Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Coraz wyraźniejszy wzrost oprocentowania! Sprawdź najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe w bankach na czerwiec 2022 roku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.06.2022

Coraz wyraźniejszy wzrost oprocentowania! Sprawdź najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe w bankach na czerwiec 2022 roku

Oto najnowszy przegląd ukazujący, które banki dają obecnie najwyższe oprocentowanie dla oszczędności.

Świnka skarbonka - oszczędności
W poniższym zestawieniu znajdziesz najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na czerwiec 2022 roku, które dają już do 6% w skali roku. 

Jeszcze nie tak dawno, bo w lutowym przeglądzie najlepszych lokat, by wymienić jakąś sensowną liczbę ofert, dając wybór, musiałem pochylać się nad propozycjami banków od 1,6%. W marcu w zestawieniu brałem pod uwagę stawki od 2%, by w kolejnych miesiącach podnosić poprzeczkę o 0,5 punktu procentowego (do 3% w maju). Tym razem przeskok jest wyraźniejszy, bo w praktyce duży wybór jest już wśród stawek od... 4,5% w skali roku. I na tym się skupiam - z drobnymi wyjątkami kilku propozycji godnych uwagi 4% (ale przy tym niższym oprocentowaniu to mowa będzie już głównie o kontach oszczędnościowych).

Na wstępie krótkie, ale ważne objaśnienia: w poniższym wpisie pod uwagę biorę wyłącznie lokaty bankowe ze stałym oprocentowaniem i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem gwarantowanym przez określony czas. Wszystkie z nich są oferowane przez banki podlegające pod bankowy system gwarancji depozytów (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro), a gdy gdziekolwiek mowa o oprocentowaniu, to zawsze w skali roku. Na początku skupiam się przede wszystkim na lokatach krótkoterminowych i kontach oszczędnościowych, bo to one wydają się najlepszym wyborem w perspektywie kolejnych (spodziewanych) podwyżek stóp procentowych i (potencjalnie) idącym za tym wzrostem oprocentowania - chodzi o to, by już wkrótce załapać się na (miejmy nadzieję) jeszcze wyższe stawki.

Od 5 do 6,25% w BFF Banku 


Na pierwszy front idą Lokaty Facto w BFF Banku, który od 1. czerwca podniósł oprocentowanie. Bez otwierania konta osobistego i właściwie bez jakichkolwiek dodatkowych warunków można tu uzyskać 5% na 1 miesiąc, po 5,75% w przypadku lokat 3-, 6 i 9-miesięcznych oraz po 6,25% na 12, 18 lub 24 miesiące, a na dłuższe okresy umowne można uzyskać 5% w skali roku. Na Lokacie Facto można zdeponować od 5 000 zł do nawet 12 milionów (choć oczywiście zawsze warto pamiętać o gwarancjach - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro, czyli gdzieś do 450 tys. zł). Więcej o tej lokacie piszę tutaj.

Lokata Mobilna 5,75% w PKO BP


Ta propozycja największego banku w Polsce dostępna jest zarówno dla nowych jak i obecnych klientów. 1-miesięczny depozyt pozwala ulokować do 50 tys. zł przy oprocentowaniu 5,75% w skali roku (więcej o tej lokacie piszę tutaj - jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w PKO BP, to przy okazji, w podlinkowanym wpisie, dowiesz się jak uzyskać do 400 zł w bonach Allegro na start).

Co ciekawe, to kilka dni temu PKO BP zaoferował też 5% w skali roku na 3-miesięcznej lokacie... ale była to oferta limitowana (zakończyła się dość szybko - w 3 dni). Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi lokatami (nawet pojawiającymi się okazjonalnie) zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie (zajmie to chwilę - podobnie jak rezygnacja z otrzymywania wiadomości, jeśli kiedyś z jakiegokolwiek powodu tak postanowisz):

Lokata Lojalna w InBanku: 6% na 6 miesięcy


Oferta InBanku jest dla każdego (zarówno nowego, jak i obecnego) klienta i jest dostępna bez konieczności zakładania konta osobistego. W przypadku oprocentowania 6% w skali roku bank daje tyle na 6-miesięcznej Lokacie Lojalnej. Wybór okresów jest większy, ale wtedy oprocentowanie jest niższe. Szerzej ofertę depozytową tego banku omawiam tutaj.

Citibank: 5,5% dla zasobniejszych portfeli


Tu uwaga już na wstępie: by skorzystać z tej oferty, trzeba dysponować kwotą min. 450 tys. zł. Poprzeczka jest więc powieszona bardzo wysoko, ale ulokowanie właśnie takiej sumy pozwala wziąć udział w promocji, w której dla większości tej kwoty da się uzyskać 5,5% w skali roku na 6-miesięcznej lokacie, a także premię 3 000 zł na start (za otwarcie konta Citigold). Więcej o tej ofercie Citibanku przeczytasz tutaj.

3 lokaty mobilne po 5%


Te lokaty być może nie kuszą aż tak, by tylko dla nich stawać się klientem danego banku... ale z okazji warto skorzystać, gdy już się konto osobiste w takim banku posiada (lub można je założyć, korzystając z promocji bankowej z gwarantowanymi bonusami na start, zyskując tym samym więcej, niż tylko odsetki - co jest kwintesencją tematyki podejmowanej na blogu Bankobranie. A są to następujące propozycje (każda z oprocentowaniem 5% w skali roku):
 • Bank Pekao: 3-miesięczna Lokata PeoPay (do 20 tys. zł), którą szczegółowo omawiam tutaj (a jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w banku z żubrem w logo, to możesz zyskać do 300 zł w bonusach na start oraz 5% na koncie oszczędnościowym do 100 tys. zł, gwarantowane na 183 dni - to podwyższone oprocentowanie dostępne od dzisiaj);
 • Santander Bank: Lokata Mobilna na 4 miesiące pozwala zdeponować do 20 tys. zł - szczegółowy jej opis, jak i oferty 4% na koncie oszczędnościowym (do 99 999,99 zł) znajdziesz tutaj;
 • BNP Paribas: 5-miesięczna Lokata GOmobile do 50 tys. zł - więcej o niej dowiesz się tutaj (a na start - przy okazji otwierania konta w tym banku - można zgarnąć 450 zł w bonach do Biedronki).

Cechą wspólną każdej z trzech powyższych lokat jest to, że można założyć tylko jedną taką lokatę w danym banku, a dostępne są one tylko za pomocą aplikację mobilnej.

5% dla nowych środków w Getinie


Oprocentowanie ze śródtytułu dotyczy 6-miesięcznej lokaty na nowe środki (na którą można wpłacić do 180 tys. zł przy czym każdy klient może założyć do pięciu takich lokat, więc da się zdeponować także większe środki). Na krótszy okres (3 miesiące) bank daje mniej, bo 4,5% w skali roku, za to na 12 miesięcy da się uzyskać 5,5%. W każdym przypadku nie trzeba zakładać konta osobistego w Getinie - szczegółowo jego ofertę omawiam tutaj.

Jeśli jednak już masz (albo założysz) konto osobiste w Getinie, to też 5% w skali roku możesz uzyskać na koncie oszczędnościowym (pod warunkiem wpłacenia "nowych środków"). Taka stawka jest zapewniona na 3 miesiące do 400 tys. zł - więcej o tym przeczytasz tutaj.

No i jeszcze pozostając przy Getinie, to nówka sztuka, której poświeciłem wpis tutaj - 6% w skali roku bank ten daje na koncie oszczędnościowym (ale do 10 tys. zł) dla osób, które dopiero założą konto osobiste. Taka stawka jest gwarantowana na 12 miesięcy (acz niewykluczone, że już wcześniej zobaczymy wyższe oprocentowania w innych bankach, więc ta gwarancja aż tak nie kusi). A jeśli już będziesz nowym klientem Getinu, to dodatkowo możesz skorzystać z 2-miesięcznej Lokaty Mobilnej na Start (z oproc. 5% do 50 tys. zł; można założyć tylko jedną taką lokatę, która dostępna jest jedynie w aplikacji mobilnej).

5% na powitanie w Nest Banku


6-miesięczna Lokata Witaj to propozycja na start dla otwierających konto osobiste w Nest Banku (acz też do spełnienia są dodatkowe - choć niewyśrubowane - warunki). Zdeponować można w tym przypadku do 20 tys. zł - więcej dowiesz się tutaj.

Do 4,8% dla nowych środków od mBanku


W ostatnich dniach do grona banków podwyższających oprocentowanie dołączył również mBank, który na 3-miesięcznej lokacie na nowe środki daje 4,5 lub 4,8% w skali roku (do 200 tys. zł). Wysokość oprocentowania zależy od rodzaju posiadanego konta osobistego (co dokładnie omawiam tutaj). Jeśli takowego jeszcze w tym banku nie masz, sprawdź jak zyskać do 500 zł premii na start.

4,5% na lokacie w Aliorze


Właśnie takie oprocentowanie można uzyskać, wpłaciwszy oszczędności na lokatę dla nowych środków na okres 182 dni (na krótszy okres umowny, tj. na 92 dni, obowiązuje stawka 4% w skali roku, a na rocznej lokacie można uzyskać 5%). Będąc przy ofercie Alior Banku można zwrócić uwagę też na 4% (do 200 tys. zł) dostępne na Koncie Mega Oszczędnościowym, które opisałem tutaj (taka stawka dostępna jest dla posiadaczy konta osobistego w tym banku - jeśli takowego jeszcze nie masz, to w podlinkowanym wpisie dowiesz się jak zyskać do 500 zł za jego otwarcie).
 

Konto oszczędnościowe w Millennium z oproc. 4,5%


Banku Millennium zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów (bo liczy się wpłacenie "nowych środków") przygotował stawkę 4,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit, na którym przy promocyjnej stawce zdeponować można do 200 tys. zł (więcej na ten temat znajdziesz tutaj).

4% w Santander Consumer Banku


Zestawienie obejmujące najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na czerwiec 2022 roku zamyka rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku (którego nie należy mylić z Santander Bankiem, czyli byłym BZ WBK, bo to dwa odrębne banki). Choć daje on najmniej z wszystkich wyżej wymienionych propozycji, to warto go wziąć pod uwagę, bo nie wymaga otwierania konta osobistego, prowadzony jest za 0 zł bez warunków, a i wszystkie przelewy wychodzące są realizowane za 0 zł. Ulokować można do 200 tys. zł - szczegóły tutaj.

I faktem jest, że lokat z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 4,5% w skali roku jest jeszcze więcej, ale... wtedy to są już depozyty długoterminowe (na 12 lub nawet więcej miesięcy). Jeśli takie Cię interesują, sprawdź mój - na bieżąco aktualizowany - ranking najlepszych lokat bankowych, który obejmuje już wszystkie propozycje banków (zawiera przy tym szczegóły ofert oraz linki do stron banków). Jeśli przede wszystkim cenisz sobie elastyczność i możliwość wpłacania oraz wypłacania oszczędności w dowolnym momencie, to możesz też śledzić ranking najlepszych kont oszczędnościowych.
______________

Jako że sam cenię sobie spokój i bezpieczeństwo swych oszczędności, to - jak już wyżej wspomniałem - pod uwagę biorę tylko i wyłącznie lokaty oraz konta oszczędnościowe w bankach podlegających pod system gwarancji depozytów, który zapewnia ochronę 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Poza dwoma wyjątkami, wszystkie banki podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). W przypadku BFF Banku oraz InBanku (które w Polsce działają na podstawie prawa unijnego) gwarancje zapewniają - odpowiednio - włoski i estoński odpowiednik BFG (ochrona kapitału obowiązuje w takim samym zakresie, tj. do 100 tys. euro).
______________

Jeśli dopiero zaczynasz gromadzić oszczędności i być może stoisz przed otwarciem swej pierwszej lokaty, to w razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, zapoznaj się z przygotowanym przeze mnie wpisem poradnikowym: Lokata bankowa - co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć - tam znajdziesz objaśnienia, podpowiedzi, a także intuicyjny kalkulator odsetek, który pozwala wyliczyć spodziewane zyski z oszczędności.

90 komentarzy:

 1. @Bankobranie, a co myślisz o ofercie Aion Banku? Od 01.06 oprocentowanie dla konta oszczędnościowego 4% przy taryfie konta All Inclusive

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za taryfę musisz zapłacić więc te 4 procent mogą się okazać realnie 3,5. Sama sobie odpowiedz czy wtedy warto mając do wyboru 5 na lokacie miesięcznej

   Usuń
  2. Opłata miesięczna (49,99 zł) zabija sens posiadania tego konta. Zwłaszcza teraz jak już nie wyróżniają się oprocentowaniem. Inne banki też dają 4% albo i więcej bo już można też mieć 4,5-5%.

   Usuń
  3. Sobieraj znowu przechytrzył :)

   Usuń
  4. @Pela komentarze @Anonimowy 1 czerwca 2022 09:56 i @Ba S oddają co myślę. Dziś 4% (a realnie mniej ze względu na opłatę miesięczną - o ile mniej, to już zależy od zdeponowanej kwoty) wygląda marnie na tle tego, co można znaleźć w innych bankach.

   Usuń
 2. W obecnej sytuacji wzrostu stóp lokaty na okres dłuższy niż miesiąc to błąd - za tydzień RPP znowu podniesie stopy i spodziewana podwyżka to 0,75 - 1.00 p.p.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. To że RPP być może o tyle podniesie stopy to nie oznacza że maruderzy podniosą tak oprocentowanie.
   2. Dziś 4% na lokacie 1-mies. albo na koncie oszczędnościowym + 6% które być może się pojawi np. za 1,5 miesiąca da średnio 5%. A już teraz masz 5,75% na lokacie na 3 mies. w Facto

   Usuń
  2. Nie zmienia to faktu, że w sytuacji wzrostu stóp procentowych zakładanie lokat na okres dłuższy niż miesiąc to błąd 😋

   Usuń
 3. Tylko konta oszczędnościowe na chwile obecna

  OdpowiedzUsuń
 4. W Kasie Stefczyka lokata na 6 m-cy 5,5 !

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy ktoś miał doświadczenie z BOŚ,w tej chwili mają fajne lokaty bez zakładania konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli są banki marmurowe to ten pozostał jeszcze drewniany. Tragedia.

   A lokaty możesz założyć bez konta, owszem. Ale wtedy nie będziesz mieć nawet jakiejś bankowości czy podglądu do tych lokat.

   Usuń
  2. BOŚ to dość 'konserwatywny' bank, słaba bankowość, podobnie z apką, bardzo niewiele oddziałów. Poza tym raczej niczym się nie wyróżnia.

   Usuń
 6. Boś Bank. Lokata 3 miesiące. 7% . do 400 tyś zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A już miałem zamykać u nich konto po zrywce lokaty 60-miesięcznej :)

   Usuń
  2. To jest Eko-Lokata Promocyjna otwierana tylko w bankowości:
   - czas trwania: 3 m-ce
   - oprocentowanie stałe @ 7 %
   - kwota minimalna: 1 000,00 PLN

   Usuń
  3. Wymagane zgody na:
   "1) dokonywanie przez Bank następujących czynności w zakresie usług
   i produktów Banku oraz usług i produktów dystrybuowanych przez Bank:
   a) przekazywanie informacji handlowej w formie elektronicznej, w szczególności pocztą
   elektroniczną;
   b) używanie systemów telekomunikacyjnych, w szczególności telefonu i poczty
   elektronicznej dla celów marketingu bezpośredniego;
   2) udostępnianie Twoich danych osobowych (imię, nazwisko, adres, nr telefonu, e-mail)
   przez Bank podmiotom powiązanym kapitałowo z Bankiem i współpracującym z
   Bankiem (aktualna lista podmiotów powiązanych kapitałowo z Bankiem i
   współpracujących z Bankiem znajduje się na stronie www.bosbank.pl) i na przetwarzanie
   przez te podmioty Twoich danych osobowych w ich celach marketingowych;
   3) dokonywanie przez podmioty powiązane kapitałowo z Bankiem
   i współpracujące z Bankiem następujących czynności w zakresie ich usług
   i produktów oraz usług i produktów dystrybuowanych przez te podmioty:
   a) przekazywanie informacji handlowej w formie elektronicznej, w szczególności pocztą
   elektroniczną;
   b) używanie systemów telekomunikacyjnych, w szczególności telefonu i poczty
   elektronicznej dla celów marketingu bezpośredniego.
   Jest to warunek uzyskania oprocentowania promocyjnego."

   Usuń
  4. Kwota maks. to 500k.

   Oferują też lokaty promocyjne półroczne i roczne, ale z niższym oprocentowaniem.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 1 czerwca 2022, 22:56 - cytat pochodzi z regulaminu dla lokat otwieranych poprzez ichnią stronę internetową.

   Posiadacze kont w BOŚ mogą założyć lokatę promocyjną w bankowości lub poprzez apkę.

   Usuń
  6. Anonimowy1 czerwca 2022 22:20
   skąd ten 1000 zł ? Ja widzę że kwota minimalna tej lokaty do 10.000 zł.

   Usuń
  7. Bo to zależy od sposobu otwierania lokaty. Jak ktoś nie ma ROR/konta oszcz. w BOŚ to min. 10k PLN przez www.

   Usuń
  8. Aż 3 regulaminy do jednej promki - rzadko spotykana amatorszczyznę!

   Usuń
 7. a inflacja 13% i Belka co za interes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 13% - np. 5,5% to zawsze lepiej niż 14% - 0% 😉

   Chyba, że jest coś, co zminimalizuje wpływ inflacji w większym zakresie, ale jednocześnie - tak, jak lokata (lub konto oszczędnościowe) - spełnia wszystkie poniższe kryteria jednocześnie:
   - ma gwarancję wpłaconego kapitału
   - daje z góry określony zysk
   - pozwala ulokować w praktyce dowolne środki
   - jest bez prowizji, opłat i dodatkowych kosztów
   - w praktyce jest bezobsługowa
   - daje dostęp do środków w każdym momencie
   - umożliwia wybór dowolnej perspektywy lokowania środków

   Ale ilekroć pytam, to jeszcze nikt mi nie dał odpowiedzi...

   Usuń
  2. Złotówa, powyżej opisane cechy sugerują zakup obligów SP :)

   Usuń
  3. Tak czy inaczej Skarb Państwa i banki (prywatne i te z udziałem Skarbu Państwa) okradają nas bo dają oprocentowanie od obligacji/depozytów poniżej inflacji. To oferowane oprocentowanie poniżej wysokości inflacji to lichwa państwowa/bankowa. Lichwą jest nie tylko wygórowane oprocentowanie kredytu ale też jeżeli nie przede wszystkim oferowanie zaniżonego oprocentowania obligacji/depozytów 2 - 3 krotnie poniżej inflacji jak to ma obecnie miejsce. Jakoś mało o tym się mówi. Państwo otacza opieką kredytobiorcom fundując im wakacje od spłaty kredytów czy wręcz dopłaty a jednocześnie wyzyskuje deponentów nie wypłacając im odpowiednio wysokich odsetek, które chroniłoby zdeponowane pieniądze przed utratą ich realnej wartości. Jakoś mało o tym się mówi.

   Usuń
  4. Anonimowy1 czerwca 2022 22:12
   obligacje nie spełniają tego:
   - daje z góry określony zysk
   - daje dostęp do środków w każdym momencie
   - umożliwia wybór dowolnej perspektywy lokowania środków

   Dyskusyjne jest też to że obligacje:
   - mają gwarancję wpłaconego kapitału

   Bo jak bank upadnie to BFG ci kasę zwróci. Ale jak państwo upadnie to po obligacjach nic nie zobaczysz.

   Usuń
  5. Anonimowy 2 czerwca 2022 08:46
   Już widzę te wypłaty z BFG, jak państwo upadnie.

   Usuń
  6. Ale dlaczego w przypadku upadku państwa miały upaść wszystkie banki? Co ma jedno do drugiego?

   Usuń
  7. Pomimo kilkukrotnego bankructwa Argentyny banki wciąż działają :)

   Usuń
  8. W razie bankructwa państwa to za te 450.000 PLN trzymanych w banku będzie można sobie kupić kilka litrów benzyny. A banki działać będą dalej.

   Usuń
  9. Poważnie myślisz, że to prawdopodobny scenariusz?

   Usuń
 8. Najgroszy jak zwykle Credit Agricole. Niby podwyższyli oprocentowanie na lokacie na dobry początek (do 6%), ale zamiast 75 tys. można tylko 30 tys. zł. Tak samo 5% dla nowych środków - niby 5% ale tylko na 1, 2 lub 3 lata. Chyba ktoś szalony wpłaci kasę na tak długo przy takcih wzrostach %. No ale że za bardzo tych lokat sami nie chcą chyba zakładać to jeszcze obniżyli max kwotę. Zamiast 75 teraz 50 tyś. zł. To jak w tym banku traktuje się klienta to jest żenada. Nie wiem jak oni funkcjonują. Niby wolny rynek a klienci wybierają ten bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filia CA w Polsce to dawny Lukas - to w zasadzie wszystko tłumaczy :)

   Usuń
 9. Boś bank reklamuje 7% lokaty ale spróbuj złożyć wniosek który zostałby pozytywnie zaakceptowany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znacznie łatwiej jest najpierw otworzyć u nich konto osobiste, a później założyć lokatę w bankowości.

   Usuń
  2. Czy ich konto jest darmowe?

   Usuń
 10. Premier pogroził palcem i zaapelował do banków żeby podniosły oprocentowanie lokat. Zrobiły to wszystkie państwowe (PKO, Pekao, Alior, BOŚ). Jeden jest wyjątek. Pocztowy nadal 0,01%. Ktoś wie czemu oni nic nie zmieniają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tym szantażu Pekao zaoferował lokatę 3-letnią @ 6% :)

   Usuń
  2. To bank jak Poczta Polska. Tam dopiero ruszyły tryby. Kolejny prezesi i dyrektorzy muszą zaakceptować. Reakcja rynkowa możliwa dopiero za kilka miesięcy.

   Usuń
  3. Skądinąd ta lokata w Pekao to całkiem fajna jest bo z wypłatą odsetek co 3 m-ce. A czy lokaty przebiją 6% w dłuższym terminie? Zobaczymy.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 8 czerwca 2022 10:18 - Pocztowy właśnie tylko po to istnieje, żeby były te stołki dla 'swoich' :)

   Usuń
  5. Pocztowy to bank tylko z nazwy 😬

   Usuń
 11. Stopy procentowe dziś + 0,75%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieprawda - stopy wzrosły o 0,75 p.p.

   Usuń
 12. Jakie jest pana opinia na temat nowej lokaty strukturyzowanej w millennium banku na dwa lata, gdzie minimalny gwarantowany zysk wynosi 7%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś rozpisałem się na temat lokat, a właściwie produktów strukturyzowanych (bo lokata to mylne określenie) tutaj oraz tutaj.

   Stronię od takich rozwiązań, bo to właściwie bardziej jest zakład bukmacherski lub loteria. W przypadku tej obecnie dostępnej propozycji Millennium pozytywnym zaskoczeniem jest gwarancja zysku (acz to 7,2% nie w skali roku, ale przez okres 2 lat, więc średnio 3,6%, więc mniej niż obecnie dają lokaty), choć przyznam, że szczegółowo nie wnikałem w warunki tej oferty (bo wszystko może tkwić w szczegółach).

   Usuń
 13. BGŻ od dzisiaj wprowadził nową Tabelę Oprocentowania - są podwyżki 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do niedawna dawali 0,1% - szantaż ich dawnego szefa pomógł 🤪

   Usuń
  2. BGŻ to ma fantazję, lokata na 5% na nowe środki dostępna tylko... w oddziałach banku :)

   Usuń
  3. Być może ich programiści nie ogarnęli systemu który wylicza nowe środki i robotą obciążono pracowników oddziałów xD To chyba ewenement w tych czasach żeby klienta fatygować do oddziału.

   Usuń
  4. @Anonimowy 11 czerwca 2022 08:48
   W ten sposób mogą zawsze coś wcisnąć klientowi który nie zwróci uwagi na to co podpisuje, np. uruchomią jakąś płatną opcje w bankowości.

   Usuń
  5. Ostatnio masowo wysłali papierowe wyciągi po 6 zeta od sztuki :)

   Usuń
  6. Anonimowy12 czerwca 2022 17:47
   Albo upchną jakieś fundusze. Generalnie jednak to chyba tylko dla emerytów z czasów BGŻ jeszcze bo kto z młodych teraz chodzi do oddziałów.

   Usuń
 14. Oto co widzę po zalogowaniu się do bankowości Millennium:

  "Pożyczka elastyczna do 140 000 PLN
  Sam wybierasz liczbę rat i kwotę - RRSO 22,35%"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i? Kto chce niech bierze. Wedle mnie to RRSO może być 100% bo nie żyję na kredyt.

   Usuń
 15. A co myślicie o rocznych i dwuletnich obligacjach ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już Glapiński zaczął przebąkiwać o zakończeniu podwyżek stóp więc wkrótce "super" obligacje mogą okazać się nie takie super.

   Usuń
  2. Ich rentowność będzie rosła z każdą podwyżką stóp procentowych przez RPP.

   Usuń
 16. BOŚ skończył zabawę. Zamiast 7% jest już tylko 4,75%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z regulaminu tej promki:

   VIII. OKRES PROMOCJI
   1. Okres Promocji trwa od 1 czerwca 2022 r. do 30 czerwca 2022 r.
   Bank zastrzega sobie prawo wcześniejszego odwołania Promocji.

   Usuń
 17. Czy ktoś otrzymał ostatnio ofertę na zatrzymanie z Millennium po złożeniu dyspozycji zamknięcia konta?

  OdpowiedzUsuń
 18. Co by tu nie napisać, to raczej trudno pobić 'antyinflacyjne' obligi skarbowe. Na moich COI0724 właśnie pojawiło się oprocentowanie w 3. okresie odsetkowym w wysokości 14,65% - rewela!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w I roku miałeś oprocentowanie 1,3% o czym nie wspominasz.
   w II roku 5,45%
   w III roku 14,65%
   średnio za 3 lata 7,13%

   czyli średnio jesteś poniżej inflacji a prezentowany wycinek gdzie masz najwyższy % obiektywny nie jest. Mrozisz kasę na 4 lata. Wróżysz z fusów ad. inflacji jaka będzie w maju w kolejnym roku. Oprocentowanie obligacji COI jest nieznane w przyszłych okresach. Porównujesz swój 4-letni horyzont inwestycji ze znanym oproc. tylko za pierwszy rok do kilkumiesięcznych lokat o stałym, znanym oproc. Równie dobrze mogą pochwalić się tu ci co założyli lokaty w BOŚ na 7% że niczym nie ryzykowali, odsetki i kapitał otrzymają za chwilę w stosunku do Twoich 4 lat. Czyli mają oproc. podobne do Twojego średniorocznego.

   Usuń
  2. Rzeczywiście, ta raptem 3-miesięczna lokata w BOŚ @ 7% daje obecnie 2-krotnie mniej w odsetkach niż obligi COI0724 za 3. okres odsetkowy.

   Co do oprocentowania za 2. okres odsetkowy, to przed rokiem biło ono na głowę jeszcze wyraźniej wszystko cokolwiek oferowano na rynku w owym czasie.

   Reasumując: średnia 7% za ponad 3 lata to bezsprzecznie bardzo dobry wynik nawet przy obecnych relatywnie wysokich zwrotach na depozyty 😀

   Usuń
  3. Czy odsetki z 4-latki płacone są corocznie?

   Usuń
  4. @Anonimowy16 czerwca 2022 09:13,
   Każdy, kto zainwestował w obligacje indeksowane inflacją i tak jest i będzie do przodu! Zresztą, inflacja w przytaczanych przez Ciebie latach (teoretycznie) była niższa niż obecnie ...

   Usuń
  5. Obligacje zakupione w sierpniu i wrześniu będą miały jeszcze wyższe oprocentowanie.

   Usuń
  6. A ludzie tak bardzo się ekscytują jakąś lokatą w BOŚ z oprocentowaniem przeszło dwukrotnie niższym i na dodatek jedynie na 3 miechy 🤪

   Usuń
  7. @Anonimowy, 16 czerwca 2022, 18:56

   Najpewniej obligacje zakupione nawet w październiku też będą miały jeszcze wyższe oprocentowanie.

   Usuń
  8. Potwierdzam, średnia 7% za te ostatnie 3 lata to rzeczywiście bardzo dobry wynik.

   Usuń
  9. Anonimowy 15 czerwca 2022 23:18
   "Na moich COI0724 właśnie pojawiło się oprocentowanie w 3. okresie odsetkowym w wysokości 14,65%"
   Jak Ci się "właśnie pojawiło", skoro to seria lipcowa, a mamy czerwiec? Pojawi Ci się dopiero w lipcu, więc bez picowania.

   Usuń
  10. Ja również mam na moich COI0725 takie oprocentowanie, ale za drugi rok.

   Usuń
  11. Anonimowy20 czerwca 2022 16:50 ano się pojawia bo dla lipcowych obligacji liczą inflację z maja.

   Usuń
  12. Chce ktoś 7% na dłuższy okres to może na 19 m-cy założyć lokatę na nowe środki w Aliorze. Bez niespodzianek i ze znanym oprocentowaniem w przeciwieństwie do wyniku z obligacji.

   Usuń
 19. Znacie jeszcze inne wynalazki finansowe działające podobnie jak Revolut? Jestem zainteresowany zasilaniem swojego konta w jakimś z nich poprzez płatność kartą i/lub BLIK.

  Pytam, bo podobno od jakiegoś czasu kasa wychodząca z Revolut, np. w postaci przelewu do innego banku, przechodzi jeszcze przez konto techniczne rzekomo prowadzone przez mBank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie.

   Usuń
  2. Nikt? Nie wierzę 😂

   Usuń
  3. Revolut już chyba został zamknięty.

   Usuń
  4. Aion, Zen

   Usuń
  5. Czy któryś z nich daje premię za otwarcie konta?

   PS. Kiedyś był alternatywny blog Złotówy traktujący o podobnych kwestiach - czy wciąż jest aktywny?

   Usuń
  6. Podbijam.

   Usuń
  7. Aion nie ma żadnej promocji. Zagranicznych wynalazków nie polecam. W internecie można poczytać masę relacji o zablokowanych dostępach, problemach i braku komunikacji.

   Usuń
  8. Promocjobranie?

   Usuń
  9. Aion jest zarejestrowany VW Belgii, Revolut w Anglii, a Zen na Litwie. Każdy z nich jest płatny 😬

   Usuń
 20. Złotówa, a co Ty na Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank, oprocentowanie=wibor 3M z przedostatniego dnia roboczego danego kwartału dla kwot do 100 tys. zł czyli z dziś 7,05% takie będzie na kolejny kwartał? Czemu o nim cicho?

  tu link do ich tabeli oprocentowania, jeśli pozwolisz na jego publikację:
  https://www.toyotabank.pl/sites/default/files/dokumenty-klient-indywidualny/toyota-bank/tabela_oprocentowania_ki.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz że to konto kosztuje 30 zł?

   Usuń
  2. Jak nic przez miesiąc nie wypłacisz i potraktujesz to konto jak kasę na lokacie to opłata wyniesie za m-c 0 zł. Jak ktoś dysponuje większą kwotą dla przykładu 95 k to nawet z opłatą 30 zł m-c oprocentowanie wyniesie mu 6,57%.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...