Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższe oprocentowanie w Santander Consumer Banku: 5% do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym (bez konta osobistego)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

11.06.2022

Wyższe oprocentowanie w Santander Consumer Banku: 5% do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym (bez konta osobistego)

Dobra wiadomość nadeszła z Santander Consumer Banku: na rachunku oszczędnościowym po raz kolejny wzrosło oprocentowanie.

Rachunek oszczędnościowy 4% w Santander Consumer Banku
Teraz można uzyskać 5% w skali roku nawet do 500 tys. zł. A rachunek oszczędnościowy w tym banku niezmiennie można posiadać bez konta osobistego, jest prowadzony za 0 zł bez warunków, a do tego darmowe są wszystkie przelewy.

Na początek krótkie objaśnienie: Santander Consumer Bank to nie jest Santander Bank Polska (dawny BZ WBK). To odrębne banki, więc niżej opisywanego rachunku oszczędnościowego próżno szukać na stronie czy w bankowości Santander Banku (jeśli tam już masz konto osobiste).

Santander Consumer Bank: "Zyskaj z nami z nowymi środkami"


Główne cechy promocji oprocentowania dla "nowych środków" na rachunku oszczędnościowym w Santander Banku to:

 • oprocentowanie: 5% w skali roku dla nowych środków, przez które bank rozumie nadwyżkę środków ponad saldo lokat i rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku z dnia 26.04.2022 r. (jeśli dopiero teraz staniesz się klientem tego banku, to z automatu spełnisz ten warunek - każda wpłacona kwota będzie nowymi środkami); 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 200 000 zł;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • czas obowiązywania oferty: do 30.07.2022 r. (to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i termin do którego obowiązuje promocyjne oprocentowanie).

Wyższa stawka (5% w skali roku) obowiązuje od 11.06. i zastąpiła dotychczas dostępne oprocentowanie na poziomie 4% (przy czym data badania salda wobec której bank liczy "nowe środki" nie zmieniła się, więc to rozwiązanie korzystne nawet dla tych, którzy "włączyli" sobie obecną edycję promocji jeszcze przy tym niższym oprocentowaniu - teraz mają z automatu 5%).

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego są również za 0 zł (co rzadko zdarza się w przypadku takich kont, bo banki najczęściej dają darmowy tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym), dzięki czemu można dysponować środkami jak się chce - nawet wielokrotnie je wpłacając i wypłacając. Można te przelewy robić na własne, powiązane konto osobiste w innym banku.

Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku (może to być Alior Bank, Bank Pocztowy, Credit Agricole, InBank, ING Bank, mBank, Millennium, Neobank, Nest Bank, Pekao, PKO BP lub Santander Bank Polska). Ważne by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie pokrywały się z tymi z wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje ich prawdziwość.

Gwoli ścisłości dodam, że nadwyżka ponad 200 tys. zł objęta jest oprocentowaniem standardowym, czyli 2% w skali roku.

Środki zgormadzone na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co oznacza ich pełne bezpieczeństwo (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).Przydatne dokumenty:

34 komentarze:

 1. Dzień badania salda to 26. kwietnia? Czy to żart?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choć ta data może wydawać się odległa, to akurat rozwiązanie korzystne dla części osób. W praktyce mamy tu do czynienia cały czas z tą samą promocją, która wystartowała pod koniec kwietnia i kto wtedy uruchomił sobie 3% (co na tamten czas było super), ten teraz ma już 5% (nie musząc nic robić). To więc rozwiązanie fair, podczas gdy większość banków robi tak, że odpala kolejne edycje, a uczestników poprzednich edycji zostawia ze "starym" (czyli niższym) oprocentowaniem.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Po zalogowaniu się do bankowości widać to:

   PROMOCJA NA NOWE ŚRODKI
   Obowiązuje: od 11.06.2022 do 30.07.2022
   Oprocentowanie promocyjne: 5,00 %
   Kwota maksymalna: 200 000,00 PLN

   Usuń
 3. Ich aplikacja mobilna już drugi dzień nie działa , mam u nich KO i KK , trochę mnie to denerwuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałem info, że prace serwisowe. Wersja przeglądarkowa działa.

   Usuń
 4. Czy zasilanie konta może być z dowolnego konta? Chodzi mi nie o pierwszy przelew weryfikacyjny ale o kolejne dopłaty. Bo w Facto jest ograniczenie że nawet przelewy przychodzące muszą być z konta powiązanego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku

   Usuń
  2. Muszą być z przypisanego konta. Gdy zrobiłam przelew z innego konta, to te pieniądze mi wróciły.

   Usuń
  3. W Santander Consumer mogą być z dowolnego własnego konta. Nie mogą być od innej osoby.

   Usuń
  4. Mogą być przelewy z innych rachunków. Byle tylko imię, nazwisko i adres się pokrywały.

   Usuń
 5. Kolejne wpłaty mogą być z dowolnego Twojego konta ale dane idealnie muszą się zgadzać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zarządza się tym kontem oszczędnościowym ? Aplikacja / strona www ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety odzyskiwanie kasy po zerwaniu lub zakończeniu lokat przypomina wyrywanie zęba 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Errata: chodziło mi o ten estoński InBank.

   Usuń
  2. Chyba pomyliłeś bank. A tak w ogóle to tu nie o lokatach mowa a o koncie oszczędnościowym.

   Usuń
  3. Tu jest mowa o koncie oszczędnościowym nie lokatach. Więc żadnych problemów z odzyskiwaniem kasy nie ma. Zlecarz przelew bezpośrednio na swoje konto powiązane i w najbliższej sesji on idzie.

   Usuń
 8. Aplikacja nie działa i zwrotu 1 zł za przelew weryfikacyjny nie otrzymałem. Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aplikacja przez chwilę mi zadziałała że zdążyłam ją aktywować, ale bardzo szybko znowu padła... Tego zwrotu 1 zł też jeszcze nie mam. Cały czas można się logować przez przeglądarkę

   Usuń
 9. Czy ten rachunek oszczędnościowy można założyć jako rachunek wspólny

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli od dzisiaj jestem nowym klientem z nową forsą i założyłem KO na 5% to dlaczego w systemie widnieje 1,9%. Zrobiłem coś nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro już będzie ci się wyświetlać 5%

   Usuń
  2. Replikacja następuje w nocy. Od jutra zobaczysz 5% dla nowych środków, choć masz je dziś. 1,9% to standardowe % do 50k.

   Usuń
  3. Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.

   Usuń
  4. Źle naliczają odsetki i nie oddają 1 zł za weryfikację ale Apka działa.

   Usuń
  5. Mówiła kobita na infolinii, że forsę zwrócą a na odsetki nie zwracać na razie uwagi i czekać do końca miecha. Dziwna sytuacja.

   Usuń
  6. W jaki sposób można wypowiedzieć umowę?

   Usuń
  7. Można pójść do oddziału i tam złożyć dyspozycję. Nie uśmiecha mi się szukanie drukarki po mieście aby wydrukować byle świstek. Czyste utrapienie i strata czasu.

   Usuń
 11. Dziś (15.07) zauważyłem,że środki mam oprocentowane tylko na 1,9%, a założyłem konto 13.06, pierwsze środki wplaciłem15.06. i do niedawna miałem te 5%. To tylko na miesiąc to było, a nie do końca lipca? Trzeba było spełnić jakieś warunki, których nie spełniłem, czy to może bank zawalił?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie. Jeśli miałeś 5%, to od dziś masz 6%. Widocznie przy tzw. Replikacji jest opóźnienie. Sprawdź 17.06 co Ci pokazuje (i tak regulamin najważniejszy)

   Usuń
  2. Dzięki, mam dziś 6.

   Usuń
 12. Mr Złotówa, czas na update. Od 16.07 już 6% w limicie do 1 miliona.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...