Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata 8% + bonus 50 zł na start dla otwierających bezwarunkowo darmowe konto w Nest Banku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

14.06.2022

Lokata 8% + bonus 50 zł na start dla otwierających bezwarunkowo darmowe konto w Nest Banku

Nest Bank po długiej przerwie ponownie płaci za otwarcie konta. 

Program "Polecam Nest Bank"
A do tego jest jeszcze zachęta dla oszczędzających. Zakładając bezwarunkowo darmowe konto osobiste, zgarnąć można bonus 50 zł na start i założyć lokatę z oprocentowaniem nawet 8% w skali roku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Nest Banku.]

W niniejszym wpisie znajdziesz prześwietlenie programu "Polecam Nest Bank" (dzięki któremu zyskać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku), a także omówienie lokaty powitalnej z promocyjnym oprocentowaniem. 

Na pierwszy front idzie okazja do bankobrania (z bonusem 50 zł za założenie konta), a dalej przyglądam się ofercie Nest Banku skierowanej do oszczędzających.

Program "Polecam Nest Bank"


50 zł premii za otwarcie konta osobistego w obecnych czasach wrażenia nie robi - acz kto myśli o otwarciu konta w Nest Banku, ten ma pierwszą taką okazję od września 2019 roku, by cokolwiek zyskać (przez tak długi czas bank ten nie przewidywał bowiem bonusów powitalnych).

Dla kogo promocja? Jak to z programami poleceń bywa, tak i tu wymienić należy dwie grupy uczestników: polecanych oraz polecających.

Osobą poleconą, która założy konto osobiste w Nest Banku (i na którą czeka bonus 50 zł) może być osoba pełnoletnia, nieposiadająca konta osobistego w Nest Banku co najmniej od 1.01.2020 roku.

Z kolei polecającym może zostać osoba mająca konto osobiste w Nest Banku, posiadająca w tym banku zarejestrowany numer telefonu komórkowego do kontaktu (za skuteczne polecenie konta osobistego bank płaci 50 zł).

Zasady programu poleceń w Nest Banku


By wziąć udział w programie "Polecam Nest Bank" i uzyskać bonus 50 zł (i jednocześnie otworzyć sobie też drogę do lokaty 8%, o której piszę nieco niżej):
 • najpóźniej do 31.10.2022 r. złóż wniosek o Nest Konto, podając w nim numer polecającego (jest to numer telefonu polecającego - posiadacza konta w Nest Bank; jeśli nie znasz takiej osoby, to możesz skorzystać z mego kodu polecenia, który udostępniam nieco niżej) i wyraź zgodę na udostępnienie polecającemu informacji o spełnieniu warunków do wypłaty premii (tę zgodę wyraża się na ostatnim etapie składania wniosku - w części określanej jako "Podsumowanie");
 • najpóźniej w ciągu 14 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę o konto; 
 • wyraź zgody na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku: 
  • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
  • w rozmowie telefonicznej 
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz
  • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej
 • w jednym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta w Nest Banku:
  • zapewnij wpływy min. 2 000 zł (ważne, by nie były to przelewy między własnymi rachunkami w Nest Banku, ani wpływ ewentualnego kredytu lub kapitału z zakończonej lokaty w tym banku) oraz 
  • wykonaj min. 3 dowolne transakcje (mogą to być płatności kartą lub Blikiem i/lub przelewy - z wyłączeniem przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Wypłata premii 50 zł przewidziana jest do 20. dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem oraz nie wycofuj wyrażonych zgód.

By zarabiać jako osoba polecająca, musisz:
 • posiadać konto osobiste w Nest Banku,
 • wyrazić zgody (jeśli takowych jeszcze nie masz) na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku: 
  • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
  • w rozmowie telefonicznej 
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz
  • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej
 • przystąpić do programu poleceń za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej (po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź do zakładki "Oferty", gdzie znajdziesz "Program poleceń".

Zgody zweryfikujesz i ewentualnie zmienisz po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc ścieżkę: Ustawienia => Ogólne => Zgody => Zaktualizuj.

Bonus 50 zł za polecenie otrzymasz, jeśli osoba zakładająca konto w Nest Banku poda Twój numer telefonu we wniosku o konto oraz spełni wszystkie warunki uzyskania premii dla siebie (czyli 50 zł dla osoby polecanej). Wypłata bonusów za skuteczne polecenie/polecenia nastąpi do 20. dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków przez osobę poleconą. Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem oraz nie wycofuj wyrażonych zgód. W ramach programu poleceń zgarnąć można maksymalnie 2 000 zł premii.

Nest Konto - prześwietlenie oferty Nest Banku


Główne cechy Nest Konta (dla klientów indywidualnych) to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za internetowe przelewy złotówkowe (zlecane przez bankowość internetową);
 • 0 zł za wydanie i posiadanie pierwszej karty do konta (bez warunków); jedynie za drugą kartę do konta bank pobierze opłatę 25 zł - tak za jej wydanie, jak i za wznowienie; w przypadku jeśli masz jedynie jedną kartę, takiej opłaty nie poniesiesz;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach sieci Euronet (6 zł za każdą wypłatę z innych bankomatów w Polsce). 

Po złożeniu wniosku o Nest Konto umowę z bankiem zawrzesz na jeden z trzech poniższych sposobów: 
 • podczas rozmowy wideo z konsultantem banku - ta opcja dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18 (skorzystanie z tej metody możliwe jest wyłącznie na komputerze; w grę nie wchodzi składanie wniosku na telefonie), 
 • wykonując przelew weryfikacyjny z własnego konta w innym banku - imię, nazwisko, jak i adres przy tym przelewie muszą idealnie pokrywać się z tym, co podasz we wniosku o konto w Nest Banku; przelew ten może pochodzić wyłącznie z wybranych banków (Alior, ING Bank Śląski, mBank, Pekao lub Santander Banku) pod warunkiem, że konto w tamtym banku zostało przez Ciebie założone w inny sposób, niż przelewem weryfikacyjnym lub
 • podczas wizyty w placówce banku (w tym przypadku pamiętaj, by dopilnować podpisania umowy dla wniosku już uprzednio złożonego - a więc takiego, w którym podasz już numer polecającego).

Kod polecenia, który trzeba podać we wniosku, by uzyskać 50 zł premii, uzyskasz na końcu niniejszego wpisu.

Nest Lokata Witaj: nawet 8% do 20 tys. zł


By skorzystać z powitalnej lokaty, miej na względzie, iż Nest Lokatę Witaj mogą otworzyć wyłącznie osoby, które tej lokaty w Nest Banku jeszcze nigdy nie miały. Jej założenie będzie możliwe w systemie bankowości internetowej jedynie w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Główne cechy Nest Lokaty Witaj:
 • oprocentowanie (stałe):
  • 6,0% w skali roku w przypadku lokaty 3-miesięcznej lub
  • 7,0% w skali roku [aktualizacja po zmianie tabeli oprocentowanie w dniu 15.07.2022 r. i podwyżce stawki przez bank] 8% w skali roku w przypadku lokaty 6-miesięcznej;
   (możliwe jest założenie tylko jednej lokaty)
 • minimalna kwota: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota: 20 000 zł;
 • czas trwania lokaty: 3 lub 6 miesięcy;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymasz zwrot wpłaconego kapitału bez odsetek).

W przypadku lokaty 3-miesięcznej poza otwarciem konta osobistego i wyrażeniem zgód (i tak wymaganych na potrzeby uzyskania bonusu 50 zł), nic już więcej robić nie trzeba.

Przy lokacie na 6 miesięcy (czyli z oprocentowaniem 8% w skali roku) niezbędne jest spełnienie dodatkowych warunków. Te na szczęście uległy uproszczeniu, bo jeszcze nie tak dawno bank był zdecydowanie bardziej wymagający (oczekiwał wpływów wynagrodzenia od pracodawcy i warunki w regulaminie były na tyle rygorystyczne, że nie wystarczył przelew z własnego konta w innym banku z tytułem "wynagrodzenie").

Teraz, by uzyskać 8% w skali roku przez 6 miesięcy na Nest Lokacie Witaj, poza otwarciem konta osobistego i wyrażeniem zgód (i tak już wymaganych na potrzeby uzyskania bonusu 50 zł):
 • w każdym pełnym miesiącu kalendarzowym po otwarciu Lokaty Witaj (w całym okresie deponowania lokaty): 
  • zapewnij wpływy na konto w kwocie min. 2 000 zł (teraz może być to przelew z konta w innym banku - nie musi być to przelew od pracodawcy; nie zaliczą się jedynie przelewy między własnymi rachunkami klienta czy wpływy z lokaty bądź wypłacanego kredytu w Nest Banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) oraz 
  • wykonaj min. 3 dowolne czynności (do wyboru): płatności kartą wydaną do konta, płatności Blikiem, przelewy (za wyjątkiem przelewów wewnętrznych na inne, ale własne konto w Nest Banku).

Jeśli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony wówczas bank obniży oprocentowanie do poziomu 0,01% w skali roku (począwszy od dnia następującego po zweryfikowaniu przez bank, że w danym miesiącu warunki nie zostały spełnione).

Środki zdeponowane na rachunkach i lokatach w Nest Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co oznacza 100-procentową ochronę kapitału do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Nest Bank: kod polecenia


Jeśli chcesz założyć konto w Nest Banku i zyskać 50 zł, we wniosku podaj kod polecenia. Jeśli nie znasz osoby, która mogłaby Cię polecić, możesz uzyskać taki kod ode mnie. Wypełnij poniższy formularz - mailem prześlę Ci kod oraz dane osoby polecającej:


Gdzie podać kod polecającego? Pole na wpisanie kodu znajdziesz na drugim etapie wniosku o konto (w części "Dane uzupełniające"):

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi i najkorzystniejszymi ofertami depozytowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Przydatne dokumenty:

38 komentarzy:

 1. A oni nie są jakoś technologicznie zacofani? Bo kojarzę komentarze że coś im brakowało w ofercie, blik, google pay? Btw sprzedawać swoje dane za 5 dych, nie warto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blik i Google pay jest. Korzystam. Blika dość późno wprowadzili, to fakt.

   Usuń
  2. Bankowość i apka w Nest to bezsprzecznie pierwsza liga!

   Usuń
  3. Jedyne czego im brakuje to przelewy na telefon.

   Usuń
  4. Co do blika to są kody blik, nie ma innych funkcji jak przelewy na telefon.

   Usuń
  5. czyli odpada bo ze znajomymi tak sie rozliczamy, jednak są nadal w tyle, dzięki za info

   Usuń
 2. Tak myślałem na pierwszy rzut oka po nagłówku artykułu, że maksymalna kwota depozytu zdeterminuje iż nadal nie stanę się po raz pierwszy klientem Nest Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta jak oferta inne banki mają gorsze, ale i lepsze, największy plus jest taki że starsi klienci na KO będą miec od wieczora 15 czerwca prawie 7%, tego nikt jeszcze nie przebił

   Usuń
  2. Tak, od rana 16. czerwca będę miał na KO 6,8% 😀

   Usuń
  3. Jeśli na dzisiejszym fixingu WIBOR 3M wzrośnie o 0,04 p.p. to będziesz mieć 6,9%

   Usuń
  4. Niestety tylko +0,03 p.p.

   Usuń
  5. Niewiele zabrakło - dziś był wzrost o 0,03 p.p. 😂

   Usuń
  6. Ja zaparkowałem chwilowo do 2. września w BOŚ @ 7%

   Usuń
 3. Bardzo przeciętna oferta. 50 zł to tyle co nic w porównaniu do innych ofert. A znów różnica pomiędzy 7 proc. a 6 proc. (które można dostać dużo łatwiej) dla 20 tys. już nie wiadomo jaka nie jest. Szkoda, że nie napisałeś w artykule, czy i jaki jest okres wykluczenia dla byłych klientów... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pierwszą częścią komentarza nie dyskutuję ;)

   O okresach wykluczenia jest jednak mowa.

   "Osobą poleconą, która założy konto osobiste w Nest Banku (i na którą czeka bonus 50 zł) może być osoba pełnoletnia, nieposiadająca konta osobistego w Nest Banku co najmniej od 1.01.2020 roku."

   Jeśli zaś chodzi o lokatę, to - też zacytuję - "Nest Lokatę Witaj mogą otworzyć wyłącznie osoby, które tej lokaty w Nest Banku jeszcze nigdy nie miały".

   Usuń
 4. Ja u nich otworzyłem nest skarbonkę z oprocentowaniem 3,5% parę dni później podnieśli dla nowych klientów do 4,5%, więc przenoszę się do millenium. Zostawić otwartą tą nest skarbonkę czy lepiej zamknąć? Jak otworze w przyszłości to będę mógł korzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od jutra wzrośnie oprocentowanie.

   Usuń
  2. Nie wzrosło nic. Czemu miało wzrosnąć? Może dla nowych klientów tak, oni mają 4,5% a ja otworzyłem wcześniej i mam 3,5% Czy jak zamknę i otworzę za jakiś czas znowu to będę miał to promocyjne 4,5%?

   Usuń
  3. Czy dopuszczalny jest taki wariant, abym z polecenia tej samej osoby polecającej mógł założyć najpierw konto osobiste, a następnie - również z jej polecenia - konto firmowe? (Ewentualnie vice versa tj. najpierw firmowe, potem osobiste)? Oczywiście po to, by obydwie osoby zgarnęły bonusy za polecenie i otwarcie tych kont:)

   Usuń
  4. @Mr Złotówa, byłbyś w stanie udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie Anonimowego 17 czerwca 2022 15:47?
   Dodatkowo chciałbym zapytać czy program poleceń można połączyć z premią do 700 zł za założenie konta Biznest?
   Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi:)

   Usuń
  5. @Anonimowy 17 czerwca 2022 15:47 vel @Anonimowy 18 czerwca 2022 12:18
   Przecież wystarczy przeczytać odpowiedni regulamin. Polecam.

   Usuń
  6. Anonimowy18 czerwca 2022 16:52 To ciekawe o czym piszesz. Przeczytałem regulamin programu "Polecam Nest Bank" (wydaje mi się, iż ten jest "odpowiedni") i nie znalazłem wprost odpowiedzi na powyższe pytania. Mógłbyś zatem wskazać konkretne zapisy lub regulamin/-y, do których nawiązujesz?

   Usuń
  7. @Anonimowy 19 czerwca 2022 10:03
   Oczywiście ze mogę.
   "Polecam Nest Bank" i np. § 4 ust. 1 pkt 3a

   Usuń
  8. Anonimowy19 czerwca 2022 18:12
   Dziękuję. Wprawdzie nie do końca mi o to chodziło, ale już nie będę rozwijał tego wątku.

   Usuń
  9. @Anonimowy 20 czerwca 2022 15:36
   § 4
   "1. Warunkiem przystąpienia do Promocji przez Zaproszonego jest:
   1) złożenie w Okresie Promocji, wniosku o otwarcie Rachunku ROR lub Rachunku Firmowego lub wniosku o zawarcie umowy Kredytu Firmowego
   [...]
   3) zawarcie z Bankiem w Okresie Promocji:
   a) umowy o prowadzenie Rachunku ROR lub Rachunku Firmowego..."

   Po prostu kluczem jest tu zawsze występujące "lub" a nie np. "lub/i". Nie ma "lub/i" a więc nie ma takiej opcji zgodnie z tym o czym mowa, aby było możliwe skorzystanie zarówno z ROR jak i z rachunku firmowego.
   I nawet gdybym uzyskał satysfakcjonująca mnie odpowiedź od pracownika banku np. na mejlu, to i tak bym na niej nie polegał. To co sobie jakiś pracownika banku powie a mi to będzie odpowiadać, nie jest w żadnym wypadku dla mnie wykładnią.

   Moim skromnym zdaniem, należy wybrać korzystniejszą opcję jaką jest rachunek firmowy. Wtedy polecający otrzyma 200 zł a polecony 100 zł. Ta promocja to promocja na której głównie polecający może zarobić bo aż do 2000 zł (np. 2 x po 1000 zł gdy dwóch poleconych weźmie kredyty firmowe po 100 tys. zł).
   Jest też promocja konta BIZnest tylko tam bez polecającego i w sumie wyjdzie mniej (podatek) jak będzie to bez terminala:
   https://bankobranie.blogspot.com/2022/04/bo.html

   Usuń
  10. Anonimowy 20 czerwca 2022 18:22
   Dziękuję Ci bardzo za rzeczowe i wyczerpujące wyjaśnienie:)

   Usuń
 5. Czy jeśli chodzi o wpływ 2000zł, może to być przelew z rachunku indywidualnego, ktorego posiadaczem jest czlonek rodziny?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam. Założyłem konto kilka dni temu i jeśli jeszcze w czerwcu przeleje te 2 tys zł z mojego konta w alior bank i zrobię 3 przelewy zwrotne z nest do alior to ok 20 lipca dostanę te 50 zł? Dobrze rozumuje?!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak myślicie, czy będąc (w Nest) pełnomocnikiem do konta osobistego innej osoby, mogę zostać osobą poleconą do założenia swojego konta indywidualnego/ konta firmowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czemu by nie? Nie ma wykluczenia.

   Usuń
 8. Ok, zeby dostac 7% przez 6 miesiecy trzeba zapewnic wplywy na 2000 zl.

  W regulaminie promocji (lokaty) pisza "Wpływy na Rachunek ROR - suma Zleceń Płatniczych uznaniowych na Rachunku ROR pomniejszona o wartość środków pochodzących z: (i) przelewów pomiędzy rachunkami Klienta, (ii) kredytów udzielonych przez Bank oraz (iii) lokat;"

  Czyli... nie wystarczy przelew od samego siebie z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klient to klient NEst Banku więc dla mnie to jest wykluczenie przelewów między swoimi kontami w tym banku. A z innego banku powinno być ok. Ale dla pewności możesz zrobić przelew od kogoś.

   Usuń
 9. Teraz lokata już 7,5 % na start

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie zakładałem konto. Nigdzie nie było po drodze pozycji z poleceniem i miejscem na kod polecającego :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto zakładałem w zeszłym tygodniu i można było podać kod polecenia.

   Usuń
  2. Przed chwilą zakładałam. Podałam kod (numer polecającego).

   Usuń
 11. Czy te 3 przelewy w miesiącu, które trzeba zrobić (3 czynności, z których wybieram przelewy) to mogą być np. 3 osobne przelewy na rachunek zwrotny, z którego będę robić wpływ 2000 na konto? Czyli czy można zrobić po najprostrzej "lini oporu" wpływ z konta A w innym banku na konto B w Nest Banku, a potem po prostu zrobić 3x przelew z konta B w nest Banku na konto A w innym banku np: przelew zwrotny 700 zł + przelew zwrotny 700 zł + przelew zwrotny 600 zł.?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...