Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: EKOlokata Promocyjna w BOŚ Banku z oprocentowaniem do 7% w skali roku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

2.06.2022

EKOlokata Promocyjna w BOŚ Banku z oprocentowaniem do 7% w skali roku

To bank, który rzadko gości na łamach bloga Bankobranie, ale tym razem okazja jest nie lada.

EKOlokata Promocyjna w BOŚ Banku
EKOlokata Promocyjna z oferty BOŚ Banku daje bowiem obecnie oprocentowanie od 5 do 7% w skali roku (w zależności od długości okresu umowy).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

To pierwsza siódemka jaka pojawia się od dawien dawna. Pamiętam, jak lokaty z takim dokładnie oprocentowaniem miałem w 2012 roku (wówczas w Banku Millennium). Te czasy chyba powoli wracają.


BOŚ Bank: EKOlokata Promocyjna


Główne cechy lokaty:

 • minimalna kwota lokaty: 10 000 zł (w przypadku lokat zakładanych przez stronę internetową banku) lub 1 000 zł (w przypadku lokat zakładanych przez bankowość internetową, w aplikacji mobilnej lub w placówkach banku);
 • maksymalna kwota lokaty: 500 000 zł 
 • oprocentowanie (stałe; podawane w skali roku) uzależnione od okresu umowy o lokatę:
  • 7,0% na 3 miesiące
  • 5,0% na 6 miesięcy
  • 5,5% na 12 miesięcy
 • klient może założyć dowolną liczbę lokat, choć oczywiście warto pamiętać, że jeśli chodzi o Bankowy Fundusz Gwarancyjny, to on chroni środki do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymasz wyłącznie zwrot kapitału).

[Aktualizacja nr 1 w dniu 10.06.2022 r.: z pojawiających się poniżej komentarzy Czytelników wynika, że obecnie założenie EKOlokaty promocyjnej w BOŚ Banku jest... dość trudne (przynajmniej jeśli chodzi o proces z wykorzystaniem wniosku przez stronę internetową banku) ze względu na - wydaje się - dość często negatywną weryfikację wniosków. Do tego dochodzi bardzo długi okres samej weryfikacji wniosków o lokatę, co zresztą potwierdza sam bank, publikując komunikat (tutaj), w którym to możemy znaleźć następujące informacje:
"Liczba złożonych wniosków o otwarcie lokaty przerosła nasze oczekiwania. Zapewniamy jednak, że nasz zespół pracuje nad obsłużeniem każdego wniosku. Zajmie nam to jednak chwilę i liczymy na wyrozumiałość tych z Państwa, którzy czekają na dalsze instrukcje, w tym na informację o sposobie dokonania wpłaty na lokatę. Zgodnie z regulaminem promocji, rozpatrujemy wnioski w ciągu dwóch dni roboczych od złożenia, z uwagi jednak na tę szczególną sytuację czas ten może przedłużyć się do pięciu dni roboczych."

Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość... 

Można też zauważyć, że bank chyba zaczyna ograniczać promowanie tej lokaty, bo z jego strony zniknął regulamin dotyczący jej zakładania przez stronę www (a więc dla nowych klientów), a pozostają dostępne jedynie te regulaminy, które dotyczą lokat zakładanych przez bankowość internetową i/lub mobilną (czyli w praktyce dla obecnych klientów) oraz w placówkach (ale tam akurat oprocentowanie 3-miesięcznej lokaty jest niższe.]

[Aktualizacja nr 2 w dn. 10.06.2022 r. BOŚ Bank do osób, które złożyły wniosek o EKOlokatę promocyjną za pośrednictwem strony www, rozsyła informacje o zakończeniu promocji. Oto zrzut takiej wiadomości, podesłany przez jednego z Czytelników:

Mail od BOŚ Banku

Potwierdzenie tego można też znaleźć na stronie banku. Przy regulaminie EKOlokaty promocyjnej dostępnej wyłącznie przez stronę internetową banku znalazła się adnotacja o tym, że promocja została odwołana. Z tego więc wynika, że obecnie na 7% w skali roku załapać się mogą jeszcze tylko osoby mające dostęp do bankowości internetowej lub mobilnej BOŚ Banku, a więc posiadacze kont osobistych i/lub oszczędnościowych.

Jeśli nie udało Ci się załapać na promocję BOŚ Banku, sprawdź najświeższą propozycję Getinu, który na lokacie bez konta osobistego oferuje od 6 do 6,5% w skali roku.]

Wracając do tematu lokaty w BOŚ Banku, warunkiem skorzystania z promocyjnego oprocentowania jest wyrażenie zgody na e-mail (tj. "na przekazywanie informacji o zmianach wzorów dokumentów, które stanowią integralną część potwierdzenia założenia Lokaty, na adres email podany w Karcie Informacyjnej Klienta") i nieodwoływanie jej do zakończenia lokaty. W przypadku lokat zakładanych przez stronę www (a więc nie przez bankowość internetową, aplikację mobilną oraz w placówkach banków) wymagana jest także zgodę marketingowa (której tak samo nie należy odwoływać do końca utrzymywania lokaty), przez którą rozumie zgody na...
"1) dokonywanie przez Bank następujących czynności w zakresie usług i produktów Banku oraz usług i produktów dystrybuowanych przez Bank: 
a) przekazywanie informacji handlowej w formie elektronicznej, w szczególności pocztą elektroniczną; 
b) używanie systemów telekomunikacyjnych, w szczególności telefonu i poczty elektronicznej dla celów marketingu bezpośredniego; 
2) udostępnianie Twoich danych osobowych (imię, nazwisko, adres, nr telefonu, e-mail) przez Bank podmiotom powiązanym kapitałowo z Bankiem i współpracującym z Bankiem (aktualna lista podmiotów powiązanych kapitałowo z Bankiem i współpracujących z Bankiem znajduje się na stronie www.bosbank.pl) i na przetwarzanie przez te podmioty Twoich danych osobowych w ich celach marketingowych; 
3) dokonywanie przez podmioty powiązane kapitałowo z Bankiem i współpracujące z Bankiem następujących czynności w zakresie ich usług i produktów oraz usług i produktów dystrybuowanych przez te podmioty: 
a) przekazywanie informacji handlowej w formie elektronicznej, w szczególności pocztą elektroniczną; 
b) używanie systemów telekomunikacyjnych, w szczególności telefonu i poczty elektronicznej dla celów marketingu bezpośredniego"

Lokatę z oprocentowaniem do 7% w skali roku można założyć poprzez bankowość internetową (w przypadku osób posiadających konto osobiste lub konto oszczędnościowe w BOŚ Banku) lub poprzez stronę banku. W tym ostatnim przypadku lokatę zakłada się poprzez wykonanie przelewu na numer rachunku, który bank prześle Ci wiadomością na maila - dane przy przelewie muszą idealnie pokrywać się z tymi, które wprowadzisz we wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje tożsamość klienta. Wówczas lokata otwierana jest jako nieodnawialna, a po jej zakończeniu środki wrócą na rachunek, z którego nastąpiło zasilenie lokaty (klient nie uzyskuje dostępu do bankowości internetowej, która dawałaby chociaż podgląd do posiadanych lokat). W przypadku lokat zakładanych w placówkach banku oprocentowanie jest niższe (na 3 miesiące bank daje 6% w skali roku).
💡 W ostatnim czasie oszczędzający mają coraz większy wybór lokat. Faktem jest, że obecnie nikt nie daje więcej, niż 7% w skali roku, ale jeśli wolisz np. krótszy okres deponowania środków, sprawdź 1-miesięczne lokaty: w PKO BP z oprocentowaniem 5,75% w skali roku (przy okazji możesz zyskać od 200 do 400 zł w bonach Allegro za konto osobiste) czy w BFF Banku z oprocentowaniem 5% w skali roku.

Środki deponowane na rachunkach w BOŚ Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.

Przydatne dokumenty:

216 komentarzy:

 1. ERRATA: lokatę promocyjną można założyć nie tylko poprzez bankowość internetową lub poprzez stronę banku, ale również poprzez apkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można też w placówkach - ale wtedy oprocentowanie 3-miesięcznej jest niższe. Piszę o tym w powyższym prześwietleniu:

   "Lokatę z oprocentowaniem do 7% w skali roku można założyć poprzez bankowość internetową (...) lub poprzez stronę banku (...). W przypadku lokat zakładanych w placówkach banku oprocentowanie jest niższe (na 3 miesiące bank daje 6% w skali roku)."

   Usuń
  2. „EkoLokata promocyjna” (Edycja VI)
   jest również dostępna poprzez aplikację mobilną.

   Usuń
  3. Nie dość że opcja założenia w oddziale skutkuje niższym oprocentowaniem, to na dodatek oddziałów BOŚ w ostatnim czasie mocno ubyło 🤪

   Usuń
  4. Mam pytanie.Czy jak nigdy nie mialem nic w BOŚ a teraz chce skorzystać z lokaty to przyśluguje mi się te 7%na 3 miesiace? I czemu no na 3 miesuace jest 7% a na 6 miesiecy jest mniejsze oprocentowanie?

   Usuń
  5. Najbliższy oddział od mojego miejsca zamieszkania znajduje się w odległości 70 km oraz jest czynny jedynie w czasie moich godzin pracy 😂

   Usuń
  6. Anonimowy2 czerwca 2022 11:47
   a czemu miałaby ci nie przysługiwać?
   ano taka oferta banku. Dali 7% na krótko żeby przyciągnąć klientów.

   Usuń
  7. Ja myślałem, że dali 7, aby przebić wibor3m. Na krótko, bo za 3m pojawi się 8 procent, a to już banki dawały 10 lat temu.

   Usuń
  8. Dzisiaj podrósł o 0,02 p.p. do 6,66%

   Usuń
 2. Regulamin promocji
  „EkoLokata promocyjna” (Edycja VI)
  dostępnej wyłącznie przez BOŚBank24 i aplikację mobilną:

  II. WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO PROMOCJI
  1. Do Promocji możesz przystąpić jeśli spełnisz wszystkie poniższe warunki:
  3) wyrazisz, najpóźniej w dniu przystąpienia do Promocji, Zgodę na e-mail i jej nie odwołasz
  do zakończenia Lokaty. Wyrażenie zgody może nastąpić za pośrednictwem usługi
  BOŚBank24 lub aplikacji mobilnej w zakładce „Wnioski”, opcja „Złóż”, wniosek pod nazwą
  „A. Aktualizacja danych – bądź eko!”.

  Złotówa, rozpatrywanie i zatwierdzenie wniosku złożonego
  w BOŚ odbywa się 'ręcznie' przez ludzi ze stosownego oddziału tego banku i trwa 1-2 dni.

  Mam w związku z tym pytanie: czy z założeniem lokaty należy czekać do chwili zatwierdzenia tego wniosku czy można to zrobić już po jego złożeniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak to bank traktuje w praktyce. Choć wydaje się, że nie powinno mieć znaczenia to jak bank wewnętrznie proceduje daną sprawę, ale to kiedy klient faktycznie coś robi/zleca, bo od tego momentu powinno to obowiązywać.

   Usuń
  2. Mnie kiedyś po 2 dniach odrzucono wniosek o założenie KO - powód: konieczna wizyta w oddziale w celu weryfikacji danych mimo, że umowę o konto i bankowość zakładałem przez kuriera. Dopiero na infolinii zmienili mój status i mogłem ponownie złożyć wniosek o założenie KO.

   W tym przypadku można stracić promocyjne oprocentowanie i stąd moje pytanie

   Usuń
  3. Tak wygląda status mojego wniosku złożonego wczoraj: "A. AKTUALIZACJA DANYCH - bądź eko!
   01.06.2022
   Oczekujący"

   Niestety ale tak będzie jeszcze do poniedziałku :)

   Usuń
  4. Czy przesyłanie przez stronę banku zdjęcia dowodu jest bezpieczne? Zakładał już ktoś lokatę w ten sposób? Nie jestem klientem banku.

   Usuń
  5. Wniosek odrzucony, powód: "Twoja tożsamość nie została jeszcze zweryfikowania podczas wizyty w placówce Banku" - komedia pomyłek!

   Usuń
  6. To BOŚ Bank. Inny wymiar rzeczywistości.
   Jeśli niektóre banki są jeszcze marmurowe to BOŚ pozostał w epoce drewnianej (co im pasuje tym bardziej że te drzewa mają sadzić).

   Usuń
 3. Suma wszystkich założonych lokat promocyjnych to 500k, a przy próbie zmiany limitów w bankowości wyświetla się następująca wiadomość: "Limit dzienny nie może być większy od maksymalnego limitu dla tego kanału (300000)" - o co tu może chodzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może na infolinii będą w stanie pomóc, bo to wygląda na jakieś nieporozumienie.

   Zresztą, to tylko kwestia czasu, że inne banki zaoferują lepsze lokaty.

   Usuń
  2. Można założyć dowolną liczbę lokat, ale suma depozytów nie może przekroczyć pół mln zł.

   Usuń
  3. Ale pozwalają wypłacić jedynie 300k miesięcznie - matrix!

   Usuń
  4. W regulaminie nie znalazłem informacji o "sumie lokat", a jedynie maksymalnej wartości jednej lokaty. Skąd zatem pomysł o łącznym limicie?

   Usuń
  5. Może masz jakiś inny regulamin?

   Usuń
  6. Dokładnie, mają aż 3 regulaminy do tej samej promki :)

   Usuń
  7. Owszem - są 3, ale w żadnym nie widzę wzmianki o limicie. Mogę prosić o wskazanie takiego fragmentu? Byś może czas na okulary dla mnie..

   Usuń
 4. Jak można sprawdzić tą zgodę? Nie wiem czy mam wyrażoną

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie tylko infolinia - niestety ich bankowość nie ma pozycji "Zgody" 😬

   Usuń
  2. Tylko na infolinii można sprawdzić ale trzeba mieć aktywny dostęp do bankowości telefonicznej.

   Usuń
  3. Można też zadać to pytanie poprzez bankowość, ale kto wie kiedy odpowiedzą 🤪

   Usuń
  4. @Anonimowy, 2 czerwca 2022, 12:01 - jeśli ktoś nie ma telekodu, to po weryfikacji też można sprawdzić.

   Usuń
 5. Konkret, w końcu. Mam dylemat nad obligacjami rocznymi, co sądzicie o nich ? 7% referencyjna to pewnie kwestia 2 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie stopy referencyjne to 5,25% i w czerwcu spodziewana jest podwyżka o 0,75 p.p.

   Usuń
  2. Zawsze możesz podzielić kasę.

   Usuń
  3. Anonimowy 2 czerwca 2022 10:17
   Ale jaki masz dylemat? Oprocentowanie tych obligacji kupionych w czerwcu będzie się co miesiąc zmieniać stosownie do zmian stopy referencyjnej w poprzednim miesiącu. Jeśli w czerwcu stopa wzrośnie z 5,25% powiedzmy do 6,00%, to w lipcu tak samo wzrośnie oprocentowanie tych obligacji, które kupiłeś w czerwcu. A odsetki wypłacane co miesiąc.

   Usuń
  4. To wiem, tylko zastanawiam się czy dobija w tym roku do 7. Termin na zakup rocznych obligacji jest do 30.06, stąd dylemat.

   Usuń
  5. Do końca czerwca można kupić obligi serii ROR0623, a w lipcu będą ROR0723, po czym w sierpniu ROR0823, itd.

   Usuń
  6. Obligacje 3-letnie TOZ wyglądają dość ciekawie - przez 1. półrocze z oprocentowaniem 5,5% i później WIBOR 6M, który już teraz ma wartość 6,8% i najpewniej będzie wciąż rósł.

   Usuń
  7. Dziękuje za wyjaśnienie.

   Usuń
  8. A ja poważnie zastanawiam się nad COI (0626) 5,5% + indeksowanie inflacją, która za szybko nie wyhamuje. Ci co zainwestowali w 0*21 może nie zarabiają, ale najmniej tracą.

   Usuń
  9. Tak, na moich COI0424 w 3. okresie odsetkowym mam 9,75% jednak wysokość wskaźnika CPI za 6 lat to spora niewiadoma.

   Usuń
  10. Oczywiście miałem na myśli 4 lata :)

   Usuń
 6. Za miesiąc a góra 2 to te 7% może być mało po podwyżkach RPP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed wrześniem będą jeszcze 2 decyzyjne nasiadówki RPP - 8. czerwca oraz 7. lipca czyli do końca trwania tej lokaty stopy referencyjnej raczej nie osiągną 7%

   Usuń
  2. NBP na swojej stronie ma podany harmonogram, spotkania są do końca roku, w sierpniu jest tylko niedecyzyjne.

   Usuń
  3. Dokładnie, następna po sierpniu decyzyjna nasiadówka będzie 7. września czyli nawet gdy ktoś założy tą lokatę np. w poniedziałek, to będzie już po zakończeniu tej lokaty.

   Usuń
 7. A ja mam taki problem. Złożyłem 2 wnioski z dwóch różnych kont i na różne sumy, a pierwszy mail z nr konta, na który mam zrobić przelew - nie ma ani kwoty, ani nr banku, z którego mam przelać. Co teraz???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekać na dalsze instrukcje z centrali na Żelaznej w Warszawie :)

   Usuń
  2. Mam dokładnie tak samo. Czekam czy przyjdzie kolejny mail.

   Usuń
 8. Trudno powiedzieć ile jest warta ustna info z ichniej infolinii, ale właśnie mi powiedziano, że bez zrealizowanego wniosku że zgodami lokaty zakładać raczej nie należy.

  OdpowiedzUsuń
 9. "REGULAMIN PROMOCJI
  „EKOLOKATA PROMOCYJNA” (Edycja VII)
  dostępnej wyłącznie przez stronę internetową Banku
  S t r o n a | 2
  II. WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO PROMOCJI
  1. Do Promocji możesz przystąpić jeśli spełnisz wszystkie poniższe warunki:
  1) posiadasz polskie obywatelstwo oraz Twój kraj urodzenia to Polska,"
  czy to nie jakaś fałszywka - ten punkt jest niezgodny z prawem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edycja VII ?? Dla lokat zakładanych w bankowości lub przez apkę to edycja VI - co za bałagan!

   Usuń
 10. baaardzo dlugie procesowanie wniosku - chyba wszystko robia recznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, a na koniec wniosek zapewne odrzucą i zaproszą do oddziału :)

   Usuń
 11. Złożyłem 4 wnioski, każdy został odrzucony (nie spełnia warunków Banku - niezgodność dotycząca danych osobowych podanych we wniosku). Sprawdzałem dokładnie wszystkie dane tak jak w dowodzie os. Nie wiem z czym te dane w takim razie weryfikują. Oczywiście zapraszają do odziału :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku najbliższy oddział jest położony ok. 100 km od mojego miasta 😬

   Usuń
  2. To i tak szybko ci wnioski rozpatrzyli. Ja czekam.

   Usuń
  3. Mój wniosek złożony w bankowości wczoraj wczesnym popołudniem wciąż ma status oczekujący.

   Kto i w jakim celu wymyślił, żeby obecni klienci mający u nich ROR musieli dodatkowo potwierdzać adres e-mail w celu założenia lokaty poprzez bankowość - groteska!

   Usuń
  4. Wygląda na to, że im raczej nie chodzi o depozyty tylko o darmowy lans :)

   Usuń
  5. Polecam sprawdzic dane swojego rachunku z jakiego robisz przelew, moze we wniosku jakies rzeczy roznia sie z tymi z rachunku. Wszystkie dane musza byc zgodne

   Usuń
 12. Jeśli ktoś się dziwi że coś trwać będzie długo albo że wnioski będą odrzucane to niech pamięta że to jest BOŚ Bank.

  OdpowiedzUsuń
 13. pochwalcie się jak komuś uda się założyć przez internet :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to niby ktoś będzie zakładać w oddziale? Bez żartów!

   Usuń
  2. I czy na końcu po opłaceniu lokaty przesyłąją jakąś umowę ;)

   Usuń
  3. Tak, na podany e-mail, co w przypadku klientów mających już u nich konto jest śmieszne, bo ten adres e-mail jest przecież zapisany w ichnim systemie.

   Usuń
 14. Jak to możliwe, że mają 3 regulaminy dla różnych metod zakładania tego samego rodzaju lokaty w tej samej akcji promocyjnej?

  - regulamin dla lokaty zakładanej przez bankowość internetową lub aplikację
  - regulamin dla lokaty zakładanej przez ichnią stronę internetową
  - regulamin dla lokaty zakładanej w oddziale

  Mam na myśli np. kwotę minimalną, ilość lokat (jedna lub wiele) możliwość odnawialności czy kwotę minimalną (1k czy 10k) - porażka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, są różnice co by sugerowało, że promka była robiona na kolanie przez amatorów.

   Usuń
 15. Nawet gdyby wniosek został zrealizowany jeszcze dziś wieczorem lub nawet jutro i ktoś bezpośrednio założy tą lokatę, to zapadnie ona w sobotę - zonk!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, jeśli ktoś nie założył tej lokaty dzisiaj, to pierwszy sensowny dzień, w którym warto ją założyć to dopiero poniedziałek - zapadalność wypadnie we wtorek, 6. września.

   Usuń
  2. Ja odpadam, lokaty kończą się po 16.

   Usuń
  3. Lokaty kończą się po 16 ??

   Usuń
  4. Po 16. czerwca? A może po godz. 16:00 :)

   Usuń
 16. Z łezką w oku wspominam Idea Bank, gdzie zakładanie lokat było wręcz modelowym przykładem bankowości internetowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Miałem tam Konto Idealne nieprzerwanie przez ponad 9 lat.

   Usuń
 17. Do kiedy trwa ta oferta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca czerwca bądź do odwołania :)

   Usuń
 18. Mam potwierdzenie otwarcia, środki dotarły. To dobrze. Gorzej że pewnie będzie bezproduktywna mrożonka kasy gdzieś w otchłani Elixir między bankami przez pierwszy weekend września. No trudno...

  OdpowiedzUsuń
 19. Wygląda to wszystko raczej na zagranie PR-owe - "oto oferujemy lokatę z najwyższym oprocentowaniem na rynku!". Ale zakładanie i obsługa tej lokaty to strome schody, więc mało kto się na to zdecyduje. I chyba właśnie tylko o to chodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w moim przypadku cala procedura trwała poniżej 24H od złożenia wniosku po otwarcie lokaty...

   Usuń
  2. Mnie już drugi dzień zatwierdzają wniosek złożony w bankowości, który zawiera zgodę na wysłanie umowy o lokatę - tego jeszcze nie grali w żadnym innym banku!

   Usuń
  3. @Anonimowy, 2 czerwca 2022, 22:19 - czy chodzi o wniosek złożony na ichniej stronie internetowej czy o wniosek złożony w bankowości?

   Usuń
  4. wniosek złożony na ichniej stronie internetowej (nie mam tam konta)

   Usuń
  5. Tylko czy to zagranie jest legalne.
   Wygląda na to, że lokaty nie da się założyć przez internet, a BOŚ tymczasem podstępem uzyskuje dane osobowe zapewne dużej liczby osób, w tym skany dowodów osobistych. Czy te dane nie posłużą kiedyś do działalności przestępczej...?
   Mój wniosek złożony przez internet, prawidłowo wypełniony ( kilka razy sprawdzany) z dołączonym wyraźnym skanem obu stron dowodu osobistego załatwiono odmownie e- mailem z mętnym, ramowym uzasadnieniem, pewnie jednakowym dla wszystkich, którzy się pokusili.
   Ja na pewno będę się domagała od BOŚ wskazania konkretnych przyczyn odrzucenia wniosku, może nawet w oddziale stacjonarnym, bo tam mnie oczywiście jak innych zaproszono.
   Zastanawiam się, czy o tej szaleńczej akcji promocyjnej nie powinny być powiadomione organy ścigania lub nadzór bankowy.   Usuń
  6. Wygląda na to, że takie wnioski są rozpatrywane w pierwszej kolejności.

   Usuń
  7. Mi właśnie przysłali potwierdzenie (numer konta i tytuł przelewu) do złożonego wczoraj przez stronę internetową wniosku. Jak już ktoś wspominał - samemu trzeba pamiętać, jaką kwotę się zgłaszało i jaki numer konta podawało

   Usuń
  8. @Anonimowy, 3 czerwca 2022, 13:49 - BOŚ ma bardzo niewielu pracowników, a w powiązaniu z dość archaiczną metodą ręcznego rozpatrywania wniosków jest taki bałagan.

   Ja przedwczoraj wczesnym popołudniem złożyłem wniosek wymagany regulaminem poprzez bankowość - do dziś wciąż widnieje że statusem oczekiwany.

   Rano wysłałem zapytaniem czy mogę założyć lokatę z premiowym oprocentowaniem zanim wniosek będzie zatwierdzony - jak dotąd cisza 😬

   Usuń
  9. Jesienią interesowało mnie IKO w Toyota Bank, więc wysłałem zgłoszenie na ich stronie internetowej. Odezwali się po ponad 2 tygodniach, ale ja w międzyczasie dowiedziałem się, że na moim KO w Nest mam oprocentowanie równe wskaźnikowi WIBOR 3M.

   Czasami indolencja banków działa na korzyść klienta :)

   Usuń
  10. Niestety ale jest tak jak niektórzy już tu pisali:
   - ten niby bank bez powodu odrzuca prawidłowo co do każdego szczegółu złożone wnioski
   - ta promocja to tylko gra pozorów że niby oni też się dostosowali do reszty
   - pozyskują przy tym za darmo masę danych które w przyszłości wykorzystają o czym mówi konieczność wyrażenia opisanych zgód

   Jestem kolejną osobą którą wykorzystali i spławili. Części się uda założyć tę lokatę. I to będzie ich argumentacja że wszystko jest ok. Działają tak jak te firmy od pożyczek w promocji. Niewielka część osób dostaje obiecaną premię ale cała reszta za darmo oddaje swoje dane.

   Usuń
  11. Swój ROR założyłem w BOŚ nieco ponad 2 lata temu i na podstawie moich dotychczasowych kontaktów z nimi uważam, że to raczej efekt indolencji oraz bardzo poważnego zacofania, a nie jakiegoś zamierzonego działania.

   Nawet założenie KO wymaga złożenia wniosku w bankowości, a jego rozpatrzenie trwa 2 dni. Zamykanie konta, to konieczność wysłania listu zawierającego dyspozycję zamknięcia z podpisem identycznym dobrego jaki został złożony na umowie. Ja podpisywałem umowę na masce samochodu dostawczego kuriera Pocztex 🤪

   PS. W jakim celu ktoś u nich wymyślił, żeby obecni klienci mający aktywny ROR, dostęp do bankowości internetowej i/lub apkę musieli dodatkowo potwierdzać adres e-mail w celu założenia lokaty poprzez bankowość?

   Usuń
 20. Dobrze rozumiem że jeśli chce założyć wniosek przez www bo nie jestem klientem BOŚ i nie mam dostępu, to jak chcę założyć 3 lokaty to każdą trzeba zakładać osobno? Czyli składać wniosek, załączać skan dowodu itd?

  Czy jednak jest jakaś opcja upraszczająca? Np zakładam jedną lokatę, dostaję jakiś dostęp i wtedy przez niego zakładam już kolejne lokaty jako obecny klient?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnego internetowego podglądu lokat z tego co piszą, bo nie uzyskujesz dostępu do bankowości internetowej. Podgląd lokat możliwy tylko w oddziale banku.

   Usuń
  2. Opcja upraszczająca? Już chyba prościej być nie może :)

   Usuń
  3. Dobrze rozumiesz

   Usuń
 21. Czy ktos probowal robic przelew z Getin do Bos- jakie proponują oprocentowanie zawrotnej?
  Ewentualnie podrzućcie jakiś nr rachunku do Bosia do proby przelewu>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj było 5%, ale nie do boś, tylko do ING

   Usuń
 22. Po cichu była u mnie nadzieja że dzisiaj Getin odpowie i przebije. Ale niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczekajmy do przyszłego tygodnia. Jestem pewien, że jakiś normalny bank ich przebije.

   Usuń
 23. Nie ma się tutaj czemu dziwić - główni akcjonariusze BOŚ to:
  - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (58%)
  - Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw (ok. 9%)
  - Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych (5,5%)
  - OFE PZU Złota Jesień (3%)

  OdpowiedzUsuń
 24. Wniosek: A. AKTUALIZACJA DANYCH - bądź eko!
  Data złożenia: 01.06.2022
  Status: Oczekujący

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy to nie jest wielkie ryzyko przesyłać kasę na numer podany w emailu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że jest. To taki bank który stwarza choćby poprzez sposób akceptacji wniosków wielkie ryzyko.
   I tak jest u nich z wszystkim. Jak ktoś chce rozwiązać umowę to na pożegnanie też musi ryzykować wysyłając ją do nich listem (powiem tylko że u mnie np. listonosz potrafi sprawdzić nawet karty bankowe).

   Usuń
  2. Normalne banki umożliwiają zakładanie lokat czy złożenie dyspozycji zamknięcia konta w bankowości internetowej - BOŚ to kuriozum!

   Usuń
  3. Tak spreparowany mail tylko i wylacznie z nr konta i tytulem przelewu moze wyslac kazdy! Zauwazcie (w mnie w gmailu), ze jak najedziecie na ikonke nadawcy maila jego nazwa to nie BOS Bank, tylko u mnie ":mk" (nie wyglada to profesjonalnie). Mnie to odstraszylo. Znacznie bardziej bezpieczne byloby gdyby jednak podali konkretna kwote, o ktora wnioskowalem i moj nr konta, ktory wpisalem we wniosku. Bo to jednak juz dane, ktore faktycznie utwierdzilyby mnie w przekonaniu, ze nadawca maila jest BOS, a nie hakerzy. Sorry BOS, nie wysle Wam 460 000 zl, ktore wpisalem we wniosku, skoro w mailu zwrotnym wysylacie mi tylko i wylacznie nr konta i tytul przelewu. Straciliscie klienta.

   Usuń
  4. Wkładanie 460 k do banku jest ryzykowne, nawet od 20 do 50 k trzeba rozłożyć pomiędzy lokatami. Dla własnego bezpieczeństwa i doświadczenia.

   Usuń
  5. Im chodzi tylko i wyłącznie o dane, a nie kasę, gdyż mają nadpłynność.

   Usuń
  6. @Anonimowy 5 czerwca 2022 12:42, do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (czyli obecnie można przyjąć coś w okolicy 450 tys. zł, by wraz z odsetkami całość była objęta 100% ochrony), można spać spokojnie.

   @Anonimowy 5 czerwca 2022 13:36, podstawowa działalność banku banku to działalność bankowa. Najwięcej zarabia na obracaniu kasą i jej pożyczaniu. Dane w czasach RODO? Klient może w każdym momencie wycofać zgody.

   Usuń
  7. Mr. Złotówa, ale nie wszystkie dane usuną, bo niektóre mogą trzymać dalej.

   Usuń
  8. @Anonimowy 5 czerwca 2022 12:20
   A myślisz że oni potrzebują Twoich pieniędzy? Banki szantażem zostały zmuszone do podwyższenia oprocentowania KO i lokat. BOŚ robi to więc tylko na pokaz. Dlatego też tak dużą ilość wniosków odrzucają z byle powodu i zupełnie bez powodu.
   Poza tym jest to jeden z tych najniżej ocenianych banków. Po nim są już tylko SGB, BPS i na końcu Getin.

   Usuń
  9. @Mr. Złotówa 5 czerwca 2022 14:15, tak, w każdej chwili można zażądać usunięcia danych i cofnąć zgody, ale dane, które już zostały przez bank przekazane innym podmiotom, mogą być przez te podmioty dalej przetwarzane i być w ich posiadaniu;

   @Anonimowy 5 czerwca 2022 12:20, mogą trzymać jedynie niezbędne dane, które Cię identyfikują, żeby w razie skargi udowodnić, że mieli CIę w systemie i usunęli dane (takie dane po prostu zgodnie z prawem muszą mieć). Poza tym wtedy już bank nie może już tych danych przetwarzać i przekazywać innym podmiotom (jeśli zażądasz ich usunięcia i wycofasz zgody marketingowe i inne).

   Tak na marginesie - wniosek złożyłem, został potwierdzony (mail z kontem i tytułem przelewu), przelew zaplanowany na jutro. Po terminie lokaty oczywiście zażądam usunięcia danych osobowych i wycofam zgody. No.... chyba, że jeszcze odrzucą wpłatę, bo jestem współwłaścicielem konta, z którego zrobiłem przelew (ale moje dane w nim są i jestem wpisany jako zlecający, a w regulaminie nie było nic o tym, że muszę być jedynym właścicielem konta). Mam nadzieję, że będzie ok :)

   Usuń
  10. Nie masz absolutnie racji w kwestii GNB:
   - zakładanie lokat czy KO na click
   - odpowiedź na zapytanie przesłane w bankowości jest w 2-3 godziny oraz
   - dyspozycję zamknięcia konta można złożyć w bankowości

   To jest poziom dla BOŚ nieosiągalny!

   Usuń
  11. @Anonimowy 5 czerwca 2022 22:27, ale tu nikt nie wymaga zgód na to, by bank mógł komukolwiek przekazywać dane.

   Ponadto - o czym już niejednokrotnie pisałem - skądś pokutuje myślenie, że banki mają zacięcie do handlowania danymi. Takie coś mają wszelkiej maści firemki organizujące pokazy, konkursy itp., które często muszą kombinować, by zarabiać. I są firmami w stylu: dziś jest, a jutro jej nie ma. Tymczasem banki przede wszystkim potrafią zarabiać na swej podstawowej działalności, czyli na bankowości. Świetnie zarabiają na kredytach i na prowozjach. A handel danymi? Reputacyjnie zbyt niebezpieczny (a stosunkow mało dochodowy - stosunkowo wobec dochodów z podstawowej działalności bankowej). I akurat banki są pod lupą UODO, UOKIK i innych instytucji, bo są wypłacalne więc jak ktoś chce kogoś sprawdzać i się wykazać sukcesem, to zacznie tam gdzie łatwo o kasę.

   A już zwłaszcza w czasach RODO to nawet trudne. Zgody często są dobrowone. Klient nie zgadza się na kontakt to jego wybór. Czasem banki faktycznie wymagają szerszego zakresu zgód marketingowych (acz nie tu, bo tu regulamin promocji wymaga tylko zgód na e-mail w zakresie informowania o ewentualnych zmianach np. cennikowych, by oszczędzić na "słynnych" płytach CD z regulacjami, czy na listach, a nie w celach marketingowych). Jeśli już się na to któryś bank decyduje, to też w praktyce zazwyczaj dotyczy to grupy kapitałowej (czyli np. TFI, domu maklerskiego itp.), a nie jakiś podmiotów obcych, co zaoferują garnki lub pościele.

   Usuń
  12. @Anonimowy 5 czerwca 2022 22:44
   Wierz mi, że nie ma obecnie w Polsce banku z gorszą ocena ratingową niż Getin. To jest ocena ryzyka kredytowego. Getin od lat ma problemy i obecnie jego ocena to:
   "Bardzo wysokie ryzyko kredytowe. Bardzo niska zdolność do obsługi zobowiązań nawet w przypadku sprzyjających warunków gospodarczych. Niski lub bardzo niski poziom odzyskania wierzytelności w przypadku wystąpienia niewypłacalności."
   Jeszcze trochę i będzie po Getin Banku.

   Inną sprawą jest tu oczywiście stopień bezpieczeństwa i udogodnienia jakie Getin oferuje swoim klientom. To rzeczywiście poziom nieosiągalny dla BOŚ. Ich pierwsza aplikacja jaka wydali, to była zwykła strona internetowa w lipnym opakowaniu. Nawet dziś ta aplikacja to po prostu katastrofa. I aż dziwne, że jakaś komisja nadzoru bankowego się za to jeszcze nie wzięła. Aplikacja nie działa co chwilę a oni dają po miesiącu odpowiedzi że działa. Wystarczy poczytać komentarze i zobaczyć oceny. Większość ocen to jedna gwiazdka bo niżej już się nie da ocenić. Można tylko współczuć tym wszystkim, którzy z jakiegoś powodu z niej muszą korzystać.

   Dlatego mimo bliskiego końca Getin Banku, zdecydowanie bezpieczniej jest ulokować swoje środki do tych 100 tys. euro w nim niż w BOŚ. Tu chodzi o bezpieczeństwo a nie tylko gwarancję wypłacalności BFG.

   Usuń
  13. @Mr. Złotowa 5 czerwca 2022 23:51, nie wymagają?... . A czymże jest "zgoda marketingowa"? Bank może przekazać dane osobowe (także odpłatnie, a mając na uwadze ilość, to niemała kwota). Można później wycofać zgody, żądać usunięcia danych, ale wśród podmiotów, które uzyskały te dane osobowe, one nadal krążą. I są przetwarzane. Bo żądanie usunięcia danych dot. tylko BOŚ Banku. A już tych podmiotów nie. Fakt, że nie jest to główna działalność banku, ale warto mieć to na uwadze. Ja mam. I zażądać usunięcia swoich danych z ich bazy po zakończeniu okresu lokaty, a także odwołanie zgód marketingowych. Ja jestem tego świadomy i tak zrobię .

   Usuń
  14. @Anonimowy, 5 czerwca 2022, 18:55

   Nihil novi - akcje GNB od lat szorują dno, co nie zmienia faktu, że ichnia bankowość internetowa czy apka oraz obsługa klienta jest w 1. lidze.

   W przypadku poważnych problemów klienci mają gwarancje BFG, a w przypadku przejęcia przez inny bank ich zobowiązania i tak będą respektowane, tak jak to miało miejsce, gdy Pekao przejął Idea.

   Usuń
  15. Potwierdzam, miałem 3 lokaty w Idea założone na miesiąc przed ich przejęciem przez Pekao. Warunki lokat były honorowane, a po ich zakończeniu przelałem je do innego banku, gdyż dostęp był aktywny przez 10 miesięcy.

   Usuń
 26. Wniosek został zaakceptowany, ale zaczynam mieć wątpliwości, jeżeli w ciągu pięciu dnie środki nie trafia do banku, rachunek do lokaty zostanie zamknięty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie wpłacisz w tym terminie, to nie założysz lokaty i rachunek już nie będzie miał znaczenia (z tego powodu, że po prostu nie spełniłeś warunków promocji), a to jest nr LOKATY, a nie konta osobistego, oszczędnościowego etc., którym możesz dysponować).

   Usuń
 27. Po przeczytaniu komentarzy wolę poczekać, po decyzji RPP może dadzą porównywalny % z podglądem online i przyzwoitą obsługą online wniosków i klienta. Narazie mam w PKO BP na 5,75 i Ko OKO w ING na 4% i Santander Consumer Bank. Może coś Facto wrzuci ciekawego w najbliższym czasie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo tych komentarzy nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia w rzeczywistości - np. ludzie piszą o jakimś problemie z podawaniem zgód marketingowych do podmiotów powiązanych z BOŚ, a takowe nie są nawet wymagane.

   No ale internet już tak ma 🤪

   Usuń
  2. Anonimowy6 czerwca 2022 10:07 - zgoda marketingowa JEST WYMAGANA, PATRZ ZDANIE OSTATNIE PKT 9:

   9. Zgoda marketingowa – Twoja zgoda na:
   1) dokonywanie przez Bank następujących czynności w zakresie usług
   i produktów Banku oraz usług i produktów dystrybuowanych przez Bank:
   a) przekazywanie informacji handlowej w formie elektronicznej, w szczególności pocztą elektroniczną;
   b) używanie systemów telekomunikacyjnych, w szczególności telefonu i poczty
   elektronicznej dla celów marketingu bezpośredniego;
   2) udostępnianie Twoich danych osobowych (imię, nazwisko, adres, nr telefonu, e-mail) przez Bank podmiotom powiązanym kapitałowo z Bankiem i współpracującym z Bankiem (aktualna lista podmiotów powiązanych kapitałowo z Bankiem i
   współpracujących z Bankiem znajduje się na stronie www.bosbank.pl) i na przetwarzanie przez te podmioty Twoich danych osobowych w ich celach marketingowych;
   3) dokonywanie przez podmioty powiązane kapitałowo z Bankiem
   i współpracujące z Bankiem następujących czynności w zakresie ich usług
   i produktów oraz usług i produktów dystrybuowanych przez te podmioty:
   a) przekazywanie informacji handlowej w formie elektronicznej, w szczególności pocztą elektroniczną;
   b) używanie systemów telekomunikacyjnych, w szczególności telefonu i poczty
   elektronicznej dla celów marketingu bezpośredniego.
   Jest to warunek uzyskania oprocentowania promocyjnego."

   Usuń
  3. No to zmienia układ o 180° 😂

   Usuń
 28. Siedzę w lokatach, bankowości i promocjach od dobrych kilkunastu lat. Tutaj tego bloga odwiedzam od jakiś 5-6 lat. Rzadko co prawda udzielam się w komentarzach bo wolę czas pożytkować na działanie niż narzekanie. Ale takie wnioski mi się nasuwają takie że nie da się ludziom dogodzić. Malkontenctwo tak weszło w kres że zawsze znajdą się tacy którzy będą szukać najdziwniejszych dziur w całym.

  Ostatnie miesiące komentarzy pod artykułami o lokatach.

  LOKATY 1-1,5%
  To się w ogóle nie opłaca. Nie warto trzymać pieniędzy w bankach. Lichwa!

  LOKATY 3%
  A to jakiś niepolski BFG. Ruski ich zaraz przejmą.

  LOKATA 5%
  Na 5 miesięcy? Kto teraz na tak długo wpłaci pieniądze.

  LOKATA 5,75%
  Tylko na miesiąc? To co to za odsetki będą.

  LOKATA 7% NA 3 MIESIĄCE.
  Narzekanie i domysły złych intencji jak wyżej.

  Zastanówcie się ludzie co takie wasze komentarze wnoszą? Oceny zostawcie dla siebie. Takie fora powinny służyć temu by sobie pomagać a nie żeby przebijać się przez jakieś narzekania i niestworzone domniemania.

  Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10/10!

   Również Krzysztof 😀

   Usuń
  2. Krzysztof
   Takie fora powinny służyć temu, żeby dzielić się doświadczeniami i spostrzeżeniami, również tymi negatywnymi. Dzięki temu inni mogą podejmować swoje decyzje świadomi mocnych i słabych stron danej oferty.

   Usuń
  3. Masz rację i dlatego nie założę tej lokaty :)

   Usuń
 29. Mam stare konto KO w Nest Bank.Obecnie 6,4%.BOŚ kusi tymi 7 procentami.Orientuje się ktoś czy po posiedzeniu RPP wzrośnie w Nest i ewentualnie ile?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spodziewana jest podwyżka stopy referencyjnej o 0,75 p.p. co nie musi się przełożyć na identyczny wzrost WIBOR 3M, o który opiera się oprocentowanie na tym KO.

   Usuń
  2. 16 czerwca też będziesz miał około 7% w Nest

   Usuń
  3. Na dzisiejszym fixingu WIBOR 3M wzrósł o 0,04 p.p. do 6,7% - do 15. czerwca zostało już tylko 7 sesji.

   Usuń
  4. Żeby ci bardzo nieliczni posiadacze dawnych KO w Nest mieli od 16. czerwca oproc. równe 7% to przez te 7 kolejnych fixingów WIBOR 3M musiałby jeszcze podrosnąć o 0,25 p.p.

   Usuń
  5. Nie jest to nieprawdopodobne, ale osobiście wątpię w tak duży wzrost tego wskaźnika, gdyż na banki jest ostatnio spore ciśnienie w kwestii oderwania go od realiów.

   Usuń
  6. Dziś był bardzo mizerny wzrost, ale jutro jest nasiadówka RPP 😆

   Usuń
  7. Wczoraj i dzisiaj również po 0,02 p.p. - być może jutro wystrzeli jak w kwietniu?

   Usuń
 30. Uwaga! Założyłem 2 lokaty. Każda na inną kwotę i przelewy z 2 różnych bankow. Żonie założyłem jedna lokatę. Czy to nie dziwne że wszystkie wpłaty mamy dokonać na takie samo konto podane w mailu przez Boś? Różnica to tylko tytuł przelewu.Czy oni wszystkim te lokaty na jednym wspólnym koncie zakładają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden telefon na infolinie wszystko załatwia - przelew robi się na jeden rachunek BOŚ bank identyczny dla wszystkich.

   Usuń
  2. Ja bym się ponadto spodziewał jakiejś formy umowy, a nie prostego przelewu na podane przez bank konto.

   Usuń
  3. A ja boję się wysyłać pieniądze bez żadnej umowy, po prostu na numer konta podany w mailu...

   Usuń
  4. Umowa jest dostarczana na adres e-mail podany w trakcie składania wniosku ... litości, przestańcie wreszcie tak narzekać!

   Usuń
  5. Tak, ale dopiero po przelaniu pieniędzy

   Usuń
  6. Dopiero wpłata kasy aktywuje lokatę. Posiadacze kont w BOŚ otwierają lokaty po zasileniu konta osobistego - identycznie jest np. w Getin.

   Usuń
  7. Dokładnie tak. Po opłaceniu lokaty przesyłają dokument potwierdzający (z numerem konta lokaty)

   Usuń
  8. No i proszę - a tyle tu było wpisów od 'wątpiących' ;)

   Usuń
 31. Przeszkadza mi brak informacji na jakim etapie znajduje się wniosek/lokata i lakoniczność komunikatów z banku. Niemniej jednak za pierwszym podejściem założyłam (wniosek w piątek, lokata w poniedziałek - informacja o weryfikacji sobota).

  OdpowiedzUsuń
 32. Wniosek o otwarcie lokaty złożyłam w piątek rano. Jest poniedziałek godz. 17. Zero reakcji. Wy też tak mieliście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam identycznie

   Usuń
  2. Przy dużej ilości wniosków to raczej normalne w przypadku gdy ich zatwierdzanie odbywa się ręcznie.

   Usuń
  3. W podobnych akcjach promocyjnych na zgłoszenie do Toyota Bank czeka się kilka tygodni 😂

   Usuń
 33. Właśnie otrzymałem e-maila z rachunkiem do przelewu na lokatę. Jako odbiorcę wpisujemy swoje imię i nazwisko???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wpisałem zgodnie z odbiorcą przelewu - BOŚ Bank. Właśnie przyszło potwierdzenie założenia lokaty (przelew wysłany rano, zaksięgowany zapewne w pierwszej sesji o 11)

   Usuń
  2. Potwierdzenie wysyłają na adres e-mail, tak?

   Usuń
  3. Tak - załącznikiem jest pdf z numerek lokaty, warunkami itd. Jest tam też numer rachunku do zwrotu kasy.

   Usuń
  4. Czyli cały ten rwetes, który jest zamieszczony powyżej, okazał się zbyteczny.

   Usuń
 34. Zupełnie nie rozumiem o co chodzi z problemem w kwestii zgód - tu chodzi jedynie o zgodę na przekazywanie informacji na wskazany adres e-mail o zmianach wzorów dokumentów, które stanowią integralną część potwierdzenia założenia lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś w "mylnym błędzie". Regulamin wymaga wyrażenia "zgód marketingowych". W jednym z wcześniejszych komentarzy ktoś już zacytował odpowiedni fragment.

   Usuń
  2. Bez tej zgody nie mają prawa wysłać umowy o lokatę na wskazany e-mail.

   Usuń
  3. Niemal w każdej promce jakiś bank tego wymaga - w czym problem?

   Usuń
  4. W tym, że wycofać zgody można tylko w oddziale banku.

   Usuń
  5. Dlaczego tylko w oddziale banku? Nie można tą samą drogą jaką się ich udzielało?

   Usuń
  6. Poprzez ta stronę internetową do składania wniosku?

   Usuń
 35. Czy po wypełnieniu wniosku można jeszcze się wycofać badź wpłacić inną kwotę niż wcześniej deklarowaną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że można się wycofać (nie wpłacenie kwoty w ciągu 5 dni roboczych anuluje wniosek). Nie można wpłacić innej kwoty niż zadeklarowana - bank ma w takim wypadku odmówić otwarcia lokaty. Jeśli chcesz otworzyć lokatę jednak na inną kwotę niż zadeklarowana to trzeba złożyć nowy wniosek.

   Usuń
  2. Nie przelewaj zadeklarowanej kwoty, to oferta sama wygaśnie po kilku dniach, a później złóż nowy wniosek o ile promka będzie wciąż aktualna.

   Usuń
 36. A ja chciałam założyć lokatę w BOŚ Bank, ale Inbank nie zwrócił mi lokaty na konto, a zakończyła się wczoraj po północy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co Inbank na to?

   Usuń
  2. Że mają cały dzień na przelew zwrotny na konto. Wykonują go ostatnią sesją.

   Usuń
  3. Ten przelew przychodzi z Wubeku :)

   Usuń
  4. W sumie miałem ten sam problem. A wiesz może kiedy oni mają ostatnią sesję w Inbanku? Jakoś nie mogę w internetach znaleźć informacji na ten temat.

   Usuń
  5. Przelew jest wysyłany ostatnią sesją z Banco Santander de Polonia :)

   Usuń
  6. W santanderze ostatnia sesje wychodząca jest o 14:45. Ostatnią sesje przychodzącą w swoim banku mam o 17:30. 2h45m nie jest wystarczające żeby przelew się załapał? Czy jest jakaś reguła, że jak puszczają trzecią sesją, to co by się nie działo, to dopiero na następny dzień przyjdzie?

   Usuń
  7. Przelew po zakończeniu lokaty w InBank dostałam dopiero o 15:30 kolejnego dnia. Od razu złożyłam wniosek w BOŚ Bank, ale nadal czekam na weryfikację.

   Usuń
  8. Już kolejny raz środki z lokaty w InBank przychodzą dopiero kolejnego dnia. Więc to u nich standard.

   Usuń
 37. Niestety straciłam już dwa dni na czekanie z przygotowaną kasą na koncie. No trudno, nie to nie. Jutro kasa wraca na konto oszczędnościowe. Brak słów po prostu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 9 czerwca 2022 22:04
   Dwa dni? Myślę że tydzień to trochę więcej. Ta cała oferta to kpina i tyle. Na samo potwierdzenie złożenia wniosku trzeba czekać kilka dni! Nieprawdopodobne dziadostwo. Szkoda zdrowia na tę prowokację i mam już dość.

   Usuń
  2. BOŚ to rzeczywiście kuriozum, ale Pocztowy i tak ich przebija, a w pewnych aspektach CA oraz Pekao im dorównują 😂

   Usuń
 38. Wniosek złożyłam dwa dni temu. Nic na maila nie dostałam po jego złożeniu. Czy to normalne? Czy pierwszy mail, który otrzymujecie to ten z numerem konta do wpłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 9 czerwca 2022 23:35
   Tak, 1-szy mail - to ten z nr konta do wpłaty. Regulaminowo dają sobie 48h na jego wysłanie, a w wyjątkowych okolicznościach nawet do 5-ciu dni roboczych. I właśnie takie okoliczności nastąpiły - bo przerosło ich zainteresowanie ofertą:

   https://www.bosbank.pl/klient-indywidualny/aktualnosci/wnioski-do-ekolokaty-promocyjnej

   Usuń
 39. Już 4 wnioski o lokatę odrzucone u różnych członków rodziny... kolejne 4 czekają na rozpatrzenie, jeden już od poniedziałku bez odzewu :( porażka, jakoś w marcu nie było problemu z założeniem ekolokaty, nawet z tym samym skanem dowodu, tylko oprocentowanie było niższe 1,80% to i chętnych pewnie było mniej

  OdpowiedzUsuń
 40. W jaki sposób teraz można zastrzec udostępnione dane osobowe dla BOŚ? W zasadzie to jest wyłudzenie danych osobowych przez BOŚ patrząc na skalę tego procederu. Pozyskali to co chcieli i do dziś nic nie dali.

  OdpowiedzUsuń
 41. Obcy klient banku na dzień dzisiejszy już nie może założyć lokaty, no cóż taki mamy klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 42. W takim razie trzeba zostać klientem. Wie może ktoś, czy można założyć eko konto "bez kosztów" (to jego nazwa ;) ), bez karty do tego konta (płatna 7zł/m-czynie lub darmowa przy obrocie > 500zł)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ROR w opcji bez karty jest darmowy przy co-miesięcznym wpływie 1k.

   Usuń
 43. Złotówa, dzięki za ten wątek - to był strzał w 10tkę 😂

  OdpowiedzUsuń
 44. W bankowości złożyłem wniosek z wyrażeniem zgód koniecznych do założenia tej lokaty - dziś mija już 9 dni, a oto jego status:

  A. AKTUALIZACJA DANYCH - bądź eko!
  01.06.2022
  Oczekujący

  OdpowiedzUsuń
 45. Już 4 dni czekam na weryfikację wniosku. Specjalnie przygotowałam pieniądze. Aby od razu położyć. W ogóle nie mogę się skontaktować z bankiem. Po prostu szok.

  OdpowiedzUsuń
 46. Kurczę nie mam tam konta a dziś założyłam u nich lokatę przez neta??

  OdpowiedzUsuń
 47. Wiadomość z BOŚ Bank po 4 dniach od złożenia wniosku:
  Droga Klientko, Drogi Kliencie,
  promocja "EKOlokaty Promocyjnej" została zakończona, w związku z tym nie będziemy przyjmować nowych wniosków. Nie będzie to miało wpływu na Twój złożony wniosek.
  Liczba przesłanych wniosków spowodowała, że czas ich realizacji został wydłużony. Weryfikacja wniosków wynosi do 5 dni roboczych od chwili ich złożenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To i tak szybciej niż w Toyota Bank 😋

   Usuń
 48. Można jeszcze założyć lokatę na 7% jak zostanie się klientem banku?

  OdpowiedzUsuń
 49. Jedno wielkie oszustwo, wniosek odrzucony. Jak teraz usunąć udostępnione dane osobowe?

  OdpowiedzUsuń
 50. A ja już czekam 7 dni na weryfikację wniosku. Do tego straciłam kasę. Bo zabrałam z oszczędnościowego na konto główne w innym banku. Żeby od razu przelać na lokatę. I jak mam to zrobić skoro nadal weryfikują wniosek? Na jaki numer konta mam wysłać pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
 51. Zdobyli bazę klientów z kasą. Mają dane z dowodu osobistego, Twój rocznik, miejscowość. Wstępne info. jak bardzo zamożny jesteś. To teraz jak się uporają z zaleglymi wnioskami na lokaty zaczną do Was wydzwaniać z propozycją pożyczki, kredytu, inwestycji.. do tego mają Twoją zgodę na marketing firm wspołpracujacych. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 52. Bank odrzucił wniosek po dokonaniu przelewu - dane się nie zgadzały. Od tygodnia czekam na zwrot środków. Na infolinii zapewnienia, że już dzisiaj puszczą przelew zwrotny i tak kasy nie ma, lokaty nie ma, ale dane mają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strachy na lachy. Jeśli wniosek został zweryfikowany negatywnie to oznacza, że umowa nie została zawarta. Czyli nie ma podpisu więc nie ma zgód. Tym samym nie mają prawa nic robić. Sam wniosek w żaden sposób niepodpisany równie dobrze mógłbym nie składać ja. Więc zgody nie mają.

   Usuń
  2. Może i tak, ale kasę przetrzymują od tygodnia, a mogłaby pracować.

   Usuń
  3. Powinni więc wypłacić odsetki za ten okres.

   Usuń
 53. Ta promocja to jakiś scam!
  Te same dane zawsze od lat w różnych promocjach bankowych, zarówno kont osobistych, lokat jak i tych dotyczących kart kredytowych. Powtarzam, to nie był jeden bank ale praktycznie wszystkie banki poza jakimś Plus Bankiem, bankami spółdzielczymi i właśnie BOŚ. Niejednego z tych banków w których podawałem te same dane już nawet nie ma. Dokładnie ten sam skan dowodu osobistego i nigdy żadnych problemów z akceptacją.
  To z czym tu mamy do czynienia woła o interwencję jakiejś komisji.

  OdpowiedzUsuń
 54. Ta akcja odbiła się im raczej czkawką - piszą o tym nieporozumieniu na kilku forach.

  Jednocześnie BOŚ w dzisiejszym komunikacie podał intencję emisji własnych obligacji i papierów dłużnych na 1 mld zł.

  OdpowiedzUsuń
 55. Czy mógłby ktoś podać nr rachunku, na który przelał środki na lokatę i wszystko było ok? Chciałbym się upewnić, że nr rachunku w mailu, którego otrzymałem, nie jest oszustwem. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 56. Komentarze są niewidoczne. Po wejściu np. ze strony głównej w link "Ta akcja odbiła się im raczej czkawką - piszą o ty... - 14.06.2022 - Anonymous" jak również "Czy mógłby ktoś podać nr rachunku, na który przela... - 14.06.2022 - Anonymous" linki nie prowadzą do tych komentarzy i tych komentarzy nigdzie nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest. Musisz kliknąć ODPOWIEDZ pod ostatnim widocznym komentarzem. Wtedy pojaiwa się WYŚWIETL NOWSZE KOMENTARZE i w to klikasz. Ładują się kolejne komentarze.

   Usuń
 57. ...już po lokacie 7% w BOŚ. Jej odpowiednik to teraz 4,75%.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...