Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Co najmniej 6% na lokacie w Getin Banku (bez konta osobistego!)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

10.06.2022

Co najmniej 6% na lokacie w Getin Banku (bez konta osobistego!)

To już kolejna podwyżka oprocentowania w tym banku.

Lokata na nowe środki w Getin Banku
Od teraz na Lokacie na Nowe Środki Getin daje od 6% (na 3 miesiące) do 6,5% w skali roku (na 6 lub 12 miesięcy). Ulokować można nawet większe oszczędności, a przy tym nie trzeba zakładać, ani posiadać konta osobistego.

[Promocja zakończona. Sprawdź nową edycję, którą opisuję tutaj.]

Getin Bank: Lokata na Nowe Środki - edycja 9/2022


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w Getin Banku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 180 000 zł;
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty:
  • 6% w skali roku na 3 miesiące
  • 6,5% w skali roku na 6 miesięcy
  • 6,5% w skali roku na 12 miesięcy.
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 10. do 30.06.2022 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Względem poprzedniej (bardzo krótko dostępnej) edycji promocji, oprocentowanie wzrosło o 0,9 punktu procentowego (w przypadku lokaty 3-miesięcznej), o 1,0 punkt procentowy (dla depozytu 6-miesięcznego) oraz o 0,3 punktu procentowego (na lokacie rocznej).

Klient ma możliwość założenia pięciu lokat o tym samym okresie umownym.

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Getin Banku (wtedy wniosek należy złożyć po zalogowaniu do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązywać będzie wyłącznie dla nowych środków. A dla Getinu są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 23.05.2022 roku.

Do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w Getin Banku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 23.05.2022 roku.

Dla nowych klientów sytuacja jest klarowna: wszystkie wpłacone środki będą nowymi środkami.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) na otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

Środki zgromadzone na lokatach w Getin Banku podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który chroni pieniądze klienta w danym banku do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. I tego limitu warto oczywiście nie przekraczać. Gwarancje obejmują zarówno wpłacony kapitał, jak i odsetki, a środki - w razie upadku banku - zwracane są szybko, bo najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych.

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty:

39 komentarzy:

 1. No i już lepiej. Bo to co było wczoraj (5,1%) to była mizeria.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wchodzę w to na maksa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam konta i zakładać nie chcę. Czy do otwartej lokaty można w Getinie uzyskać sam dostęp do bankowości ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podłączam się do pytania. Jest jakieś konto techniczne tak jak w Idei?

   Usuń
  2. Pewnie jedynie wgląd.

   Usuń
  3. Z samą lokatą można mieć dostęp do bankowości internetowej Getin Banku, w której będzie nie tylko podgląd, ale też możliwość zarządzania lokatami - od otwarcia po zamknięcie.

   Usuń
  4. A kiedy i jak dostaje się dane do logowania? Po założeniu lokaty, czy też przed, skoro po wniosku otrzymujemy maila z podanym kontem do założenia lokaty? Może ktoś podpowie?

   Usuń
  5. Podłączam się do pytania poprzednika. Jeśli dostajemy tylko maila z podanym kontem to wydaje się to trochę mało bezpieczne. Przecież takiego maila równie dobrze może do nas wysłać jakiś oszust i po kasie.
   Otrzymanie danych do logowania i dopiero tam numer konta wydaje się dużo bardziej bezpieczne.

   Usuń
 4. Ile teraz dają na ofercie utrzymaniowej przy przelewie do innego banku? Piszcie do jakiego banku próbowaliście przelać i ile zaproponowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5,4% dawali w środę.

   Usuń
  2. Dziś 5,5% przy przelewie do BOŚ. Do wyboru 2 lub 4 m-ce.

   Usuń
  3. Przy przelewie do BOŚ dają 7%

   Usuń
  4. Anonimowy10 czerwca 2022 22:17 - Dzięki za cynk dobry człowieku.

   Usuń
 5. Czy wciąż mają limit przelewu ustawiony arbitralnie na 200k?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają.
   Ale to limit dzienny już bez przesady nie takie to utrudnienie by z Getina rezygnować.

   Usuń
  2. Tylko się pytam :)

   PS. Nie mogę zrezygnować, gdyż nie mam u nich konta 🤪

   Usuń
 6. Od dzisiaj naElastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getinie jest 6% do 400 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jakby Getin pozamiatał konkurencję. Lokaty 6,5% i 6% EKO a przy przelewie do BOŚ 7% to jaki sens takiego przelewu? Nic tylko korzystać. Zwłaszcza, że w Getinie wszystko jest klarowne i dostępne od ręki a nie tak jak w BOŚ, gdzie nic nie wiadomo więc ciągła niepewność. I nawet po zrobieniu przelewu cofają ludziom kasę bo stwierdzili znów jakąś nową zarazę albo może znów "zupa była za słona".

   Usuń
  2. Od czwartku w Nest na KO będę miał co najmniej 6,8%

   Usuń
  3. Fajnie. Ale teraz już nikt takiego konta nie założy.

   Usuń
  4. Nest - brak opcji przelewu Blik na telefon. Po godzinie 21szej nie da się nawet zrobić przelewu własnego, robiony jest z datą kolejnego dnia roboczego. Nawet z własnego RORu na konto oszcz. przelewu się nie zrobić po 21szej. Normalne to?

   Usuń
  5. Przelew Blik to ciągle luksus.

   Usuń
  6. Komu potrzebne są przelewy po 21:00 ??

   Usuń
 7. Przy składaniu wniosku miałem informację, że lokata jest "odnawialna"? Co to w praktyce oznacza i jak uzyskane po 3 miesiącach środki będę mógł otrzymać?
  W Santanderze środki wracały od razu na konto osobiste, tutaj konta osobistego nie posiadam i w sumie zastanawiam się jak to działa..

  Poza tym co później ze zgodami? Po 3 miesiącach chciałbym od razu zamknąć lokatę i wycofać wszystkie zgody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zmienić na nieodnawialną. Albo zaczekać jak się odnowi i sprawdzić jaki procent. A jak będzie marny to wtedy zerwiesz. Oczywiście zgody możesz potem wycofać.

   Usuń
  2. Ok to od razu po otrzymaniu danych zmienię na nieodnawialną.
   Właściwie jak to jest:
   1) najpierw otrzymujemy dane logowania i dopiero tam jest numer na który mamy przelać całość kwoty
   2) czy dostajemy tylko maila z numerem konta i dopiero później dostajemy dane do logowania?
   bo jeśli to drugie to wydaje mi się to trochę mało bezpieczna opcja, tym bardziej w erze oszustw bankowych..
   Co ciekawe myślałem, że wszystko zrobię w 100% przez internet, a tu się okazuje, że przez to, że kiedyś miałem u nich konto osobiste to muszę czekać na telefon od nich, pytanie po co..

   Usuń
 8. Wszystko pięknie tylko właśnie wyczytałem,że Getin jest na KRAWĘDZI UPADŁOŚCI!!! i dlatego rzuca się z najwyzszym oprocentowaniem-ja się wypisuję- kapitał chroniony ale czeka się miesiącami i odsetki przepadają!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytamy od tym od lat ;)

   Do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro można spać spokojnie - środki są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

   Informacje o czekaniu miesiącami i przepadaniu odsetek są bezpodstawne i błędne - zachęcam do zapoznania się z wpisem "BFG czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje?" - po to też do niego linkuję nawet w powyższym wpisie o lokacie w Getinie.

   Środki muszą być zwracane w ciągu 7 dni roboczych od upadku banku - Czytelnicy, którzy już to przechodzili w przypadku innych banków potwierdzali, że działa to szybko i sprawnie. Ponadto zwracany jest nie tylko kapitał, ale też odsetki - liczone wg umowy z bankiem za okres od otwarcia lokaty do dnia upadku banku. W najgorszym wypadku odsetek nie ma jedynie za kilka-kilkanaście dni (od dnia upadku banku do dnia wypłaty zwrotu środków).

   Ponadto bardziej realnym scenariuszem - jeśli już coś miałoby się wydarzyć - wydaje się zapewne powtórzenie historii z Idea Bankiem, który został przejęty (przez Pekao). Przypomnę: nikt, kto środki deponował w Idea Banku, ani grosza z nich nie stracił. A po przejęciu wszystkie umowy były kontynuowane (bo inaczej być nie mogło), więc kto zawczasu założył lokaty w Idea Banku (z całkiem dobrym wtedy oprocentowaniem), ten ostatecznie był beneficjentem. Należne odsetki dostał :)

   Doprowadzenie do upadłości banku (np. takiego jak Getin) w obecnych czasach nie jest praktykowane (zwłaszcza, gdy ten bank ma już kuratora, więc sytuacja jest kontrolowana), bo i koszty tego byłyby zbyt duże. A sam bank (z racji bazy klientów, udzielonych kredytów itd.) wydaje się też atrakcyjnym do ewentualnego przejęcia.

   Usuń
 9. Czy ktoś spotkał się z brakiem możliwości założenia lokaty?
  "Z powodu braku możliwości weryfikacji Twoich danych (dane są niepełne lub nieaktualne) nie możemy otworzyć dla Ciebie lokaty."
  Wszystkie dane mam poprawne, dokładnie jak w innych bankach, w Getin Banku nigdy nie miałam konta.

  OdpowiedzUsuń
 10. 15 czerwca założyłem wniosek o lokatę 6% i od tego czasu ani maila od nich ani nikt nie dzwoni... Po ilu dniach wniosek o lokatę się przedawnia i zostaje anulowany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobnie, 0 informacji od banku po złożeniu wniosku, obawiam się, że mogła to być podrobiona strona z wyłudzeniem danych.

   Usuń
  2. Jak już coś macie lub mieliście w Getinie to teraz lokatę założyć należy przez bankowość. Stąd brak maila czy czegokolwiek innego.

   Usuń
  3. Tylko ja jestem akurat ex-klientem Getinu, tzn. byłem nim do lutego i już nie mam dostępu do bankowości elektronicznej, ponieważ dostęp został zablokowany po zamknięciu konta.

   Usuń
  4. Zadzwoń na infolinię żeby ci dostęp odblokowali i wtedy założysz przez bankowość.

   Usuń
  5. Trzeba wówczas podawać jakieś stare dane, aby tę bankowość odblokować? bo szczerze mówiąć już nie pamiętam wszystkiego.
   I to też nie jest tak, że jeśli ktoś miał u nich konto to po złożeniu wniosku o lokatę przez stronę, oni i tak powinni zadzwonić?

   Usuń
 11. Czy ktoś miał taką sytuację? Tydzień temu założyłam 1 lokatę. Wczoraj chciałam założyć drugą, wypełniłam wniosek przez stronę. Niestety nie dostałam żadnej informacji od banku ani na meila, ani w bankowości, że został wysłany/przyjęty wniosek o lokatę. Boje się, że to było wyłudzenie danych na podrobionej stronie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako już klientka kolejne lokaty zakładasz z poziomu bankowości a nie zwykłym wnioskiem.

   Usuń
 12. A ja odpowiedź mailową, że mój wniosek najprawdopodobniej już wygasł (założony 15 czerwca), a wcześniej nie dostałem nawet żadnej informacji gdzie przelać pieniądze i wychodzi na to, że będę musiał składać drugi wniosek...
  Czyli co, jeśli teraz nie założyłbym drugiego wniosku to oni i tak i tak mają moje dane i zgody marketingowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata nieotwarta = brak zawartej umowy = brak skuteczności wyrażenia zgód. Dyspozycje z wniosku mogą być realizowane tylko po jego podpisaniu czy jak tu potwierdzeniu zawarcia umowy przelewem weryfikacyjnym. Jeśli do czegoś takiego nie dochodzi to nic ze zgodami marketingowymi bank i tak nie zrobi.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...