Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6% w skali roku do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (edycja 8/2022)

700 zł od Santandera ⭐ 500 zł od: Millennium oraz ING7% + 200 zł od Pekao630 zł od BNP Paribas

11.06.2022

6% w skali roku do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (edycja 8/2022)

Getin Bank zdecydował się na kolejną podwyżkę oprocentowania. Tym razem na koncie oszczędnościowym.

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 6%
Obecnie uzyskać można już 6% w skali roku przez 3 miesiące do 400 tys. zł. Warunki do spełnienia są dwa: należy wpłacić "nowe środki" i posiadać (lub otworzyć) konto osobiste w Getinie.

[Promocja zakończona. Sprawdź kolejną edycję, którą opisuję tutaj.]

Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w Getinie, to można je założyć przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego (jak utrzymać Konto Proste Zasady, czyli konto osobiste w Getinie, za 0 zł - o tym piszę nieco niżej). 

Jeśli nie chcesz otwierać konta osobistego, to sprawdź lokatę w Getinie, na której bank daje od 6 do 6,5% w skali roku (skorzystanie z lokaty jest o tyle łatwiejsze, że nie trzeba zakładać konta osobistego i dbać o spełnienie warunków zwalniających z opłat za jego prowadzenie).

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 6% - edycja 8/2022


Główne cechy oferty Getinu to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 6,0% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku od 11. do 30.06.2022 r. (to okres przystąpienia do promocji; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni). 

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getinu, to w praktyce każde wpłacone przez Ciebie środki będą uznane jako "nowe środki". Z promocji oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające indywidualne konto oszczędnościowe. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć (szczegóły poznasz w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - co trzeba wiedzieć?


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getin Banku prowadzony za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). W miesiącu kalendarzowym wyłącznie pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.


Z kolei konto osobiste (Konto Proste Zasady), które trzeba założyć w Getinie (jeśli konta osobistego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowania na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 23.05.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Jeżeli 23.05.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną."   

Saldo początkowe wyliczane jest na 23.05.2022 roku
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 11.06.2022 r. do 30.06.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli posiadasz kilka Elastycznych Kont Oszczędnościowych, to promocja obowiązywać będzie tylko na jednym (najstarszym) z posiadanych przez Ciebie rachunków.


W ostatnim czasie sporo się dzieje jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

25 komentarzy:

 1. Czy sadzicie ze warto tam lokawac srodki w obecnej sytuacji banku?
  Wiem ze podlega pod BFG ale mysle ze jego przejecie przez ‚dokapitalizowanie’ jak to mialo miejsce z Idea, to kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i co z tego że ma "obecna sytuacja" i że może powtórzyć się historia z Idea Bankiem? Ja właśnie dlatego że było tak jak było z Idea Bankiem, tylko na tym zyskałem. I zyskam dzięki temu co daje obecnie Getin Bank. Dla mnie to bardzo solidny bank. Korzystam więc ile mogę i póki mogę bo potem będzie już tylko wszystko pod butem obecnej "elity' z tego folwarku Orwella.

   Usuń
  2. Jasne, że warto. Ew. przejęcie nic nie zmienia. Natomiast szkoda, że oferują tylko 6% przy takiej inflacji, podobnie zresztą jak inne banki.

   Usuń
  3. Oczywiście że warto i nawet nie ma się nad czym zastanawiać.

   A jak któryś bank nawet przejmie Getin to wtedy umowy muszą być kontynuowane na niezmienionych warunkach. Ja tak miałem z lokatami w Idea Banku.

   Usuń
  4. No tak, ale teraz 6% a później jakby doszło co do czego to na zwrot z BFG pewnie czeka się wieki. I odsetki w plecy.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 11 czerwca 2022, 14:31

   Tak zawsze nie musi być. W przypadku Idea, to 'przejęcie' nadzorował BFG, który wolał, żeby Pekao wypłacił odsetki za lokaty założone jeszcze w czasach funkcjonowania Idea.

   Usuń
  6. @Anonimowy 11 czerwca 2022 21:04, w przypadku upadku banku wypłaty ruszają w ciągu 7 dni roboczych, więc to nie wieki. Sprawdzone w praktyce - Czytelnicy (będący klientami np. SK Banku) potwierdzali, że działało to sprawnie.

   Odsetek też się nie traci. BFG oprócz kapitału zwraca odsetki za okres od założenia lokaty czy wpłacenia środków na konto oszczędnościowe do dnia upadku banku (zgodnie ze stawką z umowy z bankiem).

   Usuń
 2. Był kiedyś program poleceń konta w Getinie? Jest nadal? Coś zarobić się da?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprzednia edycja była dostępna do 31.05. I choć bank miał w zwyczaj odpalać edycje jedna po drugiej, to tym razem cisza.

   Usuń
 3. Ile dają teraz na zwrotnej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze rozumiem, że jeżeli nie mam tam konta, to promocją będzie objęte wszystko, co tam przeleję od momentu założenia? Bo chciałbym zrobić kilka przelewów z różnych źródeł i nie wiem, czy mogę stopniowo, czy muszę wszystko naraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Tym oprocentowaniem będzie objęte wszystko co wpłacisz na KO pomniejszone o saldo z dnia jego badania.

   Usuń
  2. @Anonimowy 11 czerwca 2022 16:54, jeśli dopiero staniesz się klientem, to wszystkie wpłaty na Elastyczne Konto Oszczędnościowe będą objęte promocyjnym oprocentowaniem - nie musi być to wpływ jednorazowy. Pierwszy wpływ uruchomi promocję (i od tego momentu będą liczone 92 dni), a później można dopłacać.

   Usuń
 5. Oj, a ja mam 5% na oszczędnościowym od 2 tygodni... A już miałam nadzieję, że mi się cudownie zmieni na 6%, a tu niestety...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żaden bank nie zmienia wcześniej aktywowanych promocji na lepsze poza jednym wyjątkiem. W Santander Consumer Banku miałem 3% włączone pod koniec kwietnia. Miało tyle być do 31-go lipca ale już mi 2 razy podnieśli. Najpierw do 4, a teraz do 5%.

   Usuń
  2. Był też wyjątek w Millennium.

   Usuń
 6. W tytule i śródtytule jest błąd - to jest edycja 8/2022, a nie 9/2022.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawione. Dzięki za czujność (9. edycja to dopiero pewnie będzie).

   Usuń
 7. Czy ktoś z Was, przy próbie przelewu z konta oszczędnościowego do innego banku, miał propozycję zawrotki? Czy może to dotyczy tylko przy zrywaniu lokat? Ja, niestety, przy próbie przelewu z swojego konta oszczędnościowego do banku Millennium, nie miałem żadnej propozycji przed zatwierdzeniem operacji :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałem przy przelewie z osobistego do innego banku (Santander) 5,7% na 2 lub 4 m-ce.

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję Ci za informację :-)

   Usuń
 8. Jaką dostajecie obecnie ofertę zawrotną przy przelewie i do jakiego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na 2 lub 4 mies. od 10 tys. zł przy przelewie do PKO 5,8% a do BOŚ 5,7%

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto najnowsza odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. W wraz z nią dużo dobrych wieści. Do wzięcia czekałyby bonusy o...