Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Teraz więcej: 5% w skali roku do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Pekao (+ 300 zł w bonusach na start za konto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.06.2022

Teraz więcej: 5% w skali roku do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Pekao (+ 300 zł w bonusach na start za konto osobiste)

Bank z żubrem w logo po raz kolejny podniósł oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

5% na koncie oszczędnościowym w Pekao
Aktualnie w Pekao uzyskać można 5% w skali roku (gwarantowane na pół roku do 100 tys. zł). A to nie jest jedyna zachęta do założenia konta osobistego w tym banku, bo do wzięcia jest też premia pieniężna 200 zł oraz bon 100 zł na zakupy.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Nieco ponad 4 tygodnie temu Bank Pekao zaproponował promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym, serwując wówczas stawkę 3,5%, co na tamten moment dawało mu pozycję na podium w rankingu kont oszczędnościowych. Konkurencja zrobiła jednak swoje - w tym czasie wiele banków podniosło oprocentowanie dla oszczędzających, więc na ten ruch zdecydował się również Bank Pekao. Najpierw stawkę podniósł do 4% w skali roku, ale teraz przyszedł czas na bardziej zdecydowany ruch.


5% na koncie oszczędnościowym w Pekao


Dla kogo promocje? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2021 do 27.04.2022 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao. 

Z udziału w promocji wyklucza również ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 5% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 5% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia też konta osobistego w Pekao, dodam, iż dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 200 zł premii + bon 100 zł na zakupy (co w efekcie zwiększy Twój zysk - wymienione nagrody otrzymasz oprócz odsetek od swych środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W podlinkowanym wpisie szczegółowo omawiam zasady uczestnictwa i warunki promocji z nagrodami na start - koniecznie zapoznaj się z nimi (w tym miejscu zwrócę tylko uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest nieco dłuższy - bank liczy go od 1.01.2020 r., a nie - jak w promocji oprocentowania 5% na koncie oszczędnościowym - od 1.01.2021 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.
Gwoli ścisłości dodam, że z promocji oprocentowania 5% na koncie oszczędnościowym w Pekao teoretycznie mogą też skorzystać osoby, które w okresie od 1.01.2021 do 27.04.2022 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych), acz przy dość wyśrubowanym wymogu - średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale zaledwie od 0 do 100 zł.

Zasady promocji 5% na koncie oszczędnościowym w Pekao


W ramach promocji Twe konto oszczędnościowe w Pekao będzie charakteryzować się poniższymi cechami: 

 • oprocentowanie: 5,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 183 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 31.07.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł, należy to zrobić online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; dla udziału w promocjach z premią i bonem dodatkowo do konta zamów też kartą Mastercard Debit FX i uruchom dostęp do aplikacji PeoPay, czyli aplikacji mobilnej Pekao)
 • załóż konto oszczędnościowe.


Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, to w regulaminie promocji znaleźć możemy następujący zapis objaśniający:

"Jeśli zawarłeś umowę o pierwsze konto osobiste (...) w Okresie przystąpienia do Promocji [czyli od 28.04. do 31.07.2022 r. - przyp. Mr. Złotówa] i nie zawarłeś jednocześnie umowy Konta Oszczędnościowego (...), będziesz miał możliwość zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego (...) z promocyjnym oprocentowaniem: 

- w oddziałach Banku od dnia zawarcia umowy o konto osobiste lub 

- w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay), po udostępnieniu przez Bank pomiędzy 3 a 5 dniem roboczym po dniu zawarcia umowy o konto osobiste, jednak nie później niż 31.07.2022 r"


Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym w Pekao podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Konto osobiste i konto oszczędnościowe w Pekao - prześwietlenie


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta (Mastercard Debit FX - tę kartę warto wybrać, bo ona uprawnia do uzyskania premii do 200 zł i otwiera drogę do zgarnięcia bonu 100 zł na zakupy) - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - małe). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 5% w skali roku na 183 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (183 dni) z oproc. 5%. 

We wniosku o konto osobiste znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia.

Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego w Pekao z premią do 200 zł i z bonem 100 zł na zakupy znajdziesz na mym blogu tutaj.

💡 W ostatnim czasie Bank Pekao rozpędził się w serwowaniu promocji. Przypomnę więc przy okazji, że do wzięcia czeka też 100 zł za otwarcie konta dla dziecka (w wieku 0-17 lat), a kto skorzysta z karty kredytowej, ten może uzyskać do 600 zł moneybacku rocznie. Z kolei przedsiębiorcy mogą zgarnąć do 2000 zł za konto firmowe.

18 komentarzy:

 1. Czy jeżeli założyłem konto oszczędnościowe na 3.5% w tym banku w maju, jestem w stanie jakkolwiek "zmienić" jego oprocentowanie na to obecne - 5%? Podkreślam, konto założyłem w okresie obowiązywania tej promocji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daty w regulaminie i karencja bez zmian więc powinni ci podnieść do 5 procent.

   Usuń
  2. Też chętnie bym się dowiedział

   Usuń
  3. Anonimowy 1 czerwca 2022 12:46
   Jak daty w regulaminie bez zmian, skoro „Promocja 5,00% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium” obowiązuje od 01.06.2022? Żeby przystąpić do tej promocji, umowę o konto oszczędnościowe musisz podpisać nie wcześniej niż 01.06.2022.

   Usuń
 2. Jeżeli skorzystałem z promocji tego banku na 3.5% na koncie oszczędnościowym, zakładając konto na początku maja (okres obowiązywania obecnej promocji) to czy jestem w stanie jakkolwiek "zmienić" stawkę oprocentowania na obecnie obowiązującą?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli miałam konto w innym banku, a potem ten bank został przejęty przez Pekao, ale zamknęłam wówczas to konto, to wyklucza mnie z powyższej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tym groteskowym przejęciu Idea przez Pekao 1. stycznia 2021 r. stałeś się automatycznie ich klientem 😂

   Usuń
 4. Jak widać nie warto być wiernym bankowi. Od wielu lat jestem ich klientem ale ceni się ( to kuszenie propozycją) tylko nowych. Na ilość a nie na jakość stawiają. A fe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam KO w Nest od 7 lat i teraz dzięki temu mam oprocentowanie równe WIBOR 3M - lojalność popłaca 😀

   Usuń
 5. Hmm nie wszystko jest czytelne w moim przypadku. Założyłam konto w Pekao - przy okazji brania kredytu hipotecznego - w dniu 21.04.2022 r. Teraz w sytuacji, kiedy będę wybierać się do banku po 1 transzę chciałabym mieć możliwość, aby te pieniądze w międzyczasie sobie popracowały na KO. Czy takie konto, z oprocentowaniem 5% będę mogła otworzyć w banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z opisu promocji: "Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2021 do 27.04.2022 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao. (...) z promocji oprocentowania 5% na koncie oszczędnościowym w Pekao teoretycznie mogą też skorzystać osoby, które w okresie od 1.01.2021 do 27.04.2022 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych), acz przy dość wyśrubowanym wymogu - średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale zaledwie od 0 do 100 zł."

   Usuń
  2. W kwietniu nie było na koncie żadnych pieniędzy, więc wychodzi, że powinnam się łapać. Będę musiała podpytać jeszcze w banku.

   Usuń
  3. Ale cyrki z tym kontem oszczędnościowym.. Pan w oddziale czytał 5x regulamin i stwierdził, że mi się należy, gdybym trafiła do jego starszej koleżanki, której za bardzo się nie chciało czytać, to pewnie wyszłabym bez tego KO. W każdym razie w systemie ponoć był z nim problem, ale podobno się udało. Piszę podobno, bo było to w poniedziałek, we wtorek trafiły tam pieniądze, ale w aplikacji w miejscu gdzie jest napisane oprocentowanie jest " - " więc czekam co się tam pojawi.. Poczekam do 1 lipca jakie odsetki się pokażą.

   Usuń
 6. Mam pytanie
  Jeżeli nie posiadam aplikacji mobilnej, to za każdym razem podczas logowania do banku dostaje SMS. Przeczytałem w regulaminie, że SMSy są płatne. Czy dotyczy to też tych SMS przy logowaniu ???

  OdpowiedzUsuń
 7. złodziejski bank - pobiera opłate 7zł za kazdy przelew z konta oszczednosciowego - warto to wspomniec bo to SKANDALICZNE jest - oplata pobierana jest na koneic miesiaca aby klient sie nie zorientowal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj tabelę prowizji i opłat. Albo chociaż artykuły Złotówy. Wyraźnie pisze o tym że 7 zł za przelew. Ale idzie to obejść. W aplikacji wszystkie przelewy są za darmo.

   Usuń
 8. Jakie jest oprocentowanie jesli mialem u nich konto osobiste zalozone we wrzesniu 2021?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...