Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 5% do 200 tys. zł na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku - 25. edycja (+ 500 zł w bonusach za konto osobiste)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

10.06.2022

5% do 200 tys. zł na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku - 25. edycja (+ 500 zł w bonusach za konto osobiste)

Od dziś w Alior Banku dostępne jest oprocentowanie na poziomie 5% w skali roku. 

Konto Mega Oszczędnościowe 25. edycja: do 5,0% do 200 tys. zł
Taką stawkę można uzyskać do 200 tys. zł. Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku - warunkiem jest jednak wpłacenie "nowych środków". Przy okazji warto też odnotować, że bank podniósł oprocentowanie na lokatach.

[Niniejsza oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nową edycję promocji oprocentowania, którą opisuję tutaj.]

Na wstępie skupiam się jednak na rachunku oszczędnościowym, a dopiero na końcu niniejszego wpisu omawiam ofertę lokat.

Drogę do oprocentowania 5% w skali roku na Koncie Mega Oszczędnościowym otwiera posiadanie (lub założenie teraz) konta osobistego w Alior Banku. A jest to akurat opłacalne ze względu na promocję z gwarantowaną premią 400 zł za Konto Jakże Osobiste - w podlinkowanym wpisie przedstawiam szczegóły dotyczące promocji i prześwietlam konto z oferty Aliora. A niżej skupiam się już jednak tylko na ofercie Aliora dla oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 25. edycja: do 5,0% do 200 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 10.06. do 25.07.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 200 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 4 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 4,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 5,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2 000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze (może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas).

W porównaniu z poprzednią edycją Alior zdecydował się na podniesienie oprocentowania o 1 punkt procentowy (wcześniej dawał bowiem 3 i 4%).

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Taki wpływ musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są ponadto przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z bonusami na start), to sytuacja jest jasna i klarowna - wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 5% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 3.06.2022 roku. Do tego salda zliczane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (bank uwzględnia też saldo z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 25. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - co trzeba wiedzieć?


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia jest premia 400 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 4% w skali roku nie jest dostępne).

Do 6,5% na lokacie dla nowych środków


Oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki w Alior Banku zależy od okresu, na jaki założysz lokatę. I tak uzyskać można następujące stawki (zawsze podawane w skali roku):
 • 4% na 92 dni.
 • 4,5% na 182 dni, 
 • 5,5% na 282 dni,
 • 6,0% na 365 dni oraz 
 • 6,5% na 19 miesięcy.

Minimalna kwota depozytu to 1 000 zł. Klient ma możliwość założenia dowolnej liczby tego typu lokat. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec umownego okresu lokaty (ewentualne wcześniejsze zerwanie lokaty oznacza brak jakichkolwiek odsetek i zwrot samego kapitału).

Na koniec - już bardziej jako ciekawostkę (gdyż sporo tu obwarowań) - dodam, że w Aliorze dostępna jest jeszcze 3-miesięczna Lokata Mobilna z oproc. 6% w skali roku, na której zdeponować można do 20 tys. zł. Jak już nazwa lokaty może sugerować, skorzystać można z niej wyłącznie w aplikacji mobilnej Aliora. Są też jednak i dodatkowe warunki - Lokatę Mobilną mogą założyć tylko klienci, którzy udzielili zgód marketingowych oraz na dzień 31.05.2022 r. posiadali konto osobiste lub oszczędnościowe (w PLN) w Aliorze. Ponadto Lokata Mobilna dostępna jest tylko dla klientów dokonujących po raz pierwszy aktywacji aplikacji.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. A na koncie oszczędnościowym w ramach korzyści ciągle 2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 30-go czerwca. Od lipca będą 4%.

   Usuń
 2. Obecnie wielkim minusem KMO jest, że nie można zrezygnować z poprzedniej edycji promo nawet jak podniosą oprocentowanie w następnej (porównuję choćby do Millenium Profit gdzie rezygnacja z edycji i możliwość przystąpienia do korzystniejszej zajmuje max 2 dni po rozmowie z konsultantem) - a że teraz już na 4 miesiące robią okres obowiązywania - tym bardziej utrudniają powrót na lepszych warunkach do siebie. A warunki w sumie mają spoko (nie wiem jak w innych poza Millenium) bo poza wpływem 2k na osobiste mogę dowolnie wycofywać kasę z KMO bez opłat (Millenium tylko 1 w m-cu daje a każda następna 7,5 zl, do tego dają tylko na 2 m-ce; Getin też tylko na jedną wypłatę pozwala a kolejna 9 zł).
  W obecnych czasach lokaty są nieopłacalne bo stawka zmienia się już nawet kilka razy w miesiącu u konkurencji więc jak trzymać kasę to na oszczędnościowym aby płynnie przerzucać dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko weź pod uwagę, że w Millenium rezygnacja z jednej edycji by wskoczyć w drugą, jest opłacalna tylko wtedy, gdy odpowiednio wcześniej wyzerowaliśmy konta (na dzień badania salda dla tej drugiej - a ten przewidzieć jest już trudno, nie to co kiedyś). W przeciwnym wypadku, jeśli trzymaliśmy tam środki cały czas, to po rezygnacji z danej edycji promocji i uruchamiając tą nową (korzystniejszą), środki te będą liczone jako stare i nie będą podlegać promocji.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Biorę to pod uwagę ale obecnie taka sama loteria obowiązuje już w Aliorze i Millenium - co kiedyś było przewidywalne. Więc nie ma tu złotego środka a że Alior aż na 4 m-ce blokuje opcję wejścia w nową edycję w tym momencie staje się dla mnie coraz mniej konkurencyjny mimo tych przelewów bez ograniczeń...

   Usuń
 3. Trochę słabo że podnieśli długość trwania promocji. Jak aktywujemy obecną edycję, to jesteśmy już uwiązani z tym oprocentowaniem aż na 4 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 4. A na koncie po bph ciągle 1. 5 do 50 tyś. A drugie 0. 25

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klasyka. Tak mają starzy klienci na starych produktach. A delicje są dla nowych :)

   Usuń
  2. Trochę słabo, w SCB mają 5 proc. bez żadnych warunków.

   Usuń
 5. Poco jest to konto, jak się ma już poprzednią edycję na 4 procent i trzeba ich finansować 3, czy 4 miesiące wpłacając nowe środki 2000, a nie 1500? Właściwie to jeszcze więcej wychodzi, bo 300 płaci się kartą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pytanie do Złotówy ew zorientowanego w temacie.
  Jeśli problemem jest wejście w nową edycję promocji (obecnie mam 24-tą z oprocentowaniem 4% uruchomioną w maju ale po miesiącu pozbyłem się środków bo inni dawali więcej) a wg nowych zasad taka edycja trwa aż 4 miesiące i nie można z niej zrezygnować to:
  czy rozwiązaniem jest zamknięcie KMO powiedzmy dziś a po kilku dniach zawnioskowanie o otwarcie nowego KMO ? Zamykają chyba od ręki a nie jak z osobistym że trzeba czekać 30dni? Wtedy chyba historia uczestnictwa w edycjach się wyzeruje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czasie trwania edycji Y nie możesz być uczestnikiem edycji X. Więc kombinowanie tu nic niestety nie da. Trzeba kasę przerzucić do innego banku.

   Usuń
  2. Chyba nie zrozumiałeś. Jak zamknę KMO to przestane być uczestnikiem jakiejkolwiek edycji. Otwierając je po jakimś czasie raczej nie stane sie użytkownikiem edycji w ktorej bylem bo to bedzie nowe konto oszczednosciowe

   Usuń
  3. @M jak Michał 5 lipca 2022 22:09
   A po tym jak zamkniesz to KMO i otworzysz nowe po to by na nim znów oszczędzać, to to będziesz Ty czy ktoś zupełnie inny?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...