 2,51 bez limitu kwoty. Nacieszyłem się tym kilka dni bo jakoś od 12/13 stycznia znieśli te zasady i wprowadzili wibor 3m tylko do 100 tys. zł. A powyżej obcinali bodaj o 2 p.p. Teraz 3 p.p. Więc musiałem wycofać to co więcej wpłaciłem i 30 zł w plecy.

   Więc jak nachapią klientów to może zmienią do 20 tys. albo mniej. albo coś innego wymyślą bo za pięknie.

   Usuń
 3. Na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym za czerwiec nie wypłacili mi jeszcze odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 1 lipca 2022 14:48
   Bo to taki bank. I było to oczywiste że jak przy zakładaniu kont i lokat są problemy, to na tym się nie skończy. Teraz łapią naiwnych w pułapkę 200 dniową a za kilka, kilkanaście dni złapani w nią będą sami zrywać te lokaty. Toyota na tym tylko zyska. Nie dość że kasę dostaną za darmo i nic nie będą musieli płacić, to jeszcze zarobią po 30 zł za każde zerwanie.

   Aaa... zapomniałem dodać, że to oczywiście nie oni tylko Getin będzie za to winny.
   I dlatego zdecydowanie wolę Getin. Wszystko czytelne i tak jak chcę.

   Usuń
 4. Niestety nabrałem się na konto oszczędnościowe w tym "banku". Nie udało mi się go założyć, ponieważ kurier (fedex) przez 3 tygodnie nie zdołał mnie zastać pod umówionym adresem (ani jednej wiadomości sms/telefonu, wskazującą, żeby taką próbę w ogóle pomógł). Ostatecznie po złożeniu reklamacji u Toyoty dostałem dzisiaj pismo oznajmiające, iż paczka z umową została zagubiona i istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że moje dane zostaną wykorzystane w celu wyłudzenia pieniędzy lub usług. Instektor ochrony danych z Toyoty wysłał mi w piśmie kilka punktów do przeprowadzenia, jak mogę spróbować ochronić teraz swoje dane, ale mleko się rozlało i jeżeli to nie był przypadek, a lepkie ręce kuriera, to za jakiś czas mogę oczekiwać na kontakt od komornika w sprawie jakiegoś długu... Dowód już zastrzegłem. Kilka ładnych lat zakładam konta i nigdy co takiego mi się jeszcze nie przytrafiło. Oczywiście przy zakładaniu konta próbowałem to zrobić w pełni elektronicznie, jednak aplikacja banku nie poradziła sobie z uzgodnieniem mojej twarzy do zdjęcia z dowodu. Opisuje to zdarzenie ku przestrodze. Jednak lepiej mieć nieraz 0,5% mniej w innym banku, ale lepiej zorganizowanym, współpracującym z bardziej rzetelną firmą kurierską.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekoniecznie tak musi być. Kiedyś kuzyn pracował jako kurier i mu pies rozszarpał paczkę. Brzmi śmiesznie ale sytuacja autentyczna. No ale w razie "w" oczywiście wymień dowód, sprawdź raport BIK i wykup alerty.

   Usuń
 5. Było miło ale się skończyło. 7,18% to już jest biedne oprocentowanie teraz. Kasa już poszła na 8% do Pekao.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podnieśli %. Na Sprint i Plus do 7,6, a Standard do 7,4%. IKO Niestety bez zmian a konkurencja coraz bardziej odjeżdża. Rozważam wypłatę środków.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...