Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Od 5,5% do 7% na lokacie na nowe środki w Alior Banku (+ 400 zł za konto osobiste + 5% na koncie oszczędnościowym)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

23.06.2022

Od 5,5% do 7% na lokacie na nowe środki w Alior Banku (+ 400 zł za konto osobiste + 5% na koncie oszczędnościowym)

Od dziś Alior podniósł oprocentowanie lokaty dla nowych środków.

Lokata na nowe środki w Alior Banku: do 7% w skali roku
W zależności od wybranego okresu depozytu uzyskać można teraz od 5,5% do 7% w skali roku. A przy okazji warto przypomnieć, że w tym banku dostępne jest też 5% na koncie oszczędnościowym oraz... aż 400 zł w bonusach na start dla otwierających konto osobiste.

[Niniejsza oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nową edycję promocji oprocentowania, którą opisuję tutaj.]

Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w Aliorze, na początek sprawdź prześwietlenie promocji z premią 400 zł za Konto Jakże Osobiste - w podlinkowanym wpisie znajdziesz omówienie zasad uczestnictwa i warunków oraz charakterystykę konta osobistego z oferty Aliora. Niżej skupiam się już na ofercie dla oszczędzających.

Lokata na nowe środki w Alior Banku


Główne cechy lokaty to: 

 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: bez ograniczeń
 • oprocentowanie (stałe, podawane w skali roku) zależy od okresu lokaty:
  • 5,5% na 92 dni
  • 6,0% na 182 dni 
  • 6,25% na 282 dni 
  • 6,5% na 365 dni
  • 7,0% na 19 miesięcy
 • liczba lokata, którą może założyć klient: dowolna
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu (w przypadku przedterminowego zerwania lokaty, bank zwraca kapitał bez odsetek).

W przypadku nowych klientów sytuacja jest klarowna - promocyjnym oprocentowaniem objęte będą wszystkie środki, jakie będziesz wpłacać na lokaty, bo z automatu będą one nowymi środkami.

Jeśli już jest Ci dane posiadać konto lub konta i lokaty w Aliorze, to teraz niezbędnym będzie wyliczenie "nowych środków", które będą kwalifikowały się do wpłacenia na lokatę. A zgodnie z zapisem zawartym w tabeli oprocentowania Alior Banku:
"Do zawarcia lokaty na nowe środki uprawnieni są klienci deponujący nowe środki, tj. nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokatach terminowych prowadzonych w złotych polskich, według stanu na 3 czerwca 2022 r. Łączna kwota lokat nie może przekroczyć różnicy pomiędzy saldem bieżącym tych rachunków, a saldem z 3 czerwca 2022 r."


Zatem przykładowo: jeśli saldo Twych środków na kontach (osobistych i oszczędnościowych) oraz na lokatach w Aliorze na dzień 3.06.2022 r. (na koniec tego dnia) wynosiło 3 000 zł, a teraz będziesz mieć w Aliorze 10 000 zł, to nowymi środkami będzie kwota 7 000 zł - i to właśnie tyle da się wpłacić na lokatę/lokaty z oprocentowaniem od 5,5 do 7% w skali roku.

Lokatę na nowe środki można założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej po uprzednim wpłaceniu środków (przeznaczonych na lokatę) na konto w Aliorze.

Przy okazji przypomnę też o ofercie tego banku, która daje elastyczny dostęp do środków w dowolnym momencie, a też oferuje promocyjne oprocentowanie - to Konto Mega Oszczędnościowe, na którym można uzyskać do 5% w skali roku (do 200 tys. zł).


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne informacje:

Przydatne dokumenty:

16 komentarzy:

 1. Do kiedy można założyć?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli jak oni to liczą? Bo ja na konto Mega Oszczędnościowe wpłaciłem 50 tys. zł. Tam też jest brane pod uwagę saldo z 3 VI. Czy to znaczy że jak teraz wezmę pieniądze z Mega Oszczędnościowego i założę lokatę to to będą nowe środki i dostanę 5,5% na 3 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wpłaciłam ok. 15 nowe środki na mega oszcz., a dziś wypłaciłam w celu założenia lokaty. W ofertach dla mnie mam tylko lokatę standardową. Może jutro się pojawi, tego nie wiem. A może trzeba otworzyć standardową, a oni widząc, że to nowe środki robią z tego tą na nowe środki.

   Usuń
  2. Anonimowy23 czerwca 2022 17:01
   Tak, powinno kwalifikować się na lokatę jako nowe środki.

   Anonimowy23 czerwca 2022 20:54 wg infolinii pojawia się po tym jak system wykrywa nowe środki.

   Usuń
  3. Dokładnie, nowe środki robią z tego co na nowe środki.

   Usuń
  4. Mamy wybór lokatę mobilną na nowe i na 100 dn. Do 20k a wy? Tylko niewiadomo jak długo będzie w apce, kto wie?

   Usuń
 3. Mi przy przelewie większej kwoty do innego banku zaproponowali 6% na 3 m-ce więc ładnie się nam Alior rozhulał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. U mnie też 6%. Skorzystałam.

   Usuń
  2. Ale jaka jest to kwota?

   Usuń
  3. U mnie przy przelewie 80 tys. zł.

   Usuń
  4. Nierozumiem braku lokat 7% na 3 miesiące.

   Usuń
  5. Pomidor-7% dostajesz za to ,że trzymasz pieniądze dłużej w banku.Kto chce zmieniać banki co 3 miesiące musi pogodzić się z niższym oprocentowaniem

   Usuń
  6. @Pomidor 25 czerwca 2022 08:55
   Tak jak napisał @Paweł 26 czerwca 2022 12:02
   Zapomniał tylko dodać, że za 19 miesięcy to możesz się dorobić co najmniej dwójki dzieci i mieć nie tylko 2 x po 500 plus a więc że lokowanie dzisiaj kasy na tak długi okres czasu to zły pomysł.

   Usuń
 4. Trzeba mieć konto, żeby założyć lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwoniłem wczoraj na infolinię. Tak, trzeba mieć konto.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...