Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 6,25% w skali roku na lokatach Facto w BFF Banku (bez zakładania konta osobistego)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.06.2022

Nawet 6,25% w skali roku na lokatach Facto w BFF Banku (bez zakładania konta osobistego)

Aktualnie na lokatach Facto nie da się uzyskać mniej, niż 5% w skali roku. 

Lokaty Facto: od 5 do 6,25% w skali roku
Tyle można bowiem uzyskać na 1-miesięcznym depozycie. Wraz z wydłużaniem okresu lokaty stawki rosną. Na 3 miesiące bank daje już 5,75%, a od lokaty rocznej zaczyna się stawka 6,25% w skali roku.

[Aktualizacja w dn. 5.07.2022 r.: BFF Bank podwyższył oprocentowanie lokat - nową ofertę opisuję tutaj.]

By skorzystać z lokat w BFF Banku nie trzeba zakładać konta osobistego w tym banku - wystarczy tylko bezwarunkowo darmowy rachunek depozytowy (który można określić swego rodzaju rachunkiem technicznym umożliwiającym zakładanie kolejnych lokat). Poza tym nie ma żadnych dodatkowych wymogów - propozycja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów (przy czym nie trzeba wpłacać "nowych środków", jak to często bywa w innych bankach).

Główne cechy lokaty Facto

 • oprocentowanie (stałe) uzależnione od okresu lokaty, jaki wybierzesz:
  • 1 miesiąc: 5,0% w skali roku
  • 3 miesiące: 5,75% w skali roku
  • 6 miesięcy: 5,75% w skali roku
  • 9 miesięcy: 5,75% w skali roku
  • 12 miesięcy: 6,25% w skali roku
  • 18 miesięcy: 6,25% w skali roku
  • 24 miesiące: 6,25% w skali roku
  • 36 miesięcy: 5,0% w skali roku
  • 48 miesięcy: 5,0% w skali roku
  • 60 miesięcy: 5,0% w skali roku
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł;
 • liczba lokat, którą może założyć klient: dowolna (przy czym maksymalna kwota środków na lokatach i rachunku oszczędnościowym nie może przekroczyć kwoty 12 milionów złotych; w takiej sytuacji zawsze jednak przypominam, że limit gwarancji depozytów bankowych to kwota nieprzekraczająca równowartości 100 tys. euro); 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

W porównaniu z dotychczasową ofertą wzrost oprocentowania jest wyraźny - wynosi on 1,0 punkt procentowy w przypadku lokaty 1-miesięcznej oraz 1,25 punktu procentowego dla każdej lokaty z okresem umownym w przedziale od 3 do 24 miesięcy. Jedynie dla najdłuższych depozytów (od 36 miesięcy wzwyż) stawki nie uległy zmianie.

Jak założyć lokaty Facto?


By móc skorzystać z lokat Facto, trzeba założyć rachunek depozytowy, który prowadzony jest 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Ten rachunek jest oprocentowany (ale symbolicznie, bo na poziomie 0,5% w skali roku - to oprocentowanie zmienne; odsetki naliczane są na koniec miesiąca). Służy on zakładaniu kolejnych lokat. Każdy przelew z tego konta realizowany jest za 0 zł.

W celu założenia lokaty Facto najpierw trzeba przelać środki na rachunek depozytowy,  a dopiero wtedy poprzez bankowość internetową da się założyć depozyt na wybrany okres.

Po złożeniu wniosku o rachunek depozytowy i pozytywnej weryfikacji (już na tym etapie otrzymasz dane do zalogowania w bankowości internetowej), na maila przyjdzie numer rachunku do wykonania przelewu weryfikacyjnego - na ten rachunek będzie należało wykonać przelew z własnego konta w innym banku (ważne, by w tym przypadku Twe dane przy przelewie - imię, nazwisko i adres - idealnie pokrywały się z tymi we wniosku).

Przelew weryfikacyjny należy wykonać z konta, którego numer rachunku poda się już podczas składania wniosku. To konto będzie też kontem powiązanym z rachunkiem depozytowym w BFF Banku, a więc tylko z tego konta będą mogły odbywać się zasilenia rachunku depozytowego i w drugą stronę - wypłaty środków z BFF Banku (jeżeli jednak zajdzie potrzeba, to rachunek powiązany można w dowolnym momencie zmienić).

Bankowość internetowa BFF Banku prezentuje się przejrzyście (choć pewnie trudno by było inaczej, gdy w ofercie dla klientów indywidualnych bank ma w praktyce tylko rachunek depozytowy i lokaty):
Lokaty Facto: panel bankowości internetowej

Środki deponowane w BFF Banking Group podlegają pod bankowy system gwarancji depozytów, przy czym za ochronę 100% kapitału do kwoty nieprzekraczającej 100 tys. euro nie odpowiada polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale jego włoski odpowiednik (Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi). Warunki i zakres gwarancji są identyczne, jak w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej. I także na bazie prawa wspólnotowego lokaty Facto mogą być dostępne w Polsce. 

 Informacje o takim stanie rzeczy można oczywiście znaleźć na stronie internetowej włoskiego funduszu gwarantującego depozyty bankowe:

Lokaty Facto: gwarancja kapitału


Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. Cóż, nie pozostało nic innego jak zerwać lokaty założone na początku z atrakcyjnym (ówcześnie) oprocentowaniem 3,75%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie kiedy założone i czy opłaca się zerwać?

   Usuń
  2. Na początku kwietnia.

   Usuń
  3. No to jeszcze pytanie na jak długo ta lokata? Bo jak 3 miesiące to nie zrywaj. Być może przy dłuższym okresie się opłaca.

   Usuń
  4. 12 miesięcy. Zaryzykuję stwierdzenie, że się opłaca :)

   Usuń
 2. Lokata miesięczna i 60-miesięczna ... obie na 5% - co wybrać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam musisz wybrać i ocenić.
   Zalety 60 m-cy: oprocentowanie stałe 5% obowiązuje do końca trwania lokaty (więc gwarancja, że nawet, jeśli takie oprocentowanie spadnie dla nowych lokat i już nie będzie go w ofercie banku, to Twoja inwestycja nadal będzie na 5% do końca okresu umownego),
   brak konieczności stałego przedłużania lokaty.
   Wady 60 m-cy: blokada kapitału na 60 m-cy (zerwiesz, to stracisz odsetki).
   Zalety 1 m-ca: blokujesz kapitał tylko na 1 m-c,.
   Wady 1 m-c: jeśli chcesz kontynuować lokatę, musisz śledzić czas i zawierać kolejna na wybrany okres. I teraz największą wada tej lokaty: nie masz pewności, czy oprocentowanie kolejnej lokaty, która chciałbyś zawsze będzie oferowane (może spaść).
   To tylko moje zdanie. Przeanalizuj, rozważ i decyzję podejmuje sam.

   Usuń
  2. To samo przerabiałem z 60-miesięczną lokatą w BOŚ, ale na szczęście odsetki na tej lokacie są wypłacane za każdy pełny rok - zerwałem następnego dnia po upływie 2 lat od założenia :)

   Usuń
  3. Ja do kwietnia jestem uziemiony w TB na 3-letniej @ 2,4% 😁

   Usuń
 3. Czy ten bank bezpieczny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 100 tys. € są gwarancje więc bezpieczny jak każdy inny. Korzystam od 3 lat i nie mam uwag.

   Usuń
 4. Do kiedy można założyć lokatę?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie można założyć rachunku depozytowego aktywując go przelewem z rachunku zewnętrznego, który jest współwłasnością małżonków. Trzeba być JEDYNYM posiadaczem rachunku zewn., czyli będzie konieczność otworzenia innego rachunku tylko dla jednego właściciela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.Czyli wyglada to tak przelewam np z mojego banku ing na ten rachunek depozytowy tak?I potem z depozytowego zakladam lokate np na miesiac lub trzy? Lokata miesieczna czy trzymiesieczna jest odnawialna? A jak nie to po zaoonczeniu lokaty srodki i odsetki mam spowrotem na koncie depozytowym tak? Czy przelewaja mi odrazu do ing?

   Usuń
  2. Nie są odnawialne. Po zakończeniu środki i odsetki automatycznie wpływają na rachunek depozytowy. Na zewnętrzne konto (np. ING) sam sobie przelewasz.

   Usuń
  3. Po okresie umownym przelewają na konto depozytowe kapitał wraz z odsetkami. A z niego musisz sam przelać do swojego banku, czyli ING. A czy lokata jest odnawialna czy nie, to powinno być widać gdy będziesz ją zakładał. Najlepiej wyślij zapytanie do banku.

   Usuń
  4. U mnie lokata została aktywowana mimo, iż małżonka jest współwłaścicielką rachunku zewnętrznego.

   Usuń
 6. Ehh a ja muszę trzymać do końca czerwca w Inbank na zawrotne 1,5% :/

  OdpowiedzUsuń
 7. BFF podwyższa.

  InBank obniża z 6 na 5,5%.

  Aion już totalnie odstaje. 4% - opłata 49 99 zł/miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyeliminowałem ich już w chwili pojawienia się tej oferty - nigdy nie zapłacę bankowi za to, że pożyczam im kasę!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...