Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Teraz więcej od ING: już nie 200, a 250 zł za otwarcie konta (+ 8% dla oszczędności)

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

6.06.2022

Teraz więcej od ING: już nie 200, a 250 zł za otwarcie konta (+ 8% dla oszczędności)

Pojawienie się nowej edycji programu poleceń w ING to w praktyce dwie dobre wiadomości.

Program "Poleć konto znajomemu" (2022)
Jedna z nich to to, że otwierający konto osobiste zyskać mogą więcej (oprócz dotychczas dostępnej premii 200 zł dochodzi bonus 50 zł za podanie kodu polecenia), a druga cieszyć może obecnych posiadaczy konta osobistego, bo do wzięcia są bonusy za skuteczne polecenia.

[Niniejszy program poleceń już się zakończył. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Program "Poleć konto znajomemu" można połączyć z promocją ING Banku Śląskiego, skierowaną do osób zakładających konto. Czeka w niej premia pieniężna do 200 zł, co w połączeniu z - niżej omawianym - programem poleceń daje już nawet 250 zł. Jak sięgam pamięcią (i jeśli ona mnie nie myli), to w całej ponad 8-letniej historii prowadzenia niniejszego bloga, więcej do wzięcia za konto w tym banku jeszcze nie było.

A tym razem jest jeszcze jedna zachęta - dla oszczędzających - gdyż można teraz zyskać 8% w skali roku na 4 miesiące do 799 999,99 zł. W podlinkowanych wyżej wpisach opisuję dwie promocje z premią 200 zł i promocję z podwyższonym oprocentowaniem na kontach oszczędnościowych, a niżej skupiam się już wyłącznie na temacie najświeższym, czyli na programie poleceń.

ING Bank: "Poleć konto znajomemu" (2022)


Dla kogo promocja?
Jak to w programach poleceń bywa, wyróżnić należy dwie grupy uczestników: polecających oraz polecanych.

Osobą polecaną, czyli nowym klientem, który dopiero założy konto w ING z polecenia, może być osoba pełnoletnia, która na 12 miesięcy przed złożeniem wniosku z kodem polecenia nie była posiadaczem konta osobistego w ING Banku Śląskim.

Osobą polecającą może być z kolei klient ING, który posiada konto osobiste w tym banku (Mobi, Direct, Komfort, Active, Student, Klasyczne) od co najmniej 30 dni przed przystąpieniem do programu poleceń. 

Polecającym niestety nie może być nowy klient, który dopiero założy konto w ING z polecenia.

Nagrody. Na osobę poleconą czeka bonus 50 zł (+ premie do 200 zł w ramach łączącej się promocji). 

Z kolei polecający za skuteczną rekomendację dostanie bonus 100 zł. W ramach obecnie dostępnej edycji zgarnąć można maksymalnie 10 bonusów za polecenia, co oznacza możliwość uzyskania do 1 000 zł.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji jako nowy klient i uzyskać kod poleceń:

 • najpóźniej do 7.11.2022 r. załóż Konto Direct lub Konto Mobi, podając we wniosku kod polecenia i dane osoby polecającej, będącej klientem ING oraz wyrażając przy tym zgodę na przekazanie osobie polecającej informacji o spełnieniu warunków promocji;

  jeśli nie znasz osoby, która by Cię poleciła, możesz skorzystać z kodu, który udostępniam na końcu niniejszego wpisu; choć program poleceń dostępny jest długo, bo aż do 7.11., to zwróć uwagę, że obecna promocja konta z premią do 200 zł przewidziana jest tylko do 30.06.2021 r.; 

 • we wniosku o konto wyraź zgodę na przekazywanie elektronicznie przez bank informacji handlowych, w tym profilowanych informacji handlowych;

 • w każdym z dwóch dowolnych miesięcy kalendarzowych (najpóźniej do 31.01.2023 r.) wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub w Internecie BLIKiem na sumę co najmniej 300 zł (z wyłączeniem usługi "Płać z ING").

I to wszystko, co wystarczy zrobić, by uzyskać bonus 50 zł. Bank zamierza wypłacić bonus od listopada 2022 do 28.02.2023 r. Do momentu wpływu bonusu nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Otwarcie konta w ramach powyższego programu poleceń jednocześnie zapewni Ci udział w promocji z premią do 200 zł, aczkolwiek trzeba zauważyć, że w tej promocji okres wykluczenia dla byłych klientów jest jednak nieco dłuższy, niż w programie poleceń, gdyż bank liczy go od 1.01.2021 r.

Co trzeba zrobić by uzyskać premię do 200 zł? O tym szczegółowo piszę: 

W powyższych wpisach znajdziesz nie tylko informacje o tym jak uzyskać 200 zł premii, ale też prześwietlenie konta z oferty ING.

Tu dodam, że płatności kartą lub BLIKiem (do 300 zł w dwóch miesiącach, wykonywane na potrzeby uzyskania bonusu 50 zł za otwarcie konta z polecenia) jednocześnie mogą pokrywać się ze spełnianiem warunków na potrzeby uzyskania premii do 200 zł. Tymi samymi transakcjami można więc realizować warunki obydwu akcji.

Gdzie wpisać kod polecenia?


Miejsce na wpisanie kodu polecenia znajdziesz już na pierwszym etapie składania wniosku o konto. By odpowiednie pola się pojawiły, trzeba zaznaczyć oświadczenie >>Mam kod promocji „Poleć konto znajomemu” (opcjonalnie)<<

Gdzie wpisać kod polecenia do ING Banku Śląskiego?

Jak zarabiać dzięki poleceniom?


A teraz kilka ważnych informacji dla tych, którzy chcą zyskać dzięki polecaniu konta. By móc to robić, należy:

 • wyrazić zgodę na przetwarzanie danych marketingowych w sposób elektroniczny (jeśli takowej jeszcze nie posiadasz);
 • przystąpić do programu "Poleć konto znajomemu", co jest możliwe najpóźniej do 7.11.2022 r. w placówkach banku lub w bankowości internetowej (po zalogowaniu: Oferta ING => Promocje => Poleć konto znajomemu = Zapisz się teraz) oraz
 • po przystąpieniu do programu poleceń, do 15.11.2022 r. wykonać płatności kartą lub w Internecie BLIKiem na sumę min. 300 zł. 


Dzięki rejestracji w programie poleceń można uzyskać kod poleceń, który wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko oraz adres) podać należy osobie polecanej, która te dane musi uzupełnić we wniosku o Konto Direct lub Konto Mobi. Tu warto dopilnować, by osoba otwierająca konto zrobiła to we właściwy sposób, bo nie każdy wniosek musi zawierać opcję na podanie kodu poleceń (te wyżej podlinkowane wnioski taką możliwość dają).

Wypłata bonusów za polecenia przewidziana jest w okresie od 1.11.2022 r. do 28.02.2023 r.

Odbierz kod polecenia do ING Banku Śląskiego


Jeśli chcesz założyć konto w ING Banku Śląskim i zyskać nawet 250 zł, we wniosku podaj kod polecenia. Jeśli nie znasz osoby, która mogłaby Cię polecić, możesz uzyskać taki kod ode mnie. Wypełnij poniższy formularz - mailem prześlę Ci kod oraz dane osoby polecającej:

Przydatne dokument:

36 komentarzy:

 1. Witam, Pytanie Czy wystarczy włączyć program priceless bezcenne chwile czy trzeba się zalogować na stronie aby sprawdzić czy i ile dopisało punktów i wybrać cel i dostać premie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki rejestracji w programie poleceń można uzyskać kod poleceń, który wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko oraz adres) podać należy osobie polecanej, która te dane musi uzupełnić we wniosku.

   Usuń
  2. W ING nie ma Priceless Specials.

   Usuń
  3. Visa wydana przez Śląski uczestniczy w programie Visa Offers, a to są solidne i namacalne korzyści 😀

   Usuń
  4. Zabawne, ale cykliczne premie w programie Visa Offers spokojnie przebijają premię za otwarcie konta i spełnienie szeregu warunków 😋

   Usuń
 2. A można konto polecić na linki mąż-żona? Czy rodzina wykluczona a tylko można polecać znajomym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko nazwa promocji. Regulamin nie kategoryzuje kogo możesz polecić. Nie muszą być to tylko znajomi. Oczywiście może być też rodzina.

   Usuń
 3. Jak sprawdzić kiedy konto zostało zamknięte? Na infolinii nie chcą udzielić takiej informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W placówce też nie. Pracownik mi powiedział że oni po zamknięciu konta już nie mają wglądu do kartotek klientów ze względu na RODO.

   Usuń
  2. Nieprawda, mnie na infolinii udzielili tej informacji - trzeba trafić na kogoś kumatego, a to nie takie proste :)

   Usuń
 4. Teraz ING ma jeszcze lokatę 5% (na 6 mies. max. 50 tys.)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam konto oszczędnościowe w ING, czy mogę założyć konto Direct i wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy mam możliwość wzięcia udziału w promocji jak aktualnie jestem pełnomocnikiem do konto ( oczywiście składając rezygnację z pełnomocnictwa )? Czy przy byciu pełnomocnikiem też obowiązuje karencja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy 8 czerwca 2022 17:16
   Nie musisz rezygnować z pełnomocnictwa.

   Usuń
 7. za wpływ może być uznany przelew z innego banku? czy musi być wynagrodzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musi być wynagrodzenie. Wystarczy przelew od kogoś innego z innego banku.

   Usuń
 8. Ktoś wie czy ING ma ofertę na zatrzymanie klienta ? Konkretnie to chciałbym wynegocjować jakiś większy procent na koncie oszczędnościowym - obecnie mam 0,5% a nowi mają już 5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wycofaj kasę z ING. Dostaniesz już prawie gdziekolwiek 5%. A i jest więcej. Za jakiś czas wrócisz do ING i zaliczą ci tą kasę jako nowe środki.

   Usuń
  2. BOŚ, Getin czy nawet BGŻ, w którym od dzisiaj wprowadzili nową Tabelę Oprocentowania.

   Usuń
 9. ING to ma jakąś tabelę oprocentowania czy coś w tym stylu? Na stronie widać info o lokatach (interesuje mnie 6m Plus) ale żadnego oficjalnego dokumentu albo tak dobrze ukryte, że nie można znaleźć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 9 czerwca 2022 19:47
   ING ma tabelę oprocentowania w Bardzo widocznym miejscu. Jeżeli jednak kogoś stać na ironię, to proponuję udać się do najbliższego oddziału ING. Będzie prościej zapewne.

   Usuń
  2. Nie wiem co uważasz za widoczne miejsce ale jeśli tabeli oprocentowania nie można znaleźć ani w zakładce Oszczędności (menu na górze strony) ani w zakładce Oprocentowanie (na dole strony) to moim zdaniem miejsce nie jest Bardzo widoczne, nie jest nawet widoczne tylko dobrze ukryte:) Wchodzę na strony innych banków i jakoś nie ma problemu z odszukaniem tabeli oprocentowania

   Usuń
  3. Anonimowy 10 czerwca 2022 17:36
   Jeśli przez "tabelę oprocentowania" rozumiesz dokument w formacie PDF, który można by pobrać, to na stronach ING takiego nie znajdziesz.

   Usuń
  4. @Anonimowy 10 czerwca 2022 17:36
   Widoczne miejsce uważam za widoczne.

   @Anonimowy 10 czerwca 2022 20:13
   Jest dokument PDF

   @all
   https://www.ing.pl/_fileserver/item/ebnmasl

   Usuń
  5. Anonimowy 10 czerwca 2022 20:13
   "Jeśli przez "tabelę oprocentowania" rozumiesz dokument w formacie PDF, który można by pobrać, to na stronach ING takiego nie znajdziesz."

   Dokładnie o takim dokumencie piszę, pdf z konkretną datą obowiązywania.   @Anonimowy 10 czerwca 2022 21:29
   " Jest dokument PDF
   @all
   https://www.ing.pl/_fileserver/item/ebnmasl "

   A możesz podać ścieżkę jak ze strony głównej dotrzeć do tabeli oprocentowania?

   Usuń
  6. @Anonimowy 11 czerwca 2022 08:47
   Tak właśnie myślałem. Im więcej tłumaczenia, tym więcej problemów.

   Koniec z pomaganiem. Daremny trud.

   Usuń
  7. Nic nie wytłumaczyłeś tylko załączyłeś tabelę i nie chcesz zdradzić jak ją znaleźć na stronie ING. Chyba wiem dlaczego nie podajesz ścieżki, ten pdf znalazłeś przez.. wyszukiwarkę Google a nie na stronie ING gdzie jak twierdzisz tabela znajduje się w bardzo widocznym miejscu:)

   Usuń
  8. Czy kolega, który wrzucił link do tej tabeli oprocentowania, mógłbym napisać, jak trafił na ten dokument? Czy faktycznie znalazłeś go ze strony głównej ING, czy przez wyszukiwarkę? Sorry kolego, ale nie jestem w stanie dotrzeć do tego dokumentu na stronach ING. Już wiemy, jak jesteśmy głupi, więc bądź w swej wielkości łaskaw pomóc i podaj tą ścieżkę ze strony głównej.

   Usuń
  9. Kolego-mądralo, już znalazłem, więc bez łaski. Swoją drogą, czy dla Ciebie "widoczne miejsce" do zawieszenia "Tabeli oprocentowania" to "Tablica ogłoszeń"? Normalny bank zamieszcza "Tabelę oprocentowania" pod linkiem "Oprocentowanie", czyż nie?

   Usuń
 10. Czy polecony, który dopiero założy konto w ING z polecenia, może być następnie polecającym, gdy upłynie co najmniej 30 dni przed poleceniem konta kolejnej osobie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem skąd biorą się tego typu problemy? Przecież regulamin wyraźnie o tym mówi:
   "23. Jako nowy klient nie możesz polecać konta w ramach tej Promocji."

   To tak jak z tym powyżej który najpierw nie potrafi znaleźć tabeli oprocentowania, a potem nawet nie potrafi podziękować jak mu ktoś ją podaje na tacy.
   Prawdą jest że regulaminy różnych promocji nie zawsze są logiczne. Prawdą jednak jest i to, że dawno nie widziałem takiego regulaminu który by był takim.
   Najczęstszym błędem z jakim można się natomiast zetknąć, jest nieczytanie regulaminów. Zaraz po nim jednak idzie próba obejścia tego, co regulamin jasno określa. Czasami się to udaje tylko dlatego, że po drugiej stronie znajdują się również ludzie którzy mają takie same problemy. To jedno, a drugie to to, że banki - i nie tylko - idą takim osobom na rękę "w ramach dobrej współpracy".

   Usuń
  2. Dzięki za wyjaśnienie:) Wolałem upewnić się, prosząc o pomoc, czy aby te "30 dni" nie stanowią swego rodzaju "furtki" do skorzystania z możliwości polecenia konta.

   Usuń
 11. @MR Złotówa Czy posiadasz może również kod polecenia do Citibanku, który można wykorzystać w ramach trwającego programu poleceń w Citi? Niestety nie znalazłem wpisu, poświęconego tej promocji w Citi, stąd moje pytanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ING przez otwarcie konta bank rozumie... złożenie wniosku (do 30.06. włącznie). A podpisanie dokumentów (czy to za pośrednictwem kuriera, czy w placówce) jest etapem określanym jako potwierdzenie tożsamości. Zatem nawet gdyby się zdarzyło tak, że kurier dotrze dopiero w lipcu, to konto nadal będzie brać udział w promocji.

   Usuń
 12. @Mr Złotówa
  Obawiam się, ze nawet mając dzisiaj chwili kod polecenia, nie zdążę - za pośrednictwem kuriera - otworzyć konta do 30 czerwca:( Czy można dokończyć założenie konta w promocji z poleceniem w oddziale banku?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...