Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 270 zł premii do wzięcia za darmowe konto w Citibanku (+ 5,5% na Koncie SuperOszczędnościowym)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

1.06.2022

270 zł premii do wzięcia za darmowe konto w Citibanku (+ 5,5% na Koncie SuperOszczędnościowym)

Wystartowała nowa edycja promocji bezwarunkowo darmowego konta osobistego w Citibanku.

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja IV"
Bez zmian do wzięcia czeka premia pieniężna 270 zł. Choć warto dodać, że to minimum 270 zł, bo zyskać można więcej. Teraz dodatkową zachętą jest jeszcze podwyższone oprocentowanie dla oszczędności.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Poniżej dowiesz się jak uzyskać premię dzięki promocji dla otwierających konto osobiste. Na końcu niniejszego wpisu opiszę też jak uzyskać 5,5% na Koncie SuperOszczędnościowym (do 20 tys. zł).

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja IV"


Dla kogo promocja konta? Udział wziąć może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków). 

Data wyznaczająca okres wykluczenia dla byłych klientów została więc po raz kolejny przesunięta (tym razem o 3 miesiące), więc dla niektórych może być to okazja na opłacalny powrót - z tej szansy niedawno skorzystałem osobiście. I pierwsze 2 bonusy już wpadły (to co się rzuca w oczy, to fakt, że bank wypłaca nagrody o wiele wcześniej, aniżeliby mógł - bo czas ma do końca miesiąca kalendarzowego, ale wypłaty w praktyce realizuje już w jego pierwszej połowie):
Wyciąg z konta w Citibanku - wpływ bonusów

Dodam, że ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, iż nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć należy na stronie promocji.

Nagrody. Na osobę biorącą udział w promocji CitiKonta czekają następujące nagrody gwarantowane:
 • 4 bonusy pieniężne: 20 zł, 2 x 100 zł oraz 50 zł (co w sumie da tytułowe 270 zł) - wpłyną one na Twe konto (będzie je zatem można wypłacić, przelać albo wydać na dowolny cel);
 • moneyback 1% - dzięki zwrotom za płatności kartą możesz zyskać do 100 zł (dodatkowo oprócz wyżej wspomnianej premii do 270 zł). Ta możliwość dana jest osobom, które wraz z kontem osobistym zdecydują się skorzystać także z karty kredytowej Citibanku (a właściwie opłaca się to podwójnie, bo uzyskasz wtedy nie tylko moneyback, ale też nagrodę gwarantowaną za przetestowanie takiej karty - do wyboru czekają nagrody o wartości 400 lub 600 zł).

Limit uczestników. Choć promocja CitiKonta ma być dostępna do 30.06.2022 r., to trzeba uwzględnić, że może zakończyć się wcześniej, gdyż Citibank przewidział nagrody dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi założą CitiKonto.

Bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, że polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji.

Zasady promocji "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja IV"


By wziąć udział w promocji i zdobywać tytułowe nagrody:
 • złóż wniosek o CitiKonto i do 30.06.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Za spełnienie powyższych warunków będzie przysługiwać Ci pierwszy bonus - 20 zł (to ten, o którym wspomniałem, że sam już otrzymałem). Niżej piszę o kolejnych premiach do zgarnięcia.

Premia 100 zł za aktywność (nagroda nr 2)


By zdobyć tę nagrodę, najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykonaj min. 3 transakcje Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł (przez te transakcje bank rozumie zarówno płatności Blikiem lub przelewy na telefon Blik, więc ten warunek można spełnić w całkiem prosty sposób).

Nagrodę nr 2 otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto. 

Premia 100 zł za wynagrodzenie lub transakcje walutowe (nagroda nr 3)


W celu otrzymania tej nagrody najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia CitiKonta spełnij jeden z poniższych warunków:
 • otrzymaj "przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN" (nieco niżej wyjaśniam czym może być ów wpłata/wpływ) albo
 • za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie.

Za wynagrodzenie - zgodnie z regulaminem promocji - Citibank uznaje: 
"sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, co oznacza wpływy z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego . Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych."

Wypłata tej premii 100 zł zaplanowana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku - choćby na chwilę wystarczy kupić walutę i zaraz potem sprzedać (trzeba przy tym też założyć rachunek walutowy) - warunek zostanie spełniony (koszt tej transakcji nie powinien być wysoki, ale to już kwestia indywidualnej kalkulacji, no i przede wszystkim sposobu zdobycia tej nagrody - bo jeśli nie wymiana walut, to może być wpływ). Jak wyliczali Czytelnicy uczestniczący w poprzednich edycjach promocji konta w Citibanku, koszt takich przewalutowań zamyka się w ok. 20 złotych (co jest wartym zachodu zwłaszcza przy obecnej edycji, gdzie premia za tę aktywność wynosi 100 zł).

Dodatkowe 50 zł (nagroda nr 4)


W celu zdobycia tego bonusu... to już w praktyce nic więcej robić nie trzeba. Każdy uczestnik promocji, który spełni warunki uzyskania nagród nr 2 i 3 (czyli wymienionych wyżej premii po 100 zł każda), ten otrzyma jeszcze 50 zł. Wypłata tej nagrody przewidziana jest również do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto (a więc wpłynie razem z nagrodą nr 3).

Warunki przyznania nagród nr 2 i 3 można spełniać kolejno do końca pierwszego i drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta, ale równie dobrze nie trzeba tego odkładać i można wszystkie warunki spełnić choćby zaraz po otwarciu konta. Wtedy pozostanie już tylko czekać na wpływy kolejnych premii (a konto i wydana do niego karta będą w tym czasie za 0 zł bez warunków, więc też nie będzie trzeba kłopotać się jakąś aktywnością).

1% zwrot za płatności kartą (nagroda nr 5)


To moneyback, dzięki któremu da się zgarnąć do 100 zł. Nagroda w postaci zwrotów za płatności jest przewidziana do 1 000 uczestników promocji CitiKonta z premią do 270 zł, którzy jako pierwsi w okresie powyższej promocji (od 1 do 30.06.2022 r.), oprócz CitiKonta zawnioskują też o kartę kredytową Citibanku (a to też się opłaca - o czym piszę nieco niżej). 

Warunkiem załapania się na zwroty jest nieposiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2020 r. (w tym przypadku okres wykluczenia jest więc nieco dłuższy niż w promocji konta z bonusami do 270 zł).

Zwrot w wysokości 1% od sumy transakcji wykonywanych kartą wydaną do Citikonta, jak i kartą kredytową, ma być naliczany przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano kartę kredytową. W każdym z tych miesięcy można uzyskać do 25 zł zwrotu (co w sumie może zaowocować moneybackiem 100 zł).

Moneyback bank wypłacać będzie do końca każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Do dnia otrzymania każdej z nagród nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto. Każdą z nagród (nr 1-4) można otrzymać jeden raz.

Więcej do wzięcia dla tych, którzy wyrobią kartę kredytową Citibanku


Skorzystanie z karty kredytowej w Citibanku opłaca się podwójnie, bo oprócz moneybacku dla otwierających konto osobiste, przewidziana jest również gwarantowana nagroda za skorzystanie z takiej karty. A z kartą kredytową Citi Simplicity zgarnąć można jedną z poniższych nagród (do wyboru):

W podlinkowanych wpisach znajdziesz szczegółowe prześwietlenie każdej promocji. Płatności kartą wykonywane na potrzeby uzyskania jednej z powyższych nagród jednocześnie będą też dawać wspomniany moneyback 1% (do 25 zł miesięcznie).

CitiKonto - co warto wiedzieć?


Opis konta osobistego zakładanego w Citibanku jest prosty, bo to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (bank nie pobiera opłat miesięcznych, ani opłaty za wydanie karty - bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

W Citibanku warto mieć na uwadze opłaty za usługi dodatkowe np. CitiPhone, za którą bank pobiera 9 zł miesięcznie. To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować by jej nie włączyć.

W celu założenia konta w promocji, wypełnij wniosek na stronie promocji. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z linkiem i jednorazowym kodem. Za ich pomocą przejdź do wideoweryfikacji w oparciu o tzw. biometrię, dzięki której konto założysz zdalnie bez konieczności wizyt w placówce i bez spotkania z kurierem. Wystarczy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu w swym telefonie - zgodnie ze wskazówkami uzyskiwanymi w aplikacji. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny (np. technicznej) ten proces by się nie powiódł, można go powtórzyć lub kontynuować, wybierając weryfikację po telefonicznym kontakcie przez bank. Wtedy premia nadal będzie się należała, co potwierdza regulamin: 
"Każdy Uczestnik, który aplikując o Konto w procesie online zaakceptował zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, a ze względów technicznych Konto zostało otwarte w ramach kampanii telefonicznej nadal jest uprawniony do Nagród"

A na koniec coś dla oszczędzających (otwieranie Konta SuperOszczędnościowego nie jest wymagane na potrzeby promocji z premią 270 zł za CitiKonto).

Konto SuperOszczędnościowe: 5,5% w skali roku do 20 tys. zł


Kto ma oszczędności, tego dodatkowo do otwarcia CitiKonta może zachęcić propozycja Citibanku dla oszczędzających. Bank oferuje 5,5% w skali roku na Koncie SuperOszczędnościowym do 20 tys. zł (powyżej tej kwoty bank nalicza oprocentowanie 2,5% w skali roku). Oferta obowiązuje do odwołania.

Konto SuperOszczędnościowe prowadzone jest za 0 zł, gdy w danym miesiącu wpływy z tytułu wynagrodzenia na konto osobiste (czyli CitiKonto) wyniosą min. 3 000 zł (w przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę miesięczną w wysokości 15 zł). 

W danym miesiącu kalendarzowym z Konta SuperOszczędnościowego pierwszy przelew na własne konto osobiste w Citibanku realizowany jest za 0 zł (za drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę w wysokości 10 zł).

Konto SuperOszczędnościowe da się założyć już po otwarciu konta osobistego, logując się do bankowości internetowej. Na stronie banku można znaleźć taką oto instrukcję założenia rachunku oszczędnościowego:
"- przejdź do sekcji OSZCZĘDNOŚCI I INWESTYCJE znajdującej się na stronie głównej, 
- wybierz + Otwórz konto walutowe lub oszczędnościowe 
lub 
- przejdź do dowolnego rachunku konta w sekcji KONTA OSOBISTE lub OSZCZĘDNOŚCI I INWESTYCJE, 
- wybierz Otwórz konto walutowe lub oszczędnościowe"

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Niezawodnym sposobem uzyskiwania powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga - zapis na niego zajmuje chwilę (podobnie, jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek powodu tak zechcesz zrobić):

Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. Udział wziąć może być osoba pełnoletnia, która w Handlowym nie ma i po 31.12.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego - to niemal 2,5 roku karencji 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bywa gorzej, chyba w Santanderze jest karencja od 2019 dla tych co korzystali z promocji...

   Usuń
  2. To karencja jedynie 17-miesięczna.

   Usuń
 2. Co to znaczy 3 transakcje blikiem na min 300 zł? Że mogę wykonać tylko 3 transakcje w miesiącu? A jak wykonam więcej to nie dostanę nagrody? A moze to mają być 3 pierwsze transakcje w miesiącu? Zrobiłam już 1 transakcje na 1 zł, zakładam że muszę zrobić jeszcze dwie no na 100 zł u 200 zł. Tak aby razem te trzy dały kwotę 301 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczytaj regulamin promocji. Artykuł wprowadza w błąd.

   Usuń
 3. Czy promocja to łączy się z programem poleceń?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy jako wpływ będzie zaliczał się przelew zewnętrzny z konta od kogoś z rodziny?

  OdpowiedzUsuń
 5. Złożyłem wniosek o konto. Dostałem maila że skontaktują się w celu umówienia kuriera. Czy da się anulować teraz wniosek i złożyć jeszcze raz z programu poleceń tak żeby nadal załapać się do promocji?

  OdpowiedzUsuń
 6. czyli jeżeli mam konto firmowe dla JDG w pekao, to po przelaniu 2000zł na założone konto spełnie warunek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak :) U mnie przeszło już w kilku promocjach. W Citi również.

   Usuń
 7. Odnośnie warunków 2 i 3 i tego, że nie trzeba czekać do 1. i 2. miesiąca od założenia konta - rozumiem, że ich kolejności też nie ma potrzeby zachowywać i można np. najpierw spełnić warunek nr 3, a później warunek nr 2?
  A co do blików na 300 zł - można np. w czerwcu zrobić 1 transakcję na dowolną kwotę mniejszą niż 300 zł, a w lipcu pozostałe transakcje, tak aby suma z obu tych m-cy dała min. 300 zł? Ktoś sprawdzał przy poprzednich edycjach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejność bez znaczenia.

   Transakcje Blikiem można rozłożyć w czasie (przy czym trzeba się z tym wyrobić do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta, czyli do końca lipca).

   Usuń
 8. Czy bank może odmówić założenia konta? Złożyłem wniosek o założenie konta, zadzwonili i podałem wszystkie potrzebne informacje. Wniosek został przyjęty. Kilka godzin później zadzwonili i poinformowali mnie, że nie mogą mi otworzyć konta (tego opisanego wyżej w promocji), oczywiście nie chcieli podać z jakiej przyczyny. Rasizm? Dyskryminacja? Nie rozumiem dlaczego. Co mogę zrobić? Zaznaczę że nigdy nie miałem z tym bankiem doczynienia czyli ani konta ani innych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście może. Czytałem że tak robią jak ktoś zadeklaruje że zajmuje stanowisko polityczne albo gdy jest rezydentem podatkowym w innym kraju niż PL (a zwłaszcza w USA). Możesz zażądać pisemnego wyjaśnienia powodów odmowy otwarcia konta.

   Usuń
 9. Będzie nowa edycja?

  OdpowiedzUsuń
 10. ...w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);....,
  podpisałam umowe za pomocą kuriera, jak sprawdzic czy zaakceptowałam regulamin ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja do dzisiaj nie otrzymałem 20zl a inni otrzymali?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...